FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Budak - DENteX Folderi

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3
Autor/icaPoruka
amatercina
bebač
bebač

Broj postova : 6
Datum registracije : 11.01.2015

PostajNaslov: Re: Budak - DENteX Folderi    06.09.15 15:17

Jako lijepi noževi.
Može li mi netko objasniti ovu "crtu" sa "zadnje" strane drške, onaj rez, na onim gornjim slikama?
Jel to nešto povezano s mehanizmom otvaranja, kočnicom, ili ima neku više umjetničku svrhu?
[Vrh] Go down
SmitoBona
lingua
lingua

Male
Broj postova : 462
Godine : 25
Datum registracije : 27.12.2014

PostajNaslov: Re: Budak - DENteX Folderi    06.09.15 15:37

amatercina je napisao/la:
Jako lijepi noževi.
Može li mi netko objasniti ovu "crtu" sa "zadnje" strane drške, onaj rez, na onim gornjim slikama?
Jel to nešto povezano s mehanizmom otvaranja, kočnicom, ili ima neku više umjetničku svrhu?

Ako sam te dobro shvatio mislis na frame lock ? to ti je mehanizam kljucanja noza, tj kada se otvori noz, ostrica stoji u ravnini sa ruckom i ne mrda dok se taj lock ne pomakne i tek onda se moze vratiti ostrica u rucku.

https://www.youtube.com/watch?v=NyejLlcm2Dg
[Vrh] Go down
Keltan
lingua
lingua

Male
Broj postova : 288
Godine : 54
Datum registracije : 30.06.2013

PostajNaslov: Re: Budak - DENteX Folderi    06.09.15 18:11

cutlass je napisao/la:
pozdrav

D.

Jos je tu .......

Keltan je napisao/la:
Mraz je napisao/la:
Hmm... nekome "lagan" drugome znači je "težak"... zanimaju nas brojevi a ne izmotavanja!

Sve lijepo izgleda osim pivota... baš bode u oči, kao da je kupljen u obližnjoj željezari.

Bas tako , samo nisam hteo  prvi da napisem to .Ovako savrsen noz  zasluzuje bolji detalj tu   . .   
[Vrh] Go down
amatercina
bebač
bebač

Male
Broj postova : 6
Godine : 29
Datum registracije : 11.01.2015

PostajNaslov: Re: Budak - DENteX Folderi    06.09.15 19:03

SmitoBona je napisao/la:

Ako sam te dobro shvatio mislis na frame lock ?

Da, na to sam mislio. Ovako kad se čovjeku nacrta, ne može ne shvatiti.. Hvala
[Vrh] Go down
zuzonja
spikač
spikač

Male
Broj postova : 536
Godine : 30
Datum registracije : 06.11.2012

PostajNaslov: Re: Budak - DENteX Folderi    06.09.15 20:38

Keltan je napisao/la:
cutlass je napisao/la:
pozdrav

D.

Jos je tu .......

Keltan je napisao/la:
Mraz je napisao/la:
Hmm... nekome "lagan" drugome znači je "težak"... zanimaju nas brojevi a ne izmotavanja!

Sve lijepo izgleda osim pivota... baš bode u oči, kao da je kupljen u obližnjoj željezari.

Bas tako , samo nisam hteo  prvi da napisem to .Ovako savrsen noz  zasluzuje bolji detalj tu   . .   

Slazen se. Cemu ta sajba ispod? Zasto nije dovoljno da malo upustis vidu?
[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4656
Godine : 37
Datum registracije : 30.09.2010

PostajNaslov: Re: Budak - DENteX Folderi    06.09.15 23:36

Meni se čini da se ovdje radi više o momentu "beauty is in the eye of the beholder" a ne o nekom bitnom dizajnerskom faultu.
Ja bi čak bio dovoljno smio pa pozvao kritičare da naruče Dentex folder od Budaka sa opaskom da nikako ne žele takav pivot,siguran sam da bi Denis lako postavio uvučeni pivot.

Popijem maksimalno 5 piva godišnje.

titanijum je napisao/la:

Koliko je ovo teško , najbolje ja ilustracjia, kao da čelije mozga , učinite regenerativnim .A one se ne regenerišu.Hvala Bogu.

"Pulsov sam vrtio po ruci i oduševio se, osim što je, kao i većina ovdje prikazanih majstorija naših forumita, za moj ukus predebel!"
g. Ivo, 1912.-
[Vrh] Go down
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 4135
Godine : 41
Datum registracije : 16.04.2011

PostajNaslov: Re: Budak - DENteX Folderi    07.09.15 16:56

dobar dan

hvala svima na komentarima ..

vidim da je najvise ljudi dotaknuo seraf pivota ..

dakle situacija je sljedeca ..
nakon nekoliko desetaka DENteXa na kojem koristim taj pivot NITI JEDNU opasku ili nesto slicno nisam dobio od musterija ili pratitelja na IG ili USNu u vezi istoga tako da ce ipak ostati taj isti iz "željezare" na njemu ..

inace , nije da nisam razmisljao o njegovom upuštanju u materijal i mozda cu na nekom od sljedecih nozeva to i napraviti ali necu se zamarati oko toga previse ..

glava pivota s prednje strane je dio noza koji je vec nebrojeno puta komentiran na raznim forumima jer jako malo ljudi radi visokopolirani pivot i manje vise svi su odusevljeni njime .. zao mi je sto se i u Hr ne dijeli njihovo  "odusevljenje" ili makar pokoji komentar istoga ..

