FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

ovo ne izlazi iz ranca

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
aleksandarm
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 20
Godine : 50
Datum registracije : 12.03.2013

PostajNaslov: ovo ne izlazi iz ranca   11.11.13 22:33

Bukvalno tako,osim ostrenja, popravki i sl.

-Sekirica, odlican celik sa utisnutim wermacht-ovim orlom. Jednom naostrena,veoma se tesko tupi

-Nozevi, manji, sa drvenom , veci sa koznom futrolom (rese,konci koji vise, koza...sve to od ljubavi prema indijancima..hahaha). Drske od rogova domacih zivotinja, omogucuju dobro prijanjanje u ruku. Sa secivima sam imao srece, jedna baka je koristila Fiskars-ov kuhinjski noz sa slomljenom drskom, za kopanje po saksijama. Dobronamerno sam joj predlozio trampu i za dve spakle dobio odlicno secivo. Oba noza sam ja napravio i veoma su mi draga

- Fiskars-ova naglavna testera sa drvenom drskom. Vise puta potvrdila svoju funkcionalnost kao i sekira.

osim ovoga u rancu se nalaze i : gradjevinske rukavice, 2 - lit flasa vode. Naravno i plasticna flasica u kojoj su sibice, dva upaljaca, kompas,bat. lampica, perorez,alke, udice,pistaljka,ogledalce... ovo nije na slici jer mislim da nije zanimljivo.

Hvala na buducim komentarima
[Vrh] Go down
aleksandarm
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 20
Godine : 50
Datum registracije : 12.03.2013

PostajNaslov: Re: ovo ne izlazi iz ranca   12.11.13 1:25

http://imageshack.us/photo/my-images/13/ovsq.jpg/
[Vrh] Go down
Inspektor
lingua
lingua

Male
Broj postova : 426
Godine : 34
Datum registracije : 10.04.2012

PostajNaslov: Re: ovo ne izlazi iz ranca   12.11.13 13:00

Fino, fino! Inače, za sjekiru mogu preporučiti Fiskarsove modele sa drškom od polikarbonata, x7 ili x10. Ona najmanja kamperska x5 mi je ipak premalena. Velika ušteda na težini drške, a zbog različitog balansa glave i drške, sječe opako dobro.

Nedavno sam vidio jako dobar Fiskarsov x10 koji u drški ima preklopnu pilu. Prave ih pod Gerberovim brendom ali sjekira je potpuno ista, osim što je drška crno-siva, umjesto crno-narančasta. To si moram naručiti.

Ova tvoja pila mi izgleda super.
[Vrh] Go down
goxxon
guru
guru

Male
Broj postova : 3723
Godine : 36
Datum registracije : 17.11.2010

PostajNaslov: Re: ovo ne izlazi iz ranca   12.11.13 14:23

ponosni sam vlasnik fiske x10 modela, odlična je. forumaš Boba može to potvrditi, jer sam ga natjerao da sruši suho drvo debljine 20cm na mom gruntu. u početku nije vjerovao da će mu manja sjekira biti dovoljna.
[Vrh] Go down
Inspektor
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: ovo ne izlazi iz ranca   12.11.13 15:14

Slično iskustvo sa x7 - izgleda smiješno, a siječe k'o luda. Općenito je Fiskars jako dobar. I pile su im izvrsne, ja imam jednu malu SW75, lagana, stane u džep, ima i karabiner, a skinula drvo od 15 cm bez problema. Kolega nedavno uzeo Fiskars Power Tooth i ta mi se još više sviđa.
[Vrh] Go down
JillValentine
spikač
spikač

Male
Broj postova : 672
Godine : 26
Datum registracije : 23.04.2012

PostajNaslov: Re: ovo ne izlazi iz ranca   12.11.13 16:07

Inspektor je napisao/la:
Slično iskustvo sa x7 - izgleda smiješno, a siječe k'o luda. Općenito je Fiskars jako dobar. I pile su im izvrsne, ja imam jednu malu SW75, lagana, stane u džep, ima i karabiner, a skinula drvo od 15 cm bez problema. Kolega nedavno uzeo Fiskars Power Tooth i ta mi se još više sviđa.
Imam ja fiskars x 7 ...Prezadovoljan ! Nevjerovatno je koliko se nacijepala ta sjekira a koliko dugo drzi ostrinu.... X5 mi je uzasna (bar meni) drska je kratka previse, svaki malo jaci udarac osjetim ko da udaram pos ebi.... sve posle nje je super..x7 a posebno x10 sto kaze kolega goxxon.... jer je da kazem zlatna sredina izmedju male i velike sjekire...
[Vrh] Go down
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2694
Godine : 27
Datum registracije : 12.03.2010

PostajNaslov: Re: ovo ne izlazi iz ranca   13.11.13 4:52

Imam gerberovu verziju fiskars x7... sve isto, samo što ne piše Fiskars nego Gerber i ima tekstilnu navlaku za okačit je na remen (ista firma u Finskoj ih štanca). Dobijao sam razne ponude za nju, pa čak i novu malu Husqvarnu, al A-A zašto bi si dodavao dodatni teret u ranac ako ne trebam. Čini se premala za išta ozbiljnije, al kad udreš muški uglavnom sve prepolovi.

@aleksandarm Sorry ako smo ti zaspamali temu.  
[Vrh] Go down
JillValentine
spikač
spikač

Male
Broj postova : 672
Godine : 26
Datum registracije : 23.04.2012

PostajNaslov: Re: ovo ne izlazi iz ranca   13.11.13 13:35

Igsy je napisao/la:
Imam gerberovu verziju fiskars x7... sve isto, samo što ne piše Fiskars nego Gerber i ima tekstilnu navlaku za okačit je na remen (ista firma u Finskoj ih štanca). Dobijao sam razne ponude za nju, pa čak i novu malu Husqvarnu, al A-A zašto bi si dodavao dodatni teret u ranac ako ne trebam. Čini se premala za išta ozbiljnije, al kad udreš muški uglavnom sve prepolovi.

@aleksandarm Sorry ako smo ti zaspamali temu.  
Pravo zboris Malo jace zveknes sve odradi...Ja sam bio skeptican u vezi drske u pocetku al sam vidio ima ljudi koji su koristili pa ajd vala i ja, dje su turci tu je i mali Muja
[Vrh] Go down
Inspektor
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: ovo ne izlazi iz ranca   13.11.13 23:59

Da, sorry zbog offtopica, ali samo bih se nadovezao - Fiskars je zapravo kupio Gerber, ali je zadržao brend i sad radi dio svojih proizvoda namijenjenih za outdoor i survival pod imenom Gerbera. Meni je taj X10 sa ručnom pilom u dršci skroz zapeo za oko i mislim da mi je to iduće na redu za nabavku. Znam da je nebitno za funkcionalnost, ali malo me kod Fiskarsa uvijek patila ta narančasta boja
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: ovo ne izlazi iz ranca   Today at 3:08

[Vrh] Go down

ovo ne izlazi iz ranca
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.