FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Za što koristite vaš model multialata ?

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
PatrioticBacon
lingua
lingua

Male
Broj postova : 349
Godine : 17
Datum registracije : 10.03.2014

PostajNaslov: Za što koristite vaš model multialata ?   06.12.14 15:28

Tema napravljena u duhu da stavite sliku vašeg edc ili radnog multialata te pojasnite za što ga koristite , smatram da je ovo zanimljiva tema jer mnogi ljudi kupe swisschamp lite i koriste samo nož i pilu ...
Dakle , za što koristite svoj multialat ?

Ja koristim svoga sak managera kao gradski edc , imao sam podjeljeno mišljenje kako će ljudi reagirati na njega u šk itd ..
Pa ovako saphire boja laicima ne izgleda kao sak , oštrica je jako malena i izgleda kao igračkica , dok je upravo suprotno .
Sjedim u prvoj klupi , i često ga vrtim po rukama tijekom satova već 2-3 tjedna ; ni jedan ama baš jedan profesor nije prigovorio , toliko bezopasno izgleda !
Napisao sam zadačnicu sa njim , oštrio noževe za linoleum sa turpijom za nokte , razvidavao stol... ovaj koristio odvijaće za tehnički te još mnogo toga !
Ovo je po meni školski sak
[Vrh] Go down
jimkukri
lingua
lingua

Male
Broj postova : 241
Godine : 35
Datum registracije : 05.05.2014

PostajNaslov: Re: Za što koristite vaš model multialata ?   06.12.14 16:34

Za gotovo nista
imam bahcov mt
nosim ga sa sobom u sumu redovno al mi rijetko treba
po kuci imam sav alat pa ga koristio tu tamo da ga testiram
[Vrh] Go down
PatrioticBacon
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Za što koristite vaš model multialata ?   06.12.14 17:17

leatherman , sak za edc u gradu 0 bodova ?
[Vrh] Go down
Okibex
spikač
spikač

Male
Broj postova : 700
Godine : 22
Datum registracije : 27.11.2012

PostajNaslov: Re: Za što koristite vaš model multialata ?   06.12.14 19:02

Wenger EvoGrip 10
Oštricu koristim za otvaranje paketa i kuverti i u menzi (za sve za šta se nož koristi, logično). Otvarače za otvaranje sokića pincetu za vađenje memorijske iz moba većinom, čačkalicu kao čačkalicu...ovo šilo obično služi za guranje paracorda tamo gdje neće svojom voljom.

Imao sam par čudnih pogleda, al ništa strašno jer rijetko koristim oštricu među puno ljudi, većinom bude moje društvo kojem bi bilo svejedno i da izvadim mačetu jer me znaju
[Vrh] Go down
Ariel
tipko
tipko

Male
Broj postova : 75
Godine : 42

PostajNaslov: Re: Za što koristite vaš model multialata ?   06.12.14 19:33

Leatherman Surge, koristim ga jako često, za rastavljanje, brušenje uglavnom oko airsoft replika. Rad s materijalima kao špijater, aluminij, čelik. Pilom za drvo sam pilio i špijater, a često ga koristim kao čekić kod zbijanja raznih osovina i sl. Ne štedima ga nimalo, ali se ni on ne da. Prije sam imao Charge TTi, ali mi je bio malo prenježan, dok je Surge taman. Pogotovo je kvalitetna turpija koja je stvarno puno radila. Fotku mi nema smisla stavljati, osim skinutog crnog finiša nema se što vidjeti. Set bitova (onaj dupli) i dva nastavka (pa po potrebi napravim odvijač duljine cca 15cm), korisne su i škare i šilo.

Zamjerka ide na kliješta i dio za rezanje žice, premekan materijal pa je dobio zube i postao neupotrebljiv. No ne smeta me, žicu ionako režem nožem na multialatu.

Sve nosim u MOLLE torbici unutar EDC ruksaka, za džep je daleko preglomazan i težak.
[Vrh] Go down
PatrioticBacon
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Za što koristite vaš model multialata ?   06.12.14 20:31

Airsoft , zanimljivo .
Da kad nitko nebi stavljao svi bi googlali i trošili puno vremena ...
[Vrh] Go down
Login
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1194
Godine : 30
Datum registracije : 17.07.2010

PostajNaslov: Re: Za što koristite vaš model multialata ?   06.12.14 20:58

EDC - Leatherman skeletool sam koristio (nosio) kao EDC svuda sa sobom, pokazao mi se da mi netreba za EDC multitool i prodao ga, ako netko se bavi više tehnikom nego ja ovaj tool je super, lagan i mal.

