FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share

JKS_recenzija

Go down 
Autor/icaPoruka
Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2688
Godine : 64
Datum registracije : 05.06.2011

JKS_recenzija Empty
PostajNaslov: JKS_recenzija   JKS_recenzija Empty04.05.14 21:54

Nakon što sam pročitao post o jeftinim kineskim softshell vjetrovkama naručio sam jednu i za sada sam veoma zadovoljan. Prošlih dana je rosila kiša pa sam probao vodonepropusnost. Nije padala toliko jako ali ono što se smočilo nije probilo unutra, a sama vjetrovka se u kući osušila veoma brzo. Kao i sve koje imam i koje su skuplje od nje hladna je i ako je zima ispod obavezno ide neki flis. Obzirom da je puhala slaba bura ali temperatura nije bila ispod 15C ispod je bio base layer u vidu tanke termo maje dugih rukava tako da sam se na pola puta ugrijao i otvorio patente ispod pazuha da se hladim. Evo jedne foto recenzije za one koji nisu u stanju izbrojiti veći iznos za neki od brandova pošto je mene došla punih, preračunato u kune 225kn.
Današnji dan sam proveo u prekrasnom ambijentu Baćinskih jezera što sam ujedno iskoristio da ufotkam svoju novu vjetrovku u različitim pozama da se vidi kako izgleda. Visok sam 180cm dok je veličina L i možda bi rukavi trebali biti mrvu duži i ona XL ali meni osobno ne smeta.
Uz mene i vjetrovku glavna zvijezda je pas totalno neegzotičnog imena koji se zove Flok ali neka vas to ne vara.
On je čistokrvni francuski ovčarski pas briard, oličenje snage i brzine  JKS_recenzija 317734 

Polazak s mosta gdje izlazi tunel koji vodu iz Staševačkog polja vodi u jezera
JKS_recenzija 0j0kan3gd2bx1ugd0lj

Ruke naprijed
JKS_recenzija Dtiq0223f4nmje2wr51j

Ruke u križ
JKS_recenzija To6k1c3j144a3jd72q

Iskazivanje ljubavi.
JKS_recenzija Eytif2uuyqdj9ew2tezw

Pogled sa strane. Odlično pokriva leđa
JKS_recenzija Njeao8ushfxywqlmuta

Na mjestu odmor!
JKS_recenzija Nxthlma39lzvh959vz

Odbij od mene
JKS_recenzija 25i974rvl82le5svne0

Guzim se da vidim hoće li donji dio ostati nepokriven. Stvar šljaka savršeno.
JKS_recenzija Qujl6xna3mxi2yoa745c

Ja, vjetrovka i mačeta
JKS_recenzija Vhafp61qnokd1bsfva25

Korovska zeljasta biljka uspješno eliminirana
JKS_recenzija Tv8iiholvifjgqr8eoto

Pogled koji ledi krv u žilama
JKS_recenzija 3k55nqr54xbwgye62l42

Poslije tolikog poziranja treba malo i odmoriti
JKS_recenzija 3kfsrhc780bsnazwxep

Žabe veličine malog nokta. Ima ih nebrojeno i koliko god pazio neka mora nastradati
JKS_recenzija D5rt071cb2wsbe83xjls

Samo da se zna da i uz more ima pataka
JKS_recenzija Ppw7tv9s8ubq7x1u2o13

Korijen topole stabla u promjeru preko metar. Mrtvo izgoreno...
JKS_recenzija 1bc6wmto4wtduez5qmmt

Biciklističko pješačka staza je dugačka preko 10km. Mi smo propješačili 3 i na raskrižju gdje most spaja dva jezera polako okrenuli nazad.
JKS_recenzija Qabumbxfcgho7cjtr9o
[Vrh] Go down
ivo
guru
guru
ivo

Male
Broj postova : 3420
Godine : 56
Datum registracije : 05.10.2011

JKS_recenzija Empty
PostajNaslov: Re: JKS_recenzija   JKS_recenzija Empty05.05.14 10:02

Hombre, jaketa odlično izgleda. Šuška li (ozbiljno pitam, meni je to vrlo važno) ? Flok je prekrasan, a ti pariš stric Miše Krstičevića  JKS_recenzija 304316  !
[Vrh] Go down
chumaman
mr.spika
mr.spika
chumaman

