FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim

+13
siga
Okibex
Strider
Redneck
Lawman
glock
neven
tagart
jimkukri
puls
ivo
chumaman
payser
17 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim Empty Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim

Postaj by payser 17.07.14 20:46

Eto kako i rekoh..Eto glupsona sa vječitim pitanjem i dilemom i neznanjem itd..

Situacija je sljedeća:
Trebam zaista sirovinu od alata.Prva mi je namjera bila kupiti zasebno jednu mačetu,pa jedan kirurški Mora i još možda nešto na pol puta taktičkog...a pošto sam limitiran nosivošću zaključih da bi pametnije bilo pokušat objediniti to.
Treba mi da prokrčim put,da glumi tu i tamo pajser,da zamlatim drškom ko batom po motoru kad treba a da reže parizer ko mašina i naravno da ne otupi od dva rezanja konzerve ...Više mi čak ni dimenzije nisu problem jer sam ga odlučio ladno zašrafit na vilicu od motora..
Eto...ako uopće može koja pametna..Kod nas gledao nešto Ontaria i pokoji CS neke finije FK ali to bila šteta zagubiti.
Zasad mi je zapelo za oko Ontario Spec SP45 GII I CS Recon tanto
payser
payser
tipko
tipko

Male
Broj postova : 76
Godine : 48
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 17.07.2014

[Vrh] Go down

Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim Empty Re: Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim

Postaj by chumaman 17.07.14 20:53

Na tvom mjestu bilo bi dobro obratiti se 'mladom' Strideru  Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim 304316 
chumaman
chumaman
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1451
Godine : 32
Lokacija : između
Datum registracije : 26.10.2011

[Vrh] Go down

Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim Empty Re: Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim

Postaj by ivo 17.07.14 22:22

Pulsu, on zna zašrafit za vilitzu !
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim Empty Re: Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim

Postaj by puls 17.07.14 22:35

I zavarit, ak treba.....

Ja bi ti predložio CS SRK ili Trailmaster ili Falkniven A1 (kojeg slučajno imam za prodati Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim 990630 )....
puls
puls
guru
guru

Male
Broj postova : 2791
Godine : 45
Lokacija : ZG
Datum registracije : 05.03.2010

[Vrh] Go down

Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim Empty Re: Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim

Postaj by jimkukri 17.07.14 22:44

evo iz glave ti mogu preporucit ontario raider bowie,kabar heavy bowie,becker bk9 ili bk7,CS trailmaster il recon scout ->komadine od nozeva
imas i ontario rtak2, il skuplji mu i vise fensi brat esee junglass,condor moonstalker....to su ti sve nozine od 8 il vise inca duzine i 0.25 inca sirine, karbonski celik...udri tuci Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim 350615 

ako oces nesto oko 5inca becker bk2 il ontario ranger TFI
ima ih jos al se nemrem sad sjetit...
jimkukri
jimkukri
lingua
lingua

Male
Broj postova : 224
Godine : 43
Lokacija : zg
Datum registracije : 05.05.2014

[Vrh] Go down

Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim Empty Re: Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim

Postaj by tagart 18.07.14 11:01

Ja to mogu savjetovati 3 opcije i preporučiti marke Fallkniven i Ontario.

1.
Ono što objhedinjuje SVE tvoje prohtjeve je Fallkniven A2.
I rezat kulen , batonirst, mačetirat, taktizirat.
Ali to ti je najskuplja opcija.(cca 2500kn)

2.
Sa Falknivenom A1 (cca1500kn) gubiš malo snage u mačetiranju i batoniranju , a dobivaš više peciznosti u pripremi hrane i štediš 1000 kuna, koliko je A1 jeftiniji od A2.

3.
Fallkniven F1 (cca 900kn) savršen za hranu ali i ne za guljenje hrane ( krompira jabuka i sl.)
Uz F1 kupiti neku od dodatnih jeftinijih Ontario stvarčica koje ti neće biti žao trošiti za krčenje šumaraka. Ali zaboravi ikakve preciznije radove snjima.


ili Ontario mačetu 18" (cca 200kn) ili 12" (koja je dosta slabija od 18")

ili Ontario SP10 poznatiji kao Raider Bowie za cijepanje drva (cca 550kn) i opak izgled jer za razliku ostalih iz SP serije ima čelični finger guard.

ili Ontario Ranger RD serije (0.25" debljina oštrice) ako preferiraš full tang i micartu (RD7 ili RD9) (cca 650 -850 kn) i udaranje dnom drške noža.

