FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
SoftShell jakna Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
SoftShell jakna Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
SoftShell jakna Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
SoftShell jakna Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
SoftShell jakna Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
SoftShell jakna Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
SoftShell jakna Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
SoftShell jakna Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
SoftShell jakna Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
SoftShell jakna Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
SoftShell jakna Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
SoftShell jakna Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
SoftShell jakna Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
SoftShell jakna Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
SoftShell jakna Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
SoftShell jakna Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
SoftShell jakna Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
SoftShell jakna Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
SoftShell jakna Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
SoftShell jakna Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
SoftShell jakna Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
SoftShell jakna Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
SoftShell jakna Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
SoftShell jakna Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
SoftShell jakna Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
SoftShell jakna Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
SoftShell jakna Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
SoftShell jakna Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
SoftShell jakna Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
SoftShell jakna Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

SoftShell jakna

+7
vens
Ziga
FrankyRC
ssverko13
Aleksa
pirat
krom
11 posters

Go down

SoftShell jakna Empty SoftShell jakna

Postaj by krom 08.10.13 14:01

Pozdrav,
Da li imate prepruku za neku Soft Shell jaknu.
Naletio sam na Ebay-u na ove modole.Cijena je totlano prihvatljiva ali je pitanje kvalitete dok ti ne dođe u ruke. Jakna bi trebala biti višenamjenska kako za slobodno vrijeme, vožnja skutera tako i za poneki odlazak u šumu.
Prvenstveno što me privuklo kod ovih modela je dizajn i izgled.
Evo linkova:
Soft shell
http://www.ebay.co.uk/itm/Outdoor-Mens-Soft-Shell-Waterproof-Breathable-Composite-Fleece-Jackets-MF-5189-/300971649631?pt=UK_Men_s_Coats_Jackets&var=600151697663&hash=item46134eea5f

Hvala ...

Molim te da ubuduće imaš obzira sa linkovima  SoftShell jakna 69343 
Ikarus

krom
bebač
bebač

Male
Broj postova : 9
Godine : 46
Lokacija : rijeka
Datum registracije : 12.01.2010

[Vrh] Go down

SoftShell jakna Empty Re: SoftShell jakna

Postaj by pirat 08.10.13 22:30

i ja sam gleda ove cikrilan, prvenstveno zbog cijene..
a ova druga north face je kopija
pirat
pirat
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1217
Godine : 38
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 19.01.2012

[Vrh] Go down

SoftShell jakna Empty Re: SoftShell jakna

Postaj by krom 09.10.13 7:28

Definitivno kopija :-) Ipak ima nekad nekih stvari gdje je kopija sasvim pristojna :-)

krom
bebač
bebač

Male
Broj postova : 9
Godine : 46
Lokacija : rijeka
Datum registracije : 12.01.2010

[Vrh] Go down

SoftShell jakna Empty Re: SoftShell jakna

Postaj by Aleksa 09.10.13 9:38

Sigurno je kopija..najlakse ih je prepoz nati po tom grudnom dzepu,jer ga stavljaju na sve "brendove" koje rade.Ako bolje pogledas vidjeces da ga imaju sve kopije i da su samo imena i boje razliciti.Ja sam imao kopiju The North Face jakne i radila je odlicno kao zastita od kise,ali je problem disanja jakne..budes mokar iznutra,jer se oznojis pri samo malo jacoj tjelesnoj aktivnosti.Pa ti u sustini dodje svejedno,pada li ili ne pada kisa.Ali kako kaze kolega u prethodnom navodu i kopija ima pristojnih.
Aleksa
Aleksa
tipko
tipko

Male
Broj postova : 66
Godine : 51
Lokacija : Banja Luka
Datum registracije : 11.12.2012

[Vrh] Go down

SoftShell jakna Empty Re: SoftShell jakna

Postaj by ssverko13 09.10.13 14:40

Ima (bude) u lidlu za oko stotinjak kuna SoftShell jakna 368870 Nije loš za te pare SoftShell jakna 368870
ssverko13
ssverko13
bomber
bomber

