FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» chris reeve sebenza folder
Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala

+33
Born_Survivor
Hombre
ssverko13
franciscus
Pilgrim
zoki208
Dark00
zuzonja
puls
Sule_HR
DoomsdayST
Mraz
poletan
ivo
djomla
SmitoBona
Keltan
dhorvatic
Jerko
maxina
Fratt
goxxon
gorky
dzolix
n3m0
oštrač
siga
Fagus
nodado
chumaman
fusher
Okibex
Login
37 posters

Stranica 4 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 Empty Re: Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala

Postaj by Login 22.02.15 10:11

Ajd dobro. Probati cu ga malo na oštrenju usporediti sa ostalim noževima pa ćemo vidjeti.
Da runi se peć u početku, kasnije ne. To sam odmah nakon oblikovanja pripalio pa se malo odrunilo a i unutrašnjost sam oblikovao kašikom. Puno bi bolje bilo kad bi unutra ubacio neku cijev ili nešto za oblik pa nabio gips-pijesak okolo, a onda ovo vadio. inače ta smjesa super drži, unutra se sve zacrveni, a vanjski dio tek malo topal bude. Debljina smjese je oko 2cm ,a planirao sam bar 4-5. Bila bi bolja izolacija a i manja rupa unutra pa nebi trebalo zatvarati.
Brener obični onaj za "šurenje", široki plamenik sa rupama za zrak pozadi, na dizni piše 150, obavezno se mora uzeti regulator pritiska i dodati upuh zraka sa fenom ili nečim sličnim jer inače neće da gori i postigne temp.

Login
mr.spika
mr.spika

Broj postova : 1136
Datum registracije : 17.07.2010

[Vrh] Go down

Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 Empty Re: Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala

Postaj by djomla 22.02.15 10:41

Isprika, jučer sam gledao post na mobitelu pa nisam dobro vidio boje. Sad i ja vidim malo sivkasti brid što sugerira da ti je možda tvrdoća prije oko 56-57 u toj zoni. Moguće je da ti pećnica nije precizna. Imaš jeftinih kuhinjskih termometara po 30-40 kn pa ti je dobro imati tako nešto za provjeru. Drugačija boja koja znači mekši čelik u tanjim zonama može značiti da ga trebaš možda malo dulje držati u pećnici radi dobivanja ujednačene tvrdoće. Gornji grijači u pećnici su najčešće vidljivi, a iznad donjih je metalna ploča-zbog toga je dobro nož leđima okrenuti prema gore, staviš ga između vilica ili tako nekako. Ubuduće bolje kreni sa temp 10-20 nižom od planirane pa ćeš u slijedećim ciklusima postupno povećati do željene tvrdoće.

Ovo su sve nekakve "finese" koje vjerojatno ne daju nešto značajno bolje rezultate. ali kada se radi tako u kućnoj radinosti bolje biti pretjerano oprezan i pedantan Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 747986

Ako nisi radio normalizaciju dodatno kaljenje će mu dobro doći...

Na pameti mi je jedna mogućnost zbog koje si dobio ovu razliku u boji ali neću sada lupetati, moram prvo provjeriti... Možda ima veze s načinom grijanja prije samog kaljenja?? Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 855911
djomla
djomla
knjižničar
knjižničar

Male
Broj postova : 977
Godine : 36
Lokacija : Vinkovci
Datum registracije : 12.04.2010

https://habilisurvival.wordpress.com

[Vrh] Go down

Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 Empty Re: Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala

Postaj by franciscus 22.02.15 12:20

Login je napisao/la:Puno bi bolje bilo kad bi unutra ubacio neku cijev ili nešto za oblik pa nabio gips-pijesak okolo, a onda ovo vadio.
Ako unutra ubaciš kartonsku cijev (kakva se koristi npr. za transport crteža ili onakvu oko koje je omotana bala platna u trgovini), onda je ne moraš vaditi i s time se mučit. Izgorit će kod prvog paljenja peći.
franciscus
franciscus
spikač
spikač