Cijene su sa uključenim porezom i troškovima dostave iz Amerike.

Svi Ontariji su sličnih performansi za sječenje i batoniranje.
Svaki ontario nož dođe vrlo grubo izrađen pa ga je nužno modificirati (naoštriti i reprofilirati oštricu , kod mačeteb zamjeniti , a kod RD izbrusiti drršku)

Fallkinven A2 ima daleko bolje performanse od svih iako je manji i i spreman je odmah za korištenje.



Cold steel zaboravi jer je kvalitetom lošiji od Ontarija a 3 puta skuplji (Trailmaster, Recon Scout)


.


tagart
tipko
tipko

Male
Broj postova : 86
Godine : 43
Lokacija : ZD
Datum registracije : 30.11.2012

[Vrh] Go down

Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim Empty Re: Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim

Postaj by neven 18.07.14 11:04

Ili još bolje obrati se nekom od naših knife-makera pa da ti naprave po vlastitoj želji ono što ti je potrebno.
Npr:
Karlo Ban
Chumaman
Gorky
Marko5000
Cutlas
Knife maniac i još podosta drugih, svi oni rade divne rezne alatke.

Molim pivicu za reklamu
neven
neven
lingua
lingua

Male
Broj postova : 394
Godine : 55
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 21.09.2009

[Vrh] Go down

Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim Empty Re: Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim

Postaj by glock 18.07.14 22:57

tagart,ne mora se baš kupovat po najskupljoj liniji,eto,ima tu na forumu A2 za nekih 1700kn,pa A1 za 1ooo,pa Recon scout carbon v za 1000,SRK za nepunih 500.......sve novo ili skoro nekorišteno.

glock
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1128
Godine : 60
Lokacija : Hr
Datum registracije : 31.01.2011

[Vrh] Go down

Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim Empty Re: Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim

Postaj by payser 18.07.14 23:08

Slažem se.
Cijeli dan pomalo špijam uratke nekih forumaša i zapravo sam ostao zatečen,barem vizualno koliko mogu vidjeti..krasno.Gledajući to čovjek dobije volju pokušati i sam radit..no to nije za svakog.
I žao mi je što nemogu trenutno toliki novac dat za alat.Moj će u torturu,šteta bi bilo ovih ljepotana.
Nekima je mjesto kod kolekcionara.

Što više čitam manje znam.To mi se sviđa.
..i vjerojatno ću uzet neki poluproizvod,ali ću svakako početi o nekim stvarima razmišljat..
payser
payser
tipko
tipko

Male
Broj postova : 76
Godine : 48
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 17.07.2014

[Vrh] Go down

Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim Empty Re: Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim

Postaj by Lawman 18.07.14 23:47

Ako se odlučiš za "Hladni Čelik", onda možeš umjesto Recon Scouta ili Trailmaster koji čak i u jefitnijoj varijanti čelika, praše preko soma kuna....uzeti CS Leatherneck (bilo SF ili Tanto verzija....), koji dođe negdje oko 500 stotina nama tako mililih krznenih životinjica....može i on biti taj "poluproizvod"... Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim 747986 , pa kada ti se on pokaže u praksi, onda lako skupiš za tamo nekog "skandinavca Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim 990630 " ili pak nešto treće tzv. "high tech"....meni su se CS pokazali u praksi, kao ona reklama....."Dokaz, a ne obećanja" ili pak da malo prilagodim jedan slogan stranice za odrasle....."Just knives, no bulls*it"... Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim 69343 

....mislim CS su većinom ljepotani, čak i kad su malih dimenzija, ali bez obzira na onu "veličina je bitna", a i bez obzira na "ljepotu"(to je bitno ovisno o priroritetima....), CS neće pobjeći kao možda ostali noževi, kada se treba dokazati u praksi( Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim 659728 )...., al' bez obzira na to biti će uvijek dovoljno nježan i za fine stvari.... Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim 69343 

