FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Jeftini "SURVIVAL" firestarter UPALJAČ - CLIPPER

Go down 
Autor/icaPoruka
neko69
spikač
spikač

Male
Broj postova : 716
Godine : 49
Datum registracije : 31.01.2011

PostajNaslov: Jeftini "SURVIVAL" firestarter UPALJAČ - CLIPPER   06.08.14 13:47

Pozdrav svima.
Godišnji je gotov, a kako dugo nisam bio aktivan na forumu (osim redovitog čitanja postova i tema) red je da se malo i uključim.

Nedavno mi je prijatelj poklonio upaljač. Riječ je o jeftinom CLIPPER (otprilike 9 Kn) upaljaču koji ima mogućnost punjenja.
Ništa posebno, osim….
Naime kada mi ga je poklonio pokazao mi je da se dio koji služi za paljenje može izvući iz samog upaljača, kako bi se mogao zamijeniti kremen.
To mi je dalo ideju. Taj bi dio mogao zapravo poslužiti kao mali i jeftini "firestarter".

Za primjer, usporedio sam ga sa SPARK-LITE emergency firestarterom.

1. CLIPPER upaljač

2. Izvlačenje "firestarter" dijela

3. "Firestarter"

4. Rastavljen na dijelove

5. Usporedba sa "SPARK-LITE-om"

6. U mojoj "ručici"

Kako bi provjerio učinkovitost, pokušao sam sa oba zapaliti SPARK-LITEov tinder (koji dolazi u kompletu).
Istina je da CLIPPER baca manju iskru (možda bi sa ZIPPO kremenom bio bolji) ali su oba podjednako brzo uspjela zapaliti "tinder".
Nisam probao njime paliti druge materijale (papir, brezova kora, …) ali mi se čini da bi vrlo dobro mogao poslužiti barem kao jeftino i doista malo "backup" rješenje za "survival firestarter", kad nestane plina u samom upaljaču, a ne možemo ga trenutno dopuniti.

Lijepi pozdrav,
[Vrh] Go down
http://netko69.blogspot.com/
JillValentine
spikač
spikač

Male
Broj postova : 688
Godine : 28
Datum registracije : 23.04.2012

PostajNaslov: Re: Jeftini "SURVIVAL" firestarter UPALJAČ - CLIPPER   06.08.14 15:15

Sto da ne mali je ne zauzima prostor..Realno moj prvi firestarter bio je pretesterisani upaljac onaj jednokratni.I kolko se sjecam kad povadis dizne i sve ostalo,prilicno dobro pali vatu....
[Vrh] Go down
neko69
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Jeftini "SURVIVAL" firestarter UPALJAČ - CLIPPER   06.08.14 16:08

Da, probao sam baš maloprije zapaliti papirnatu maramicu i ništa, ali neki "pripremljeni" (vosak, vata, tamponi,...) pali sigurno
[Vrh] Go down
Redneck
bomber
bomber

Male
Broj postova : 189
Godine : 58
Datum registracije : 08.01.2014

PostajNaslov: Re: Jeftini "SURVIVAL" firestarter UPALJAČ - CLIPPER   27.10.16 15:15

Mene isto interesiraju upaljači (sam zato kaj sam pušač), ali paljenje vatre u prirodi je stvarno požvakana tema. Mislim, ko ne zna način alternativne potpale vatre i nema 2-3 backup opcije, bolje da ostane doma.
Oćemo nabrajat? : šibice (normalne i waterproof), upaljači razni (i po meni let-lampa varijante su najgore), firesteelovi, fire bow/fire plow, baterije + čelična vuna, optika (leća + sunce), + materijal za osnovni žar : charcloth, vata (ja pokradem ženi par tampona), opiljci od šilila, suha trava, čelična vuna,
mislim jebiga.
[Vrh] Go down
neko69
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Jeftini "SURVIVAL" firestarter UPALJAČ - CLIPPER   27.10.16 17:11

@Redneck
Ma naravno, ovo je samo malo radi "širenja vidika i opcija"...
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Jeftini "SURVIVAL" firestarter UPALJAČ - CLIPPER   

[Vrh] Go down

Jeftini "SURVIVAL" firestarter UPALJAČ - CLIPPER
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Jeftini "SURVIVAL" firestarter UPALJAČ - CLIPPER
» zippo upaljači