FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
fusherski noževi - Page 2 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
fusherski noževi - Page 2 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
fusherski noževi - Page 2 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
fusherski noževi - Page 2 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
fusherski noževi - Page 2 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
fusherski noževi - Page 2 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
fusherski noževi - Page 2 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
fusherski noževi - Page 2 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
fusherski noževi - Page 2 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
fusherski noževi - Page 2 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
fusherski noževi - Page 2 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
fusherski noževi - Page 2 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
fusherski noževi - Page 2 Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
fusherski noževi - Page 2 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
fusherski noževi - Page 2 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
fusherski noževi - Page 2 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
fusherski noževi - Page 2 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
fusherski noževi - Page 2 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
fusherski noževi - Page 2 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
fusherski noževi - Page 2 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
fusherski noževi - Page 2 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
fusherski noževi - Page 2 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
fusherski noževi - Page 2 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
fusherski noževi - Page 2 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
fusherski noževi - Page 2 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
fusherski noževi - Page 2 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
fusherski noževi - Page 2 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
fusherski noževi - Page 2 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
fusherski noževi - Page 2 Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
fusherski noževi - Page 2 Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

fusherski noževi

+14
gorky
termit520
Keltan
ben-66
Ikarus
SmitoBona
Hombre
nodado
gibo
antarctica
JillValentine
puls
NAVIGATOR
fusher
18 posters

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

fusherski noževi - Page 2 Empty Re: fusherski noževi

Postaj by gorky 22.09.15 6:59

Keltan je napisao/la:Ovo je sve samo ne ostrica .Napravi sebi uslugu , napravi neki alat na koji ces izbrusiti ostricu kako treba . .. .. .. ..  a kutnu brisliciu koristi za ono cemu je namenjena  .. . .  pozz
fusherski noževi - Page 2 478256 fusherski noževi - Page 2 478256

termit520 je napisao/la:
Ovo je sve samo ne komentar,napravi ti brate sebi uslugu i nemoj pizditi čovjeku koji ima volju za napravit nešto.Ja osobno nisam ni poznavatelj noževa a niti izrađivač noževa,imam Moru companion od 100 kn i meni je to moj bog s neba.Ali ne govorim o tome,nije u tome bit,bit je u tome da ne moraš čovjeka ubit u pojam ovako ispred svih,on se jadan trudi,objavljuje slike,šta ja znam,možda je to sranje,a možda i nije,jebiga,kaže Navi "šiješ me za čitav nož".Ma mene šije za 100 noževa,shvaćaš?Nego jebeš nož,u pitanju je nastup,odnos,shvaćaš?Mogao si lijepo čovjeku poslat PP,lijepo mu objasnit šta i kako,kad je očito da si neki poznavatelj (ne znam uopće čega),a ne ovako javno ga spuštat.Jebe mi se šta znaš ili ne znaš,ali način ti i nije neki.
Pozdrav

Termit, čovjek je objavio nož javno na forumu i komentari su javni. Možda Keltan nije komentirao u rukavicama ali komentar mu svakako stoji.
Ja bih eventualno dodao i da se vidi lijep napredak u odnosu na prve noževe ali mjesta za poboljšanje itekako ima!


gorky
mr.spika
mr.spika

Broj postova : 1400
Datum registracije : 19.11.2012

[Vrh] Go down

fusherski noževi - Page 2 Empty Re: fusherski noževi

Postaj by ben-66 22.09.15 7:26

Koliko vidim po Keltanovom postu ..stigao jos jedan "dezurni kriticar -akademik !".Sto rekao Gorky ,ima mjesta za popravke i druge stvari .ali covjek je pocetnik i sa svakim novim radom se vidi napredak ,sto znaci da uci .Nisu svi u mogucnosti imati grinder ,i ostala pomagala ,,,ili davati da im se u "firmama u kojim sam radio ",,odradi 90 % posla ...Kako je rekao Termit ..postoji nacin da se covjeku kaze sta i kako da napravi bolje a ne ga ovako ,da ne kazem poniziti .Ali svaka cast Fusheru ,,barem je ljudski primio kritiku ,,,sto bas i nije bio slucaj kad je "kriticara",,,,,Navy "oprao"za folder ..!
ben-66
ben-66
lingua
lingua

Male
Broj postova : 491
Godine : 58
Lokacija : svagdje
Datum registracije : 16.07.2009