Kako god odlučio, ja navijam za CS, inače za GNK Dinamo
 Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim 841274 
Lawman
Lawman
lingua
lingua

Male
Broj postova : 342
Godine : 40
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2014

[Vrh] Go down

Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim Empty Re: Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim

Postaj by Redneck 19.07.14 8:10

Ak hoćeš stvarno sirovinu, karbonca, oštrog ko britva, kojeg ti nije žal nosit u more, kopat zemlju, odvaljivat lamperiju itd, a da ne trošiš perverzne novce na Falka, preporučam Hultafors heavy duty GK, svega 70 kunića, imaš kod MORLAK d.o.o., Kaštela, Mislim da ima ovdje topic o njemu, stvarno neuništiva mrcina.
Redneck
Redneck
bomber
bomber

Male
Broj postova : 165
Godine : 64
Lokacija : Velika Gorica
Datum registracije : 08.01.2014

[Vrh] Go down

Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim Empty Re: Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim

Postaj by Strider 19.07.14 10:37

Mali noževi, to-use-and-abuse, Bauhaus Mora, 70ak kn, jeftinije ne ide. Kad kupiš, znat ćeš. Za veću bebu pitaj Mraza, mislim da prodaje jedan recurve chopper, zelena micarta, pristupačna cijena, a nadživjet će te. Na toliko je nehumanih razina testirano. Custom made, jedina 'jeftinija' opcija.
pozz susjed!
Strider
Strider
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2611
Godine : 31
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 18.06.2009

[Vrh] Go down

Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim Empty Re: Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim

Postaj by tagart 19.07.14 12:22

payser je napisao/la:Gledajući to čovjek dobije volju pokušati i sam radit..no to nije za svakog.
I žao mi je što nemogu trenutno toliki novac dat za alat.Moj će u torturu,šteta bi bilo ovih ljepotana.

Ontario 12" mačeta bi onda bila dobra za tebe.

Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim 8293

Napravljena od odličnog žilavog čelika , praktički neuništiva, pogodna za doradu i modifikacije, a ne košta puno 200-tinjak kuna. Debljina čelika je 3mm što je dobro i dosta debelo u odnosu na ostale proizvođače mačeta,a završna obrada je iznenađujuće dobra.

A opet , veličinom i debljinom možda se ne bi trebala zvati mačeta je je performansama usporediva sa nekoliko puta skupljim kamperskim noževima tipa ESEE Junglass, RTAK II, i sl.

Ako baš želiš pajser onda za dvostruko više novca možeš kupiti dvostruko deblju (6mm) izvedbu .
Model SP8

Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim Img61158860


.
.

tagart
tipko
tipko

Male
Broj postova : 86
Godine : 43
Lokacija : ZD
Datum registracije : 30.11.2012

[Vrh] Go down

Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim Empty Re: Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim

Postaj by payser 19.07.14 12:53

Član Sgt Bear prodaje A1,kupljen od člana forum koji je kupio od člana foruma.Nema račun ali bi trebao biti iz Replikarta,a pošto ja još uvijek nikog ne poznam,molio bih info potvrdu da je stvar ok,..da nije neki falš.
NHF..

PS
ova je mačeta već načelno dogovorena uz jednu Morukniv.
Jedino je dilema između RAT7 i A1 a sviđa mi se i Mustang kolege sa foruma.No ne poznam majstora i njegov rad..
payser
payser
tipko
tipko

Male
Broj postova : 76
Godine : 48
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 17.07.2014

[Vrh] Go down

Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim Empty Re: Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim

Postaj by glock 19.07.14 13:49

nije falš,bio kod mene zajedno sa cijelim falk asortimanom,a frend kupio pola replika prije 3 g.,može i kruno potvrdit.Iz te pošiljke opskrbilo se pola foruma i sve razmišljam da ga za istu lovu vratim.Ostavio sam samo idun cowry x od cijele ergele.

glock
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1128
Godine : 60
Lokacija : Hr
Datum registracije : 31.01.2011

[Vrh] Go down

Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim Empty Re: Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim

Postaj by tagart 19.07.14 14:34

payser je napisao/la:
Jedino je dilema između RAT7 i A1 a sviđa mi se i Mustang kolege sa foruma.No ne poznam majstora i njegov rad..

