FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
Novi hosting/forum? - Page 2 Empty03.03.24 8:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Novi hosting/forum? - Page 2 Empty01.01.24 22:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Novi hosting/forum? - Page 2 Empty18.12.23 8:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Novi hosting/forum? - Page 2 Empty14.12.23 9:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Novi hosting/forum? - Page 2 Empty14.12.23 8:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Novi hosting/forum? - Page 2 Empty24.11.23 7:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Novi hosting/forum? - Page 2 Empty23.11.23 18:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Novi hosting/forum? - Page 2 Empty22.11.23 19:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Novi hosting/forum? - Page 2 Empty21.11.23 11:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Novi hosting/forum? - Page 2 Empty25.10.23 20:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Novi hosting/forum? - Page 2 Empty24.09.23 9:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Novi hosting/forum? - Page 2 Empty21.09.23 20:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
Novi hosting/forum? - Page 2 Empty21.09.23 16:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Novi hosting/forum? - Page 2 Empty20.09.23 9:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Novi hosting/forum? - Page 2 Empty20.09.23 9:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Novi hosting/forum? - Page 2 Empty20.09.23 9:10 by Strat04

» Prestavljanje
Novi hosting/forum? - Page 2 Empty20.09.23 7:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Novi hosting/forum? - Page 2 Empty30.08.23 7:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Novi hosting/forum? - Page 2 Empty09.08.23 14:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Novi hosting/forum? - Page 2 Empty18.07.23 11:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Novi hosting/forum? - Page 2 Empty03.06.23 12:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Novi hosting/forum? - Page 2 Empty03.06.23 9:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Novi hosting/forum? - Page 2 Empty29.05.23 13:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Novi hosting/forum? - Page 2 Empty28.05.23 21:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Novi hosting/forum? - Page 2 Empty28.05.23 21:48 by ness

» BREZIN SOK
Novi hosting/forum? - Page 2 Empty28.05.23 21:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Novi hosting/forum? - Page 2 Empty27.05.23 17:34 by Lawman

» Karte
Novi hosting/forum? - Page 2 Empty27.05.23 11:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Novi hosting/forum? - Page 2 Empty02.05.23 8:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Novi hosting/forum? - Page 2 Empty12.04.23 10:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Novi hosting/forum?

+14
franciscus
Lawman
chumaman
DoomsdayST
neko69
Fratt
puls
Revengo
maxina
Migach
PJER
gorky
NAVIGATOR
Protector
18 posters

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

Novi hosting/forum? - Page 2 Empty Re: Novi hosting/forum?

Postaj by Ikarus 03.11.14 10:05

Samo da u kratko napišem da se ovakva inicijativa javljala več nekoliko puta, međutim uvijek se odustalo od nje iz x y razloga....

Svoje mišljenje detaljnije napiše i objasnim sutra preksutra jer upravo krećem na put...


Ikarus
ADMIN
ADMIN

Broj postova : 2149
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

Novi hosting/forum? - Page 2 Empty Re: Novi hosting/forum?

Postaj by Ikarus 03.11.14 10:16

Jedna stvar koju treba imati na umu nevezano za ovu temu direktno nego za spominjanje padanja kvalitete foruma i sadržaja....

Forum čine ljudi odnosno njegovi korisnici, jedni se žale da ima previše tema vezano za noževe, da ima ih ali zašto? zato jer se ta skupina trudi oko tog dijela koji njih interesira i konstantno stavlja "reportaže" o izradi noža ili alata o kupovini novoga o svome iskustvu vezanome za taj i taj nož, traže tuđa mišljenaj tuđa iskustva i gledišta

Sa druge strane dok su bili ljudi ko Luksa i puno drugih oni su stavljali reportaže iz svih dijelova lijepe naše o svojim "putopisima" o tome šta i kako rade u prirodi i ulazili u razne diskusije oko toga tražili "istomišljenike" na tom polju, ali su konstantno to radili....

Ako fali reportaža nije forum kriv za to nego ljudi koji su na forumu, svi mi na forumu svojim dijelima privlačimo ili odbijamo nove korisinike, neki sa temama o noževima neki sa temama o izletima a neki o "flautama"....

Stavljajte reportaže i slike komentirajte i vodite rasprave u njima, pitajte za mišljenja pa če biti i pregleda i čitanja i novih reportaža.....

Ja nisam prijetio da se netko od "nožara" žali da mu tema nema dosta pregleda ili slično, jer ako i nema opet taj netko postavi novi nož, ne kaže "nisu mi komentirali pa ja više neću stavljat"....

