FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Pozdrav iz Homolja

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
floramare
bebač
bebač

Male
Broj postova : 6
Godine : 44
Datum registracije : 23.11.2014

PostajNaslov: Pozdrav iz Homolja   23.11.14 23:18

Moje ime je Stojan, imam 41. godinu i dolazim iz jednog malog mesta ispod Homoljskih planina. U pitanju je Istočna Srbija. Na forum sam se učlanio kao ljubitelj lukova i strela i to slučajnom internet pretragom.
Pozdrav svima i nadam se lepom druženju!
[Vrh] Go down
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2986
Godine : 48
Datum registracije : 19.11.2011

PostajNaslov: Re: Pozdrav iz Homolja   23.11.14 23:20

Dobrodošao

Hombre:Ulažem oštar protest u svezi potpisa kolege Maxine.
[Vrh] Go down
Migach
guru
guru

Male
Broj postova : 2823
Godine : 26
Datum registracije : 17.10.2010

PostajNaslov: Re: Pozdrav iz Homolja   23.11.14 23:55

Dobro nam došao! =)
[Vrh] Go down
franciscus
spikač
spikač

Male
Broj postova : 967
Godine : 55
Datum registracije : 30.07.2012

PostajNaslov: Re: Pozdrav iz Homolja   24.11.14 1:25

Stojane, sjedne li se u Košuti ponekad?
[Vrh] Go down
floramare
bebač
bebač

Male

PostajNaslov: Re: Pozdrav iz Homolja   24.11.14 2:31

franciscus je napisao/la:
Stojane, sjedne li se u Košuti ponekad?
Ako se radi o restoranu na kraju parka u Petrovcu, seda se, ali ne baš tako često. Nekada tokom srednjoškolskih dana sve je bilo mnogo pristupačnije i povoljnije, danas finansijska situacija ne dozvoljava preterano rasipanje. Česšće ga ovih dana posećuju turisti koji dolaze do obližnje Banje Ždrelo.
Pozdrav!
[Vrh] Go down
franciscus
spikač
spikač

Male
Broj postova : 967
Godine : 55
Datum registracije : 30.07.2012

PostajNaslov: Re: Pozdrav iz Homolja   24.11.14 7:49

floramare je napisao/la:
Ako se radi o restoranu na kraju parka u Petrovcu, seda se, ali ne baš tako često. Nekada tokom srednjoškolskih dana sve je bilo mnogo pristupačnije i povoljnije, danas finansijska situacija ne dozvoljava preterano rasipanje. Česšće ga ovih dana posećuju turisti koji dolaze do obližnje Banje Ždrelo.
Baš o tom - sa terasom iznad Mlave (barem je tako bilo kad sam ja u Petrovcu "služio narodu" prije više od 30 godina). Te terase se sjećam, sjećam se da je najjeftinije jelo bio pohovani mozak i sjećam se dobre vlaške muzike. Pjevačica i violinista, oboje su uvijek bili u bijeloj odjeći. Ždrelo tada nije bilo nikakva banja, tamo je bio poligon za bojna gađanja. Tog se poligona sjećam po drveću koje je bilo visoko maksimalno metar, valjda mu onaj vjetar što stalno puše ne da da naraste Drago mi je da postoji još nešto iz vremena kad sam još bio živ. Dobrodošao na forum!
[Vrh] Go down
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3378
Godine : 54
Datum registracije : 05.10.2011

PostajNaslov: Re: Pozdrav iz Homolja   24.11.14 9:51

Živjeli, Stojane ! Vaš je kraj poznat po hajkama na vukove i općenito po lovu i lovcima. Bavite li se i vi sličnim aktivnostima ?
[Vrh] Go down
floramare
bebač
bebač

Male

PostajNaslov: Re: Pozdrav iz Homolja   24.11.14 12:27

franciscus je napisao/la:
Baš o tom - sa terasom iznad Mlave (barem je tako bilo kad sam ja u Petrovcu "služio narodu" prije više od 30 godina). Te terase se sjećam, sjećam se da je najjeftinije jelo bio pohovani mozak i sjećam se dobre vlaške muzike. Pjevačica i violinista, oboje su uvijek bili u bijeloj odjeći. Ždrelo tada nije bilo nikakva banja, tamo je bio poligon za bojna gađanja. Tog se poligona sjećam po drveću koje je bilo visoko maksimalno metar, valjda mu onaj vjetar što stalno puše ne da da naraste Drago mi je da postoji još nešto iz vremena kad sam još bio živ. Dobrodošao na forum!
Nije se mnogo toga promenilo u gradu Petrovcu osim kasarne u kojoj ste služili koja više ne postoji, tj. pretvorena je još početkom devedesetih u prihvatilište za izbeglice sa prostora hrvatske. Od tada vojske više nema u Petrovcu. Restoran je obnovljen ne tako davno i radi fenomenalno. Hrana je tipična roštiljska i odlično posluje zahvaljujući upravo i turistima koji najviše sa teritorije Beograda posećuju Banju Ždrelo.
Banju Ždrelo možete pogledati na internetu, ništa naročito, ali je početak. Voda je izuzetno lekovita za kožna obolenja, ... imate ovde par primera:
https://www.youtube.com/watch?v=mtrVDNpMpf4

Siguran sam da se sećate kojekakve bare sa toplom vodom pored magistralnog puta nadomak Ždrela, to je danas ta tkz. "banja".
Pozdrav i vama!
[Vrh] Go down
floramare
bebač
bebač

Male

PostajNaslov: Re: Pozdrav iz Homolja   24.11.14 12:40

ivo je napisao/la:
Živjeli, Stojane ! Vaš je kraj poznat po hajkama na vukove i općenito po lovu i lovcima. Bavite li se i vi sličnim aktivnostima ?
Ne, moram priznati da nisam lovac ili član nekog lovačkog društva. Moji roditelji jesu bili, ja nisam sticajem okolnosti. No, volim lovačko oružje, gadjanje u metu, naročito sam zainteresovan za luk i strelu i to od malena. Mislim da je vreme da sebi izradim par primeraka ovog tradicionalnog oružja;)
Pozdrav i vama.
[Vrh] Go down
marinac
tipko
tipko

Male
Broj postova : 52
Godine : 33
Datum registracije : 14.07.2014

PostajNaslov: pozdrav   24.11.14 21:26

dobro doso
[Vrh] Go down