FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» chris reeve sebenza folder
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 6 Empty02.05.24 23:39 by NAVIGATOR

» Garmin GPSMAP 66S
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 6 Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» 24 sata divljine
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 6 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 6 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 6 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 6 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 6 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 6 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 6 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 6 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 6 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 6 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 6 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 6 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 6 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 6 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 6 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 6 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 6 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 6 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 6 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 6 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 6 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 6 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 6 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 6 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 6 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 6 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 6 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 6 Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

+55
trolshein
hydra
vuk
PJER
robert
markonvs
Login
explode
goran.h
.
slavonika
Stribog
Jolender
Silentfear Warrior
biga
Strider
NAVIGATOR
glock
Šimun
Elp
hankok
Aries
aldinbear
beargrylls12
Luftwaffe
kengur32
girdeaux
enkos
Target
jratko30
orao
Drvo
miho
Mraz
Marko
Nero Rii
rinos
Fratt
damjan
WILLY
Boris P
djuro110kv
rolly
MI666999
Druid
zora
Nahualli
Stule
commando
Lynx
bushman
Mshai
Stoney
LUKSA
Mladen
59 posters

Stranica 5 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 6 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by Aries 14.12.11 10:16

svi smo mi počeli s malim koracima, ta nije ni se Reinhold Messner odmah zaletio na Himalaye :-)


Zadnja promjena: Aries; 14.12.11 11:54; ukupno mijenjano 1 put.

Aries
spikač
spikač

Broj postova : 651
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 6 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by glock 14.12.11 10:50

I nije,on je prvo ispenjao sve šta se dalo u Dolomitima i Alpama.Znaš kad dva Jetija razgovaraju-Siguran sam da sam vidio Reinholda Messnera!

glock
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1128
Godine : 60
Lokacija : Hr
Datum registracije : 31.01.2011

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 6 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by Mraz 14.12.11 10:53

Spominjala si dilemu šator-hammock. Nekome manje iskusnom definitivno bih preporučio šator iz par razloga:

- imaš osjećaj sigurnosti jer si zatvorena, iako te te od "mraka" dijeli samo komad tkanine
- manje posla oko pripreme kampa/skloništa, traženja zavjetrine i ostalih sitnica koje čine razliku između dobrog sna i čekanja jutra zbog hladnoće
- zaštićena si od vremenskih (ne)prilika
- zaštićena si od kukaca ako šator držiš zatvorenim

Hammock je udoban i ja ga koristim stalno, no on "hladi" pa trebaš uz njega dobru izolaciju od vjetra (kojeg gotovo uvijek ima jer nisi u zatvorenom prostoru) i trebaš kakvu ceradu/tarp radi kiše.

E sad, doživljaj prirode raste što imaš manje umjetnoga oko sebe šator> hammock> prirodno_sklonište> spavanje_pod_vedrim_nebom, no tako i strah od "mraka" pa treba postepeno prelaziti s jednoga na drugo.

Druga stvar koja te mući su divlje životinje tj. "mrak". Tu je većina napisala kako stvari stoje a to je da se životinje uglavnom bolje ljudi no i tu ima varijacija na temu koje ovise uglavnom o tvojem ponašanju u prirodi (ne da li se boje nego koliko se boje).

Istina da ih većina pobjegne prije nego si ti svjesna da su uopće bile tamo, no ako se kroz prirodu krećeš tiho i smireno imaš dobre šanse ne samo vidjeti životinje nego im se i približiti što je poseban doživljaj.

Priče da će napasti, pogotovo ako je više ljudi u kampu su po meni bajke. Životinja bi mogla napasti ako ti naletiš na nju i stjeraš ju u kut (Goran i Explode su već napisali kolike su šanse za to) ali da te životinja napadne dok si ti stacionirana u kampu bi značilo da životinja tebe lovi, a to je već scenarij za hollywoodski blockbuster a ne realnost u našim krajevima.