[Vrh] Go down

fusherski noževi - Page 2 Empty Re: fusherski noževi

Postaj by fusher 22.09.15 16:49

ako se ne varam,Keltan,na ono tvom prvom ručnom grinderu je mala makita,nemoj da sad moram tražit gdje si to napisao.U ostalom,čini mi se da si namjerno preskočio prvu rečenicu posta

fusher
tipko
tipko

Male
Broj postova : 79
Godine : 23
Lokacija : zadubravlje,okolica slav. broda
Datum registracije : 10.02.2014

[Vrh] Go down

fusherski noževi - Page 2 Empty Re: fusherski noževi

Postaj by Delete 22.09.15 17:40

Bezveze mi je prepucavati se po forumima, pogotovo na ovakvom forumu, gdje zbog  velikog broja osobnih poznanstava i odnosa vlada neka prijateljskija da ne kazem familijarna atmosfera. Dobro ne kazem ja da sad treba svaki rad i reportazu hvaliti, ali po meni je covjek ovdje odradio sasvim ok posao. Napravio je funkcionalan noz koji je cvrst i zasticen pritom koristeci tradicionalne materijale. Sad to sto mu ostrica nije pod nekim savrsenim odredjenim kutom, ne sija se ili sta ja vec znam sta, pa to iko ko iole zna naostriti noz nakon par ostrenja moze dotjerati u red. Pozdrav.
Delete
Delete
lingua
lingua

Male
Broj postova : 294
Godine : 29
Lokacija : Lika/Novi Sad (Kako kad)
Datum registracije : 09.01.2012

[Vrh] Go down

fusherski noževi - Page 2 Empty Re: fusherski noževi

Postaj by termit520 23.09.15 18:01

ma dobro ok,kaže kolega Gorky forum je javan pa su tako i komentari javni.To je ok,samo kolega gorky ja nisam govorio uopće o tome.Šta se mene tiče može i Adolf Hitler pisat ovde šta ga je god volja.Ali ja sam govorio o načinu,o ophođenju.jebiga,kolega gorky,takav sam.Ja ne trpim polupodcjenjivače ni u vlastitom životu,pa ne vidim zašto bi i ovde.Komentari su javni,naravno,samo ipak...ono....znaš....
treba imat granicu između komentara i "komentara".Isto tako,ni ja nisam u rukavicama,ja sam totalna neznalica i glupan,ne znam ni naoštrit nož a kamoli ga napravit,ali opet imam nekakav osjećaj za donekle pristojan razgovor.Nisam se prijavio na ovaj forum da bi filozofirao nekome nešto nego da bi naučio nešto ako je moguće.A ako imam šta za reć nekome,ja šaljem PP,nikakvo javno prepucavanje.
A kolegi fusheru svaka čast,fusheru imaš ručak u mene kad god dođeš u Split
termit520
termit520
lingua
lingua

Male
Broj postova : 280
Godine : 49
Lokacija : Split
Datum registracije : 10.04.2015

[Vrh] Go down

fusherski noževi - Page 2 Empty Re: fusherski noževi

Postaj by fusher 23.09.15 19:39

Keltan je napisao/la:Zaboravio sam .. .. na kardan-grinder ide makita brusilica ...

meni govoriš za brusilicu?

a benu,termitu,gorkyju i deletu velika hvala za podršku

fusher
tipko
tipko

Male
Broj postova : 79
Godine : 23
Lokacija : zadubravlje,okolica slav. broda
Datum registracije : 10.02.2014

[Vrh] Go down

fusherski noževi - Page 2 Empty Re: fusherski noževi

Postaj by Keltan 23.09.15 20:45

Wayyyyyyyyyyyyyy fusherski noževi - Page 2 877312 Ok , evo jos jednom ...ovo je sve samo ne ostrica !!!

@ben-66 , sta je trebalo da napisem ? Ono sto si ti napisao u svoj post ? Da ga lazno hrabrim da je na pravom putu ??

@termit520 , da  BIT  je u tome da coveku pomognes .A necu mu pomoci ako ga lazem ......I zasto na PP kada je javno objavio svoj rad ? Da mi je poslao slike na pp i zatrazio moje mislenje i ja objavim slike i moj odgovor  ,ok ! Ovako ne vidim gde sam pogresio .....

