FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Morica - barbudo by redbeard rum

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
DoomsdayST
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1279
Godine : 42
Datum registracije : 07.01.2012

PostajNaslov: Morica - barbudo by redbeard rum   03.12.13 20:04

Evala...  

Da se i ja prijavim sa par inicijalnih impresija...  

Nažalost, novi bebać u obitelji mi ostavlja jaaako malo vrimena za razmišljanje o, a kamoli odlaske na planinu, čak i onu najbližu, Mosor, ili makar Kozjak... Tako da, nemam praktičnih iskustava sa ovom ljepoticom...  

Kako imam 2000 model od More, ovo mi neće bit primarni radni nož... A imam i malog Kauhava kao necker-a za u brdo... I ovi primarni ne vide nešto naročito upotrebe, nažalost, a Morica mi je tako prelijepa da stvarno neznam što reći, koliko će upotrebe vidjeti, i u kojim prilikama... Iako se po ugodnosti hvata definitivno ne može falit, ovo je definitivno radni nož i želi rizat, nekako mi ga žao... Vidit ćemo, rekoše slijepci... 

Dakle, ljepotica u svom ruhu, sakrivajući obline...  

Ovako samozatajna, baš je mogu zamislit na kožnom remenu lovca, buškraftera, junaka... Neman pojma kako će izgledat na meni...  

Kad otkrije svoje čari, i prekrasni kinderlada kontrast, neodoljiva je svakome osim najtvrdokornijim hardcore preživljavačima, koji ne priznaju ništa doli vidljivi full tang, ili u najgorem slučaju trn raskovan ili nekako drugačije uhvaćen na kraju ručke...  

Ali, ovakve neprekinute obline na taj način nisu izvedive, ovako zavodljive krivine bez iti jednog grubog prekida metala se danas najčešće mogu vidjeti jedino na polimernim masovnim ručkama, ili na drvenim biserima kao što je ovaj... Ova dama nije napravljena za preživljavanje, ova dama je napravljena za uživanje, za rezuckanje i prolazak kroz svaki medij bez primjetnog otpora... Batoniranje kažete...? Zaboga...!!! Ni slučajno...! Ova oštrica je stvorena da nestane, da se ne vidi, gotovo kao laserska sablja Jedi viteza... Gotovo je i nema... Primjećuje se samo njen efekt, nakon što klizne kroz kobaju, pancetu, pršut...  

Laminirana oštrica, trebat će malo pazit na koroziju, ali zar ne treba i inače na sve vrijedno u životu paziti...? Kako imam relativno malu ruku za relativno visokog čovjeka, sjela mi je ručka kao salivena... Bačvice su mi odbojne, ali ove krivine što su nenaglašene a opet u savršenom skladu su mjera kojoj je moja šaka dala ocjenu 5+...  

Što reći doli, čekanje se isplatilo... Brada, hvala ti...
[Vrh] Go down
oetzi
spikač
spikač

Male
Broj postova : 970
Godine : 32
Datum registracije : 25.07.2010

PostajNaslov: Re: Morica - barbudo by redbeard rum   03.12.13 20:21

lijepo,sviđa mi se ,skriveni trn je zakon  
[Vrh] Go down
madWez
lingua
lingua

Male
Broj postova : 210
Godine : 31
Datum registracije : 06.11.2013

PostajNaslov: Re: Morica - barbudo by redbeard rum   03.12.13 20:27

potpisujem Oetzia, odlicna je
[Vrh] Go down
chumaman
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1506
Godine : 24
Datum registracije : 26.10.2011

PostajNaslov: Re: Morica - barbudo by redbeard rum   03.12.13 20:31

Čestitam na prinovi   ne bih ti htio kvariti raspoloženje ali zamjetih jednu anomaliju  
naime nož je takoreći nov i nedavno je predstavljen od Mileta s kojim sam već imao par upita
glede finiša drške.
Na istom se već sad dobro raspoznaje linija do koje sjeda u korice te je taj dio u koricama ne samo
svijetliji .....dakle stvar je u vosak / caranauba finišu
https://en.wikipedia.org/wiki/Carnauba_wax
Uglavnom da ne dužim tematiku ,samo da skrenem pažnju na taj problem.
 " />
Uglavnom predlažem ti jedan jednostavan test,poškropi dršku lagano vodom i ostavi da se koja kap osuši.....tada nastavimo s ovom tematikom ako te zanima.

