FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Velebitski mir

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2872
Godine : 22
Datum registracije : 26.06.2010

PostajNaslov: Velebitski mir   16.01.14 12:27

Dugo nisam pisao reportažu,pa evo nešto kratko.
Proveo sam 12 dana u Kuterevu zbog izmjene mladih u EU i razglabajući o temama klimatskih promjena i ost.
Više možete pročitati na:
http://kuterevo.wordpress.com/2014/01/08/youth-exchange-winter-peace-in-kuterevo

Ugl,moj razlog nisu bili samo medvjedi,već problematika glavne teme,tj. promjene prirode zbog klimatskih promjena,i istražiti tradicije sela i ljudi koji još drže do tradicionalnog rada s drvom,izrade svega i svačega,a to nekom drugom prilikom cijela reportaža. Još slažem videe pa će ova reportaža biti nadopunjena videima krajolika,bushcrafta,intervjua s mještanima i ost. Da krenemo:

Prvo kratki video s medvjedima i bushcraftom.

[/URL]
Magla je prekrila obližnje šume,priroda spava,dopušta ti da se opustiš i imaš vremena razmišljati...

Pićence..

Kad se priroda malo bolje razmotri,njeni oblici,boje,sve je zadivljujuće.. Pa čak i jedan mali list je dovoljan da se vidi ''čarolija'' prirode...

Ray Mears style..  

Kamp sam postavio na maloj uzvisini,zbog ljepote pogleda,a i ptice su počele pjevati,pa da ih lakše vidim,i snimim..

Priprema za vatru,koja daje osjećaj doma..

Moj tradicionalni Flint&steel firekit koji sve više nosim sa sobom,uz malo brezine kore koju sam pokupio usput sa srušenog sabalca breze..

Radio sam malu vatricu,dovoljnu za skuhati čaj i ugrijati se malo u tom maglovitom,vlažnom i hladnom danu..

Osjećaj doma..

Morica je rezuckala štapiće dok sam čekao sunce da ptice postanu aktivnije...

Kako je sunce izlazilo,tako se priroda sve više budila..

Nakon čaja i kratkog odmora,vratio sve na prvobitno mjesto i nastavio s šetnjom...

Stablo koje raste vodoravno...

I za kraj::

Videi uskoro

Zadnja promjena: Rus (poskok); 22.01.14 1:14; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
pirat
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1264
Godine : 32
Datum registracije : 19.01.2012

PostajNaslov: Re: Velebitski mir   16.01.14 13:05

jel se bavis inace promatranjem ptica ili je to uvako usput..?
[Vrh] Go down
mamac za pecanje
lingua
lingua

Male
Broj postova : 435
Godine : 56
Datum registracije : 20.03.2013

PostajNaslov: Re: Velebitski mir   16.01.14 21:41

Sve pohvale za lijepe fotke.VIdim lijepi provod u prirodi čak sam i ja uživao toliko sam se uživio .
[Vrh] Go down
Šimun
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Velebitski mir   16.01.14 21:46

Pa kad sam u prirodi redovito gledam i po knjizi vrtim,pokušavam sve naučiti na našem području. Tako i sve,glede flore i faune

@mamac za pecanje
hvala!
[Vrh] Go down
Migach
guru
guru

Male
Broj postova : 2823
Godine : 27
Datum registracije : 17.10.2010

PostajNaslov: Re: Velebitski mir   16.01.14 22:14

Bravo Rus, pružila ti se odlična prigoda i ne sumljam da si ju odlično iskoristio.
Fotke su odlične i mogu samo dočarati tvoje uživanje u prirodi.
Imao sam priliku usputno posjetiti Kuterevo i odlično je to mjesto , tako da ne sumljam da si uživo.
Čekamo svi ostatak priče i video uradke =)
Živio! =)
[Vrh] Go down
Šimun
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Velebitski mir   17.01.14 1:23

[Vrh] Go down
Šimun
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Velebitski mir   18.01.14 9:42

Update prvog posta-stavljen video .
Lp
[Vrh] Go down
yasko
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1465
Datum registracije : 24.05.2011

PostajNaslov: Re: Velebitski mir   18.01.14 18:05

prijatelju  odlicno samo ti zamjeram jer nisi zvao da dodjem..taman sam bio sloboda    n..
[Vrh] Go down
Šimun
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Velebitski mir   18.01.14 20:03

