FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Camel back DIY

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
shebez
bebač
bebač

Male
Broj postova : 9
Godine : 34
Datum registracije : 08.02.2011

PostajNaslov: Camel back DIY   17.01.14 10:54

Evo kako da prekratite zimske dane da se malo zabavite, a mozda i da napravite i nesto korisno.
Vec duze vreme gledam da kupim neki Camel back (meh za vodu), a kako sam cuo razne komentare da voda dobije smek od mehova nadjem ovo resenje u vidu creva koje se montira na flasu, bidon ili termos. Pa se mislim oni mi parce creva prodaju za 1700RSD i resih sam da se igram i da ga napravim.

Kupio sam obican Kateter u apoteci (a mozda ne trebe ni on da se kupi ako se iskoristi parce "vagres" creva ili nekog slicnog silikonskog) i obicnu urin kesu koja se koristi uz kateter. Nemoj te koristiti polovne katetere iz higijenskih razloga.
Cena katetera (koji nije obavezan) 180RSD, a urin kesa 60RSD.

Urin kesa se sastoji od plasticnog dela koji sam montirao na probusen cep od obicne flase, creva koje je dovoljno dugacko da iz ranca predje preko ramena do usta, i savrsenog ventila koji na kesi sluzi za ispustanje urina a u mom slucaju cepa na kome se pije tecnost, taj cep moze da se zatvori i super drzi. Sama vam kesa nije potrebna. Prednost je sto flase mozete menjati kako vam se zaprljaju.

Evo i par slika kako izgleda:

Pa ajde ziveli...
[Vrh] Go down
goxxon
guru
guru

Male
Broj postova : 3800
Godine : 37
Datum registracije : 17.11.2010

PostajNaslov: Re: Camel back DIY   17.01.14 14:57

zgodan DIY
[Vrh] Go down
Inspektor
lingua
lingua

Male
Broj postova : 426
Godine : 35
Datum registracije : 10.04.2012

PostajNaslov: Re: Camel back DIY   17.01.14 15:37

Vrlo dobro i praktično! Sviđa mi se što je ovo dobro rješenje za one koji vole sokove. Najčešće problemi s mirisom nastaju ako se u mijeh stavlja nešto drugo osim vode, ako se unutrašnjost dira prljavim rukama, a posebno ako se voda unutra ostavlja dulje vrijeme. To je gotovo zagarantirano da će se stvoriti kolonije gljivica unutra.

Ja moj camelback ispraznim čim dođem kući, a posebno se potrudim da u cijevi ne ostane vode. Čep ostavljam otvoren tako da se i zadnja kapljica vode isuši. I nemam nikakvih problema ni sa okusom ni s mirisom. Ali naravno, s vremena na vrijeme se unutrašnjost mora oprati, pogotovo ako u vodi ima kamenca i slično.

Inače, original camelbak je bezobrazno skup, ali naravno da vjerni drugovi Kinezi štancaju kopije u svim litražama za nekoliko dolara.
[Vrh] Go down
FrankyRC
spikač
spikač

Male
Broj postova : 546
Godine : 30
Datum registracije : 19.11.2011

PostajNaslov: Re: Camel back DIY   17.01.14 16:26

@Inspektor camelbak je dosta skup, al to je ipak profi klasa. Puno bolji su mi Source proizvodi za civilnu upotrebu, mada i oni imaju profi stvar koje su dosta skuplje al opet jeftinije od camelbak-a.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Camel back DIY   

[Vrh] Go down

Camel back DIY
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back
» Camel back DIY
» Kvaliteta LOCK BACK kočnice EKA T8 preklopnog noža