Male
Broj postova : 943
Godine : 61
Lokacija : Tuzla, BiH
Datum registracije : 29.07.2012

[Vrh] Go down

Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 Empty Re: Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala

Postaj by Login 22.02.15 13:48

franciscus je napisao/la:
Login je napisao/la:Puno bi bolje bilo kad bi unutra ubacio neku cijev ili nešto za oblik pa nabio gips-pijesak okolo, a onda ovo vadio.
Ako unutra ubaciš kartonsku cijev (kakva se koristi npr. za transport crteža ili onakvu oko koje je omotana bala platna u trgovini), onda je ne moraš vaditi i s time se mučit. Izgorit će kod prvog paljenja peći.

super ideja. jer gips-pjesak jako drzi, jedva sam izvadio kalup od limenke kad sam radio otvor za brener. ovo cu svakako iskoristiti. tnx.

djomla je napisao/la:Isprika, jučer sam gledao post na mobitelu pa nisam dobro vidio boje. Sad i ja vidim malo sivkasti brid što sugerira da ti je možda tvrdoća prije oko 56-57 u toj zoni. Moguće je da ti pećnica nije precizna. Imaš jeftinih kuhinjskih termometara po 30-40 kn pa ti je dobro imati tako nešto za provjeru. Drugačija boja koja znači mekši čelik u tanjim zonama može značiti da ga trebaš možda malo dulje držati u pećnici radi dobivanja ujednačene tvrdoće. Gornji grijači u pećnici su najčešće vidljivi, a iznad donjih je metalna ploča-zbog toga je dobro nož leđima okrenuti prema gore, staviš ga između vilica ili tako nekako. Ubuduće bolje kreni sa temp 10-20 nižom od planirane pa ćeš u slijedećim ciklusima postupno povećati do željene tvrdoće.

Ovo su sve nekakve "finese" koje vjerojatno ne daju nešto značajno bolje rezultate. ali kada se radi tako u kućnoj radinosti bolje biti pretjerano oprezan i pedantan Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 747986

Ako nisi radio normalizaciju dodatno kaljenje će mu dobro doći...

Na pameti mi je jedna mogućnost zbog koje si dobio ovu razliku u boji ali neću sada lupetati, moram prvo provjeriti... Možda ima veze s načinom grijanja prije samog kaljenja?? Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 855911


mislim da cu onda ponoviti proces TO, mozda i normalizaciju odraditi koji puta
Login
Login
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1136
Godine : 37
Lokacija : Slavonija
Datum registracije : 17.07.2010

[Vrh] Go down

Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 Empty Re: Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala

Postaj by Login 01.03.15 14:15

Evo ga TO sam ponovio. Ovaj puta malo kvalitetnije, odradio sam i normalizaciju prije kaljenja.

Peć sam malo doradio sa vatrostalnim ciglama. Odlično radi.

Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 20150228_170009e6947
Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 20150228_1615004a723

Evo i jedan video kako huči  Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 724991



Normalizaciju sam odradio dva puta, do nemagnetičnosti pa hlađenje na zraku okrenuto prema sjeveru. Potom kaljenje u zagrijanom ulju. Turpija test kaže da je ok zakaljeno, klizi.
Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 IMG-20150228-WA00107f594
Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 20150228_161251fbfe1

Popuštanje sam ovaj puta nadam se dobro napravio. Poslušao sam savjete kolega pa sam uključio samo gornji grijač na 250C ,nož uspravio sa bridom prema dolje. Dva puta po sat vremena.
Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 20150228_2114537bc41

I evo ga.. "straw" zlatno žuta boja. Vrh je malo jače dobio, tamniji je, znači mekši, što možda i nije loše da špic sam bude malo mekši od ostatka oštrice, pogotovo jer će ovo biti radni magarac nož.

Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 20150301_105829bc26a

Volio bih čuti koji komentar na ove boje i mišljenje jel sam sad ok odradio ovo popuštanje, mogu li mirne glave krenuti dalje na oštrenje, poliranje i ostalo.. ?
Login
Login
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1136
Godine : 37
Lokacija : Slavonija
Datum registracije : 17.07.2010

[Vrh] Go down

Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 Empty Re: Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala

Postaj by Login 04.03.15 13:46

Izvučene skale za dršku. Napravio sam ih od starog lovačkog kundaka, mislim da je orah u pitanju.

Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 206k4gm

Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 N54exd
Login
Login
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1136
Godine : 37
Lokacija : Slavonija
Datum registracije : 17.07.2010

[Vrh] Go down

Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 Empty Re: Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala

Postaj by ssverko13 04.03.15 13:50

Svaka čast.. Gdje bih ja mogao nabaviti takvu turpiju? (mislim na materijal za nož)
ssverko13
ssverko13
bomber
bomber

Female
Broj postova : 163
Godine : 26
Lokacija : Pazin
Datum registracije : 04.10.2013

[Vrh] Go down

Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 Empty Re: Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala

Postaj by Hombre 04.03.15 14:22

Svaka stara i neupotrebljiva turpija je povoljna za izradu noža. Može i nova ali je šteta. Postoje turpije od kvalitetnijih materijala pa i noževi budu bolji ali za početnička iživljavanja može svaka.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 Empty Re: Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala

Postaj by Login 04.03.15 14:27

@sverko - Ono sto sam ja cuo.. Traži stare turpije, ove nove kupovne neke znaju biti unutra popunjene sa lošijim materijalom radi uštede proizvodnje, dok su stare turpije od jednog komada materijala. Te starije su dobre pogotovo one sa nekakvim oznakama, kao moja npr. "djetelina", a i kad ima oznaku mozes saznati tko je proizvođač i koji čelik je u pitanju.
Stare turpije ovdje kod nas se mogu pronaći na raznim buvljacima, sajmovima antikviteta, autopijacama i sl. ili u nekoj staroj radioni, pa probaj i ti pogledati na takvim mjestima. Sretno.
Login
Login
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1136
Godine : 37
Lokacija : Slavonija
Datum registracije : 17.07.2010

[Vrh] Go down

Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 Empty Re: Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala

Postaj by Hombre 04.03.15 21:27

Otpadi su uz radionice starijih majstora također mjesta gdje se mogu naći stare turpije.
Što se tiče novih turpija pojavilo se kao drugdje kojekakvog smeća (ja sam jednom iz šale uzeo u Metroa 10kom listova za pilu po nekoj smiješnoj cijeni, mislim od 17kn) i to valja za pilati aluminij i to mekani.
Zato još uvijek postoje veoma kvalitetne turpije renomiranih proizvođača koje imaju otisnut čak i kvalitet čelika kao i listovi za pile legirani kobaltom ali sve ima svoju cijenu.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 Empty Re: Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala

Postaj by ssverko13 04.03.15 22:01

Najblizi otpad mi je u puli (metis) bar tako mislim.. Probat cu prosvrljat biciklom kad ozdravim po okolnim selima i pitat za "propale kovače i radionice" Dečki tnx..
ssverko13
ssverko13
bomber
bomber

Female
Broj postova : 163
Godine : 26
Lokacija : Pazin
Datum registracije : 04.10.2013

[Vrh] Go down

Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 Empty Re: Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala

Postaj by Hombre 04.03.15 22:03

Ako se potrudiš stare turpije su relativno česte, a i Strider član ovog foruma je iz Pule i vjerujem da bi ti vez problema mogao omogućiti da dobiješ jednu.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 Empty Re: Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala

Postaj by Mraz 04.03.15 22:07

Mali Kekec aka Strider je iz Rijeke!
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 Empty Re: Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala

Postaj by Hombre 04.03.15 23:20

Hvala. Falio sam koju stotinu km Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 478256

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 Empty Re: Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala

Postaj by Mraz 04.03.15 23:24

Taj Strajder je ionako lažov pa je možda i rekao da je iz Pule, tko će ga znat.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 Empty Re: Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala

Postaj by ivo 05.03.15 8:02

Mraz je napisao/la:Taj Strajder je ionako lažov pa je možda i rekao da je iz Pule, tko će ga znat.

