FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Neugodni noćni susret

Go down 
Autor/icaPoruka
Inspektor
lingua
lingua

Male
Broj postova : 426
Godine : 36
Datum registracije : 10.04.2012

PostajNaslov: Neugodni noćni susret   11.12.13 17:03

Sinoć sam ovog mališu, na moje potpuno iznenađenje, pronašao u svom stanu. Ne bi me to toliko iznenadilo, s obzirom da sam ih se nagledao na stotine po Peručkom jezeru, ali ja ipak živim u Osijeku i uopće ne znam odakle on tu!

E sad, logika kaže da sam ga možda donio s mora, iako ove godine nisam bio na Peruči... No, ne znam kako je moguće da ga do sada nisam vidio u stanu. Prije dvije godine mi se stara klela da je vidjela škorpiona u mom dvorištu, pa me sad zanima da li je moguće da ih ima i u Slavoniji?

Inače, nisam ga ubio, skupio sam ga i izbacio - pogađate - u dvorište Bilo je 2 ujutro i nisam znao što drugo s njime. Ali me sad kopka da li sam možda napravio grešku, jer imam psa, pa ne znam kolika je opasnost ako ga ubode.

Veličina je cca 4 cm.
[Vrh] Go down
Mad Max
spikač
spikač

Male
Broj postova : 695
Godine : 51
Datum registracije : 15.01.2011

PostajNaslov: Re: Neugodni noćni susret   12.12.13 2:32

Kada smo bili deca kopali smo po starim zidovima kod nas uz more ( Kopar ) ponekad nas je ujela ta tvoja đavolja stvar u ruke dok smo dizali kamen i stisli ga prstima ... ubod - boli isto ko kod ujeda ose ali nekih večih poslijedica nema . Jednom kasnije ( srednja škola ) sam spavao na njemu i izgnječio ga na pošteru a ujeo me je desetak puta u krugu - koliko ga je rep poslužio ... imao sam ujutro na vratu crvenkast krug velik oko 5 cm tih uboda sa manjim mjehuričima koji je za par dana isčeznuo .

L.p. M.
[Vrh] Go down
acika
tipko
tipko

Male
Broj postova : 59
Godine : 47
Datum registracije : 11.09.2013

PostajNaslov: Re: Neugodni noćni susret   12.12.13 10:30

Ovih stvarčica sam se nagledao na moru (Poreč), kod moje sestre ih ima ko kućnih ljubimaca, uvijek sam ih izbjegavao, ali jednog sam vjerovali ili ne 1994 ubio na Majevici uvukao mi se u čizmu za vrijeme spavanja, isti ovakav, samo svijetlo smeđi sreća čizma je bila izuvena ni dan danas mi nije jasno otkud on tu ali je očigledno da ih ima svugdje naravno razlika je u brojnosti lijep pozzz
[Vrh] Go down
antarctica
bomber
bomber

Male
Broj postova : 105
Godine : 41
Datum registracije : 28.09.2009

PostajNaslov: Re: Neugodni noćni susret   13.12.13 20:51

Moguce.Mi smo u Koprivnici '96 u sumi nasli majusnog skorpiona.Nije bio duzi od 2 cm a tamno smedje boje.
[Vrh] Go down
Simke
bomber
bomber

Male
Broj postova : 146
Godine : 47
Datum registracije : 20.12.2012

PostajNaslov: Re: Neugodni noćni susret   17.03.14 13:48

Ovo me podsjeti na jedan dogadjaj prije mnogo godina. naime,jedan dobar drugar je zivio u jednom Banjaluckom naselju,malo izolovan od "ceste". Super mjesto. Tada bas i nisam bio upucen da na tom mjestu ima skorpiona i jako sam se iznenadio, kada je drugar "ocajno zavapio" da ga je ujeo Skorpion. Prvo nisam povjerovao,a onda sam se sokirao kad sam ga vidio zgazenog...Ruka mu je otekla,pocrvenila oko mjesta uboda,iskocio plik velicine klikera. Nekoliko dana se zalio na bol, koji ga je bas podsjecao na bol posle ujeda ose.
[Vrh] Go down
Okibex
spikač
spikač

Male
Broj postova : 706
Godine : 24
Datum registracije : 27.11.2012

PostajNaslov: Re: Neugodni noćni susret   17.03.14 16:32

Koliko znam, kod nas nema škorpiona koji su previše opasni za ljude ili pse. Najveće posljedice su, kao što rekoše kolege, malo boli i crvenilo/plik. Jedino bih se zabrinuo ako je netko od tvojih ili ti alergičan na takve živine.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Neugodni noćni susret   

[Vrh] Go down

Neugodni noćni susret
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Neugodni noćni susret
» Pseći problemi
» Susret - "Ravno" (1-3.5.2009.) - 2