FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
Reklame Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Reklame Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Reklame Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Reklame Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Reklame Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Reklame Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Reklame Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Reklame Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Reklame Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Reklame Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Reklame Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Reklame Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
Reklame Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Reklame Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Reklame Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Reklame Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Reklame Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Reklame Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Reklame Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Reklame Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Reklame Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Reklame Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Reklame Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Reklame Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Reklame Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Reklame Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Reklame Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Reklame Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Reklame Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Reklame Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Reklame

+5
dzolix
puls
SmitoBona
Sule_HR
Hombre
9 posters

Go down

Reklame Empty Reklame

Postaj by Hombre 14.01.15 23:15

Pretpostavljam da se na to ne može utjecati i da je to "čar" besplatnog foruma ali plahko mi se gadi kada vidim, rastegnuto preko ekrana "You have (1) one message".
Kome je to namijenjeno, kakav debil netko treba biti da povjeruje da je to poruka poslana njemu, a ne reklama koja se pokušava progurati na mala vrata. Ne samo na ovom forumu, događa se da samo piše "Download". Koga i čega bi trebali saznati kad se to nađe na disku.
Svaki dan sve više i sve agresivnije. Sve dam samo da prodam. Ponekad na tako ponižavajući način da mi se nađu u blizini onaj tko je sastavio i objavio svakako bi dobili aplauz iza ušiju. Čarobne dijete, žena od 80 izgleda kao da joj je 30 godina... zabolili bi me prsti kad bih pokušao otkucati sve čega se mogu sjetiti.

Jedna od onih koje sam snimio. Istina da oni koji imaju novca i iznajmljuju ga uz kamatu nukaju ljude da troše van svojih mogućnosti.
Jedna besprizorna reklama koja vrijeđa ljudsko dostojanstvo, samim svojim tekstom da si jadan i manje vrijedan ako potrošiš onoliko koliko imaš umjesto da se zadužiš kod onih kojima ćeš vratiti uz dodatak.

Reklame Novi_Novac

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Reklame Empty Re: Reklame

Postaj by Sule_HR 14.01.15 23:44

Na čijoj je to crpki?
Sule_HR
Sule_HR
bomber
bomber

Male
Broj postova : 100
Godine : 29
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 17.12.2013

[Vrh] Go down

Reklame Empty Re: Reklame

Postaj by Hombre 15.01.15 16:46

Iako je nebitno jer se mogla naći bilogdje radi se o crpki bivšeg državnog monopoliste, a i po datumu vidiš da je to slikano poodavno tako da čak ni nosač iste više ne postoji.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Reklame Empty Re: Reklame

Postaj by SmitoBona 15.01.15 17:14

"Pretpostavljam da se na to ne može utjecati i da je to "čar" besplatnog foruma ali plahko mi se gadi kada vidim, rastegnuto preko ekrana "You have (1) one message"."

Moze se utjecati. Skinete addon po imenu AdBlock (nebitno dal koristite Chrome, Mozzilu ili IE). To je mali dodak koji ce blokirati sve reklame sa svih stranica slicnih ovoj. Ja ga koristim i bilo mi je cudno kada sam procitao prvu recenicu jer sa ovim dodatkom uopce nema nikakvih spam poruka, popupova, reklama i slicno.
SmitoBona
SmitoBona
lingua
lingua

Male
Broj postova : 440
Godine : 32
Lokacija : Mostar
Datum registracije : 27.12.2014