Kreni polako sa onim što ti ne predstavlja stres kao npr. piknici/šetnje šumom, pa produži vrijeme boravka u prirodi malo po malo i nestati će strahovi koje mislim da su svi jednom imali (iako ovdje na forumu takvih nema, mi se ničega ne bojimo osim da nam nebo ne padne na glavu Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 6 350615).
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 6 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by explode 14.12.11 11:57

@ goran.h > potuno se slazem da je covek moze biti prilican problem. Cak i ako izostavimo zlu nameru *kradja, pakost,... Problem zna biti i higijena. U outdoor uslovima obicno nema vode i sapuna kao kod kuce, a i ne polazu svi isto na higijenu. Uz to covek na zalost vrlo cesto ostavlja otpad iza sebe pa time yagadi vodeni tok, jestive biljke,mesto za kamp,... Dakle nije nuzno da je prisutan pored vas nekada je dovoljno da je tu bio pre godinu dana.

NIKADA nisam imao bilo kakav, ni najmanji problem sa stomakom kada sam bio u potpunoj divljini, cak i kada nedeljama nisam imao vode za pranje ruku i hrane.

Inace mi je stomak osetljiv i veoma sam cesto imao manjih ili vecih stomacnih problema kada sam boravio u grupi ljudi, u blizini mesta gde je covek pre mene bio, ili u blizini ljudskih objekata,putevi, pojate, barake, obradivo zemljiste, ...

@ slavonika> evo js par saveta , ne iy pretpostavki nego iy licnog iskustva i yaisya mislim da nemas rayloga da se bojis vise nego sto se bojis kod kuce

1. Idi na teren koji je poznat tebi ili nekome od ljudi sa kojima ides
2. Proveri da li na tom poteyu imas domet mobilnog telefona
3. Mesto kampa obaveyno treba da na 50 /100m ima izvor ciste pijace vode. 99,99% je dobar svaki iyvor tekuce vode iy tla ako iynad nema ljdskih naselja.

4. Neka teren ya kamp bude ravan , ne yarasten u visokuu travu,....
5. Oko kampa svaki ako sae bas toliko bojis zivotinja pospi blag rastvor hlora, dake napravi onu koncentraciju vode koja bi mogla da se pije i pospi mestimicno oko mesta gde je kamp. *ovo ne rado pisem jer se radi o hemikaliji i njenombacanju po prirodi ali je isparljiva pa nece ostaviti posledice kao kese ili plasticne flase. Takodje je bolje nego samostrel

NI POKOJU CENU nemoj doyvoliti da hlorisana voda procuri u potpok, reku ili jeyero jer moye naskoditi biljkama i yivotinjama koje yive u njoj !!!!


Ya rayliku od coveka ni jedna zivotinja, cak ni svinja nece da pije hlorisanu vodu jer im strasno smrdi i odbija ih. Tako si potpuno sigurna da ce svaka yivotinja u sirokom luku iybegavati mesto na kome boravis. Ovo ne mora da vayi za krpelje. Za ymije vazi.

Moyda moyes da poneses i par petardi / eto da ako bas hoces da isprepadas i oteras neku yivotinju . ovo je da se rayumemo vise psiholoska stvar i ne verujem da ces biti ikada u situaciji da to zaista i utadis, ali hajde nek ti se nadje. I medvedi na severnom polu koji vaye ya najkrvolocnije yveri na planeti, i jednom ili ni jednom u zivotu vide coveka beye kad cuju pucanj.

6. Gledaj da iynad mesta gde boravite ne bude trulih grana koje mogu da padnu na vas. gledaj da ne bude kamenja koje bi se moglo odvaliti i pasti na vas.

7. Gledaj da oko vatre imas bar metar brisanog prostora da ne iyayoves poyar. Uvek ugasi vatru i yatrpaj yemljom yar kad odlayis iz kampa.

