FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share

Brtva za cuturicu

Go down 
Autor/icaPoruka
streetmode
bebač
bebač

Male
Broj postova : 10
Godine : 39
Datum registracije : 04.06.2010

Brtva za cuturicu Empty
PostajNaslov: Brtva za cuturicu   Brtva za cuturicu Empty24.03.14 20:51

Imam US army cuturicu, kao ova sa slike:
http://www.adventuresurvivalequipment.com/us-military-canteen.html

Problem je da propusta voda kroz cep, dovoljno ju je malo okrenuti i vec kapa. Unutra vidim da nema nikakve brtve u cepu. Trazio sam po zeljeznarijama neku brtvu da stavim unutra, ali sv gumice su s rupom u sredini, a ovo treba biti bez rupe. Ima mozda netko ideju kako da rjesim ovaj problem ?

Gledao sam po trgovinama i druge iste cuturice i isto nemaju brtvu. Jel to tako napravljeno ili kod nas prodaju skart bez brtve ? Pa kakva je to vojska ako im cure cuturice :)Sta je tek onda s kompliciranijim stvarima...HV cuturicu isto imam i ona ima gumenu brtvu u cepu i nis ne curi...
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2688
Godine : 64
Datum registracije : 05.06.2011

Brtva za cuturicu Empty
PostajNaslov: Re: Brtva za cuturicu   Brtva za cuturicu Empty24.03.14 23:07

streetmode je napisao/la:
Gledao sam po trgovinama i druge iste cuturice i isto nemaju brtvu. Jel to tako napravljeno ili kod nas prodaju skart bez brtve ? Pa kakva je to vojska ako im cure cuturice :)Sta je tek onda s kompliciranijim stvarima...HV cuturicu isto imam i ona ima gumenu brtvu u cepu i nis ne curi...

Koristiš HV/JNA čuturicu i problem riješen. Ja sam toga nalazio doslovno u kontenjerima za smeće. Kompleta za jelo, zaštitnih kompleta...

Moguće da čep ne ide do kraja pa ne zaptiva. Zato uzmeš komad gumene trake i izrežeš unutarnji promjer pa ga ubaciš. To bi moralo funkcionirati.
[Vrh] Go down
franciscus
spikač
spikač
franciscus

Male
Broj postova : 969
Godine : 57
Datum registracije : 30.07.2012

Brtva za cuturicu Empty
PostajNaslov: Re: Brtva za cuturicu   Brtva za cuturicu Empty24.03.14 23:30

streetmode je napisao/la:
Imam US army cuturicu, kao ova sa slike:
http://www.adventuresurvivalequipment.com/us-military-canteen.html

Problem je da propusta voda kroz cep, dovoljno ju je malo okrenuti i vec kapa. Unutra vidim da nema nikakve brtve u cepu. Trazio sam po zeljeznarijama neku brtvu da stavim unutra, ali sv gumice su s rupom u sredini, a ovo treba biti bez rupe. Ima mozda netko ideju kako da rjesim ovaj problem ?

U prodaji obično nema novih čuturica kakve koristi US Army, samo su naizgled iste. Vojnu verziju možeš prepoznati po poprilično teškom otvaranju-zatvaranju, jer brtvi po principu "plastika na plastiku", a čitava je izrađena od nešto deblje i nešto mekše plastike (najbolje se vidi na navoju).
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2688
Godine : 64
Datum registracije : 05.06.2011

Brtva za cuturicu Empty
PostajNaslov: Re: Brtva za cuturicu   Brtva za cuturicu Empty25.03.14 0:45

franciscus je napisao/la:
U prodaji obično nema novih čuturica kakve koristi US Army, samo su naizgled iste. Vojnu verziju možeš prepoznati po poprilično teškom otvaranju-zatvaranju, jer brtvi po principu "plastika na plastiku", a čitava je izrađena od nešto deblje i nešto mekše plastike (najbolje se vidi na navoju).

