FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

......

Go down 
Autor/icaPoruka
Lowenhart
Gost

PostajNaslov: ......   05.02.14 20:45

Pozzzzz.Imam jastreba,nekih 25 dana je kod mene,ulovljen iz divljine.Zadnja 3 dana je poceo jesti iz rukavice,ne bjezi od mene,mirno stoji na ruci ali najveci napredak je to da ce se popeti na rukavicu da bi jeo a da doleti sa 2-3 metra nisam pokusao.Sta je sljedeci korak,imam svoja pretpostavljanja ali ipak zelim savjet iskusnijeg.Hvala
[Vrh] Go down
mariobab
guru
guru

Male
Broj postova : 2033
Godine : 54
Datum registracije : 28.01.2009

PostajNaslov: Re: ......   05.02.14 21:03

Može biti da će ti iskusni davati svakojake savjete, ali moj je da pticu prijaviš da si je našao, da se pregleda i osposobi za povratak u prirodu;onoliko koliko ja znam, ptice grabljivice su strogo zaštićene u većini zemalja, pa ih se ne lovi tek tako "iz divljine". Sljedeći korak bi mogao biti taj da plaćaš popriličnu kaznu u proračun.
[Vrh] Go down
http://bushcraft-forum.findtalk.biz/
MrDaniel
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 22
Godine : 21
Datum registracije : 26.01.2014

PostajNaslov: Re: ......   05.02.14 21:50

Slike?
[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4703
Godine : 39
Datum registracije : 30.09.2010

PostajNaslov: Re: ......   05.02.14 21:57

Mislim da se ptice grabljivice ne smiju više uzimati iz prirode radi hobija,većinom su to bili jastrebi (ženke) jer se teže mogu uzgojiti a izvrsni su za lov.
Mislim da sad radi samo kupuvina od uzgajivača,sve drugo je prekršaj.
Opet,nisam 100% siguran.

Popijem maksimalno 5 piva godišnje.

titanijum je napisao/la:

Koliko je ovo teško , najbolje ja ilustracjia, kao da čelije mozga , učinite regenerativnim .A one se ne regenerišu.Hvala Bogu.

"Pulsov sam vrtio po ruci i oduševio se, osim što je, kao i većina ovdje prikazanih majstorija naših forumita, za moj ukus predebel!"
g. Ivo, 1912.-
[Vrh] Go down
Okibex
spikač
spikač

Male
Broj postova : 704
Godine : 23
Datum registracije : 27.11.2012

PostajNaslov: Re: ......   05.02.14 22:13

Najbolje da ga prijaviš lovačkom društvu da ga vrate u divljinu. Nemoj se zezati, može ti pasti žešća kazna (mislim da se kod nas smiju držati samo sokolovi, ali i oni sa hrpom dozvola raznih). Fotkaj ga što više da imaš neku uspomenu dok čekaš nadležne službe da se pobrinu za njega
[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4703
Godine : 39
Datum registracije : 30.09.2010

PostajNaslov: Re: ......   05.02.14 22:22

Nemoj ga prijaviti nikakvom lovačkom društvu nego veterinaru u najmanju ruku,jesam lovac ali onaj koji je vidio i previše slučajeva gdje "kolege" rado ošinu sačmom po jastrebu ili škanjcu nepravedno ga okrivljavajući za deficit zečeva...imaš sokolarsku hdrugu u Petrinji,mislim da je njihov član i ovdje na forumu pa ih kontaktiraj kako i zašto.
Ako voliš i spremaš se još više zavoljeti pojam sokolarstva onda kreni od početka po pravilima struke.

Popijem maksimalno 5 piva godišnje.

titanijum je napisao/la:

Koliko je ovo teško , najbolje ja ilustracjia, kao da čelije mozga , učinite regenerativnim .A one se ne regenerišu.Hvala Bogu.

"Pulsov sam vrtio po ruci i oduševio se, osim što je, kao i većina ovdje prikazanih majstorija naših forumita, za moj ukus predebel!"
g. Ivo, 1912.-
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: ......   

[Vrh] Go down

......
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.