8. Posle prolaska kroy gustu travu pregledaj sebe i decu od krpelja. Ako primetis krpelja na odeci pregledajte se medjusobno detaljno. Narocito pazuh, prepone, stomak, iza i oko usiju.
Treba ynati da nije svaki krplej yarayen, da krplej koji se nije uhvatio ya kozu nije mogoa ni da prenese bolest, kao i da je ya prenosenje biolesti neophodno da provede nekoliko , kayu 12 sati yakacen. U slucaju da na koyi naidejes na krpelja payljivo ga pincetom ili dugim noktima vrti u istu stranu dok ne otpadne. NIKAKO ga ne vuci i ne cupati . Krplelja staviti u flasiu sa malo vode , yatvoriti je i predati u labaratoriju gde ce ispitati krpelja . Ovo je sigurniji i manje invayivan test nego kada vi dajete krv. :ak i ako je krplej yarayen to jos uvek ne mora ynaciti da set i vi. Licno sam sve krpelje koje sam pokupio, pokupio u gradskim parkovima ili u bliyini naselja. Nikada, bas nikada ni jednog u totalnoj divljini

9. Na svako dete treba da bude bar jedan odrastao, i da bude vise od jednog odraslog. Nije lose da bude vise dece jer deca vole drustvo i mnogo im je yanimljivije kad su yajedno.

10.Parkiraj auto tako da u roku od 2 sata moyes doci do veceg naseljenog mesta. U slucaju bilokakavih problema , napda slepog creva npr.


iyvinjavam se ybog permutacije slova y i Z , to je ybog tastature.

explode
bomber
bomber

Male
Broj postova : 170
Godine : 51
Lokacija : Beograd
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 6 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by goran.h 14.12.11 21:56

Slavonika, ovdje stvarno ima vrhunskih savjeta i nadam se da ćete i ti i obitelj i pas uživati u šumi, planinama i prirodi =)

nadam se da se nisi nešto naljutila/uvrijedila na moje komentare, jer mi to nikako nije cilj...

što ja imam od toga? pa ni ne poznajemo jedno drugo, a ni onda ne bi imalo smisla, zar ne?

jasno mi je da te strah, pogotovo što ne radi se samo o tebi, nego o djeci i upravo zato je moj jedini cilj bio da te pokušam navest da i ti i djeca provedete neko vrijeme u ugodnoj edukaciji o stvarima koje vas je strah, pa možda budu manje strašne i nepoznate =)

ovo govorim iz određenog iskustva kojeg imam kada sam učio ljude snowboardu, windsurfu ili možda najstrašnijem od nabrojanog slobodnom penjanju (jako puno ljudi ima strah od visine, ne vjeruje opremi itd.), gdje se upoznavanje ljudi s tematikom i edukacija o opremi i opasnostima i rizicima i kako doskočiti istima pokazala dobitnom kombinacijom...

eto, nadam da češ se sprijateljit sa divljim životinjama i uživati u prirodi bez straha, a da ćemo mi još dugo tipkat ovdje i možda se sresti u živo na nekom druženju Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 6 393492

isprika moderatorima zbog offtopica, razmišljao sam da li da pošaljem na PM ili tu napišem, ali neka bude javno (ako ne smeta nadam se)

goran.h
goran.h
bomber
bomber

Male
Broj postova : 109
Godine : 37
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 27.11.2011

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 6 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by slavonika 15.12.11 9:51

goran- sve 5.

Naravno da sam i ja tu da naučim nešto. učim od najboljih i ne pristajem na manje. :migg:

svakako mislim na neka druženja a aktiviram cure koje su samnom proše basic tečaj. čisto da ojačamo snage. Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 6 747986

slavonika
bebač
bebač

Female
Broj postova : 15
Godine : 48
Lokacija : slavonija
Datum registracije : 12.12.2011

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 6 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by vuk 02.09.12 15:25

točno je da i male životinje prave veliku buku ali ako vidiš da ve neka veća životinja bolje je ostati u šatoru i biti tiho...
vuk
vuk
tipko
tipko