A hebiga,rekao sam ti već,nisam bio u điru samo rekreativno
[Vrh] Go down
macho
bomber
bomber

Male
Broj postova : 178
Datum registracije : 05.10.2013

PostajNaslov: Re: Velebitski mir   18.01.14 20:43

Jako lijepo. A cim je to slikano i snimano?
[Vrh] Go down
Šimun
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Velebitski mir   19.01.14 14:56

S dva manja aparata,video s Sony WX300 G lens
A fotke su uglavnom s Nikonom kojeg mi je pozajmio kolega s foruma.
Nikon radi bolje fotke,Sony jebene videe u blu ray formatu.
LP
Hvala
[Vrh] Go down
MysteryMan1990
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 36
Datum registracije : 19.09.2013

PostajNaslov: Re: Velebitski mir   19.01.14 23:12

Well done my friend
[Vrh] Go down
divlji grab
lingua
lingua

Male
Broj postova : 317
Godine : 42
Datum registracije : 02.01.2011

PostajNaslov: Re: Velebitski mir   20.01.14 1:10

Bravo, bio si na svetoj planini, sada si dio njene prošlosti, sadašnjosti i budućnosti. Zazivat će te uskoro.   
[Vrh] Go down
Šimun
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Velebitski mir   20.01.14 10:31

U drugom mjesecu joj se već vračam,al ne samo u drugom,nego u cijeloj budućnosti
[Vrh] Go down
Šimun
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Velebitski mir   24.01.14 22:52

https://www.facebook.com/numisarub/media_set?set=a.1401377560113365.1073741830.100007234034382&type=3
evo sve fotke s razmjene,mislim da bi svi trebali moći vidjet,ako ne,slobodno addajte.
Lp
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7260
Godine : 42
Datum registracije : 05.04.2010

PostajNaslov: Re: Velebitski mir   25.01.14 12:58

Ruse stvarno si se metamorfozirao u nekoliko mjeseci od kada me nije bilo ovdje na forumu.
Mislim to u pozitivnom smislu, nekako si mi iz rambo specijalca postao pjesnička duša a takve su ti i fotke što je po meni pohvalno. lijep kraj i fotke. video sam samo preletio tako da ću ga kasnije cijeloga pogledati ali i tu vidim poboljšanje. čini se da imaš i bolju kameru.
vidim dje je i GB-ica s tobom, kak si zadovoljan?

U kutarevu sam često, barem jednom godišnje. stvarno lijep kraj kao i ta cijela strana velebita koja je meni draža od one morske jer volim šumu, hlad i zelenilo.
Cijeli je taj projekt u Kutarevu dosta pozitivan osim onog ljuđaka gazde koji se svega toga dosjetio ali po meni iz krivih pobuda. Tip me neodoljivo podsjeća na fidel kastra u svojim suludim monolozima.
Šteta da se tamo uz nekoliko stvarnih i iskrenih čuvara prirode ipak uglavnom skupljaju žižari praznih đepova kojima je motiv bančiti i tulumariti.
Žalosno je da zbog takvih u opijenom stanju stradaju i medvjedi u kavezima kao što je to slučaj s prvim medom prihvatilišta Brundom koji je morao biti ubijen nako pametne ideje sviranja frulice u kavezu jedne od volonterki koju je brindo napao(bit će da se jadnom pokojnom brundi nije svidjela melodija)
[Vrh] Go down
Šimun
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Velebitski mir   25.01.14 13:08

NAVIGATOR je napisao/la:
Ruse stvarno si se metamorfozirao u nekoliko mjeseci od kada me nije bilo ovdje na forumu.
Mislim to u pozitivnom smislu, nekako si mi iz rambo specijalca postao pjesnička duša a takve su ti i fotke što je po meni pohvalno. lijep kraj i fotke. video sam samo preletio tako da ću ga kasnije cijeloga pogledati ali i tu vidim poboljšanje. čini se da imaš i bolju kameru.
vidim dje je i GB-ica s tobom, kak si zadovoljan?