[Vrh] Go down

Reklame Empty Re: Reklame

Postaj by Hombre 15.01.15 18:16

Ali onda ostajem uskraćen za jedno iskustvo više Reklame 478256
Kao što si vidio ima toga i van neta ali je on omogućio da se razmašu u punoj raskoši. Većinom ih pogledam jer onda vidim trikove i smicalice s kojim se služe što onda meni omogućuje da im lakše pariram ili još bolje da usavršim svoje. Nije da me nešto posebno nervira i to su više glasna razmišljanja o čarima urbanog survivala.
Nisam siguran jesi li vidio sličan post gdje je u priči nagradna igra. Jedno jutro je u svakom poštanskom sandučiću osvanula dopisnica dimenzija (da vidim gdje mi je tipometar) 240x100 mm. Na prednjoj strani piše ekskluzivna nagradna igra, nekoliko kreditnih kartica, svežnjevi od po 200 kn koje možeš dobiti na kreditnu karticu, brdo umjerenih i praktičnih nagrada tipa TV, kućanski aparati i slično i u sredini "Postruži i osvoji".
Naravno da ono što odstupa od svih nagradnih igara je to da ama baš svaka kad zagrebeš ispod ima otisnuto "DOBITAK" iako piše da svaka druga dobija što je mamac za naivne kao i cijela "nagradna igra".
Na drugoj strani su polja za tvoje podatke uključujući ulicu, godinu rođenja i broj telefona i uz to ista ima plaćeni odgovor da se ne bi bacao u trošak kupovine marke. Firma na koju se šalje je neka no name i to po naslovu strana kao što obično biva kad se radi o lancima sreće i sličnim muljarijama kojima se naivnima izvlači novac iz džepa.
Mora se priznati da je u zadnje vrijeme tisak jeftin ali ovdje se radi o 250 gramskom kartonu, obostranom tisku, sloju za grebanje, plaćenom odgovoru, naknadi onome tko je to ubacio u sandučiće...
Zbog čega. Da bi se netko domogao tvog imena i prezimena, adrese, godine rođenja i broja telefona što će oni prodati nekima drugima koji će na osnovu datuma rođenja određivati ciljanu skupinu, broja telefona da te unjkavi glas pita je li to stan toga i toga ili je li gospođa kod kuće ili svih podataka koji se mogu uporijebiti u kojekakve promotivne svrhe.
Već određeno vrijeme mi se mota po radnom stolu i sve se razmišljam da je odnesem uokviriti Reklame 990630

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Reklame Empty Re: Reklame

Postaj by SmitoBona 15.01.15 18:22

Da, cuo sam za to, da nije jadno bilo bi smijesno. Ima dosta toga... zadnje sto sa cuo je bio oglas u novinama kao savrsena prilika za dodatnu zaradu, zaradite i do pola mjesecne plate bla bla, posao od kuce, radite kada i koliko hocete bla bla, nesto jednostavno, sastavljanje olovaka ili slicno... ali mangupi traze nekih 200kuna unaprjed. Ti fino posaljes u nadi da ces dobiti rastavljanje olovke i nesto zaraditi... a dobijes da oprostis nista. Ali kako je to fascinantno, svi ovi "lovatori" samo od sirotinje i od socijalnih slucajeva kradu... niko ne krade od guzonja. Oderi po sirotinji oni i onako nemaju... mislim da im je to parola. Ehhh al opet kako ja kazem - gdje zivimo, dobro je.
SmitoBona
SmitoBona
lingua
lingua

Male
Broj postova : 440
Godine : 32
Lokacija : Mostar
Datum registracije : 27.12.2014

[Vrh] Go down

Reklame Empty Re: Reklame

Postaj by puls 15.01.15 18:32

Meni su bile dobro one gdje, ničim izazvan, osvojiš stan pa ti u koverti dođe i ključ..... Reklame 478256
puls
puls
guru
guru

Male
Broj postova : 2791
Godine : 45
Lokacija : ZG
Datum registracije : 05.03.2010

[Vrh] Go down

Reklame Empty Re: Reklame

Postaj by Hombre 15.01.15 19:19

SmitoBona je napisao/la:Da, cuo sam za to, da nije jadno bilo bi smijesno. Ima dosta toga... zadnje sto sa cuo je bio oglas u novinama kao savrsena prilika za dodatnu zaradu, zaradite i do pola mjesecne plate bla bla, posao od kuce, radite kada i koliko hocete bla bla, nesto jednostavno, sastavljanje olovaka ili slicno... ali mangupi traze nekih 200kuna unaprjed. Ti fino posaljes u nadi da ces dobiti rastavljanje olovke i nesto zaraditi... a dobijes da oprostis nista. Ali kako je to fascinantno, svi ovi "lovatori" samo od sirotinje i od socijalnih slucajeva kradu... niko ne krade od guzonja. Oderi po sirotinji oni i onako nemaju... mislim da im je to parola. Ehhh al opet kako ja kazem - gdje zivimo, dobro je.

