FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

CRKT Lake, novi život

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
Guru
lingua
lingua

Female
Broj postova : 432
Godine : 31
Datum registracije : 04.12.2009

PostajNaslov: CRKT Lake, novi život   07.06.14 21:29

Prije dvije godine sam na poklon za rođendan dobio pomenuti nož, koji mi je veličinom i ergonomijom bio savršen za edc, ali sam imao veliki problem sa njim jer je dobar dio oštrice ka dršci nazubljen... To znači da mi je nefunkcionalan dio noža koji mi najviše treba, tako da je najviše vremena proveo u fioci.

Juče sam trebao da idem negdje, ali sam kao veliki zaluđenik noževima, uzeo fallkniven DC4 i za oko pola sata zubonju pretvorio u funkcionalan nož. Svo vrijeme sam koristio dijamantsku stranu, a onda par prevlačenja keramikom i preko vodobrusnog papira gradacije 1000. Ono što sam dobio je gruba ideja noža, jer sam žurio, mada i u stanju kakvom je sad, lagano brije. Grind je blagi hollow + konveksni mikro bevel koji sam napravio, po meraku.

Kao što možete da vidite, dio gdje su bili zubi je sada "uvučen", jer sam morao skinuti dosta metala, ali ne znam da li da išta više značajno mijenjam, jer mi ovakav oblik ne smeta. Ostaje da prelaz fino sredim vodobrusnim papirom i naoštrim ga još bolje, i onda imam super nož.

Komentari i predlozi za daljnje sređivanje oštrice su dobrodošli.
[Vrh] Go down
JillValentine
spikač
spikač

Male
Broj postova : 672
Godine : 26
Datum registracije : 23.04.2012

PostajNaslov: Re: CRKT Lake, novi život   07.06.14 21:54

Ja odusevljen !   
[Vrh] Go down
gravesen
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 45
Godine : 37
Datum registracije : 09.03.2012

PostajNaslov: Re: CRKT Lake, novi život   09.06.14 12:05

Jedno pitanje,koliko si jako stiskao na dijamantu dok si skidao "zube" ? Hvala.Inace super je ispalo!
[Vrh] Go down
Guru
lingua
lingua

Female

PostajNaslov: Re: CRKT Lake, novi život   09.06.14 13:11

gravesen je napisao/la:
Jedno pitanje,koliko si jako stiskao na dijamantu dok si skidao "zube" ? Hvala.Inace super je ispalo!

Malo, nema potrebe da se upire kao što mnogi rade, ali je bilo potrebno baš mnogo povlačenja da bi se ovo dobilo...

Poslije ovoga dijamantska strana izgleda istrošeno, ali mi nije žao jer je čim sam ga dobio bilo nekoliko linija na njoj...
[Vrh] Go down
gravesen
zelembara
zelembara

Male

PostajNaslov: Re: CRKT Lake, novi život   09.06.14 13:54

Hvala!
[Vrh] Go down
puls
guru
guru

Male
Broj postova : 2848
Godine : 38
Datum registracije : 05.03.2010

PostajNaslov: Re: CRKT Lake, novi život   09.06.14 19:10

Guru je napisao/la:

Poslije ovoga dijamantska strana izgleda istrošeno, ali mi nije žao jer je čim sam ga dobio bilo nekoliko linija na njoj...

To trošenje boje je, navodno, samo površinsko i uopće ne utječe na brušenje. Dijamant je gotovo nemoguće potrošiti.
Pišem samo ono što sam čuo, a koliko sam mogao vidjeti na svojem, boja je prilično potrošena ali ne vidim razliku u perfomansama...
[Vrh] Go down
Guru
lingua
lingua

Female

PostajNaslov: Re: CRKT Lake, novi život   09.06.14 19:12

puls je napisao/la:
Guru je napisao/la:

Volio bih da je tako... Mada ima nekih manjih oštećenja na njemu, javila su se nakon što je kupljen, prije upotrebe, žalili su se ljudi na to na drugim forumima

To trošenje boje je, navodno, samo površinsko i uopće ne utječe na brušenje. Dijamant je gotovo nemoguće potrošiti.
Pišem samo ono što sam čuo, a koliko sam mogao vidjeti na svojem, boja je prilično potrošena ali ne vidim razliku u perfomansama...
[Vrh] Go down
chumaman
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1506
Godine : 24
Datum registracije : 26.10.2011

PostajNaslov: Re: CRKT Lake, novi život   09.06.14 19:19

Mene samo zanima zašto nisi i ovaj pobrusio ? mislim da u biti samo smeta   
[Vrh] Go down
Guru
lingua
lingua

Female

PostajNaslov: Re: CRKT Lake, novi život   09.06.14 20:03

Samo ću ga zatupit Mada sam juče, koristeći nož primijetio da mi smeta kočnica, tj. ovaj dio na leđima je u nekim situacijama lako pritisnuti i time zatvoriti nož u upotrebi
[Vrh] Go down
marko5000
lingua
lingua

