FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

rezač laminata

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
tonka
mr.spika
mr.spika

Female
Broj postova : 1574
Godine : 41
Datum registracije : 08.06.2009

PostajNaslov: rezač laminata   14.02.14 2:40

dečki, netko će mi od vas znati pomoći savjetima koji razač odabrati.
sad su u Bauhausu dva u prodaji, LOGOCLICK  
                                I     WALCRAFT.
Razlika u cijeni nije zanemariva, pa mi zato treba savjet, recenzija, preporuka
obraćam se vama, jer na netu nisam našla nikakve recenzije o rezačima laminata
hvala
[Vrh] Go down
marko5000
lingua
lingua

Male
Broj postova : 303
Godine : 25
Datum registracije : 21.03.2013

PostajNaslov: Re: rezač laminata   14.02.14 15:42

Jel nije bolje uzet ubodnu pilu? Ovo mi izgleda ko super stvar i jednostavno za koristit, al šta kad treba odrezat komad po dužini? Možda sam nešta previdio, al čini mi se da se s ovima to ne može... isto tako i kad treba urezat neku rupu, ćošak neki i sl... Sa tim mislim da to ne ide... A malo vježbe sa ubodnom i ić ravno po crti, pogotovo laminat jer je tanak i mekan...
[Vrh] Go down
mali mačak
lingua
lingua

Male
Broj postova : 351
Godine : 38
Datum registracije : 06.11.2009

PostajNaslov: Re: rezač laminata   14.02.14 18:28

baš sam htio reći... ubodna pila za 119,00 kn iz Bauhausa (ili otkud već, ne sjećam se) mi je obavila posao prva liga. kako kolega reče, laminat je mekan i lako ga je ravno rezati (ne trebaju ti ni neke super kvalitetne pilice za njega, i jeftine su ok). ja sam ju tad prvi puta koristio i bez problema sam izrezao i skrojio 40-ak m2. Sretno s postavljanjem!
[Vrh] Go down
Inspektor
lingua
lingua

Male
Broj postova : 426
Godine : 34
Datum registracije : 10.04.2012

PostajNaslov: Re: rezač laminata   14.02.14 19:53

Još bolje od ubodne bile je ručna kružna pila. S time sam ja rezao kad sam radio laminat i odlično radi, prvenstveno jer u odnosu na ubodnu nije problem držati ravnu liniju. Za urezivanje uglova i cijevi sam koristio ili ubodnu ili čak običnu (manualnu) malu pilu.
[Vrh] Go down
neko69
spikač
spikač

Male
Broj postova : 621
Godine : 47
Datum registracije : 31.01.2011

PostajNaslov: Re: rezač laminata   14.02.14 23:49

Ja sam nekih 50tak kvadrata odradio sa Bochovim 3u1 alatom, s time da sam potrošio dva nastavka za rezanje tvrdog drva. Možda sam u krivu ali laminat baš i nije meko drvo (barem nije ovaj koji ja imam, a nije neka extra klasa). Prednost tog alata je da nema puno piljevine svuda okolo, radi precizne rezove i stvarno se može izrezati bilo koji oblik (cijena početnog kompleta je bila oko 700 Kn + dodatna "pilica" 150 Kn). Usput smo probali i ubodnom i kružnom pilom i ovo nam je bilo najbolje riješenej.
[Vrh] Go down
http://netko69.blogspot.com/
Inspektor
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: rezač laminata   15.02.14 0:54

E bravo neko69, imam i ja taj Bosch multitool i također sam radio s njime, ali prvenstveno uglove i ureze u laminatu. Iako si u pravu, bez problema se može njime rezati i cijela ploča. Inače, to je oscilatorni stroj, znači ništa se ne okreće, nego motor vibrira jako velikom frekvencijom, što znači da će prerezati što god želite - pločice, drvo, knauf, metal, a ako vrh slučajno dotaknete rukom neće vam biti ništa.
[Vrh] Go down
fusher
tipko
tipko

Male
Broj postova : 78
Godine : 16
Datum registracije : 10.02.2014

PostajNaslov: Re: rezač laminata   15.02.14 1:02

da možda ne mislite na onakvo nešto što se reklamira na tv-u što reže i brusi svašta.razmišljam si kupiti takvo nešto pa me zanima vaša preporuka
[Vrh] Go down
tonka
mr.spika
mr.spika

Female
Broj postova : 1574
Godine : 41
Datum registracije : 08.06.2009

PostajNaslov: Re: rezač laminata   15.02.14 3:51

gdje ste kupilil Bosh 3 u 1 multitool? znači on u sebi ima i rezač laminata i što još? i koji je to točno, vidim da ih ima mnogo
http://www.ebay.co.uk/bhp/bosch-multi-tool to je opet bučno, jel?

p.s. pazimo da ne odemo u oftopik 

imamo cirkular i ubodnu pilu i sve drugo, al sad bi nešto što ne stvara buku i piljevinu, pa mislim da zato trebam rezač laminata, koliko vidim on je kao giljotina laminata, tiho.......
[Vrh] Go down
Inspektor
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: rezač laminata   15.02.14 4:31

Tonka, ja imam Bosch PMF 250. Kupio sam ga u Pevecu prije dvije godine.

Ako me sjećanje služi, ima i jedan slabiji (na kabel), a postoje i varijante na baterije - jedan zeleni i dva profesionalna Blau Bosch modela (10 i 18v). To nije ciljano rezač samo za laminat, nego zaista pravi električni multitool, što je i bio glavni razlog zašto sam ga kupio. Odličan je za urezivanje i zarezivanje teško dostupnih mjesta (npr. rezanje donjeg dijela štokova od vrata, da laminat lijepo sjedne ispod), a osim što može rezati kroz drvo, s njime se jako precizno mogu npr. izrezati polomljene keramičke pločice, sastrugati ljepilo, skidati boju sa teško dostupnih mjesta (ja sam njime brusio npr. unutrašnjost jedne zahrđale škrinje - za uglove dušu dao). I isto tako sam ga dosta kod knaufa koristio.

U svakom slučaju, jako zgodan alat, ima cijela paleta dodataka za njega, ali ako ti treba samo za laminat, onda se ne isplati uzimati. Isto tako, to nije uopće tih alat, a iako ne pravi previše nereda, ipak ostaje piljevine. Tako da ako trebaš samo za laminat i ništa drugo, a ne želiš praviti buku, onda je taj ručni rezač možda najbolje rješenje, ali moraš znati da će ti kad tad zatrebati ubodna ili kružna pila - uglavnom na rubovima zidova. Ja nikad nisam koristio takav sjekač, pa nemam pojma da li možda kida laminat, da li ploče pucaju, da li je rez čist itd.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: rezač laminata   Today at 20:51

[Vrh] Go down

rezač laminata
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» rezač laminata
» nož s poantom
» skladištenje u kući