To možeš vidjeti i na netu, tipa Google mi plaća xxx$ tjedno, a radim lagani posao kod kuće.
Nije njima to parola. Razmisli malo o tome što si napisao da kradu samo od siromašnih. To je istina ali ne zato da bi krali samo od siromašnih jer njima je posve svejedno od koga kradu već zbog toga što se bogati ne pale na tako prozirne trikove i upravo je fascinantno koliko ljudi nasjeda na takve stvari iako su se već ko zna koliko puta opekli. Imam susjede koji su, dok je na TV bila emisija "Laka lova" spušili brdo novca telefonirajući u nadi da će nešto dobiti, ovaj letak koji je došao uredno su ispunili i poslali...
Mnogo ozbiljnija stvar je bila kad su dva Čeha u hotelu u Vodicama pokrenuli bussines seminar. Doveo bi te netko tko je već u igri i ti bi trebao uplatiti cca 2000€ na račun u Švicarskoj banci, a za uzvrat bi dobio 4 knjige o managmentu i njihovu telefonsku "podršku". Nakon što su ih naši spremili iza brave iznikli su u hotelu Sunce u Neumu.
Otišao sam s jednim dobrim prijateljem koji me nagovarao da se učlanim da vidim baš o čemu se radi i iako sam u životu vidio svašta mogu ti reći da sam objesio gubicu. Da sve bude na nivou morao si doći u odijelu, po holu su se vrzmali tipovi s akreditivima na kojima je pisalo "Redar" ispuniti akreditaciju da bi mogao prisustvovati (koju su nešto sitno naplatili) i onda smo se okupili u kongresnoj sali. Ono što mi je bilo baš Paf je to kad smo ušli i sjeli zatreštala je disko verzija "Take me home country rose" i rulja se masovno digla na sjedalice, počela vrtiti rukama i u glas uzvikiivati "Gem". Ispred mene je bila neka tetkica neloša izgleda i srednjih godina koja je uz ruke vrtila i pozadinom tako da sve i nije bilo tako loše. Nakon toga je za škollsku tablu izašla biljka koja je počela crtati i objašnjavati kako u tjedan dana i doveden određen broj novih članova možeš zaraditi veliki novac (klasična piramida), a poslije je izašlo par muških i ženskih koji su ispričali po svoju priču, a koja se svodila na to da su prije rintali i jedva krpili kraj s krajem dok sada žive ko lordovi.
Poslije toga smo morali potpisati izjavu da nikome nećemo govoriti o tome i dobili popunjene uplatnice (bez knjige).
Svjetla točka svega je bio švedski stol na kraju pa sam iskoristio priliku da napunim sve do vrha o obžderem se ko đubre da naplatim trošak akreditacije. Poslije svega dobili smo na ispunjavanje kratki upitnik što mislimo o tom "poslu" i ja sam nahvalio na sva zvona, ali me tip koji me doveo i koji je to pročitao s neopisivim čuđenjem pitao zašto sam propustio šansu i nisam uplatio u roku dva dana koliko je bio rok, a tako sam se krasno izjasnio o tome. Mislim da je našao neku šemu pa je uspio povratiti ono što je uplatio što je relativno nevažno.
Ono što je u svemu važno je ljudska pohlepa i glupost. Kad je tikva pukla tj. dok kad se potrošila masa koja je mogla uplaćivati nastale su doslovno drame. Ljudi su dizali kredite, posuđivali od znanih i neznanih i kad je sve krahiralo ostala je gomila onih u cifri od 500 do 2000€ koji više nisu imali šanse dobiti bilo što jer nisu mogli nikog dovesti.
Prave drame su se isto odvijale dalje od očiju javnosti, a do mene su doprli odjeci pojedinih slučajeva i tu je bilo svega, od raskidanja kumstava do toga da su najbolji prijatelji postali neprijatelji do groba.
I moram još jednom ponoviti da je svemu tome uzrok ljudska pohlepa i glupost s tim što bih prednost u postotku ipak dao pohlepi. Opet kad razmislim kako su mogli biti tako glupi, pa kad razmislim kako su mogli biti tako neumjereno pohlepni...
Treba biti pohlepan. Ali u umjerenoj količini i misliti glavom.
Da ljudska rasa po tom pitanju nije nešto evoulirala u zadnjih par tisuća godina govori priča iz stare Grčke. U nekoj borbi zarobljen je neki hrabar i odvažan ratnik pa su vojnici iz pobjedničke vojske zamolili cara da ga poštedi jer se radi o hrabrom i razboritom čovjeku. Car/kralj je zapovijedio da se na kraj jedne livade donese kovčeg s njegovim zlatom, rekao zarobljenom vojniku da uzme zlata koliko može nositi do točke x i da će mu poštediti život, a ako ne uspije ide glava na panj.
Nije uspio!