Male
Broj postova : 1506
Godine : 27
Datum registracije : 26.10.2011

JKS_recenzija Empty
PostajNaslov: Re: JKS_recenzija   JKS_recenzija Empty05.05.14 10:32

Recenzija + jakna ko grom  JKS_recenzija 747986  fotke izuzetne  JKS_recenzija 368870 ali pseto me oduševilo, naime prijatelj mi je imao
fladrijskog rođaka buvijea pa sam se samo prisjetio prekrasnih trenutaka  JKS_recenzija 304316 
[Vrh] Go down
gorky
mr.spika
mr.spika
gorky

Male
Broj postova : 1486
Godine : 43
Datum registracije : 19.11.2012

JKS_recenzija Empty
PostajNaslov: Re: JKS_recenzija   JKS_recenzija Empty05.05.14 10:41

Hombre,

super demonstracija jakne. Nema mjesta nedoumici. Pas je prekrasan.

A još samo mali osvrt na kolegu Ivu. Pazite Ivo je nešto pitao ali za ozbiljno JKS_recenzija 747986 JKS_recenzija 747986 
[Vrh] Go down
http://www.g-knives.com
maxina
MODERATOR
MODERATOR
maxina

Male
Broj postova : 3034
Godine : 50
Datum registracije : 19.11.2011

JKS_recenzija Empty
PostajNaslov: Re: JKS_recenzija   JKS_recenzija Empty05.05.14 11:08

Hombre-mislim da si dobro pokazao šta se dobije za 225 kuna mada ti je pas "ukrao" temu kao što vidiš!

Ona fotka sa mačetom i ona prije nje su legendarne!

Hombre:Ulažem oštar protest u svezi potpisa kolege Maxine.
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male

JKS_recenzija Empty
PostajNaslov: Re: JKS_recenzija   JKS_recenzija Empty05.05.14 13:58

Prvo Ivo. Teško je reći koliko to iz tvoje perspektive šuška. Čuje se kao i svi mrvu krući materijali ali ništa što bi prosječan čovjek osjetio. Noćna tišina udružena sa super osjetljivim ušima možda bi odala nagli pokret tako da nažalost pravog odgovora nema. Za mene ne šuška, tebi bi možda predstavljalo problem.

Ostatak ekipe. Trenutak je zamišljen i iskorišten, između ostalog i za prezentaciju vjetrovke. Jedino što sam zaboravio je fotka sa zadnje strane da se vidi veliki stražnji džep. Također sam pogriješio jer sam mogao post staviti u već otvoreni thread na ovom forumu koji se zove "Jeftini kineski softshell" (odatle potječe JKS u naslovu) gdje su opisana njena svojstva. Radi se o kineskoj "inačici" ove s linka
http://store.tripleaughtdesign.com/Apparel/Jackets/Stealth-Hoodie-LT
s tim da obratite pozornost na cijenu od 475$ bez davanja državi kod uvoza i plaćanja prijevoza. Uopće ne sumnjam u njenu kvalitetu ali jednostavno nemam potrebe za takvim nečim pa sam naručio sa
http://www.aliexpress.com/item/High-quality-Lurker-Shark-skin-Soft-Shell-TAD-V-4-0-Outdoor-Military-Tactical-Jacket-Waterproof/1048281822.html
s tim da obratite pozornost na cijenu od 41$ koliko bi vjerovatno koštao samo shipping prvo navedene.
Pas na fotografijama nije moj ali je zato moj prijatelj i vlasnik mu je isto moj prijatelj kod kojeg sam bio u gostima, a put je novoprobijeni koji omogućuje da se biser od jezera skoro cijeli obađe što je prije bilo moguće samo djelomično i svakako je pohvalno od zajednice da se to učinilo pristupačnim. Mačetu sam ponio pošto je tek naoštrena da je malo isprobam, a i da fotke imaju neki štih. Potamanio sam mnogo kupine i korova koji je već narastao uz put dok grmlje i stabla nisam htio sjeći da bez potrebe ne uništavam prirodu. Ovih dana ću pofotkati detalje vjetrovke kojih ima tako da se vidi izbliza kako što izgleda. Iako je nebo bilo sivo i roskala slaba kišica bila je ugodna šetnja i krasno provedeno popodne u društvu porodice mog prijatelja pa evo (vjerujem da se ekipa na forumu neće naljutiti na mene) i dvije fotkice dugodlakog ljepotana u društvu njegovog vlasnika.
JKS_recenzija 4zdlxyffb942zl3jk0d

