FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :)

+7
maxina
mamac za pecanje
madWez
Šimun
kengur32
FrankyRC
Apocalypso
11 posters

Go down

Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) Empty Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :)

Postaj by Apocalypso 30.01.14 7:37

Stanići - Lovački komin - Ržišća - Kaočka glavica - Ozdrvača - Podrašac - Studenci - Lokva - Lađana - Sv. Jure - Očesci - Milići

Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) Stanici_jure_milici_th

Najčešće pitanje među planinarima svakako je 'Di ćete za vikend?, a pa prošli tjedan smo se naslušali pitanja 'oćete moć, nezgodno je, teško je, snijeg, bura, hladno,opasno, daleko je, 'oće li cure moć, nakon odgovora o našem planu. Nismo posustali, odlučili smo krenuti, pripremili se na najgore i očekivali najbolje, a kako nam je bilo sami se uvjerite.

Namjera nam je bila krenuti od sjevernog portala tunela Sv.Ilija nemarkiranom stramputicom prema Kaocima i onda preko Ozdrvače, Podrašca i Lokve doći do Male Lađane gdje se volimo smjestiti u idiličnoj planinarskoj kućici, ali kako među nama ima sanjara i ekstremnih zaljubljenika u prirodu naš smjer kretanja nije bio tipično planinarski već pomalo lutalački.

U subotu smo krenuli od crkve Sv. Stjepana u Rastovcu putevima starih Bartulovića i obilazeći njihove napuštene pastirske staje ušli u gustu jelovu šumu pa onako na divlje krenuli put Ržišćima i dalje prema Kaocima. Teško smo se odlijepili od monumentalnih primjeraka autohtonih biokovskih jela i krenuli prema Ozdrvači u susret novim šumskim iznenađen... .. .

Read more:
Po jutru se dan poznaje?!

lp,
Teo
Apocalypso
Apocalypso
lingua
lingua

Male
Broj postova : 250
Godine : 47
Lokacija : Biokovo
Datum registracije : 18.06.2012

http://www.symbian-freak.com

[Vrh] Go down

Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) Empty Re: Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :)

Postaj by FrankyRC 30.01.14 10:24

Veselo, samo jedna opaska kučica nema nikakve veze za toponimom "Lađana"
FrankyRC
FrankyRC
spikač
spikač

Male
Broj postova : 513
Godine : 37
Lokacija : Makarska
Datum registracije : 18.11.2011

[Vrh] Go down

Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) Empty Re: Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :)

Postaj by kengur32 30.01.14 11:05

Zakon... I mene ceka nekoliko snjeznih avantura, jedva cekam! Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) 747986
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) Empty Re: Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :)

Postaj by Šimun 30.01.14 13:12

sviđa mi se!
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) Empty Re: Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :)

Postaj by madWez 30.01.14 13:43

Odlicna tura vidi se da ste uzivali, a i pesek isto Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) 747986
madWez
madWez
lingua
lingua

Male
Broj postova : 206
Godine : 38
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.11.2013

[Vrh] Go down

Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) Empty Re: Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :)

Postaj by Apocalypso 30.01.14 14:58

FrankyRC je napisao/la:Veselo, samo jedna opaska kučica nema nikakve veze za toponimom "Lađana"
Mala lađana, Sinjal, sve je to tu negdje Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) 69343
Apocalypso
Apocalypso
lingua
lingua

Male
Broj postova : 250
Godine : 47
Lokacija : Biokovo
Datum registracije : 18.06.2012

http://www.symbian-freak.com

[Vrh] Go down

Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) Empty Re: Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :)

Postaj by Apocalypso 30.01.14 14:59

madWez je napisao/la:Odlicna tura vidi se da ste uzivali, a i pesek isto Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) 747986
On osobito Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) 747986
Apocalypso
Apocalypso
lingua
lingua

Male
Broj postova : 250
Godine : 47
Lokacija : Biokovo
Datum registracije : 18.06.2012

http://www.symbian-freak.com

[Vrh] Go down

Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) Empty Re: Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :)

Postaj by mamac za pecanje 30.01.14 15:06

Da bi reć rekal fenomenalne fotke i reportaža sve naj.Moram priznati da sam uživao ono iskonski toliko sam se uživio kao da sam ja sudionik na tome putovanju.Jednostavno obožavam lijepu prirodu pogotovo dok mogu i sam u njoj boraviti, isto tako me se jako dojme ovako lijepe reportaže popračene lijepim ma kaj lijepim fenomenalnim fotografijama.Sve 5+.
mamac za pecanje
mamac za pecanje
lingua
lingua

Male
Broj postova : 430
Godine : 62
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 20.03.2013

[Vrh] Go down

Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) Empty Re: Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :)

Postaj by FrankyRC 30.01.14 15:39

Apocalypso je napisao/la:
FrankyRC je napisao/la:Veselo, samo jedna opaska kučica nema nikakve veze za toponimom "Lađana"
Mala lađana, Sinjal, sve je to tu negdje Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) 69343

Zbog takvog razmišljanja karte nam jesu u banani i gube se toponimi i čitava predjela
FrankyRC
FrankyRC
spikač
spikač

Male
Broj postova : 513
Godine : 37
Lokacija : Makarska
Datum registracije : 18.11.2011

[Vrh] Go down

Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) Empty Re: Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :)

Postaj by maxina 30.01.14 16:19

Svaka čast curama što su izgurale s vas tri muškardina ovakvu turu po ovom vremenu!

