FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

ima neko neki savjet

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
Simke
bomber
bomber

Male
Broj postova : 145
Godine : 47
Datum registracije : 20.12.2012

PostajNaslov: ima neko neki savjet    14.04.14 21:52

Mozda zna neko neku dobru foru za odrzavanje gljiva par dana?! Naime, zanima me da li neko ima iskustva sa pohranom gljiva i odrzavanje svjezine. Recio da odem na ribolov negdje u sumu u trajanju od 3-4 dana. Usput  bih nabrao koju gljivu. lisicarku, vrganj i slicno. Znam da se mogu odrzavati po par dana u korpi sa mahovinom,al...pletena korpa mi nije nekako macho :-))) da je cimam sa sobom :-))

Zna li  mozda neko neku dobru foru za moj problemcic ?
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2688
Godine : 63
Datum registracije : 05.06.2011

PostajNaslov: Re: ima neko neki savjet    14.04.14 22:22

Simke je napisao/la:
Mozda zna neko neku dobru foru za odrzavanje gljiva par dana?! Naime, zanima me da li neko ima iskustva sa pohranom gljiva i odrzavanje svjezine. Recio da odem na ribolov negdje u sumu u trajanju od 3-4 dana. Usput  bih nabrao koju gljivu. lisicarku, vrganj i slicno. Znam da se mogu odrzavati po par dana u korpi sa mahovinom,al...pletena korpa mi nije nekako macho :-))) da je cimam sa sobom :-))

Zna li  mozda neko neku dobru foru za moj problemcic ?

Nabereš, isti dan skuhaš i pojedeš   
Iako imam dosta iskustva s gljivama ne jedem ih niti berem ako baš nije potrebno za determinaciju ili ako je neka jako učestala uberem i rasiječem da bih je detaljno pofotkao. Ako baš nisu tropske sparine gljive mogu izdržati i slijedeći dan, neke se počnu sušiti ali su i takve jestive tako da će se vjerovatno lako naći rješenje za tvoj problem.
Evo jedne veoma zanimljive fotke koja mislim potječe iz Rumunije. Ako netko misli da kod njega ima mnogo gljiva i da su te gljive velike neka malo detaljnije pogleda ovu sliku   
[Vrh] Go down
marko5000
lingua
lingua

Male
Broj postova : 303
Godine : 26
Datum registracije : 21.03.2013

PostajNaslov: Re: ima neko neki savjet    14.04.14 22:29

Mi smo ih znali brat u mrežaste platnene vrećice (kao da je od špage pletena vrećica) jer je puno praktičnije od košare. Sad nisam siguran koliko ti je to dostupno, al provjereno je praktično. Što se čuvanja na par dana tiče... Tu pojma nemam, nikad nisu toliko dugo dočekale
[Vrh] Go down
Simke
bomber
bomber

Male
Broj postova : 145
Godine : 47
Datum registracije : 20.12.2012

PostajNaslov: Re: ima neko neki savjet    19.04.14 0:46

Hvala na odgovorima :-)
Nasao sam to sto mi je trebalo. Odprilike, pletena mreza, napunjena liscem, crnicom i gljivama. Kontam da nakupim gljiva za zamrzivaca. Volim gljive, a ponuda po trgovinama se bazira na sampinjne i slicno. Posto ostajem u sumi po nekoliko dana, super mi je prilika da naberem gljiva za kasniju upotrebu.
Ovaj nacin je najbolje za kratko odrzavanje skoro podpune svjezine.Sloj lisca pomjesan sa crnicom,pa gljive i tako redom. Komadic necega sto ima mogucnost upijanja vode nece odmoci, kao spuzva npr. ubaciti par komadica spuzve ili mahovine radi vlage.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: ima neko neki savjet    

[Vrh] Go down

ima neko neki savjet
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Trebam savjet pri odabiru sljedećeg noža
» Vatra preko noći?
» Čovjekova duša između života i smrti