Teški ! Opsjenar i hohshtapler ! Počeo se i maskirati; okolo šalje svoje dugokose slike i hvali se novom frizurom, a doznao sam kako zapravo nosi periku koju je ukrao Denisu Budaku, a koju je ovaj potonji nosio pri odlascima u prigorske diskoteke Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 865284 !
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 Empty Re: Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala

Postaj by Hombre 05.03.15 10:23

Login je napisao/la:Volio bih čuti koji komentar na ove boje i mišljenje jel sam sad ok odradio ovo popuštanje, mogu li mirne glave krenuti dalje na oštrenje, poliranje i ostalo.. ?

Da malo preskočimo ove besposličare. (Baš se pravi javio Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 478256 )

Nož ti izgleda više nego dobro pogotovo što je prvi i pitam se kako li će tek izgledati deseti ili stoti. Sve je na svom mjestu i pravilno izvučeno pa još samo da vidimo kakva će biti drška, izazov zvani korice...

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 Empty Re: Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala

Postaj by Jerko 05.03.15 11:16

ssverko13 je napisao/la:Najblizi otpad mi je u puli (metis) bar tako mislim.. Probat cu prosvrljat biciklom kad ozdravim po okolnim selima i pitat za "propale kovače i radionice" Dečki tnx..

Imaš tu u Puli nedjeljni sajam u Rojcu (stanujem pored)Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 69343 . Zna ti se naći starih turpija i drugog alata. Za neki drugi materijal ti mogu ja pomoći. Ako trebaš pošaljem ti mob. na poruku.

Jerko
tipko
tipko

Male
Broj postova : 80
Godine : 55
Lokacija : Pula
Datum registracije : 28.12.2010

[Vrh] Go down

Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 Empty Re: Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala

Postaj by Login 05.03.15 17:09

Hombre je napisao/la:
Login je napisao/la:Volio bih čuti koji komentar na ove boje i mišljenje jel sam sad ok odradio ovo popuštanje, mogu li mirne glave krenuti dalje na oštrenje, poliranje i ostalo.. ?

Da malo preskočimo ove besposličare. (Baš se pravi javio  Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 478256 )

Nož ti izgleda više nego dobro pogotovo što je prvi i pitam se kako li će tek izgledati deseti ili stoti. Sve je na svom mjestu i pravilno izvučeno pa još samo da vidimo kakva će biti drška, izazov zvani korice...

Da drška je sljedeća faza, tu sam isto n00b totalni, nadam se da će biti ok, upravo upijam klipove sa YT, pa večeras počinjemo.

Za futrolu nebi trebalo biti problema, već sam radio kožne i kydex, a i za početak neću nešto prekomplicirano raditi. Napraviti ću mu i kydex i kožnu ako budem zadovoljan sa samim nožem kad bude gotov.
Login
Login
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1136
Godine : 37
Lokacija : Slavonija
Datum registracije : 17.07.2010

[Vrh] Go down

Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 Empty Re: Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala

Postaj by Login 06.03.15 18:16

Posao polako privodim kraju. Drške su napravljene. Još će biti malo posla na samom finišu. Pa idemo na graviranje i futrole. Neke nesavršenosti su uočljive, neke zbog neiskustva neke namjerno ostavljene, al neka se vidi da je ručno rađen nož.

Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 20150306_1734180d3e5

Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 20150306_1733179f530

Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 20150306_1734507479b

Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 20150306_173528e1a0b
Login
Login
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1136
Godine : 37
Lokacija : Slavonija
Datum registracije : 17.07.2010

[Vrh] Go down

Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 Empty Re: Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala

Postaj by Born_Survivor 06.03.15 18:27

odlicno svaka cast stvarno ďż˝mi se dopada Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 368870 samo nastavi tako sretno u daljnjem radu Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 747986 dobro izbalansiran,samo mi reci koji si finis koristio za drsku tj.ulje Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 368870
Born_Survivor
Born_Survivor
lingua
lingua