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Reklame Empty Re: Reklame

Postaj by SmitoBona 15.01.15 20:27

Hahahhahah dobra, poucna, prica na kraju. Sto se tice google AdSense, to je istina i nema nista nelogicno tu. Stavis Googleove reklame na svoj site i sto vise ljudi pogleda reklamu to vise para zaradis. Problem je sto premalo placaju po pogledu pa se to ne isplati osim ako nemas bas neki odlicno posjecen site. To oko siromasnih / bogatih ste totalno u pravu, nisam na to tako gledao, ali se ne slazem u ovom sto ste napisali o pohlepi... ja na to imam malo drugaciji pogled. Mislim da su ljudi ovdje previse jadni i napaceni (pricam o vecini ljudi i to onima koji zive u BiH), i buduci da su toliko napaceni svjesni su da nemaju vise sta da izgube. Svejedno im je jer su ionako dotakli dno. Na kraju krajeva, nisu oni ni glupi ni pohlepni, samo toliko jadni da ce na sve pristati i sve pokusati da donesu komad kruha kuci. I sami ste rekli nece bogati nasjest...
SmitoBona
SmitoBona
lingua
lingua

Male
Broj postova : 440
Godine : 32
Lokacija : Mostar
Datum registracije : 27.12.2014

[Vrh] Go down

Reklame Empty Re: Reklame

Postaj by dzolix 15.01.15 20:55

Moracu pitati Hombreta da postanemo poslovni partneri preko Ad sense googl. Napravicemo blog, on neka stavlja pise textove a ja cu slike

dzolix
bomber
bomber

Male
Broj postova : 124
Godine : 52
Lokacija : Omis
Datum registracije : 21.10.2014

[Vrh] Go down

Reklame Empty Re: Reklame

Postaj by siga 15.01.15 22:18

Hombre, da ne pričaš možda o Amwayu, prije 9-10 godina su neki prijatelji upali u to, mi smo ih zaj...li da su u sekti... Reklame 478256 Reklame 478256
Koje je to ispiranje mozga bilo, oni su bili dužni sve svoje prijatelje i poznanike pokušati uvaliti u to, ako nećeš, onda nisi prijatelj, i ko te je...ne.... Sekta, čista...
siga
siga
spikač
spikač

Male
Broj postova : 817
Godine : 45
Lokacija : Hamilton, Novi Zeland
Datum registracije : 12.09.2012

[Vrh] Go down

Reklame Empty Re: Reklame

Postaj by Hombre 15.01.15 23:05

dzolix je napisao/la:Moracu pitati Hombreta da postanemo poslovni partneri preko Ad sense googl. Napravicemo blog, on neka stavlja pise textove a ja cu slike  