A1, definitivno. Gledajući omjer cijene kvalitete i uporabe to jedan od najkompletnijih noževa. I ako ga dobiješ za 1000kn još bolje.

Ja sam ga koristio i za cijepanje i za sječenje granja i u kuhinji.
Trenutno odrađuje staž kuhinji. Iako je debeo 6mm savršeno reže kobasice , meso, krompire, ali najmoćniji je kod razleđivanja, odnosno, razbijanja zaleđenih komada hrane.
Slabe strane su mi chipanje(mikrootkrhnuća) pa je potrebno paziti na kamenje, i gumeni fingerguard može napuknuti ako udariš njime, ali ne utjeće ni malo na funkcionalnost noža.

Što se tiče novca i cijene sada ti se možda čini 1000kn preskupo, ali kada ga kupiš vidjet ćeš da je to ništa.

Ako nešto stvarno želiš onda se počasti.

Problem je što onda možda nećeš moći stati. Mislim da mnogi forumaši ovdje mogu složiti kako lako možeš postati ovisan o kupovini.


.

tagart
tipko
tipko

Male
Broj postova : 86
Godine : 43
Lokacija : ZD
Datum registracije : 30.11.2012

[Vrh] Go down

Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim Empty Re: Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim

Postaj by payser 20.07.14 0:14

Evo .

Nakon piljenja po vama,a zaslugom istih ,kupljen je A1od kolege forumaša Sgt Bear.
Idući tjedan mi stiže i Morakniv bushcraft black i kad napravim pripremu za nosač ide montaža Ontario mačete 12".
Ja sretan ko malo dijete...Jbt na ratištu sam imao duplo manje hladnog oružja  Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim 855911
..ako se skotrljam niz padinu napravit ću 18 rupa po sebi  Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim 855911 

Zahvaljujem svima na trudu i ispričavam se ako sam koga ugnjavio.
payser
payser
tipko
tipko

Male
Broj postova : 76
Godine : 48
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 17.07.2014

[Vrh] Go down

Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim Empty Re: Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim

Postaj by Okibex 20.07.14 2:10

Sa A1 i Morom ne možeš nikako pogriješit  Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim 478256 
Šogor je kupio Fallka isto tu na forumu, dogovorio sam mu ja sve i čovjek je bio sretniji nego kad je auto kupio xD
U prvih tjedan dana je nož odradio cijepanja akacije od nekih 15-ak cm debljine (10 ili 12 komada) i nakon toga mi ga je dao da se obrijem s njim, predobro nešto.
A o Mori ne treba ni pričati, sve je već rečeno...imaš savršen nož za kirurgiju  Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim 469245 
Pazi da se ne skotrljaš, a ako se i probušiš lako to zaraste  Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim 368870 
Više pazi na ženu/curu ako te uhvati da ti ovo nije dosta, i ja sam krenuo s morom i na kraju imao 10-ak tisuća kn u čeliku  Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim 855911 Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim 478256 Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim 704997 
Okibex
Okibex
spikač
spikač

Male
Broj postova : 570
Godine : 29
Lokacija : Kutina
Datum registracije : 27.11.2012

[Vrh] Go down

Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim Empty Re: Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim

Postaj by payser 20.07.14 9:14

Moja žena će puknut od sreće ako mi čelik postane hobi.....jer sam dosad skupljo i mjenjao motore.  Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim 304316 
payser
payser
tipko
tipko

Male
Broj postova : 76
Godine : 48
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 17.07.2014

[Vrh] Go down

Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim Empty Re: Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim

Postaj by chumaman 20.07.14 10:20

Okibex je napisao/la:kraju imao 10-ak tisuća kn u čeliku  Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim 855911 Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim 478256 Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim 704997 

To kao onomad sa frendom i kistićima  Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim 478256
chumaman
chumaman
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1451
Godine : 32
Lokacija : između
Datum registracije : 26.10.2011

[Vrh] Go down

Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim Empty Re: Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim

Postaj by siga 20.07.14 13:51

chuma, a zaboravio si babin brusni kamen... Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim 478256 Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim 478256 Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim 478256 
siga
siga
spikač
spikač

