FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

nekoliko nozeva ... moje oruđe ...

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
yasko
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1465
Godine : 26
Datum registracije : 24.05.2011

PostajNaslov: nekoliko nozeva ... moje oruđe ...   09.01.14 21:18

evo moje skromne necu rec kolekcije jer nisu kolekcija nego su radni alati koji su u upotrebi...neki svakodnevno neki kad uhvatim vremena...

jedan multitool jedan folder  tri fiksna i sjekira sa time da jedan fiksni je na prodaju jer mi stoji doma..prevelik mi je pa ga ne koristim......

prvi po redu je vjerni EDC ,freestyle cx ...sa nozem od  154 cm celika,najjednostavniji leatherman i po meni najbolji  sa alatima koji su potrebni..

Opinel no8 vjerni backup noz na izletima  najcesce za rezanje hrane ss celik,i orahova drška..nisam jos nijednog vidio ovako tamnog..kupio sam ga kad sam bio u francuskoj prosle godine...

eh ovaj  uradak  kovan je od starog noza za oranje ....celik je izvanredne kakvoce ...tako da je to  noz koji je u prvom planu...debljine 5mm ostrica 100 mm ..po meni idealno... noz ima rat tail,,ali tail je "fat" ima promjer nekih 8*8 mm sa sarafom na kraju ,gdje je ubacen usarafljen te epoksiran...tail ide  manje od cm do kraja drske,drska je od naseg domaceg hrasta...

ovo je noz koji sam kupio na sajmu za 5 kuna...neznam koji je celik karbonac definitivno.... drska je izradjena od micarte i pinsi su bakreni ima neki bowie oblik ostrice ... taj najcesce sluzi za obradu ribe...ako tko zna sta vise o nozu  molim vas napisite

ovo je isto kovani noz izradjen od lagera.. iskovan i zaista dobar noz samo ja nisam za velike nozeve pa je na prodaju o njemu imate vise na temi http://survival.aforumfree.com/t8631-p-prodajem-noz#180728

zadnje je moja vjerna sjekira koja je takodjer uvijek samnom na svakome izletu..ona uz manji noz po meni su idealna kombinacija.....

[Vrh] Go down
mamac za pecanje
lingua
lingua

Male
Broj postova : 435
Godine : 55
Datum registracije : 20.03.2013

PostajNaslov: Re: nekoliko nozeva ... moje oruđe ...   09.01.14 23:46

Jako mi se sviđaju više zato kaj su u upotrebi vrlo lijepo.
[Vrh] Go down
yasko
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1465
Godine : 26
Datum registracije : 24.05.2011

PostajNaslov: Re: nekoliko nozeva ... moje oruđe ...   10.01.14 15:09

a gle estetika i nije bas bitna...po meni bitno da odrade posao kako treba... ne drzim ih za pokazivanje...
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: nekoliko nozeva ... moje oruđe ...   Today at 4:58

[Vrh] Go down

nekoliko nozeva ... moje oruđe ...
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» nekoliko nozeva ... moje oruđe ...
» moje selo
» Magnetni nosači za (moje) noževe