Sorry ali to kod mene ne ide. Bolest mi ne dozvoljava da se kontinuirano bavim nečim. Imam brdo raznih znanja, jedan od prvih Spectruma koji su došli u bivšu Jugu bio je moj i mogao bih laganini instalirati srušene OS i slične stvari. Skroz ugodna svota novca bez suvišnih pitanja. Da ne pričam o idejama i poslovima koje bih moogao raditi, a ne mogu. Prolazim rivom i vidim kako ljudi varalicama love sipe. Ribolov mi je ljubav. Nisam u stanju otići kući i uzeti štap i varalicu koji godinama tu stoje bez da sam ih uzeo. Imam neki glupi error koji ne djeluje na moju pronicljivost i razmišljanje ali kad treba nešto realizirati volja nula.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Reklame Empty Re: Reklame

Postaj by dzolix 15.01.15 23:43

Shalim se ja oko partnerstva ali bi ti sigurno uspijo sa tim oko googla i bloga, Neka tebe u tom miru  neidi u stres i zavvrzlame ako nemas potrebe l   Kakvu to bolest imash.
Rijetki su oni koji uvijek love ribe, ipak je to ubijanje ,,, ponekad se osjeca depra kad ubijes neku vecu ili kad napravis masakr .

dzolix
bomber
bomber

Male
Broj postova : 124
Godine : 52
Lokacija : Omis
Datum registracije : 21.10.2014

[Vrh] Go down

Reklame Empty Re: Reklame

Postaj by Hombre 15.01.15 23:53

siga je napisao/la:Hombre, da ne pričaš možda o Amwayu, prije 9-10 godina su neki prijatelji upali u to, mi smo ih zaj...li da su u sekti... Reklame 478256 Reklame 478256
Koje je to ispiranje mozga bilo, oni su bili dužni sve svoje prijatelje i poznanike pokušati uvaliti u to, ako nećeš, onda nisi prijatelj, i ko te je...ne.... Sekta, čista...