Male
Broj postova : 449
Godine : 25
Lokacija : Gradačac,BiH
Datum registracije : 25.10.2014

[Vrh] Go down

Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 Empty Re: Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala

Postaj by Bushcrafter 06.03.15 19:07

odlican, svaka čast

Bushcrafter
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 48
Godine : 34
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 03.04.2014

[Vrh] Go down

Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 Empty Re: Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala

Postaj by franciscus 06.03.15 19:17

Još ti fali jedna slika - turpija od koje si napravio nož i nož kraj nje. Svaka čast, majstore! Krasan allround nož, baš nož kako je nekad bilo, kad ljudi nisu mogli sebi priuštiti stotinu noževa. Jedan ovakav za ozbiljna posla, jedan za orezivat voćke i lozu i jedan za narezat ono malo šta se ima, ako se ima.
franciscus
franciscus
spikač
spikač

Male
Broj postova : 943
Godine : 61
Lokacija : Tuzla, BiH
Datum registracije : 29.07.2012

[Vrh] Go down

Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 Empty Re: Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala

Postaj by goxxon 06.03.15 19:35

čestitke! lijepi.
goxxon
goxxon
guru
guru

Male
Broj postova : 3594
Godine : 44
Lokacija : ZG/OT
Datum registracije : 17.11.2010

[Vrh] Go down

Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 Empty Re: Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala

Postaj by nodado 06.03.15 19:50

odličan nož, čestitam. Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 4031665509
nodado
nodado
bomber
bomber

Male
Broj postova : 187
Godine : 35
Lokacija : Bilogora
Datum registracije : 24.11.2013

[Vrh] Go down

Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 Empty Re: Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala

Postaj by Login 06.03.15 20:53

Hvala dečki. Mada još to nije gotovo @franciscus - kad bude futrola i sve napravim jednu before/after montažu Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 747986
@born_survivor - dršku sam samo premazao nekoliko puta lanenim uljem i pustio da ga malo upije pa utrljao, čuo sam a i uvjerio se da laneno jako lijepo obrađeno drvo uljepša.
Login
Login
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1136
Godine : 37
Lokacija : Slavonija
Datum registracije : 17.07.2010

[Vrh] Go down

Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 Empty Re: Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala

Postaj by franciscus 06.03.15 21:02

Ma meni je ovaj thread baš za zakačit na početak, jer je totalno potpun - i materijal, i postupak, i alat i pribor. Ne mogu se sad sjetit kako se to točno kaže forumskim riječnikom - ovo kačenje na početak.
franciscus
franciscus
spikač
spikač

Male
Broj postova : 943
Godine : 61
Lokacija : Tuzla, BiH
Datum registracije : 29.07.2012

[Vrh] Go down

Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 Empty Re: Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala

Postaj by djomla 06.03.15 23:18

Odličan rad! Jako lijep nož!
djomla
djomla
knjižničar
knjižničar

Male
Broj postova : 977
Godine : 36
Lokacija : Vinkovci
Datum registracije : 12.04.2010

https://habilisurvival.wordpress.com

[Vrh] Go down

Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 Empty Re: Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala

Postaj by puls 07.03.15 15:57

Super je ispao-čestitam!
puls
puls
guru
guru

Male
Broj postova : 2791
Godine : 45
Lokacija : ZG
Datum registracije : 05.03.2010

[Vrh] Go down

Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 Empty Re: Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala

Postaj by zuzonja 07.03.15 16:06

bravo, kolega Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 4294461010
zuzonja
zuzonja
spikač
spikač

Male
Broj postova : 629
Godine : 38
Lokacija : obala
Datum registracije : 06.11.2012

[Vrh] Go down

Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 Empty Re: Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala

Postaj by yasko 07.03.15 19:52

Login.svaka cast na trudu..jako ljepo odradjeno... Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 393492 sta je u planu za futrolu?
yasko
yasko
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1318
Godine : 34
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 24.05.2011

[Vrh] Go down

Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala - Page 4 Empty Re: Izradio bih svoj prvi nož - par pitanja i slike materijala

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 4 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.