Svi mi činimo forum i njegov sadržaj, i meni osobno isto fale teme od Mariobaba,Lukse,Vuka,Rusa, itd itd itd itd itd, ali nemam se šta žalit kada ja sam nisam postavio ni jednu takvu temu jako dugo niti se potrudio da ona opstane.....
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

Novi hosting/forum? - Page 2 Empty Re: Novi hosting/forum?

Postaj by Lawman 03.11.14 11:48

Dajem još jednom veliku podršku Protectoru, te pozivam sve da još jednom ipak promisle prije, nego li otpišu ideju novog foruma kao nešto nepotrebno.

Protector nudi svoju pomoć, a malo ljudi će danas tako nešto napraviti, jer osim krize u gospodarskim relacijama, puno je veća i opasnije kriza morala. Čovjek dolazi sa plemenitim nakana, te na traži ništa za sebe, nego samo želi unaprijediti ovaj forum, na način da se pređe na novu domenu, te da se cijela ova priča digne na višu razinu.

Draga mi je ova virutalna zajedica, te bi bilo baš lijepo da se uspiju realizirati nove ideje.

Nema brige i na novom forumu svi ostaju u svojim ulogama kakve su i ovdje imali.

Ne zavaravajmo se, nije bitan samo sadržaj, nego je bitna i forma u kojoj se on prezentira. Naime, karikirano, Ferrari je lijep auto na pravoj cesti, ali u štali on ne može pokazati svoj puni potencijal.

Stoga, zaključno velika podrška Protectoru i veliku plus.
Novi hosting/forum? - Page 2 659728
Lawman
Lawman
lingua
lingua

Male
Broj postova : 342
Godine : 40
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2014

[Vrh] Go down

Novi hosting/forum? - Page 2 Empty Re: Novi hosting/forum?

Postaj by Mraz 03.11.14 17:53

Evo da se i ja oglasim, obzirom da sam prošao sve rangove foruma od korisnika, moderatora, admina do, eto... niškoristi koji si je pustio ovlasti čisto da mogu ugasiti cijeli forum ako mi se po prohtje.

Borisovo mišljenje o ovome ne znam, no moj blagoslov imate. Štoviše, izmoliti ću i krunicu da sve dobro prođe ALI na moju pomoć ne računajte.

U vrijeme kada je Nahualli bila administratorica a moderatori su postojali samo u teoriji ja sam bio jedini dovoljno.. hmm... naivan da prihvatim poziv za moderatorsku funkciju i dugo sam sam održavao forum. Bez prethodnog znanja o tom poslu snalazio sam se kako sam znao, ne uvijek najbolje što mi neki od starijih forumaša još zamjeraju. S vremenom sam se okružio grupom misfita, redom baniranih forumaša koji su isto tako bili dovoljno naivni privatiti "čast" moderiranja foruma. Njima tj. vama skidam kapu, hvala vam do groba. Znate koji ste, još ste tu.

Pokušavao sam forum održati na tadašnjoj razini koja je stvarno bila zavidna, upravo zbog osoba koje su pisale o stvarima koje dolaze iz iskustva a ne guglanja i pretpostavki (osim šačice ljudi koji stvarno vole prirodu, većina vas ju vidi samo za sunčanog vremena.. kroz prozor dnevne sobe). Kako su te osobe odlazile tako se forum pretvarao se u ono što je danas - u tržnicu noževa. Pokušao sam to spriječiti no nisam uspio.

Da imam imalo volje za ovaj forum, što na sreću mnogih nemam, jednostavno bih ugasio tržnicu. Zajedno sa pdf. oprema. No što bi tada ostalo osim tema koje su pisali Mariobab, Rinos, Mladen, Master i ostali, tamo negdje prije 3-4 godine? Žalosno.

Za kraj vas sve pozivam da se javite ako vas putevi ikada dovedu u Delnice ili okolicu. Upoznati ćemo se, podružiti... ako budete od volje možemo do šume, ako ne može i kava u bircu. Jednog i drugog imamo na pretek.

Što se tiče forumaša koje već dobro znam... vama je valjda jasno da sa prvim pravim snijegom i minusom ide i tura na Janjčaricu, Kulu ili gdje nas noge odnesu.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Novi hosting/forum? - Page 2 Empty Re: Novi hosting/forum?