Ovo je bilo prije više od 10 godina u verziji hotela u Neumu i zvali su se GEM Collection, a "sjedište" im je bilo u Sa. Kako su se zvali u Vodicama nije mi poznato. Kada sam pitao inspektora za gospodarski kriminal bio je jako štur i samo mi je rekao da su glavni akteri iza rešetaka i da biznisa više nema. Ekipa je ista samo su promijenili državu, a klijentela je ostala ista zbog geografskog položaja i sve je radilo dok pramida nije izrasla do svog prirodnog kraja. Što se Amway tiče oni su imli nešto drukčiji pristup ali sve odreda se radi o strancima koji su u zemlju izašlu iz nevinosti socijalizma donijeli ono što je na "uljudbenom i civiliziranom zapadnom svijetu" već dugo poznato i odavno prilično drakonski regulirano. Lanci Sv. Antuna i slične muljarije su kod nas najmanje 30 godina jer se sjećam nekih žena koje su bile u tom kolu i kad su izgubile koliko su mogle izgubiti mudro su šutale. Većina ljudi nije znala ništa o tome ali moj radoznali mozak koji je u stanju registrirati i najmanje odstupanje od nečeg što bi se moglo nazvati normalom uočio je neke sumnjive uplate na razne adrese, malo sam pronjuškao i vidio o čemu se radi.
Kod nas se krade onako seljački, da svak vidi i zna. Napredniji dio svijeta je davno prošao tu fazu i tamo se krade još više ali daleko sofisticiranijim načinima pa su zato i njihove službe naprednije. Dolaskom ove velike svjetske krize koja već godinama plaši svijet i koju smo mi osjetili kad su se neki već lagano počeli oporavljati od nje s tim što mi još tonemo i čekamo da dotaknemo dno. Kriza je ponukala veliki dio država da se ozbiljnije posvete odljevima novca za što nije postojao inters dok ga je bilo. Tek kada je zagustilo počelo se njuškati po Švicarskim bankama, ucjenama na državnim nivoima, otmicama bankara koji su savjetovali kako oprati novac... Aaaa! Koliko toga znam, a uopće mi nije jasno zbog čega nešto u meni kupi te informacije. Švicarski bankar se uputio u Italiju sa ženom i djecom na odmor i ćopili su ga američki agenti. Samo su čekali jer ga nisu mogli uhapsiti u njegovoj domovini.
Malo OT. Čudotvorni biljni pripravci (najčešće tablete) koje se reklamiraju i kod nas, a služe da mekušci postanu tvrdi su čista laža i prevara kupaca. Ne postoji biljno sredstvo sposobno za tako nešto osim kemije i FDA se već dugi niz godina natječe s prodavačima. U trgovine dođu biljne tablete, oni uzmu na analizu, pronađu sidenafil i zabrane ih. Nakon mjesec dana eto ti istog pripravka s eventualno promijenjenim jednim slovom u imenom. Ovi iz FDA dođu i u laboratoriju ne nađu ništa pa biznis biljnim tabletama cvjeta dok u lab FDA ne dođe usavršeni reagens koji otkrije sidenafil pa ga zabrane. Nakon mjesec dan opet iste biljne tablete...
Svi znamo koliko Kina ima ljudi. Koliko je od toga inženjera, od toga kemije, od toga koji bi za novac bez da trepnu okom prodali vlastitu mater. Cijela EU pije kineski C vitamin i da ne govorim o drugim takvim legalnim uvozima. Vrhunski opremljenih tehnikom i ljudstvom broj laboratorija prrelazi stotine, a možda i tisuće. Kad se u "biljnoj" tableti pronađe sidenafil jednostavno se kontaktira gazda i kemičari promijene sastav za par molekula. Dovoljno da ga reagensi ne mogu otkriti. Razlika između metilnog i etilnog alkohola je u par molekula, a što konzumacija jednog ili drugog donosi je opće poznato. Ima istine da veliki svjetski proizvođači zbog vlastite zarade potiču upozorenja da se na netu ne kupuju takva sredstva ali isto tako tih par promijenjenih molekula pa više puta mogu donijeti tako nepredviđene reakcije, a onog tko je to napravio nije ni najmanje briga. Velikog gazdu, dolarskog miljunera nmamili su na Havaje i tamo ga uhapsili ali su se pojavli drugi. Hrvatska je miran kutak svijeta bez obzira na krizu i sve oko nje, a većina njenih stanovnika uopće toga nije svijesna. Opstati i preživjeti u nekim državama znači život u elitnim nastambama opasanim visokim ogradama pod naponom i naoružanim čuvarima koji prvo pucaju pa onda pitaju tko je pokušao priječi ogradu. Srećom još uvijek naš urbani survival je miran i neopterećen.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Reklame Empty Re: Reklame

Postaj by Hombre 16.01.15 0:16

dzolix je napisao/la:Shalim se ja oko partnerstva ali bi ti sigurno uspijo sa tim oko googla i bloga, Neka tebe u tom miru  neidi u stres i zavvrzlame ako nemas potrebe l   Kakvu to bolest imash.
Rijetki su oni koji uvijek love ribe, ipak je to ubijanje ,,, ponekad se osjeca depra kad ubijes neku vecu ili kad napravis masakr .

