FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Buschraft nož

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
Born_Survivor
lingua
lingua

Male
Broj postova : 454
Godine : 19
Datum registracije : 25.10.2014

PostajNaslov: Buschraft nož   27.10.14 21:45

Ovako odlucio sam se za izradu buschraft noza bit ce gotov za ovih nekoliko dana uskoro ce i slike procesa izrade i vi ako imate neke vlastit radove slobodno podijelite pa da se divimo jedni drugim ahahha
[Vrh] Go down
zoki208
lingua
lingua

Male
Broj postova : 364
Godine : 35
Datum registracije : 16.12.2010

PostajNaslov: Re: Buschraft nož   28.10.14 0:39

O bas lijepo da si se odlucio, i drugi clanovi foruma su se odlucili za isto, neki cu vec i podijelili radove sa ostalima, za slucaj da ti je promaklo evo ti linka pa pogledaj i slobodno nabaci svoj rad.
[Vrh] Go down
http://www.zl-knives.com
Born_Survivor
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Buschraft nož   28.10.14 1:56

hvala zoki i prije sam radio nozeve ali nisu bili bog zna sta i ne od kvalitetnog čelika pa su me kratko sluzili a sad sam naso kvalitetan čelik 5 mm debljine i bacam se u izradu bit ce gotov ovog vikenda a bit ce i slikica
[Vrh] Go down
iron-man
bebač
bebač

Male
Broj postova : 6
Godine : 52
Datum registracije : 29.10.2014

PostajNaslov: Re: Buschraft nož   29.10.14 12:16

Samo naprijed, lijepo je nešto napraviti svojim rukama. Nažalost, kod noževa sam se naučio koliko je važna pravilna termička obrada (kaljenje i popuštanje) za upoprabnost i pouzdanost noža, da ne pukne kada ti najviše treba.

Na koji način griješ čelik i kako određuješ temperaturu?

Ja sam radio "od oka, po boji" pa nije bilo uspješno. Materijal su bile stare turpije, što znači čelik nepoznatog sastava.
[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4700
Godine : 38
Datum registracije : 30.09.2010

PostajNaslov: Re: Buschraft nož   29.10.14 20:35

Kako nepoznatog,AISI W2 i 1095 su najčešći materijali za kvalitetne rašpe,ove kinezijanske su nepoznatog materijala...zaboravljaš da si ušao u ultimativnu nožarsku bazu podataka na ovim prostorima.

Popijem maksimalno 5 piva godišnje.

titanijum je napisao/la:

Koliko je ovo teško , najbolje ja ilustracjia, kao da čelije mozga , učinite regenerativnim .A one se ne regenerišu.Hvala Bogu.

"Pulsov sam vrtio po ruci i oduševio se, osim što je, kao i većina ovdje prikazanih majstorija naših forumita, za moj ukus predebel!"
g. Ivo, 1912.-
[Vrh] Go down
chumaman
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1506
Godine : 25
Datum registracije : 26.10.2011

PostajNaslov: Re: Buschraft nož   29.10.14 21:24

Fratt je napisao/la:
Kako nepoznatog,AISI W2 i 1095 su najčešći materijali za kvalitetne rašpe,ove kinezijanske su nepoznatog materijala...zaboravljaš da si ušao u ultimativnu nožarsku bazu podataka na ovim prostorima.

W-1 ,W-2, 1095 pa nek ubude ultimativna ali iron -man je djelomično u pravu ako sa sigurnošću ne znaš koji  je proizvođač turpije -rašpe
dakle možeš ili ne možeš samo nagađati i stoga očekivati rezultate,
uostalom tu je 'super turpijaš' Strider, mladić s enormnim iskustvom
pa nek ti on iznese naširoko kakva su iskustva s raznim turpijama...
ali mislim da je to jednako vodlici ima previše  nepozanica da bi rezultat
bio ziher ili u bocu kako je već 'netko' rekao.
[Vrh] Go down
Born_Survivor
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Buschraft nož   29.10.14 22:08

iron-man je napisao/la:
Samo naprijed, lijepo je nešto napraviti svojim rukama. Nažalost, kod noževa sam se naučio koliko je važna pravilna termička obrada (kaljenje i popuštanje) za upoprabnost i pouzdanost noža, da ne pukne kada ti najviše treba.

Na koji način griješ čelik i kako određuješ temperaturu?

Ja sam radio "od oka, po boji" pa nije bilo uspješno. Materijal su bile stare turpije, što znači čelik nepoznatog sastava.

Čelik grijem improvizovanom peći koju sam sam napravio i dobro me sluzi a temperaturu odredjujem po boji čelika koji je zagrijan kada pomrimi žarko crvenu boju onda je spreman za kaljenje A čelik sam nabavio kad rodjaka on ima automehaničarsku radnju i nasao sam kod njega jedan komad kvalitetnog čelika i iskoristio ga.Nož jos nije gotov tek sam ga obradio moram ga jos kalit i napravitit ručku Bit ce gotov do kraja vikenda pozzz.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Buschraft nož   

[Vrh] Go down

Buschraft nož
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Edukativni susret kod slapova na Šokotu
» Prva pomoc i slicno
» Izrada bushcraft noza