Female
Broj postova : 163
Godine : 26
Lokacija : Pazin
Datum registracije : 04.10.2013

[Vrh] Go down

SoftShell jakna Empty Re: SoftShell jakna

Postaj by FrankyRC 09.10.13 20:31

Takvu The North face mi ima par prijatelja (3) sa ebaya je i kopija orginala. Prezadovoljni su sa njom u svim uvjetima
FrankyRC
FrankyRC
spikač
spikač

Male
Broj postova : 513
Godine : 37
Lokacija : Makarska
Datum registracije : 18.11.2011

[Vrh] Go down

SoftShell jakna Empty Re: SoftShell jakna

Postaj by Ziga 09.10.13 21:09

Imaš u Lidlu sad nekakve za male pare pa odi vidi ako raja nije razgrabila za šaku dolara SoftShell jakna 747986 SoftShell jakna 747986
Ziga
Ziga
tipko
tipko

Male
Broj postova : 86
Godine : 43
Lokacija : Zagreb, Maksimir
Datum registracije : 02.12.2011

[Vrh] Go down

SoftShell jakna Empty Re: SoftShell jakna

Postaj by vens 10.10.13 0:19

A sta kazete za ovu cikrilan? prvu ?
vens
vens
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 33
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 26.03.2012

[Vrh] Go down

SoftShell jakna Empty Re: SoftShell jakna

Postaj by pirat 10.10.13 9:49

ovo u lidla je skart tezi, ne vrijedi ni 50kn
pirat
pirat
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1217
Godine : 38
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 19.01.2012

[Vrh] Go down

SoftShell jakna Empty Re: SoftShell jakna

Postaj by pirat 17.10.13 12:35

jel moze tko prokomentirati ove njihove velicine, kako se izmeriti?
cine mi se mjere dosta krupne..

evo to je ova jakna
https://www.youtube.com/watch?v=kwiOmWtdM-Y
pirat
pirat
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1217
Godine : 38
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 19.01.2012

[Vrh] Go down

SoftShell jakna Empty Re: SoftShell jakna

Postaj by Inspektor 19.10.13 22:30

Cijena je naravno sumnjivo primamljiva SoftShell jakna 747986 Moje iskustvo s kupovanjem kineske odjeće je miješano. U par navrata sam prošao odlično, neke stvari su se pokazale zaista iznad svih očekivanja, ali isto tako je bilo i teških razočarenja. U konkretnom slučaju, mislim da su ove s drugog linka jako problematične, jer to na fotkama u biti jesu North Face jakne. Dakle, ne kopije, nego su to doslovno fotke North Face soft shell jakni koje je netko maznuo s interneta i samo im pikselirizao logotip NF-a da se ne vidi.

E sad, može biti da ti dođe jakna koja samo približno izgleda kao ovo na slici ili ti može doći punokrvna kopija NF-a, dakle sa NF logotipima i svime ostalim. U ovom drugom slučaju bih ti preporučio da naručuješ samo unutar EU, jer ako ti carina to otvori (a hoće) i skuži da je lažnjak, onda si nagrabusio:
- zapljena i uništavanje robe
- osobi koja je robu pokušala uvesti ide novčana kazna i ako se ne varam sud

Što se kvalitete tiče, vidio sam neke kopije koje kad staviš uz original apsolutno nema nikakve razlike. Ponekad su stvarno toliko detaljne da ti jednostavno nije jasno kako netko može toliko kvalitetno iskopirati tuđi proizvod. Razlika je što se najčešće koriste jeftiniji materijali, npr. ne pravi goretex nego neki zamjenski materijal koji slično izgleda, a uglavnom ima lošije karakteristike.