Fotke su ti,po običaju,nikakve P)

Ono namakanje nogu u lavoru uz čašu crnog vina mi izgleda kao hedonizam do bola nakon cijelog dana planinarenja!

Nastavi nas i dalje "davit" s ovakvim reportažama plz!
maxina
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2512
Godine : 55
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 19.11.2011

[Vrh] Go down

Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) Empty Re: Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :)

Postaj by Migach 30.01.14 21:20

Teo, svaka čast !
Fotke standard, a i društvo ti je bilo super, volje imate , tako da samo šibaj još toga tu na forum, znam koliko si aktivan, ali nemaju svi fejs da to vide =)
Migach
Migach
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2566
Godine : 33
Lokacija : Strmec Podravski
Datum registracije : 17.10.2010

[Vrh] Go down

Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) Empty Re: Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :)

Postaj by nodado 31.01.14 8:56

bravo, slike su genijalne!
 Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) 374724 
nodado
nodado
bomber
bomber

Male
Broj postova : 187
Godine : 35
Lokacija : Bilogora
Datum registracije : 24.11.2013

[Vrh] Go down

Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) Empty Re: Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :)

Postaj by macho 31.01.14 10:56

Odlične slike. Imaš predivnog psa Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) 368870
macho
macho
bomber
bomber

Male
Broj postova : 139
Godine : 38
Lokacija : Križevci
Datum registracije : 05.10.2013

[Vrh] Go down

Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) Empty Re: Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :)

Postaj by Apocalypso 31.01.14 15:04

Migach je napisao/la:Teo, svaka čast !
Thanks Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) 747986

Migach je napisao/la:Fotke standard, a i društvo ti je bilo super, volje imate , tako da samo šibaj još toga tu na forum, znam koliko si aktivan, ali nemaju svi fejs da to vide =)
Ma da, to sam davno primjetio, zato i 'dupliram' sve, stavljam kompletne albume i na web i na fejs jer ima dosta ekipe koja bas i nema fejs ili ga ne provjerava tako cesto, mislim da je ovo najsretnije rjesenje...
Apocalypso
Apocalypso
lingua
lingua

Male
Broj postova : 250
Godine : 47
Lokacija : Biokovo
Datum registracije : 18.06.2012

http://www.symbian-freak.com

[Vrh] Go down

Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) Empty Re: Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :)

Postaj by Apocalypso 31.01.14 15:09

macho je napisao/la:Odlične slike. Imaš predivnog psa Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) 368870
Thx, Frotsy je mrak, planinarit s njim i bez njega nije isto iskustvo, ni priblizno, osobito u ovakvim uvjetima Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) 747986
Apocalypso
Apocalypso
lingua
lingua

Male
Broj postova : 250
Godine : 47
Lokacija : Biokovo
Datum registracije : 18.06.2012

http://www.symbian-freak.com

[Vrh] Go down

Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) Empty Re: Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :)

Postaj by Apocalypso 31.01.14 15:09

maxina je napisao/la:Svaka čast curama što su izgurale s vas tri muškardina ovakvu turu po ovom vremenu!
malko nam se oduzio prvi dan, morali smo malko usporit tempo po znjih pa se sve skupa oduzilo na 12 sati maratona, jedino sta smo zadnju trecinu ja i kolega odpicili naprijed da zgrijemo malko kucicu i stavimo lesat stogo mesa da se ekipa moze propisno ugrijat i najest kad stigne Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) 747986

maxina je napisao/la:Fotke su ti,po običaju,nikakve P)
A znam, al' govorim idem ih stavit pa kud puklo, puklo Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) 368870 Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) 368870

maxina je napisao/la:Ono namakanje nogu u lavoru uz čašu crnog vina mi izgleda kao hedonizam do bola nakon cijelog dana planinarenja!
perverzija Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) 747986

maxina je napisao/la:Nastavi nas i dalje "davit" s ovakvim reportažama plz!
Mislio sam se, nezgodno sve to kopirat na forum i onda nikad ne znas jer na nekim forumima ovako nesto tretiraju ka spam ili sta ja znam vec al ja ne vidim drugog nacina, kratk into i link na web galeriju, ko bi sad to sve uploda jos jednom tu i komentare kopira i sve ostalo Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) 747986
Apocalypso
Apocalypso
lingua
lingua