Ljukav sam ko ljisica. Pretpostavio sam da navoj ne ide do kraja pa ne brtvi dovoljno ali bi komad gume, makar unutrašnje od bicikla vjerovatno bio dovoljan.
[Vrh] Go down
franciscus
spikač
spikač
franciscus

Male

Brtva za cuturicu Empty
PostajNaslov: Re: Brtva za cuturicu   Brtva za cuturicu Empty25.03.14 1:24

Hombre je napisao/la:
Ljukav sam ko ljisica. Pretpostavio sam da navoj ne ide do kraja pa ne brtvi dovoljno ali bi komad gume, makar unutrašnje od bicikla vjerovatno bio dovoljan.
Ja isto mislim da bi ta guma bila OK, pogotovo ako se malo zagladi rub boce i unutrašnjost čepa, pretpostavljam da je to ostalo neobrađeno. Možda bi se i od čepa sa boce mogao izrezati nekakav dihtung. Ja imam nekakvo s..nje od čuture - brat mi poklonio da njega ne nervira - sa dva koncentrična čepa i njih dihtujem time - izrežem okruglu pločicu debelu 2-3 mm sa malo većeg čepa. Neko vrijeme bude kako treba, pa ih promijenim.
[Vrh] Go down
markonvs
spikač
spikač
markonvs

Male
Broj postova : 624
Godine : 41
Datum registracije : 13.11.2011

Brtva za cuturicu Empty
PostajNaslov: Re: Brtva za cuturicu   Brtva za cuturicu Empty25.03.14 2:03

Obična PET boca rješava problem.

Košta 0,50 kn, lagana k'o pero i dihta k'o puška Brtva za cuturicu 42368 

Kad se iznosi popiješ sok ili vodu i opet imaš novu Brtva za cuturicu 69343

Koristim ih godinama u kombinaciji sa mijehom, po zimi samo njih + termosica. Super sam zadovoljan i boli me neka stvar za priče o ispuštanju otrova.
[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR
Fratt

Male
Broj postova : 4712
Godine : 40
Datum registracije : 30.09.2010

Brtva za cuturicu Empty
PostajNaslov: Re: Brtva za cuturicu   Brtva za cuturicu Empty25.03.14 2:08

To je istina,od američkih plastičnih dk ruskih alu (koje su imale prednost da drže temperaturu ali je sve imalo okus po željezu) i na kraju završiš na običnoj PET anbalaži.
Trajna,ne košta a nema previše gramaže da ti smeta.

Popijem maksimalno 5 piva godišnje.

titanijum je napisao/la:

Koliko je ovo teško , najbolje ja ilustracjia, kao da čelije mozga , učinite regenerativnim .A one se ne regenerišu.Hvala Bogu.
[Vrh] Go down
franciscus
spikač
spikač
franciscus

Male

Brtva za cuturicu Empty
PostajNaslov: Re: Brtva za cuturicu   Brtva za cuturicu Empty25.03.14 9:09

@markonvs & Fratt: eto kakvi ste. A da ja na temi o rezanju špeka sjekirom napišem da je za ta posla Opinel bolji, momentalno bih dobio po nosu za OT. Usput, potpisujem to šta ste rekli za PET boce, čutura mi treba samo kad hoću sačuvat temperaturu (presvučena je nekakvim tekstilnim sendvičem pa funkcionira kao termosica ili mali frižider ako se pokvasi) - inače je, kako već rekoh, s..nje.
[Vrh] Go down
markonvs
spikač
spikač
markonvs

Male
Broj postova : 624
Godine : 41
Datum registracije : 13.11.2011

Brtva za cuturicu Empty
PostajNaslov: Re: Brtva za cuturicu   Brtva za cuturicu Empty25.03.14 11:31

franciscus je napisao/la:
@markonvs & Fratt: eto kakvi ste. A da ja na temi o rezanju špeka sjekirom napišem da je za ta posla Opinel bolji, momentalno bih dobio po nosu za OT. Usput, potpisujem to šta ste rekli za PET boce, čutura mi treba samo kad hoću sačuvat temperaturu (presvučena je nekakvim tekstilnim sendvičem pa funkcionira kao termosica ili mali frižider ako se pokvasi) - inače je, kako već rekoh, s..nje.

Oprosti na uletu u temu iako smatram da nije baš potpuno OT.

U kontekstu preživljavanja i u tom smislu korištenja jednostavnih svakodnevnih stvari koje su nam svima pri ruci mislim da je savjet na mjestu.

Nije se ni meni desilo jednom da kemijam i popravljam novu stvar kako bi radila ono osnovno za što je namijenjena zato i težim jednostavnosti jer u njoj najčešće nađem najbolje rješenje.

Sori još jednom Brtva za cuturicu 69343
[Vrh] Go down
Sponsored content

Brtva za cuturicu Empty
PostajNaslov: Re: Brtva za cuturicu   Brtva za cuturicu Empty

[Vrh] Go down

Brtva za cuturicu
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.