Ako ti disanje jakne nije na vrhu liste prioriteta, mislim da se nećeš razočarati. Za nosit po gradu i neku lakšu aktivnost, definitivno ne bi smjelo biti problema. Za neke ozbiljnije stvari posegni dublje u džep.

U svakom slučaju, treba biti jako oprezan s takvim narudžbama. Posebno na odjeću i obuću! Ali kao što rekoh, unutar EU si miran jer nema carine.
Inspektor
Inspektor
lingua
lingua

Male
Broj postova : 424
Godine : 41
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 10.04.2012

[Vrh] Go down

SoftShell jakna Empty Re: SoftShell jakna

Postaj by pirat 07.01.14 18:45

jel se isplati uzeti softshell bez kapuljace..? meni bi namjena softshella bila nositi u uvjetima vjetra i neke kisice, a cemu onda to kad ne mozes pokriti glavu..

kakav vam se cini ovaj mckinlyev?
http://www.mckinley.eu/apparel/jackets-vests/apparel-jackets--vests-softshell-jacket-madadeni-winter-jacket-ux-p4065#
pirat
pirat
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1217
Godine : 38
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 19.01.2012

[Vrh] Go down

SoftShell jakna Empty Re: SoftShell jakna

Postaj by Inspektor 07.01.14 19:27

Pirat, ja svakodnevno na posao nosim Propper Defender Echo softshell jaknu bez kapuljače. Ako je vani vjetar ili ako je jako hladno, ionako uvijek imam kapu od flisa. E sad, za kišu definitivno jest problem ako nemaš kapuljaču, ali s druge strane, kapuljača ponekad i smeta. Ako vidim da bi moglo pljuštati, onda radije obučem klasičnu Goretex jaknu s kapuljačom.
Inspektor
Inspektor
lingua
lingua

Male
Broj postova : 424
Godine : 41
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 10.04.2012

[Vrh] Go down

SoftShell jakna Empty Re: SoftShell jakna

Postaj by pirat 07.01.14 19:34

ma bio danas u intersporta, na snizenju dodje 170kn, samo jedan artikal u velicini koja mi pase i to sa zapecenim djepom, ne moze se patent otvoriti nikako, probali tamo prckati, spricati sa wd-om al ne ide, kazu da su inace takvu robu prodavali pod roba sa greskom i snize se jos, ja kazem da cu uzeti i nozem osici taj patent, ionako ne zatvaram djepove jer drzim ruke unutra, kad ova kaze da ne moze jer ne smiju to vise raditi nego vracaju robu u centralu..
i sad ne znam isplati li se zafrkavati oko narucivanja tog artikla iz drugih poslovnica ili da trazim na drugom mjestu.. otici cu sutra do hervisa vidjeti, ako tamo nema ili ovo ili ebay
pirat
pirat
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1217
Godine : 38
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 19.01.2012

[Vrh] Go down

SoftShell jakna Empty Re: SoftShell jakna

Postaj by pirat 14.01.14 10:46

narucio sam da mi posalju iz druge poslovnice.. usput malo prosvrljao po trgovini i vidim da su ovu sa greskom vratili medju robu na prodaji, nema istaknuto da je sa greskom.. ocito cekaju da netko kupi tko nece primjetiti..
pirat
pirat
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1217
Godine : 38
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 19.01.2012

[Vrh] Go down

SoftShell jakna Empty Re: SoftShell jakna

Postaj by Inspektor 29.01.14 21:40

Evo malo vraćam temu iz naftalina, ali nedavno sam naletio na odličnu softshell jaknu, pa čisto da nadopunim temu. U pitanju je Mil tec softshell pro jakna i mogu samo izraziti moje opće oduševljenje kvalitetom, izgledom i funkcionalnošću - a i cijena je više nego pristojna.