JKS_recenzija Ya0il50kxccpjny98leg
[Vrh] Go down
PJER
mr.spika
mr.spika
PJER

Male
Broj postova : 1934
Godine : 50
Datum registracije : 12.02.2011

JKS_recenzija Empty
PostajNaslov: Re: JKS_recenzija   JKS_recenzija Empty05.05.14 16:27

ivo je napisao/la:
Hombre, jaketa odlično izgleda. Šuška li (ozbiljno pitam, meni je to vrlo važno) ? Flok je prekrasan, a ti pariš stric Miše Krstičevića  JKS_recenzija 304316  !

Krepki starac..čak vodi brigu o detaljima da li jakna šuška....toga se nikada sjetio ne bi...da je riječ o lovu razumio bi ali da taj playboy toliko tezi perfekcionizmu....gospon Ivo od danas vi ste moja zvijezda vodilja...

Zadnja promjena: PJER; 05.05.14 21:39; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male

JKS_recenzija Empty
PostajNaslov: Re: JKS_recenzija   JKS_recenzija Empty05.05.14 17:53

PJER je napisao/la:
Krepki starac..čak vodi brigu o detaljima da li jakna šuška....toga se nikada sjetio ne bi...da je riječ o lovu razumio bi ali da taj playboy toliko tezi perfekcionizmu....

Kad navečer u osami broji novac ne želi da mu nešto drugo kvari njegovo šuškanje.
[Vrh] Go down
glock
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1303
Datum registracije : 01.02.2011

JKS_recenzija Empty
PostajNaslov: Re: JKS_recenzija   JKS_recenzija Empty05.05.14 19:58

Hombre,jakna ti super sportski stoji ali mislim da četveronožac ima bolji termoizolacijskovodonepropusni sistem.
[Vrh] Go down
puls
guru
guru
puls

Male
Broj postova : 2913
Godine : 41
Datum registracije : 05.03.2010

JKS_recenzija Empty
PostajNaslov: Re: JKS_recenzija   JKS_recenzija Empty05.05.14 20:00

maxina je napisao/la:
Ona fotka sa mačetom i ona prije nje su legendarne!

JKS_recenzija 676815 
Sisachka Singeritza opet je u akciji JKS_recenzija 832331 

Hombre, baš zanimljiva tema, fino obrađena i dokumentirana.......i...pazi leđa JKS_recenzija 865284 JKS_recenzija 374724 
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male

JKS_recenzija Empty
PostajNaslov: Re: JKS_recenzija   JKS_recenzija Empty05.05.14 20:30

glock je napisao/la:
Hombre,jakna ti super sportski stoji ali mislim da četveronožac ima bolji termoizolacijskovodonepropusni sistem.

Imao sam kojekakvih stvarćica po prednjim džepovima (bio je i smotak dyneme) tako da nikako nisam uspijevao dobiti pravi sportski izgled jer su džepovi unutra ravni i na visini pola prsa pa je naprijed uvijek napuhivalo.
Što se tiče psa ipak je on ovčar i kao takav mora imati dobru dekicu  JKS_recenzija 478256 
Što se pak termoizolacije krzna tiče svojevremeno su ispitivali kako ovce pod onim krznom izdrže toplinu. Iako je na površini bilo vrlo toplo zbog sunca unutrašnjost blizu kože imala je temperaturu nižu dobar broj stupnjeva.
[Vrh] Go down
pirat
mr.spika
mr.spika
pirat

Male
Broj postova : 1264
Godine : 34
Datum registracije : 19.01.2012

JKS_recenzija Empty
PostajNaslov: Re: JKS_recenzija   JKS_recenzija Empty05.05.14 20:59

super recenzija, a pas je prilična mrcina
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male

JKS_recenzija Empty
PostajNaslov: Re: JKS_recenzija   JKS_recenzija Empty05.05.14 22:26

puls je napisao/la:
Hombre, baš zanimljiva tema, fino obrađena i dokumentirana.......i...pazi leđa JKS_recenzija 865284 JKS_recenzija 374724 