@ben-66 , kazes da sam dezurni kriticar - akademic fusherski noževi - Page 2 350615  Hvala na komplimentu fusherski noževi - Page 2 393492 I zasto mislis da sam ga ponizio ??? Decko je ulozio mnogo truda u ovaj noz , i upropastio najvazniji njegov deo .........ostricu .......poznato ti sta je to ?? To je ONO sto treba da sece , da se tupi i ponovo da se ostri ? Gde vidis to na ovaj noz ??
Hm , NAVY me oprao za moj folder fusherski noževi - Page 2 30210 Ja bih pre rekao da je gospodin izgubio i kompas i navigaciju u taj njegov post , zato sto nije foldera ni spomenuo ....ali to je druga tema  .

@fusher , decko , na toliko truda ulozenog u ovaj noz , na kraju te mrzelo ili sta da naostris ovaj tvoj noz kako treba ? Ne gubi vreme da trazis sta sam ja napisao ....a i to nisi uradio kako treba ..ne ide na kardan-grinder makita  grinder vec bi MOGLA  da ide  sam valjda napisao ..IDEJA za tebe , za mene ..za svakoga .....je to bilo ......jos je nisam probao ni ja .ALi za pocetnike kao tebe sam stavio na TAPET ovde sve moje alate koje koristim .Znam da ih ima po netu puno ..ALI ja sam izgubio deo svog vremena , slikao sve i stavio ovde na forum da mozes ti i svako drugi da vidis ..A dali ces i napraviti te alate , dali ces ih dalje usovrsiti je tvoja stvar ....... Napravi sebi uslugu i uradi neki alat  na koji ces oblikovati i ostriti ostrice , na RUKU convex malo sutra .. ....

https://www.youtube.com/watch?v=r9iNDRwwBQQ
https://www.youtube.com/watch?v=bxGBNkG-5DY
Keltan
Keltan
lingua
lingua

Male
Broj postova : 287
Godine : 62
Lokacija : earth
Datum registracije : 30.06.2013

[Vrh] Go down

fusherski noževi - Page 2 Empty Re: fusherski noževi

Postaj by fusher 23.09.15 20:57

čekaj da vidiš oštrice što su na kaljenju,iz ruke convex,ovdje nema mjesta zbog debljine oštrice.a što se tiče oštrenja,ja oštrim strojno i svaka moja oštrica je odrađena ovako,od oca sam preuzeo tehniku i malo nadopunio,te za manje od 5 minuta imam nož koji brije i sječe kao lud.grind je convex-saber,samo što se to ne vidi dobro na slikama.

fusher
tipko
tipko

Male
Broj postova : 79
Godine : 23
Lokacija : zadubravlje,okolica slav. broda
Datum registracije : 10.02.2014

[Vrh] Go down

fusherski noževi - Page 2 Empty Re: fusherski noževi

Postaj by ben-66 23.09.15 23:02

keltan ,ja ne znam jel ti ne razumijes ili neces da razumijes !!??.Postoji neka kultura ophodenja i kada se daju pohvale i kada se daju kritike .a ova tvoja po meni ,nije ni najmanje bila kultirna .To ti je isto ukazao i Termit .Ako nesto ne valja na nozu onda si mogao Fusheru reci ,ako vec znas .sta je to i kako da to ispravi ,...znaci poduciti ga i dati savjet kako da radi ubuduce .Ja ne znam nikoga ni na jednom forumu da nije za nesto trebao savjet ali isto zanm da su oni koji znaju te savjete i davali ,Nisam primjetio da si prema bilo kome drugome bio ovako kritican .pa mi to pomalo lici na neku drugu shemu ali otom -potom .Fusher je mlad decko i pocinje raditi nozeve ,upoznaje se sa materijalima i tehnikama ...i sa svakim nozem napreduje sve vise .I na ovom nozu se vidi pomak od onih prije ,ali sto kaze Gorky ,ali na ljudski nacin ,ima tu jos posla....znaci da ga je u isto vrijeme i pohvalio za trud ali i kritizirao za nedostatke koji su primjetni i koje treba ispraviti .
Tako da sada ,valjda shvatas sta mi smeta ,,jer mi je vec pun k...ac nadobudnih faca koje se na nekulturan nacin ophode prema clanovima foruma , Mozes se prisjetiti Ostraca i pojedinaca koji su se na krajnje neljudski nacin sprdali sa njim .
Sto se tice toga ,dali znam sta je ostrica ,vjeruj da znam jer ih radim isto kao i ti !!. Isto tako znam da slika ako nije dobro slikana ,zan da totalno izmjni noz i da skroz da pogresan izgled ,meni se prvom to dogodilo ,i to me i natjeralo da kupim bolji aparat ,mada nikakav fotoaparat ne moze prikazati pravo stanje kako kad noz vidis uzivo .
A za dezurni kriticar -akademik ...mislim da ti je to jasno i prepoznatljivo ,,,to ti ne trebam pojasnjavati .... fusherski noževi - Page 2 4031665509
ben-66
ben-66
lingua
lingua