Male
Broj postova : 817
Godine : 45
Lokacija : Hamilton, Novi Zeland
Datum registracije : 12.09.2012

[Vrh] Go down

Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim Empty Re: Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim

Postaj by puls 20.07.14 14:51

Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim 478256 
puls
puls
guru
guru

Male
Broj postova : 2791
Godine : 45
Lokacija : ZG
Datum registracije : 05.03.2010

[Vrh] Go down

Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim Empty Re: Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim

Postaj by doktor 20.07.14 19:10

Redneck je napisao/la:Ak hoćeš stvarno sirovinu, karbonca, oštrog ko britva, kojeg ti nije žal nosit u more, kopat zemlju, odvaljivat lamperiju itd, a da ne trošiš perverzne novce na Falka, preporučam Hultafors heavy duty GK, svega 70 kunića, imaš kod MORLAK d.o.o., Kaštela, Mislim da ima ovdje topic o njemu, stvarno neuništiva mrcina.
Za hultafors heavy duty preporuka kao sekundarno sjecivo ili EDC

doktor
bomber
bomber

Male
Broj postova : 172
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.12.2013

[Vrh] Go down

Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim Empty Re: Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim

Postaj by payser 20.07.14 22:18

Za to je već naručena mora bushcraft u carbonu
payser
payser
tipko
tipko

Male
Broj postova : 76
Godine : 48
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 17.07.2014

[Vrh] Go down

Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim Empty Re: Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim

Postaj by Strider 20.07.14 23:27

Dobar izbor, drška je valjda najudobnija ikad.
Strider
Strider
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2611
Godine : 31
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 18.06.2009

[Vrh] Go down

Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim Empty Re: Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim

Postaj by doktor 21.07.14 0:33

payser je napisao/la:Za to je već naručena mora bushcraft u carbonu
Pretpostavljam bushcraft black?

doktor
bomber
bomber

Male
Broj postova : 172
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.12.2013

[Vrh] Go down

Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim Empty Re: Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim

Postaj by payser 22.07.14 12:15

Jedva dočekao.A1 obavio pokusno rezanje.
...danas mirno spavam.
Pozdrav SgtBeru.Nož ko nov.
payser
payser
tipko
tipko

Male
Broj postova : 76
Godine : 48
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 17.07.2014

[Vrh] Go down

Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim Empty Re: Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim

Postaj by sgt bear 22.07.14 12:34

payser je napisao/la:Jedva dočekao.A1 obavio pokusno rezanje.
...danas mirno spavam.
Pozdrav SgtBeru.Nož ko nov.
nek te dugo i vjerno služi!
sgt bear
sgt bear
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1478
Godine : 50
Lokacija : de/sk
Datum registracije : 12.04.2010

[Vrh] Go down

Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim Empty Re: Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim

Postaj by payser 24.07.14 8:22

Vjerojatno je svaki koji ovdje piše,došao odmah na ideju da sam nešto sklepa..pa tako i ja.Sad sam kompletirao alat za izlet.A1 bočno,Viktorinox rescue u ruksaku,pa će se smjenjivat sa Morom ovisno o izletu.

  Idući tjedan stiže Ontario mačeta pa sam je za premijeru htio frizirati malo.
Pošto sam dosta neuk po pitanju TO i općenito izrade hladnog čelika,odlučio sam za početak razyebat ovaj komad mačete u meni zanimljiviji oblik...malko bi je skratio,pomaknuo težište,stavio novu dršku itd..
Stižu mi usput i neki listovi od mot.pila i nešto noževa od cirkulara,pa bi se upustio u neku vrstu hobi izrade..
Naporno pratim sve teme o tome al mi se zbućkalo sve u glavi..neznam više od kud bi ni krenuo ...uf.A po noći u snu brusim i poliram sve u šešnajs'..
payser
payser
tipko
tipko

Male
Broj postova : 76
Godine : 48
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 17.07.2014

[Vrh] Go down

Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim Empty Re: Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim

Postaj by Strider 24.07.14 9:03

I tako ljudi, još je jedan pokupio bolest ;DD
Strider
Strider
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2611
Godine : 31
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 18.06.2009

[Vrh] Go down

Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim Empty Re: Trebam sirovinu od noža,preporuke stručnjaka molim

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.