A ulovio (ubio) sam mnogo velikih i napravio mnogo puta masakr. Kad u mrežu uleti jato cipala od nekoliko stotina komada, glupih bukava dok pasu na nagibu obale pa se tiho spustiš čamcem desetak metara dalje ispuštajući mrežu, a onda se vratiš i bucaš tj. jednim oblikom kante na štapu udaraš o morsku površinu što proizvodu groznu podvodnu buku. Dižeš mrežu i ne možeš naći slobodni dio koliko se riba zabilo u nju.
Rođen sam na malom otoku i onaj tko je tamo rođen od najranijeg djetinjstva je u dodiru s ribolovnim alatima i lovom ribe tako da nema osjećaje kakve ima dio drugih ljudi i ribolov uopće ne percipira kao ubijanje. Preko 60 godina života je iza mene i ribolov je utkan u mnoge njegove pore od djetinstva do bavljenja privrednim ribolovom kao dopunskim zanimanjem, sportskim ribolovom... bez utjecaja drugih došao sam u fazu kada sam ribolov počeo smatrati ubijanjem, puštao sam sitnu ribu ili onu koju sam lovio iz čistog zadovoljstva. Dogodilo se nekoliko puta. Uhatim komarču/oradu od svojih 3 do 4 kg borim se s njom, štap se savija, mašina popušta da najlon ne pukne, krpi me adrenalin i kada iscrpljena riba ispluta poduhvatim je sakom/meredovom i ubacim u čamac. Gledam moćnu glavu i zube koji su u stanju otkinuti ljudski prst bez napora, mješavinu crne i zlatne boje, posljednje trzaje kad ljepotu obuzima smrt i kad zlatna boja prestaje biti zlatna i sve više blijedi. Pa bih se zapitao zašto tako lijepo stvorenje koje je toliko godina živilo mora uginuti radi moje gladne guzice željne novca. Nisam prestao loviti ribu zbog toga jer se pojavio veći problem pa je tako sad uopće ne mogu loviti ma koliko to želio.
Moja bolest? Kronična depresija zvana Pakao na Zemlji. Nažalost je samo posljedica jedne još gore koja se ne manifestira tako drastično ali hrani posljedicu...

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Reklame Empty Re: Reklame

Postaj by pirat 16.01.15 8:19

mene te u sandučićima najmanje smetaju, tj. ne smetaju uopće jer uvijek dobro dođe za podložiti vatru pošto davno već ne kupujemo novine..

ono što me živcira su teleoperateri koji te zovu na kućni telefon da bi te pilali i to često u kasnim večernjim satima, i kad im kažeš da nemaš vremena da ih najkraće i pristojno odjebeš, počnu sa pitanjima kada ćeš imati vremena, kad mogu ponovno zvati..

davno sam u jednom filmu vidio foru za takve ali sam nisam isprobao,
nazove teleoperater čovjeka na kućni telefon i ovaj je kao u žurbi nema vremena te kaže da mu teleoperater ostavi svoj kućni broj pa će ga ovaj nazvati kada bude imao vremena, na što ovaj u čuđenju odgovara da ga ne može zvati na kućni telefon, te mu ovaj odgovara a kako ti mene možeš..
pirat
pirat
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1217
Godine : 38
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 19.01.2012

[Vrh] Go down

Reklame Empty Re: Reklame

Postaj by Hombre 16.01.15 9:38

To sam riješio veoma lako. Pošto nemam potrebe za kućnim telefonom odjavio sam ga Reklame 478256
Domaćinstvo mi je malo, mobitel ima neograničeni poziv prema svim mrežama i stalno je uz mene tako da je luksuz imati još jednog nepotrebnog potrošača novca. Internet je bio problem ali imam susjede koji imaju flat, a ja dobar s njima tako da su mi dali pass...

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Reklame Empty Re: Reklame

Postaj by mali mačak 16.01.15 10:40

Sjećam se tog 'gem collection'... Imao sam tu 'sreću' da sam i sam završio na jednoj toj 'prezentaciji'. Bila je u nekom motelu kod Duge rese...

Ali da si ga dobro opisao Hombre- jesi :-D
Ko kult...

Naravno, isto kao i ti, nisam popušio priču jer mi je pozlilo čim sam skužio o čemu se radi, pogotovo kad sam vidio lika u Lamborghiniju kako glumi direktora... Jedino, šteta izgubljenog vremena. Mogao sam taj dan potratiti na nešto drugo, tipa na kopanje nosa ili pišanja u dalj.  Caka je isto bila u tome da je lokacija negdje u pm (ne u 'private message') a stalni članovi te dovezu sa svojim autom (' imaš besplatan prijevoz, ne trošiš ni lipe') tak da i kad poželiš nakon 5min izaći - jednostavno nemaš kuda. Osim taksijem do Ka, pa busom do Zg (inače uvijek imam kod sebe bar 500-1000kn za taxi i bus, kao Floyd se slikam s lovom) ... Nemam pojma kaj je poslije bilo sa ljudima koji su me doveli ali nisu baš dugo ostali u braku kad je to sve puklo u javnosti...
mali mačak
mali mačak
lingua
lingua