Postaj by franciscus 03.11.14 18:58

O forumu je riječ, pa ću upotrijebiti (uporabiti, iskoristiti, kakogod) kraticu, koje inače iskreno mrzim i izbjegavam. Dakle, FWIW: nekih 20 godina se motam po forumima, komercijalnim nekomercijalnim, free, news, zajebantskim etc. Na ponekim, poprilično referentnim - doduše u nekim drugim područjima - moderator sam za ponešto o čemu ponešto znam (npr. maestronet.com), tako da sebi uzimam za pravo da velim da je ovo, sve svemu, dobar forum - po mnogo parametara, ekstremno dobar, prvenstveno ovdje mislim na sadržaj.

Svaki forum u ponečemu šepa i mogao bi biti bolji; ovaj forum ima taj problem većine free foruma sa sporim učitavanjem slika i općenito sporom reakcijom, ali "free" pridjev treba uzeti uz podsjećanje na vječitu istinu da "There ain't no such thing as a free lunch". I dobro, nije savršen, pa šta? Neko zna za savršen? Istinski problem ovakvih foruma (što ne znači da forumi na plaćenim serverima nikad nemaju taj problem - imaju, itekako, takve pizdarije ponekad dođu i do suda - šta mislite otkud znam?) jeste problem da Navigatorovih tema nema. Ja sam, jučer i danas, potrošio par sati da pokušam pomoći čovjeku da pronađe svoje teme, bez uspjeha, nažalost. Navigatorove teme su me dovele na ovaj forum i zato sam mislio da bih mogao uzvratiti uslugu, ali nisam mogao i to je zaista ozbiljan problem (ne to što ih ja nisam mogao naći nego to što ih nema).

Međutim, pošto stvari stoje kako stoje i portanje foruma na drugi host je pravno neizvodivo (ili barem prekomplicirano i potencijalno skupo), ja mislim (opet naglašavam, ovo je moje mišljenje, a ne sud) da ovaj forum treba ostati uglavnom kakav jeste. Ako neko od vas ima ovlasti nad forumom u toj mjeri da kontaktira menadžment hosta i riješi tehničke stvari, neka to uradi; ako neko misli da može napraviti bolji forum, neka ga napravi.

Ja sam matori prdonja i meni smeta kad ne nađem stvari tamo gdje sam ih ostavio, smeta mi kad djeca galame ispod prozora, nervira me to što likovi čija je jedina odrednica "navijač" reže i kad nisu na utakmici, yebiga, sto qraca mi smeta, ali mi ne smeta (jako) kad čekam da se slike učitaju. To me uglavnom smiruje. I volim čitati kako ljudi prave noževe i druge stvari (pa i one za koje ja prije nikad nisam ni čuo), volim i kad napišu kako su nagrabusili u nekoj vukojebini i pogotovo, kad mi daju neki savjet kako da ja ne nagrabusim u nekoj drugoj, volim i kad napišu da je neki qrac bolji od nekog drugog qrca pa onda svi iskeze zube, ustanu na zadnje noge i pohvataju se za vratove.

Ispričavam se. došlo mi, iako nisam trudan (valjda).
franciscus
franciscus
spikač
spikač

Male
Broj postova : 943
Godine : 61
Lokacija : Tuzla, BiH
Datum registracije : 29.07.2012

[Vrh] Go down

Novi hosting/forum? - Page 2 Empty Re: Novi hosting/forum?

Postaj by goxxon 03.11.14 23:17

slažem se s Hannibalom i s Mrazom, ako ima nekih tehničkih stvari za riješiti - nek` s riješe (ako je potrebno), meni su ok (imam brzu vezu Novi hosting/forum? - Page 2 478256. ako, treba unaprijediti forum sadržajem - pa to je na korisnicima i njihovoj volji. meni je OK. primjetih da kad netko posta temu, slijedi lančana reakcija temi, pokrenimo se. haugh
goxxon
goxxon
guru
guru

Male
Broj postova : 3594
Godine : 44
Lokacija : ZG/OT
Datum registracije : 17.11.2010

[Vrh] Go down

Novi hosting/forum? - Page 2 Empty Re: Novi hosting/forum?

Postaj by Protector 06.11.14 21:02

Ikarus je napisao/la:Samo da u kratko napišem da se ovakva inicijativa javljala več nekoliko puta, međutim uvijek se odustalo od nje iz x y razloga....

Svoje mišljenje detaljnije napiše i objasnim sutra preksutra jer upravo krećem na put...


Može mišljenje? Novi hosting/forum? - Page 2 747986
Protector
Protector
bebač
bebač

Male
Broj postova : 19
Godine : 32
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 01.11.2014

[Vrh] Go down

Novi hosting/forum? - Page 2 Empty Re: Novi hosting/forum?