SoftShell jakna GktzAYQ

Za početak, jakna ima nevjerojatan broj džepova. Osim dva uobičajena džepa naprijed, na prsima su još četiri dodatna džepa, od kojih se dva može pristupiti i s unutarnje strane jakne. Svi vanjski zipovi imaju zaštićeni i natkriveni vrh tj. početak zipa, tako da voda koja se slijeva ne može ući u džep. Također, svi zipovi su windproof. U unutrašnjosti (osim ona dva džepa koji se mogu otvoriti iz vana i iznutra) su još dva dodatna džepa. Na svakom rukavu se nalazi još jedan veliki džep sa zipom, a na nadlaktici je još jedan džep sa velcro zatvaranjem koji služi za umetanje ojačanja, ali definitivno može poslužiti i za druge namjene. Za kraj, na donjem dijelu leđa se nalazi još jedan veliki džep. Na gornjem dijelu leđa je još jedan "džep" - dupli sloj sa velcro patchevima, koji služi za sakrivanje policijske ili security oznake. Ako znate na što mislim... To su one velike oznake na leđima koje se samo izvuku van. Za civilnu upotrebu, naravno, nebitno.

Materijal je klasični softshell, ali cijela ramena i vanjske strane rukava su ojačane cordurom. Na prsima i ramenima su mjesta za velcro prišivke. Rukavi se mogu stegnuti sa velcro steznicima, a u unutrašnjosti rukava je elastični obrub s rupom za palac, tako da zagrijani zrak iz unutrašnjosti ne izlazi van, a pomaže i kod sprječavanja ulaska vode u rukave.

Ispod pazuha su veliki otvori za ventilaciju, a unutra su dva shock corda s kojima možete jaknu stegnuti na dvije razine oko struka i oko stražnjice. Na bokovima su dva dodatna zipa, za lakši pristup pederuši, nožu ili oružju. Cijela unutrašnjost je podstavljena sa flisom, tako da je jakna vrlo topla, čak i ovim zimskim uvjetima. Ovratnik je visok, na poleđini je još jedan velcro za koji nemam pojma čemu služi, a s obje strane su skrivene rupe za provlačenje žice od slušalica ili mikrofona. To je još jedna stavka koja za civilnu upotrebu nije presudna, ali s druge strane, može poslužiti ako želite slušati romantične pjesme na vašem ipodu dok pada kiša.

Cijena je bila ravno 650 kn u, inače odlično opskrbljenom, sarajevskom Army shopu. Bio sam u prolazu, malo se cjenkao i nisam mogao odoljeti. Pa eto, kolege iz BiH - topla preporuka, pogotovo što je cijena jakne vani između 800 i 1100 kn.

U usporedbi sa npr. Propperovom Defender Echo softshell jaknom, koja košta duplo više i koju posjedujem i koristim već duže vrijeme, ova jakna je bolja u apsolutno svakom pogledu. Jedina zamjerka je što s jaknom ne dolazi kapuljača, niti se ista može nabaviti naknadno.

Možda netko od admina može editirati link od forumaša Krom, da ne kida wrapping na cijelom threadu.
Inspektor
Inspektor
lingua
lingua

Male
Broj postova : 424
Godine : 41
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 10.04.2012

[Vrh] Go down

SoftShell jakna Empty Re: SoftShell jakna

Postaj by Ikarus 29.01.14 23:24

Riješeno...
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

SoftShell jakna Empty Re: SoftShell jakna

Postaj by goxxon 30.01.14 14:14

@Inspektor: kolega, je li ima tih jakni negdje kod nas za kupiti?
goxxon
goxxon
guru
guru

Male
Broj postova : 3594
Godine : 44
Lokacija : ZG/OT
Datum registracije : 17.11.2010

[Vrh] Go down

SoftShell jakna Empty Re: SoftShell jakna

Postaj by Inspektor 30.01.14 15:07

Goxxon, kod nas nemam pojma, ja nisam nigdje vidio, ali možda je neki noviji model. Mislim da bi trebalo sigurno biti u slovenskom Admiralu, oni imaju puno Mil-tec proizvoda, a pošto smo u EU, platiš samo poštarinu i to je to.
Inspektor
Inspektor
lingua
lingua