Male
Broj postova : 343
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.11.2009

[Vrh] Go down

Reklame Empty Re: Reklame

Postaj by gorky 16.01.15 11:50

Hombrito, ova reklama koju si okacio je stvarno dno dna.
gorky
gorky
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1400
Godine : 48
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 19.11.2012

[Vrh] Go down

Reklame Empty Re: Reklame

Postaj by dzolix 16.01.15 12:11

Meni se desilo prije 10 tak godina zovu me na fixni tel javlja se zenska, kaze ,,,Dobili ste nagradu vechera u jednom hotelu u Osijeku hr. besplatan prevoz i vecera i tako prica a ja u BL Kontam sta ce mi to podaleko mi i lagano je odbijem Stiglo mi je na mejl da sam dobio milijon evra ali to cuvam ako nesto bude pa da imam pokrice haha Reklame 304316

dzolix
bomber
bomber

Male
Broj postova : 124
Godine : 52
Lokacija : Omis
Datum registracije : 21.10.2014

[Vrh] Go down

Reklame Empty Re: Reklame

Postaj by siga 16.01.15 12:52

evo na index forumu ima malo o tom gem collection-u, ... postovi su iz 2002, ali nema veze...interesantno je pročitati, jer ima i ekipe koja je u tome i ful su nabrijani da su upravu....

http://www.index.hr/forum/6/ekonomija/tema/531/gem-collectionprilika-ili-prevara.aspx
siga
siga
spikač
spikač

Male
Broj postova : 817
Godine : 45
Lokacija : Hamilton, Novi Zeland
Datum registracije : 12.09.2012

[Vrh] Go down

Reklame Empty Re: Reklame

Postaj by mali mačak 16.01.15 14:03

Hehe siga, đe ga nađe... E da sam tada znao za forume i mogao to pročitati, umjesto na njihovom 'seminaru' proveo bi jedan lijepi dan korisno... u aktivnosti kao što je bacanje pogleda u vis ili sl. ;-))
Ok, ja sam tamo bio koju godinu ranije kad baš i nije bilo kompova i neta na svakom koraku pa se niti nisam mogao informirati ali spika je jako jednostavna u biti; dovuku te- nafilaju svakakvim informacijama o 'uspjehu'- platiš. U određenom roku moraš naći par ljudi koji će se isto zakačiti i platiti da bi ti vratio dio love itd u krug... tj u piramidu :-D.
A tko ne nađe nekoga tko će platiti gubi svoju lovu. Simple as that.
S obzirom da nikad nisam imao faraonskih sklonosti, otišao sam.
Koliko sam poslije čuo, većina ljudi 'daje šansu' za veliku, ogromnu zaradu svojim najmilijima, prijateljima, kumovima... A nisu svi sposobni s*ati i nagovarati druge na s*anja. I tu je dolazilo do onog sto je Hombre spomenuo, do pucanja kumstava, raspada obitelji i sl.  

Malo sam sa time otišao u off-topic ali to je moje iskustvo.

A po pitanju reklame koju je postao Hombre... Vozio se i Yugo i točilo se i za 30-40kn... Ono, protegnes se koliko ti je deka duga i vozi dalje. Na ovakva s*anja ni ne obraćam pažnju kad ih vidim.
mali mačak
mali mačak
lingua
lingua

Male
Broj postova : 343
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.11.2009

[Vrh] Go down

Reklame Empty Re: Reklame

Postaj by pirat 16.01.15 14:45

a što je sa tim mukte ručkom, švedskim stolom?
ipak ima nešto dobro u tome Reklame 478256
pirat
pirat
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1217
Godine : 38
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 19.01.2012

[Vrh] Go down

Reklame Empty Re: Reklame

Postaj by Hombre 17.01.15 23:46

Ha! Pa to sam ja izmislio. Mislili su da će svi biti fini, pristojni, civilizirani i da će uzeti umjereno dok je meni baš naletilo da naplatim akreditaciju

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Reklame Empty Re: Reklame

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.