Postaj by Protector 13.11.14 20:34

Propala ideja. Novi hosting/forum? - Page 2 166116
Protector
Protector
bebač
bebač

Male
Broj postova : 19
Godine : 32
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 01.11.2014

[Vrh] Go down

Novi hosting/forum? - Page 2 Empty Re: Novi hosting/forum?

Postaj by Ikarus 13.11.14 21:13

@Protector
Moje mišljenje, kada mi je prvi put pala ta ideja na pamet, razlog tome je bio da bi se sve skupa moglo dići na višu i profesionalniju razinu, od samog foruma do partnera i svega drugoga....Ali onda se dovodi u pitanje osobni profit, dakle Modovi i Admini bi mogli to radit ko i sada ProBono ali bi postojalo puno razno raznih načina za osobne profite i interese, ti isti Modovi i Admini bi morali biti puno ažurniji u obnašanju svojih funkcija....
Na dalje, članovi foruma bi morali a zbog članarine i drugih stvari ostaviti svoje osobne i prave podatke a puno njih to ne želi....

I na kraju a možda najbitnije od svega je to da treba ponovno napraviti i pozicioniranje na Googlu i posječenost foruma,naravno postoje i načini da se i to plati Googlu pa se ubrza postupak ali to opet dovodi u pitanje lovu a čim se ona umješa, pa recimo da stvari krenu krivim putem....
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

Novi hosting/forum? - Page 2 Empty Re: Novi hosting/forum?

Postaj by NAVIGATOR 14.11.14 7:54

dijelim Ikarusovo mišljenje
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Novi hosting/forum? - Page 2 Empty Re: Novi hosting/forum?

Postaj by Ikarus 14.11.14 9:11

A i još jedna jako bitna stvar je ta da sam se jučer čuo sa Borisom i jedina stvar po ovom pitanju koju je reko na cijelo moje izlaganje je ova  "....ja sam protiv te ideje, jer prvobitna ideja foruma je da on bude besplatan i mjesto za razmjenu znanja dostupno svima..."  i u tome ga u potpunosti podržavam....
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

Novi hosting/forum? - Page 2 Empty Re: Novi hosting/forum?

Postaj by Target 15.11.14 0:26

Evo da se oglasi još jedan razmetni sin:

Upravo te stare teme su i najveća vrijednost ovog foruma,čak i danas se ponekad sjetim "prastarih" tema gdje sam nešto poučno/zabavno/glupo pročitao. Po pitanju stvaranja novog foruma na plaćenom hostingu mogu reći da se slažem pod uvjetom da se apsolutno sve od prvog dana preseli. Ovaj forum nije samo mjesto informacija,ima cijelu povijest nastajanja,dijeljenja razlicitih znanja,raznih neobaveznih priča a po meni ono najbitnije: kako su se sklapala nova prijateljstva i ludi događaji sa istima. Bez te povijesti novi forum bi bio samo bezlični skup nula i jedinica.

A po pitanju financiranja itd... Ovdje su se ljudi znali posvađati na "nož" i oko najbanalnijih sitnica čija bi vrijednost prelazila 1kn
Target
Target
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1242
Godine : 38
Lokacija : Rijeka/Gorski kotar
Datum registracije : 05.09.2010

[Vrh] Go down

Novi hosting/forum? - Page 2 Empty Re: Novi hosting/forum?

Postaj by PJER 15.11.14 12:37

sve je jasno..Boris je rekao ne ..covjek ima svoju viziju zasto i treba to ispoštovati..ako želite raditi novi forum ..dati ću prilog..sve gotove moje reportaze imam spremljene..nece ih biti problem postaviti..
PJER
PJER
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1838
Godine : 55
Lokacija : BJELOVAR
Datum registracije : 12.02.2011

[Vrh] Go down

Novi hosting/forum? - Page 2 Empty Re: Novi hosting/forum?

Postaj by Fratt 15.11.14 12:50

Ja novi forum ne želim.
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 44
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Novi hosting/forum? - Page 2 Empty Re: Novi hosting/forum?

Postaj by Protector 16.11.14 17:50

Ok, može lock, hvala na komentarima. Novi hosting/forum? - Page 2 747986
Protector
Protector
bebač
bebač

Male
Broj postova : 19
Godine : 32
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 01.11.2014

[Vrh] Go down

Novi hosting/forum? - Page 2 Empty Re: Novi hosting/forum?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.