Male
Broj postova : 61
Godine : 26
Lokacija : sisak
Datum registracije : 01.09.2012

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 6 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by Mraz 02.09.12 18:05

Dajte mi tup nož i komad konopa da se mogu raniti jer ovo nema smisla Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 6 30210
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 6 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by hydra 02.09.12 18:10

Ako se to dogodi najbolje je prebaciti na drugi kanal ili ugasiti u potpunosti TV! Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 6 478256
hydra
hydra
lingua
lingua

Male
Broj postova : 422
Godine : 46
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 15.07.2012

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 6 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by trolshein 02.09.12 18:37

Ja bih rado imal 12 mm samo radi svinja onako usput... Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 6 564295 , zlu ne trebalo, ali kad nismo u Americi...
trolshein
trolshein
spikač
spikač

Male
Broj postova : 527
Godine : 43
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 26.11.2011

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 6 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by ivo 03.09.12 8:39

trolshein je napisao/la:Ja bih rado imal 12 mm samo radi svinja onako usput... Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 6 564295 , zlu ne trebalo, ali kad nismo u Americi...

Uvaženi kolega Trolshein, ako ste mislili na pušku sačmaricu u kalibru 12, tada vam se to ne odnosi na 12 mm. To vam je anglosaksonska oznaka, računa se koliko kugli olova promjera te cijevi stane u jednu uncu. Ili nekako slično, već sam zaboravio, neka me neki lovac (balističar) slobodno ispravi.
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 6 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by Fratt 03.09.12 9:07

Tak je gosn Ivo...

http://en.wikipedia.org/wiki/Gauge_(bore_diameter)
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 6 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by trolshein 03.09.12 13:01

Ne pušku već pištolj, pa neću valjda pušku nositi po šumi za samoobranu. A ovo bi valjda trebalo zaustaviti vepra...pretpostavljam Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 6 350615
trolshein
trolshein
spikač
spikač

Male
Broj postova : 527
Godine : 43
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 26.11.2011

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 6 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by Strider 03.09.12 15:11

Ma doboljno je pojesti malo prebraneca. Plinovi bi i vojsku potjerali
Strider
Strider
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2611
Godine : 31
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 18.06.2009

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 6 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by Migach 03.09.12 15:23

bum si mali off dopustil .
ako želite tjerati životinje unajmite goxa, gorilu ili navija kaj se tiče boravka u prirodi i vaši problemi su riješeni =)
to hrkanje tjera sve =)
Migach
Migach
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2566
Godine : 33
Lokacija : Strmec Podravski
Datum registracije : 17.10.2010

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 6 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by goxxon 03.09.12 15:59

dobitna kombinacija su hrkanje i smrad nogu
goxxon
goxxon
guru
guru

Male
Broj postova : 3594
Godine : 44
Lokacija : ZG/OT
Datum registracije : 17.11.2010

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 6 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by Mraz 03.09.12 16:35

Oboje ti ide "od ruku"? Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 6 350615
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 6 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by goxxon 03.09.12 16:36

vježba kume, vježba Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 6 747986
goxxon
goxxon
guru
guru

Male
Broj postova : 3594
Godine : 44
Lokacija : ZG/OT
Datum registracije : 17.11.2010

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 6 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by Mije 03.09.12 17:11

..vidis zaboravio sam Sebastijana pitati kako je spavao sa Navijem u satoru jer u subotu sam jedva ja uspio zaspati buduci da sam im bio prvi susjed... Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 6 304316
Mije
Mije
spikač
spikač

Male
Broj postova : 694
Godine : 32
Lokacija : Barban, Istra
Datum registracije : 30.09.2011

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 6 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by Mraz 03.09.12 17:23

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 6 Zastitni-antifon-peltor-hrxs7a-0-zapakirano-garancija-slika-5271149

Sebastijan ih ima u edc kitu, zajedno sa par pari

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 6 Antifon___epovi_4bd579fb61a49

za svaki slučaj Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 6 350615
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo - Page 6 Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 5 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.