NAVI ,sto se recenzija mojih nozeva tice , opet me iznenadujes ..
u zadnje vrijeme ti "bjezi" dosta stvari ..
eto da pokusam pomoci ..

ovo je recimo filmic od jednog od najrespektabilnijih recenzitelja na YT  , iskreno neznam kak ti je on "promaknuo" .. jednom takvom nozofilu  

https://www.youtube.com/watch?v=a3hK0CX0x4M

no valjda dolazi to s godinama, hehe salim se malo

ak ima jos kakvih pitanja ,pucajte ..
LP
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7250
Godine : 41
Datum registracije : 05.04.2010

PostajNaslov: Re: Budak - DENteX Folderi    07.09.15 18:34

Denis
prvo pitanje je postavljeno iz čiste znatiželje a nikako jala ili sličnih negativnih pobuda.
Nije da mi u zadnje vrijeme nešto izmiće nego jednostavno kada u tražilicu youtubea utipkaš budak knives ili budak dentex ili bilo što vezano uz Budak i noževe tražilica ne pronalazi apsolutno ništa doli par prapovjesnih filmića iz garaže. Probao sam to nekoliko puta. Baš nedavno također.
A ja ti nemam vremena ni volje pratiti JUSove, FUSove i razne IGove ili USNove
Čudo već nekoliko te puta pohvalim, zasluženo, a ti se postaviš u neki obrambeno podhebavački stav??
[Vrh] Go down
Keltan
lingua
lingua

Male
Broj postova : 288
Godine : 54
Datum registracije : 30.06.2013

PostajNaslov: Re: Budak - DENteX Folderi    07.09.15 20:59

cutlass je napisao/la:
dobar dan

hvala svima na komentarima ..

vidim da je najvise ljudi dotaknuo seraf pivota ..

dakle situacija je sljedeca ..
nakon nekoliko desetaka DENteXa na kojem koristim taj pivot NITI JEDNU opasku ili nesto slicno nisam dobio od musterija ili pratitelja na IG ili USNu u vezi istoga tako da ce ipak ostati taj isti iz "željezare" na njemu ..

inace , nije da nisam razmisljao o njegovom upuštanju u materijal i mozda cu na nekom od sljedecih nozeva to i napraviti ali necu se zamarati oko toga previse ..

glava pivota s prednje strane je dio noza koji je vec nebrojeno puta komentiran na raznim forumima jer jako malo ljudi radi visokopolirani pivot i manje vise svi su odusevljeni njime .. zao mi je sto se i u Hr ne dijeli njihovo  "odusevljenje" ili makar pokoji komentar istoga ..

NAVI ,sto se recenzija mojih nozeva tice , opet me iznenadujes ..
u zadnje vrijeme ti "bjezi" dosta stvari ..
eto da pokusam pomoci ..

ovo je recimo filmic od jednog od najrespektabilnijih recenzitelja na YT  , iskreno neznam kak ti je on "promaknuo" .. jednom takvom nozofilu  

https://www.youtube.com/watch?v=a3hK0CX0x4M

no valjda dolazi to s godinama, hehe  salim se malo  

ak ima jos kakvih pitanja ,pucajte ..
LP
To sto nisi dobio opasku od musterije , ne znaci da je dobro i da ne moze bolje .I ja i ti kupimo neke stvari bez obzira sto nam se neki detalj na njima ne dopada .. .I jeste obican iz zeljezare /malo snabdenija moram reci / inox tip zavrtke navrtke kako li se zove ...Pa i sam podsvesno valjda ne stavljas slike foldera sa te strane ..jedna mozda .Hajde , bar toga ima da se nadje koliko hoces ..i mnogo ljepsih .Bar da je polusvera , ne mora ukopan unutra ,ovak strci ko sjedalo strka na banderi ... Znas da kada je nesto savrseno izradjeno samo oko trazi detalj ...a ovaj detalj zapinje sa kilometre , meni oko kaze  OVOME nije mesto ovde  
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Budak - DENteX Folderi    Today at 7:32

[Vrh] Go down

Budak - DENteX Folderi
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 3 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Budak - DENteX - Zirconium folder
» BUDAK KNIVES - SCOUT elite
» BUDAK KNIVES - Mandarin -Chef's Knife