Male
Broj postova : 250
Godine : 47
Lokacija : Biokovo
Datum registracije : 18.06.2012

http://www.symbian-freak.com

[Vrh] Go down

Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) Empty Re: Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :)

Postaj by Apocalypso 31.01.14 15:12

nodado je napisao/la:bravo, slike su genijalne! Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) 374724 
Thx, mada istini za volju ovaj put smo malko improvizirali, fotkano za tri razlicita fotoaparata i ima cak i nesto materijala sa mobitela, al' kad je priroda ocvako lijepa onda je svaka fotka dobra, bez obzira na broj pixela i kvalitetu objektiva Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) 368870
Apocalypso
Apocalypso
lingua
lingua

Male
Broj postova : 250
Godine : 47
Lokacija : Biokovo
Datum registracije : 18.06.2012

http://www.symbian-freak.com

[Vrh] Go down

Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) Empty Re: Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :)

Postaj by Apocalypso 31.01.14 15:23

FrankyRC je napisao/la:
Apocalypso je napisao/la:
FrankyRC je napisao/la:Veselo, samo jedna opaska kučica nema nikakve veze za toponimom "Lađana"
Mala lađana, Sinjal, sve je to tu negdje Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) 69343
Zbog takvog razmišljanja karte nam jesu u banani i gube se toponimi i čitava predjela
Tend to disagree with U, mislim da malo tko ulaze toliko truda u popravljanje karata i geotagiranja svih mogucih i nemogucih topinima, staza i stazica kojima mozda vise nitko nikad nece proc al' ih svejedno 'trackiram' sa starosjediocima da ih barem tako otmem zaboravu, da vidis mrezu staza i broj toponima u mom base campu sve bi ti bilo jasno. Ovo na webu je samo vizual, malko je nezgodno sve to detaljno prikazivat u web aplikaciji, zato i stoji pored karte "PRIKAZ JE ISKLJUČIVO INFORMATIVNOG KARAKTERA RUTA NIJE DOSTUPNA ZA PREUZIMANJE!"... Kucica je ucrtana tocno tamo gdje je i u tekstu pise gdje je to, mislim da nista vise od toga u jednom ovakvom informativnom prikazu nije potrebno.

S druge strane ako zelimo pricat o ozbiljnoj kartografiji i svim manama koje imaju trenutno dostupne karte Biokova bilo da se radi o papirnatim ili digitalnim to je posve drugi par postola, sve su manjkave i to ozbiljno manjkave, i Smandine, i GSSove kao i AdriaTopo. OK, ove papirnate zbog preglednosti nemozes previse pretrpati podacima jer postanu necitke i teske za uporabu al digitalne karte koje moze zoomirati do pola nemaju opravdanja za manjkavosti kako u broju staza tako i u broju topinima... al' to je neka sasvim druga prica koje se vodi na nekim drugim instancama...

nesto o tome sam vec prica al jos uvijek nisam nasa osobu koja bi sjela za stol i ozbiljno porazogovarala o problemu, sve to zavrsi na onom rekla kazala pa sam odlucio sam radit svoju bazu s kojom sam trenutno poprilicno zadovoljan i sa tocnoscu i sa pokrivenoscu PP-a. Juzna strana mi je istini za volju malko manjkava al radim na tome, to je proces koji trajer, ne mnozes to napraviti preko noci...

http://www.hpd-sveti-jure.com/index.php/hpd/dobro-je-znati/7-digitalne-karte.html
Apocalypso
Apocalypso
lingua
lingua

Male
Broj postova : 250
Godine : 47
Lokacija : Biokovo
Datum registracije : 18.06.2012

http://www.symbian-freak.com

[Vrh] Go down

Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) Empty Re: Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :)

Postaj by FrankyRC 31.01.14 15:43

Slažem se u potpunosti, u istom smo kašeti brokava :-)
inače kučica je na predjelu "Krajevo" kojega nema ucrtanog na nijednoj karti osim Austro Ugarske. Zbog ovih svih razloga nabrojatih od tebe posljedice su jako nebulozne tipa da se određene lokacije postovječuju sa onima kilometrima daleko i sl. Kvragu i sve to kad oni koji bi tribali imat sluha nemaju :-)
FrankyRC
FrankyRC
spikač
spikač

Male
Broj postova : 513
Godine : 37
Lokacija : Makarska
Datum registracije : 18.11.2011

[Vrh] Go down

Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) Empty Re: Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :)

Postaj by Inspektor 31.01.14 21:27

Prekrasne fotke, gledam i zavidim vam na blizini Biokova!
Inspektor
Inspektor
lingua
lingua

Male
Broj postova : 424
Godine : 41
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 10.04.2012

[Vrh] Go down

Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :) Empty Re: Dva dana marša po zaleđenim Biokovskim bespucima :)

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.