Kod onako dobro razvijene prve linije bojišta pozadina mi je mirna i zaštićena  JKS_recenzija 374724 
[Vrh] Go down
elvin
spikač
spikač

Male
Broj postova : 609
Godine : 43
Datum registracije : 17.07.2009

JKS_recenzija Empty
PostajNaslov: Re: JKS_recenzija   JKS_recenzija Empty05.05.14 22:40

Dobra recenzija i još bolja cijena za ovako solidan soft shell.
I ponukan istim odem da pogledam cijenu kad ono tamo imam šta za vidjeti soft shell 37,80 a shipping za Bosnu i Hercegovinu (da nas nisu zamjenili za Monte Carlo) 81,46 dolara. Tako da od ove kupovine nema ništa.
[Vrh] Go down
JillValentine
spikač
spikač
JillValentine

Male
Broj postova : 688
Godine : 29
Datum registracije : 23.04.2012

JKS_recenzija Empty
PostajNaslov: Re: JKS_recenzija   JKS_recenzija Empty05.05.14 22:58

I ako je jakna tema moram reci da je pas drama ! JKS_recenzija 747986 <3
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male

JKS_recenzija Empty
PostajNaslov: Re: JKS_recenzija   JKS_recenzija Empty05.05.14 23:09

elvin je napisao/la:
Dobra recenzija i još bolja cijena za ovako solidan soft shell.
I ponukan istim odem da pogledam cijenu kad ono tamo imam šta za vidjeti soft shell 37,80 a shipping za Bosnu i Hercegovinu (da nas nisu zamjenili za Monte Carlo) 81,46 dolara. Tako da od ove kupovine nema ništa.

Gadno ste nešto zgriješili dok vas tako tretiraju. Zahvaljujući kojekakvim lukavštinama naših kupaca ni mi nismo na baš zavidnoj razini ali sam malo pogledao kod raznih prodavača i kod vas šalju praktično isključivo DHLom koji je skup ko šafran i onda zbog toga i takva cijena. Još je ovdje relativno dobro. Na ebay te jednostavno stavi na listu zemalja u koje uopće ne šalje iako se dogodi da pošalješ upit i čovjek pristane na deal. Imaju loša iskustva jer je previše robe reklamirano da nije došlo i ne žele riskirati.

Edit: Evo sam malo upregao moždane vijuge i našao nešto što bi možda mogao financijski podnijeti jer je cijena i poštarina pristojna.
http://www.ebay.com/itm/TAD-Style-Hoodie-SharkSkin-Soft-Shell-Waterproof-Hunting-Jacket-Tactical-Coat-/251508759706?pt=Other_Sports_Fan_Shop&var=&hash=item3a8f171c9a

Zadnja promjena: Hombre; 05.05.14 23:48; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male

JKS_recenzija Empty
PostajNaslov: Re: JKS_recenzija   JKS_recenzija Empty05.05.14 23:23

JillValentine je napisao/la:
I ako je jakna tema moram reci da je pas drama ! JKS_recenzija 747986<3

Čekajte. Je li tema vjetrovka ili pas? Ili vi to mene malo zezate  JKS_recenzija 478256 

Svaka pristojna kuća na ulaznim vratima ima otirač. Na ovog ne bi bilo poželjno ugaziti nogom  JKS_recenzija 676815 
JKS_recenzija Flok_crop
[Vrh] Go down
JillValentine
spikač
spikač
JillValentine

Male
Broj postova : 688
Godine : 29
Datum registracije : 23.04.2012

JKS_recenzija Empty
PostajNaslov: Re: JKS_recenzija   JKS_recenzija Empty05.05.14 23:27

Ne zezam niposto samo kazem ! JKS_recenzija 747986 JKS_recenzija 747986 prelijep otirac JKS_recenzija 747986 a i jakna JKS_recenzija 747986
[Vrh] Go down
ivo
guru
guru
ivo

Male
Broj postova : 3420
Datum registracije : 05.10.2011

JKS_recenzija Empty
PostajNaslov: Re: JKS_recenzija   JKS_recenzija Empty06.05.14 8:55

Je, čudo je pas i pravu je Hombre, ovakvom su mu zaista trebali dati maštovitije ime, recimo Hinko.
Za šuškanje sam zaista pitao radi lova, pa valja apstrahirati insinuacije kolege Pierre-a o starosti, ljubavnim poduhvatima i koječemu drugom. Pade mi na pamet jedna stara izreka : stara vučina - pasja sprdačina  JKS_recenzija 611886 .
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male

JKS_recenzija Empty
PostajNaslov: Re: JKS_recenzija   JKS_recenzija Empty06.05.14 9:49

ivo je napisao/la:
Je, čudo je pas i pravu je Hombre, ovakvom su mu zaista trebali dati maštovitije ime, recimo Hinko.
Za šuškanje sam zaista pitao radi lova...