Male
Broj postova : 303
Godine : 25
Datum registracije : 21.03.2013

PostajNaslov: Re: CRKT Lake, novi život   09.06.14 20:22

Ja se slažem s kolegom chumamanom, baš upada u oko taj bibak, a neku funkciju mu ne vidim, ovako s njim ćeš više zatupit prednji dio noža pogotovo kod rezanja po daski jer zadnji ostaje odignut. I čini mi se da je oštrica lagano recurve čak i bez bipka, to isto smeta kod rezanja po daski jer ne prereže do kraja ispod tog dijela oštrice pa treba ciguljat...
To je što bih ja još ispravio, al inače dobra ti je odluka bila to izbrusit, sad je definitivno korisniji nego što je bio
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2657
Godine : 62
Datum registracije : 05.06.2011

PostajNaslov: Re: CRKT Lake, novi život   09.06.14 21:08

Guru je napisao/la:
Mada sam juče, koristeći nož primijetio da mi smeta kočnica, tj. ovaj dio na leđima je u nekim situacijama lako pritisnuti i time zatvoriti nož u upotrebi

Baš ga lijepo stisneš u šaku, a on se otkoči i gleda kako da ti posiječe prste.
To meso i koža dlana pritisnu kočnicu i nož moraš držati da je palac na gornjem dijelu sječiva gdje je i inače narebreno da ne klizi. Uz to uvijek pazi da ti kretnja predstavlja sječenje. Ja imam neki kineski Spyderco i kad sam vidio što je nisam ga uopće koristio niti ću ga pokloniti nekome da izrezbari prste. Ima dovoljno noževa s axis ili liner kočnicom kod kojih mi takva nepažnja ne može toliko zagorčati život.

Zadnja promjena: Hombre; 10.06.14 11:02; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Guru
lingua
lingua

Female

PostajNaslov: Re: CRKT Lake, novi život   09.06.14 21:13

Hombre je napisao/la:
Guru je napisao/la:
Mada sam juče, koristeći nož primijetio da mi smeta kočnica, tj. ovaj dio na leđima je u nekim situacijama lako pritisnuti i time zatvoriti nož u upotrebi

Baš ga lijepo stisneš u šaku, a on se otkoči i gleda kako da ti posiječe prste.
To meso i koža dlana pritisnu kočnicu i nož moraš držati da je kažiprst na gornjem dijelu sječiva gdje je i inače narebreno da ne klizi. Uz to uvijek pazi da ti kretnja predstavlja sječenje. Ja imam neki kineski Spyderco i kad sam vidio što je nisam ga uopće koristio niti ću ga pokloniti nekome da izrezbari prste. Ima dovoljno noževa s axis ili liner kočnicom kod kojih mi takva nepažnja ne može toliko zagorčati život.

To je to... S tim što ja preklopne noževe koristim samo za najsitnije stvari i nemam nikakvo povjerenje u njih, zato mi je najbolji folder victorinox sa kočnicom i suludo mi je kupovati išta preko njega.

Nego sam juče vodio neku ekipu u planinu, pa mi je ovaj bio u džepu stalno, za neke sitnije stvari, ali ću ga zamijeniti nekim fiksnim nožem.
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2657
Godine : 62
Datum registracije : 05.06.2011

PostajNaslov: Re: CRKT Lake, novi život   09.06.14 23:17

Guru je napisao/la:
To je to... S tim što ja preklopne noževe koristim samo za najsitnije stvari i nemam nikakvo povjerenje u njih, zato mi je najbolji folder victorinox sa kočnicom i suludo mi je kupovati išta preko njega.

Nema potrebe ići u krajnost. Čovjek koji je svjestan i naviknut koristiti takav nož neće pogriješiti. Na svijetu postoji mnogo osjetljivijih stvari pa se ipak radi s njima. Džepni noževi jesu napravljeni za osnovne stvari ali u slučaju potrebe trebali bi izržati i nešto zahtjevnije.
Evo jedan primjer džepnog noža podvrgnutog onom čemu nije namijenjen koji pokazuje da može podnijeti i teže uvjete.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=7T0EIAjQ61Y
[Vrh] Go down
gravesen
zelembara
zelembara

Male

PostajNaslov: Re: CRKT Lake, novi život   10.06.14 7:55

Pa mozda da probas da malo obrusis taj dei kocnice(da je malo udubis),nesto kao na Spyderco Enduri?
[Vrh] Go down
gorky
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1447
Godine : 40
Datum registracije : 19.11.2012

PostajNaslov: Re: CRKT Lake, novi život   10.06.14 10:02

Guru,
da li bi bio problem staviti sliku lijeve strane noža!? Čisto da vidim kako se seracije ispale...

[Vrh] Go down
http://www.g-knives.com
Guru
lingua
lingua

Female

PostajNaslov: Re: CRKT Lake, novi život   10.06.14 11:02

Postavljam danas kad dođem kući
[Vrh] Go down