Zadnja promjena: chumaman; 03.12.13 20:37; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : ispravak)
[Vrh] Go down
DoomsdayST
mr.spika
mr.spika

Male

PostajNaslov: Re: Morica - barbudo by redbeard rum   03.12.13 20:40

Test više-manje...

Što predlažeš kao rješenje, i preventivu za kasnije...?

[Vrh] Go down
chumaman
mr.spika
mr.spika

Male

PostajNaslov: Re: Morica - barbudo by redbeard rum   03.12.13 20:59

Kako je u pitanju vosak....ostaje ti samo povremeno izbljedljelo i pohabano ponovo premazati te ispolirati.Drugo riješenje je daleko radikalnije jer bi trebao ponovo prebrusiti dršku i nanjeti neku drugu
zaštitu  na uljnoj bazi(Tung) ili Tru-oil u šta vjerujem da se nećeš upuštati tako da ti ostaje
redovno milovanje oblina..... 
[Vrh] Go down
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 3151
Datum registracije : 06.08.2010

PostajNaslov: Re: Morica - barbudo by redbeard rum   03.12.13 21:02

Grjehota je morinu clas. seriju drzat dome i ne upregnut ju! Po mom skromnom misljenju i osobnom iskustvu najbolji noz za opce radove... Skroz mrak primjerak. Sretno oboma a posebno tebi.. Hoce mucki ugrist!

“You never know how strong you are,
until being strong is the only choice you have.”
[Vrh] Go down
DoomsdayST
mr.spika
mr.spika

Male

PostajNaslov: Re: Morica - barbudo by redbeard rum   03.12.13 21:06

Milovanje oblina nije posao, to je zadovoljstvo...

Gdje pronaći sredstvo za premazivanje koje se može koristiti uz već nanešeno...?

Može negdje kod nas u dućanima, ili moram ići online...?

[Vrh] Go down
chumaman
mr.spika
mr.spika

Male

PostajNaslov: Re: Morica - barbudo by redbeard rum   03.12.13 21:39

http://www.replikart.com/search.php?search_query=RENAISSANCE+WAX&submit_search=Tra%C5%BEi

http://www.ebay.com/itm/RENAISSANCE-WAX-POLISH-65ML-TIN-NEW-FOR-WOOD-METAL-LEATHER-/131049707700?pt=UK_Antiques_DecorativeAntiques_Collectables_EH&hash=item1e832bd8b4

Preporuka  
[Vrh] Go down
redbeard rum
spikač
spikač

Male
Broj postova : 894
Godine : 32
Datum registracije : 06.12.2009

PostajNaslov: Re: Morica - barbudo by redbeard rum   03.12.13 22:53

haha, sav sam se zacrvenio, jebemu led - doom, previše si je nahvalio, sad je baci u pogon - nema straha, mada je trn skriven (bio je prekratak da bi ga zakivao), rupa je precizno izdubljena, a trn tijesno upasan.

što se održavanja tiče, ja predlažem ballistol - i za oštricu i za dršku.
povremeno razmaži par kapi pa pusti da se upije.

drvo je isfiniširano da gradacije 1200, sva sam vlakna koja bi se mogla dignuti uklonio, a ova diskoloracija nastaje zahvaljujući futroli koja 'popije' ulje s površine drške jer je skrojena da bude knap.

naravno, karnauba je odlična zaštita, ali neće se ništa dogoditi ako dodatno ne zaštitiš ovu dršku.

za futrolu, neutralna krema za cipele - namaži pa ispoliraj da ne ostavlja tragove na robi  
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Morica - barbudo by redbeard rum   Today at 7:32

[Vrh] Go down

Morica - barbudo by redbeard rum
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Morica - barbudo by redbeard rum
» barbudo noževi
» barbudo makinen leuku /lauri lpt