Psu ime najmanje znači, a mislim da je tu prste imala kćer koja je tada imala svojih 4-5 godina i koja mu je ustvari pravi gospodar. Sve njih on sluša ali kako ima dugu dlaku koja se hoće pretvoriti u čvorove kad ga gazda čupne jače ponekad zagudi basom iz protesta, ali se njome ne usuđuje. Dok je stigao ona je bila u stadiju da ga je smatrala igračkom i tlačila ga je, rastezala, mrcvarila pa čak i kad bi mu dosadila gdje god bi se sakrio onako malena ona bi bez problema za njim tako da mu se nametnula kao alfa.
Znam da si pitao zbog lova tako sam i odgovorio ogradivši se pošto nemam praktičnih iskustava makar vjetrovka vrhunski služi i kao uobičajeni komad odjeće i svi komentari su odreda pozitivni.
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male

JKS_recenzija Empty
PostajNaslov: Re: JKS_recenzija   JKS_recenzija Empty07.05.14 15:16

Evo još jedne skupe ali ne toliko mnogo, a proizvođač je Helikon.
Da nisam bolje pogledao skoro da i ne bi vidio razliku. Ova uz kapuljaču ima i klasični ovratnik dok je sve ostalo isto  JKS_recenzija 478256 

http://www.ebay.com/itm/HELIKON-GUNFIGHTER-SHARK-SKIN-SOFT-SHELL-TACTICAL-JACKET-ARMY-MILITARY-OLIVE-/251174442789?pt=UK_Men_s_Coats_Jackets&var=&hash=item3a7b29d725
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male

JKS_recenzija Empty
PostajNaslov: Re: JKS_recenzija   JKS_recenzija Empty21.06.14 15:35

Pošto je danas prvi dan ljeta red je da predstavim svoj novi dio ljetne garderobe koji je stigao prije par dana  JKS_recenzija 478256 

Razlog zbog kojeg je u istoj temi kao i kineska soft shell vjetrovka je taj što se radi o istom komadu odjeće samo što je materijal fleece. Bez obzira što temperature nisu ekstremno ljetne ovdje se radi o primjerku prave zimske odjeće pa se nisam fotkao da ne zaradim toplotni udar  JKS_recenzija 69343 

Iako sam dimenzijama na granici broja M i L ovaj put sam uzeo XL čisto zato jer na rukavima ima proreze kroz koje se provuku palci pa da ne riskiram zbog dužine rukava. Prvo da napomenem da je kapuljača velika pa i ako ste najveći glavonja u kvartu neće bit problema. Za razliku od softshell verzije ova fleece nema špagicu za pritezanje kapuljače i patente ispod pazuha za hlađenje dok je ostalo skoro isto. Svi džepovi kao i kod ss verzije, špagica za stegnuti oko struka da vjetar ne hladi bubrege, rupice s unutrašnjih strana džepova za provući kabel od slušalica...
Kod ss verzije u prednjim džepovima je ušivena po jedna kopča kojom se predmeti dodatno mogu zaštititi od gubljenja tako da se zakače za nju čega ovdje isto nema, a sama unutrašnjost džepova je mesh iako bih volio da je neko platno. Prerano je za davati ocjene nečem što nije isprobano u stvarnim uvjetima ali na prvi pogled vjetrovka izgleda jako dobro i sam fleece je daleko deblji od onog što se pod tim imenom kupuje po našim trgovinama. Još da se natjeram obući i pofotkati pa stavim ovdje da se vidi.

Za nestrpljive link, izgled, cijena...
http://www.aliexpress.com/snapshot/6092802356.html
[Vrh] Go down
Sponsored content

JKS_recenzija Empty
PostajNaslov: Re: JKS_recenzija   JKS_recenzija Empty

[Vrh] Go down

JKS_recenzija
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.