FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Popucala drška noža

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
madWez
lingua
lingua

Male
Broj postova : 210
Godine : 31
Datum registracije : 06.11.2013

PostajNaslov: Popucala drška noža   13.12.13 17:26

Pozdrav svima, dakle počela mi je na živce ići drška noža, koža je popucala na par mjesta (vide se fuge) da ne govorim kakav je glup osječaj u ruci kad nešto radiš, a ona se okreče. Svijestan sam da nož nikad nije dobio onoliko pažnje kolko zaslužuje, star je preko 30 godina, deda nikad nije daval previše pažnje kvalitetnoj brizi prema kožnoj dršci, i samoj oštrici ... Nekak sam sentimentalno vezan za nožić, pa ga nebi još otpisal u zasluženu mirovinu. Dakle ovak pošto smatram da na forumu ima pravih znalaca, majstora zanata i samih ljubitelja noževa, zanima me kaj bi mogo napravit da to fiksiram ,neko ljepilo ili šta već ?? Dakle mazanje uljima, kremama, vazelinom omatanja u najlon dok je namazano da se što duže paca nije urodilo plodom. Mislio sam da će koža omekšat malo i napuhnut se al nula bodova ... Čak si razmišljam rastavit ga, i novu kožu stavit, ne znam ni sam ...

Slika za prikaz da se vidi di je popucalo tj di se odvojila

I da, posto se vrti da se porihtat kako je bila od prvog dana, pa nema ovih fuga vidljivih

[Vrh] Go down
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2500
Godine : 34
Datum registracije : 06.03.2010

PostajNaslov: Re: Popucala drška noža   13.12.13 23:16

Trebo si staviti slike cijelog noža i drške kao i zadnjeg dijela drške da se vidi kako je prihvat napravljen...

Zakrpat se može epoxidnim ljepilom ali mislim da bi ju trebalo posložiti ispočetka, sve poljepit pa ponovo vratit...

Nadam se da će se oglasiti i neko od naših majstora...
[Vrh] Go down
madWez
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Popucala drška noža   15.12.13 0:24

Evo kolega ikarus, i dalje ne kuzim na koju je foru slagan noz, jel na kraju drske na ovom mesinganom dijelu koji je ocito tokaren, na celu je upustena rupa promjera 3 mm dubine 2 mm, ali ne izgleda ko da je klin nabijen u drsku ... evo slika, nadam se da bu se vidlo kaj, mada toj di je rupa upustena na celu drske me macro zezal, nisam mogo dobit ostrinu

Hvala unaprijed
[Vrh] Go down
siga
spikač
spikač

Male
Broj postova : 773
Godine : 38
Datum registracije : 12.09.2012

PostajNaslov: Re: Popucala drška noža   16.12.13 10:37

A jesi li ga probao samo odviti - odšarafiti, možda tang završava na navoj, a u ovom pommelu je navoj urezan, pa se zato ništa ne vidi izvana... samo prijedlog.
[Vrh] Go down
madWez
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Popucala drška noža   16.12.13 16:26

Siga ma u par navrata sam cak i u skripac zatego ostricu da ne mrda i probo vrtit, jos navuko gumenu rukavicu na ruku da ima bolji grip, i roll cangama sa gumom, al ni makac drzi ko zavareno ...
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Popucala drška noža   Today at 9:09

[Vrh] Go down

Popucala drška noža
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Popucala drška noža