U kutarevu sam često, barem jednom godišnje. stvarno lijep kraj kao i ta cijela strana velebita koja je meni draža od one morske jer volim šumu, hlad i zelenilo.
Cijeli je taj projekt u Kutarevu dosta pozitivan osim onog ljuđaka gazde koji se svega toga dosjetio ali po meni iz krivih pobuda. Tip me neodoljivo podsjeća na fidel kastra u svojim suludim monolozima.
Šteta da se tamo uz nekoliko stvarnih i iskrenih čuvara prirode ipak uglavnom skupljaju žižari praznih đepova kojima je motiv bančiti i tulumariti.
Žalosno je da zbog takvih u opijenom stanju stradaju i medvjedi u kavezima kao što je to slučaj s prvim medom prihvatilišta Brundom koji je morao biti ubijen nako pametne ideje sviranja frulice u kavezu jedne od volonterki koju je brindo napao(bit će da se jadnom pokojnom brundi nije svidjela melodija)

Slušaj,svakom dođe vrijeme da se smiri,uozbilji,i da mu se otvore oči na neki način,tako i meni,hvala Bogu smatram na vrijeme. S obzirom da mi je uletio jako dobar posao koji će nadam se potrajati,imam vremena za prirodu,a i financijski uz sve plaćene obvezne potrebe,ostaje i onaj dio za prirodu,koju ne smatram samo hobijem nego puno više od toga,isto tako dolazi bolja oprema za snimanje i ost. Bit će više materijala jer planiram od jeseni proći malo Alpi,u više država,a dalje ćemo vidjet gdje će noge odnijeti.  

Nadalje,mislio sam neko vrijeme i volontirati tamo,ali upoznavši 10 dana gazdu,mislim da nebi 2 minute mogao biti s njim u istoj prostoriji jer sam ultra tankih živaca,i ne volim baš ''teške'' osobe po smislu kompliciranja i ost,a jako je težak. Iako je zapravo,dobar čovjek,ali svejedno. Castro je mala beba   
A glede Kutereva vraćati ću se često u taj dio jer su mještani stvarno posebni,i nevjerojatno koliko drže do tradicije. O istoj tradiciji koja se tiče i ''woodcrafta'' i ost što se veže s prirodom također radim malo duži video,ali trebat će vremena.

Hvala   
[Vrh] Go down
Šimun
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Velebitski mir   25.01.14 13:09

I da,GB sam opisao u aktualnoj temi o sjekirama,i usporedio s ostalim proizvođačima,al nažalost neki se odma osjećaju ugroženo.
Za sjekiru nemam riječi,niti ću je mijenjati niti ost,jedino postoji mogućnost da kupim s vremenom još jednu,drugačijih dimenzija,za drugačije potrebe,naravno od GB.
[Vrh] Go down
glock
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1303
Godine : 54
Datum registracije : 01.02.2011

PostajNaslov: Re: Velebitski mir   25.01.14 13:50

Navi,KUTEREVO.Da,prije par godina jedna je pametna švabica išla u tor svirati gitaru i,baš čudno,medvjed ju napadne.Rasturio je i gazdu koji je išao branit glupaču,a lovac koji je prolazio morao ga je upucat,zbog hira napušene klinke.Rus,kad si bio tamo mogo si malo i do Zavižana skoknut,6-7h gore i natrag.
[Vrh] Go down
Šimun
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Velebitski mir   25.01.14 14:14

@Glock,nažalost nisam nešto previše ''slobodnog'' vremena imao.
Sad sredinom drugog mjeseca je u planu ''Velika plana'',a u proljeće kad se snijeg otopi,od Male plane,Zavižan,Lubenovac,i ohoho mjesta proći kroz par dana samo kroz prirodu. Još se radi na organizaciji,gledajući da poštujemo pravila Nacionalnog parka i ost.

[Vrh] Go down
madWez
lingua
lingua

Male
Broj postova : 210
Datum registracije : 06.11.2013

PostajNaslov: Re: Velebitski mir   25.01.14 19:30

odlicno kolega, takodjer dijelimo isto misljenje sta se tice Kutareva i mjestana, prekrasni ljudi jos ljepse mjesto pogotovo ljeti ... btw slucajno sam neki dan nabasal na tvoj video kada sam pretrazival youtube, odlican je

Zelim ti jos puno takvih izleta i reportaza, i naravno da ih podjelis sa nama
[Vrh] Go down
Šimun
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Velebitski mir   25.01.14 19:51

Vozačka je napokon tu,sad već imamo širi vidokrug   
Bude uskoro još,ljeti malo manje jer tad najviše posla imam. Ali bude nadam se.
Hvala
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Velebitski mir   

[Vrh] Go down

Velebitski mir
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Velebitski mir
» velebit