Male
Broj postova : 491
Godine : 58
Lokacija : svagdje
Datum registracije : 16.07.2009

[Vrh] Go down

fusherski noževi - Page 2 Empty Re: fusherski noževi

Postaj by gorky 24.09.15 6:41

Fusher, tek sad vidim da imaš 14 godina!? Onda za tvoje godine moram priznati da ovo izgleda jako dobro:) Šta će tek biti za 1-2 godine ako ovako nastaviš.
gorky
gorky
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1400
Godine : 48
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 19.11.2012

[Vrh] Go down

fusherski noževi - Page 2 Empty Re: fusherski noževi

Postaj by maxina 24.09.15 14:54

Nećemo sada ovo pretvoriti u trakavicu.

Svako izlaganje svojih rukotvorina ovdje znači da su komentari dobrodošli.
A sad,ima nas svakakvih pa su takvi i stilovi pisanja.
Netko je strog (ponekad grub) poput Hombrea i Keltana ali ne može im se zato odmah pripisati zle namjere i nedostatak kulture.
Rekli su svoje mišljenje i ništa više.
Ovo nije ni najmanje slično sa "situacijom" s Oštračem tako da molim da ne dramatiziramo.
Niti je bilo uvreda,niti će ih biti-budite sigurni,

Ajmo dalje o nožu ili noževima a ne o stilskim figurama i "čiji je veći" prepirkama.


maxina
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2512
Godine : 55
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 19.11.2011

[Vrh] Go down

fusherski noževi - Page 2 Empty Re: fusherski noževi

Postaj by fusher 15.11.15 18:59

malo se radilo jučer.jedna oštrica na istu šemu kao i prošla.čelik D2,kalio darac,malo kraća oštrica,debljine 3 mm.drška opet jatoba,mesing,aluminij i umjesto vulka koža.bez futrole.convex iz ruke.nož nije poliran do mirrora zbog prije navedenih razloga,namjenjen je za deranje krava.
fusherski noževi - Page 2 Rlesm9
fusherski noževi - Page 2 1yl9c5
fusherski noževi - Page 2 K3q8wh
fusherski noževi - Page 2 2ufziuq
fusherski noževi - Page 2 1hpg1v
fusherski noževi - Page 2 30hlw1s
fusherski noževi - Page 2 244wqbs


fusher
tipko
tipko

Male
Broj postova : 79
Godine : 23
Lokacija : zadubravlje,okolica slav. broda
Datum registracije : 10.02.2014

[Vrh] Go down

fusherski noževi - Page 2 Empty Re: fusherski noževi

Postaj by ben-66 15.11.15 19:31

Lijep nozic ,,,Bravo Fusher !! Drska mi se jako svida !
ben-66
ben-66
lingua
lingua

Male
Broj postova : 491
Godine : 58
Lokacija : svagdje
Datum registracije : 16.07.2009

[Vrh] Go down

fusherski noževi - Page 2 Empty Re: fusherski noževi

Postaj by Fagus 15.11.15 20:07

Lijep rad majstore,noz po mom ukusu...
Fagus
Fagus
bomber
bomber

Male
Broj postova : 175
Godine : 48
Lokacija : Banja Luka
Datum registracije : 18.11.2012

[Vrh] Go down

fusherski noževi - Page 2 Empty Re: fusherski noževi

Postaj by fusher 15.11.15 20:44

Hvala obojici

fusher
tipko
tipko

Male
Broj postova : 79
Godine : 23
Lokacija : zadubravlje,okolica slav. broda
Datum registracije : 10.02.2014

[Vrh] Go down

fusherski noževi - Page 2 Empty Re: fusherski noževi

Postaj by cvox 17.11.15 22:24

Robusna beštija, super. Imam osjecaj da su krave nahebale ha ha
cvox
cvox
tipko
tipko

Male
Broj postova : 55
Godine : 58
Lokacija : Ivanic Grad
Datum registracije : 16.08.2013

[Vrh] Go down

fusherski noževi - Page 2 Empty Re: fusherski noževi

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.