RADNI - Leatherman 300. Nosim ga sa sobom u lov, na airsoft, pecanje, planinarenje.. gotovo svaki izlazak van grada. Vrlo je robusan, mislio sam ga prodati i uzeti nekakav sa bitovima (nastavcima za vijke,imbus i sl.), zbog popravaka airsoft i druge sitnije opreme sa vijcima. No onda sam našao nastavak-adapter za ovaj moj model na koji mogu ići bitovi,pa sam ga obogatio sa jednim setom, sad je zbilja zvijer, ima sve što mi treba. Osim bitova, naveliko koristim pilu, turpiju, kliješta.. ponekad i ostale alate. Oštricu-nož gotovo nikada, nju ostavljam oštru kao back-up, pošto uvjek sa sobom imam barem folder ako ne i veće nešto. U lovačkom ruksaku mi je u autu pa ga sutra malo poslikam skupa sa bitovima..
[Vrh] Go down
PatrioticBacon
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Za što koristite vaš model multialata ?   06.12.14 21:07

Da , kolega izgleda da oboje štedimo nož na multialatu
[Vrh] Go down
Delete
lingua
lingua

Male
Broj postova : 261
Godine : 22
Datum registracije : 09.01.2012

PostajNaslov: Re: Za što koristite vaš model multialata ?   07.12.14 5:35

Ja vec par godina furam swiss champ ovakav kao sa profilne.. On me je i doveo na forum. Furao sam ga u srednjoj za isjeci materijale za gografiju povjest i namazati uzinu, cure iz razreda su koristile pincetu za cupanje obrva, etc. vido ga je profesor iz geografije i zainteresirao se za njega rekao mi je da ima slicnog samo sa drucijim krizom, ponio je svoj na jedan izlet ispostavilo se da je Wegner/ Drago mu je bilo da sam mu pojasnio razliku. Dosta profesora je vidjelo da ga koristim , svi su bili tolerantni. I dan danas ga koristim kao edc iako je malo potezi, ali lezi u rancu. Stavarno stvar od sentimentalne vrijednost. Sve je to manje vise isto, bitno je da ti nesto priraste srcu.
[Vrh] Go down
PatrioticBacon
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Za što koristite vaš model multialata ?   07.12.14 7:18

Kako stoji u ruci ?
[Vrh] Go down
Login
mr.spika
mr.spika

Male

PostajNaslov: Re: Za što koristite vaš model multialata ?   07.12.14 16:35

Login je napisao/la:
EDC - Leatherman skeletool sam koristio (nosio) kao EDC svuda sa sobom, pokazao mi se da mi netreba za EDC multitool i prodao ga, ako netko se bavi više tehnikom nego ja ovaj tool je super, lagan i mal.

RADNI - Leatherman 300. Nosim ga sa sobom u lov, na airsoft, pecanje, planinarenje.. gotovo svaki izlazak van grada. Vrlo je robusan, mislio sam ga prodati i uzeti nekakav sa bitovima (nastavcima za vijke,imbus i sl.), zbog popravaka airsoft i druge sitnije opreme sa vijcima. No onda sam našao nastavak-adapter za ovaj moj model na koji mogu ići bitovi,pa sam ga obogatio sa jednim setom, sad je zbilja zvijer, ima sve što mi treba. Osim bitova, naveliko koristim pilu, turpiju, kliješta.. ponekad i ostale alate. Oštricu-nož gotovo nikada, nju ostavljam oštru kao back-up, pošto uvjek sa sobom imam barem folder ako ne i veće nešto. U lovačkom ruksaku mi je u autu pa ga sutra malo poslikam skupa sa bitovima..

Evo i par slika gore opisanog. Dakle Leatherman 300 dopunjen sa adapterom za bitove i setom bitova.

[Vrh] Go down
PatrioticBacon
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Za što koristite vaš model multialata ?   07.12.14 17:34

radni alat
Kako se drži ?
[Vrh] Go down
Login
mr.spika
mr.spika

Male

PostajNaslov: Re: Za što koristite vaš model multialata ?   07.12.14 17:41

Ako je pitanje za mene - Drži se odlično. Koristim ga naveliko već 4god, ali i pazim na limite. Recimo tek kad sam ga kupio, nakon par mjeseci sa ravnim odvijačem koji ima dosta tanak vrh sam radio neko razdvajanje dva metala na šemu poluge, i otkinio mali zubac sa vrha odvijača. Kako leatherman daje 25godina garancije, u trgovini su mi besplatno zamjenili taj dio. Dakle multitool je zbilja jedan od narobusnijih, ali netreba biti krkan, ipak ima svoje limite.
[Vrh] Go down
PatrioticBacon
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Za što koristite vaš model multialata ?   07.12.14 17:49

Sve u limitima kolega , moj manager izdržava bolesne muka, kad mu odvijač otvorim na 90 * i koristim polugu ga odvidam nešto , čelik na odvijaču kao nov , na mehanizmu ni nanometra pomaka
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Za što koristite vaš model multialata ?   Today at 5:21

[Vrh] Go down

Za što koristite vaš model multialata ?
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» NOVI COOLMAX MODEL
» GLOCK 78 ( prvi dio )
» High-end noževi