Male
Broj postova : 424
Godine : 41
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 10.04.2012

[Vrh] Go down

SoftShell jakna Empty Re: SoftShell jakna

Postaj by Utvara 30.01.14 15:54

Nije kod nas, ali evo je ovdje
http://www.army-shop-hr.com/i/a/5089/10/softshell-jakna-mil-tec-plus

Meni osobno softshell bez kapuljače anulira poantu takve jakne, ali naravno, svakom njegovo SoftShell jakna 747986
Kod ove konkretne, koja stvarno izgleda mrak, treba uzeti u obzir da je to ipak Mil Tec. Za te novce se može nabaviti i pouzdanijih imena koje nude praktički isto
Npr
http://www.checkpointarmyshop.com/odjeca/jakne/view/374
ili
http://gunfire.pl/product-eng-1152201803-Kurtka-COUGAR-QSA-COYOTE.html
ili
http://gunfire.pl/product-eng-1152198120-Softshell-type-jacket-Sage-Green.html
Utvara
Utvara
bomber
bomber

Male
Broj postova : 143
Godine : 46
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 10.08.2011

[Vrh] Go down

SoftShell jakna Empty Re: SoftShell jakna

Postaj by Inspektor 30.01.14 16:49

Utvara, vjeruj mi na riječ, kakve god predrasude imali o Mil-tecu, kod ove jakne ih treba staviti na stranu. U trgovini su kraj ove jakne bile još i Propperova, Alpha Industries, 5.1.1 i ako me sjećanje služi Highlanderova softshell jakna. Ni jedna nije bila dobra kao ova, zato sam ju na kraju i kupio. Meni osobno najveća prednost, osim količine džepova, jest Cordura na ramenima i rukama. Ruksak često nosim zbog posla, a također se nerijetko dogodi da sam na zemlji s laktovima. Slažem se za kapuljaču, prava šteta. Možda nešto pokušam iskombinirati u kućnoj radinosti...
Inspektor
Inspektor
lingua
lingua

Male
Broj postova : 424
Godine : 41
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 10.04.2012

[Vrh] Go down

SoftShell jakna Empty Re: SoftShell jakna

Postaj by pirat 30.01.14 17:15

po cemu se razlikuju ovi takticki brendovi od planinarskih..? po meni je to dosta novaca za softshell kakav god bio..
pirat
pirat
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1217
Godine : 38
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 19.01.2012

[Vrh] Go down

SoftShell jakna Empty Re: SoftShell jakna

Postaj by Utvara 30.01.14 17:39

Taktički brandovi se od planinarskih uglavnom razlikuju po izboru boja i rasporedu džepova. Ništa pretjerano bitno. Taktički eventualno nude opcije s više džepova.
Utvara
Utvara
bomber
bomber

Male
Broj postova : 143
Godine : 46
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 10.08.2011

[Vrh] Go down

SoftShell jakna Empty Re: SoftShell jakna

Postaj by Inspektor 30.01.14 18:28

I naravno izgledu SoftShell jakna 747986 Da li su razlike bitne ili nebitne ovisi o tome kako i za što ih se koristi. Npr. taktički su obično dizajnirani za nošenje i korištenje oružja i druge dodatne opreme, džepovi su veći (da stane oružje ili magazini s municijom), planinarski obično nemaju zipove na bokovima, taktički to imaju upravo radi nošenja oružja na opasaču. Na taktičkima često imaš predviđena mjesta za oznake, značke, olovke, svjetiljke itd.
Inspektor
Inspektor
lingua
lingua

Male
Broj postova : 424
Godine : 41
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 10.04.2012

[Vrh] Go down

SoftShell jakna Empty Re: SoftShell jakna

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.