FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Električni bicikli - dali je ovo budućnost???

+4
palac
duke
chumaman
Ikarus
8 posters

Go down

Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? Empty Električni bicikli - dali je ovo budućnost???

Postaj by Ikarus 22.09.13 13:58

El. bicikli nisu nikakva novost, kako na svjetskom tako ni na našem tržištu.

Ono šta je novost je da je to jedan od naših proizvod i uvijek me takve stvari vesele....

Ono šta se vidi na prvu, barem po meni, zadnja suspenzija izgleda slabašno za takvu, barem po slikama tešku "ramu" odnosno cijelu težinu bicikla, iako u tekstu nisam naišao na težinu, siguran sam da je negdje već pisano o tome...

http://www.vecernji.hr/auti/elektricni-bicikl-mate-rimca-danas-prodaji-clanak-608218

Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? Empty Re: Električni bicikli - dali je ovo budućnost???

Postaj by chumaman 22.09.13 14:25

Greyborg nije tako novi projekat el. bicikla i sigurno je jedan od prvih ozbiljnih u Hrvata Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? 747986 

Pa tako konačno pojavljivanje u široj javnosti izgleda novost a HAL je stari lisac u tim vodama
izvrstan je to projekt ,tko želi može sam istražiti.....Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? 469245 
O samoj elektrifikaciji bicikala sve naj i sam se služim te informiram  svakako je dobro da se ideja širi....Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? 304316


Zadnja promjena: chumaman; 22.09.13 14:29; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : video)
chumaman
chumaman
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1451
Godine : 32
Lokacija : između
Datum registracije : 26.10.2011

[Vrh] Go down

Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? Empty Re: Električni bicikli - dali je ovo budućnost???

Postaj by duke 22.09.13 14:32

stealth
samo kad nebi koštali ko svetog petra kajgana...
duke
duke
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1239
Godine : 39
Lokacija : Sveti Ivan Zelina
Datum registracije : 04.04.2012

[Vrh] Go down

Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? Empty Re: Električni bicikli - dali je ovo budućnost???

Postaj by chumaman 22.09.13 14:40

Moram da dodam ovaj Berlinski koji nije tako nov ali je sigurno daleko zanimljiviji s tehničke strane
uostalom kad se odlučite za el.bicikli briga su samo baterije....Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? 478256
chumaman
chumaman
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1451
Godine : 32
Lokacija : između
Datum registracije : 26.10.2011

[Vrh] Go down

Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? Empty Re: Električni bicikli - dali je ovo budućnost???

Postaj by palac 22.09.13 23:08

lijepo to izgleda danas, no nakon nekog vremena donijeti će zakone i za njih, bojim se jako brzo, no u svakom slučaju jako interesantno, meni osobno ovi artasovi izgledaju jako dobro . . .

http://www.artas.hr/vozila/elektricna_vozila.htm
palac
palac
bomber
bomber

Male
Broj postova : 103
Godine : 66
Lokacija : zagreb sesvete
Datum registracije : 08.08.2010

[Vrh] Go down

Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? Empty Re: Električni bicikli - dali je ovo budućnost???

Postaj by Ziga 23.09.13 23:53

Bicikl je ruglo i posve nepraktičan

1. Treba ga registrirati jer je prejak za električni bicikl
2. Nema svjetla, nema retrovizore (prejak ebicikl se mora voziti po cesti)
3. Ako padneš a taj bicikl padne na tebe, ima da te polomi
4. Što će mu pedale? tko može okretati pedale na tom teškom
   čudu i još svoju težinu na tome?
5. Cijena je prenapuhana (loša oprema)


Na slici je bicikl koji vrijedi 6000 Eura.
Ne samo da ima 20kg skupa, već ima za par klasa bolje komponente gore
uključujući i 11spd grupu i 2 klipne kočnice.
Osim toga i prelijepo izgleda naspram one grozote...

Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? Lm421lhearob8inpyh2z_thumb
Ziga
Ziga
tipko
tipko

Male
Broj postova : 86
Godine : 43
Lokacija : Zagreb, Maksimir
Datum registracije : 02.12.2011

[Vrh] Go down

Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? Empty Re: Električni bicikli - dali je ovo budućnost???

Postaj by Ikarus 24.09.13 0:01

Ziga istina je da je oprema dosta loša, to je ono šta se na prvu odma vidi, to je neupitno i "pretpostavka" da je težak, (treba malo potražit po netu tu informaciju) ali to je da je pre jak ne stoji jer kolko znam nisu još zakonom odredili snagu a ako i jesu nema nikakve veze jer su talijani već naveliko tome doskočili a riješava se vrlo jednostavno.

Oni to riješavaju na sljedeći način, imaju nekoliko vrsti motora sa različitim specifikacijamam koji imaju potpuno isti motor ali drugacije elektronički reguliran i na taj način ih svrstavaju u 3 kategorije.

Tako da je to riješenje jednostavno ko pritiskanje gumba na "određenom" daljinskom...
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? Empty Re: Električni bicikli - dali je ovo budućnost???

Postaj by rinos 24.09.13 0:30

Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? Gocycleg2_white_right_300 Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? 193-2T

60tak km na baterije.brzina do 25 km/h (uz povremeno pedaliranje,ali ovo i nije predviđeno za duge ture,nego gradsku vožnju)
rinos
rinos
spikač
spikač

Male
Broj postova : 668
Godine : 58
Lokacija : tu i tamo
Datum registracije : 28.09.2009

[Vrh] Go down

Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? Empty Re: Električni bicikli - dali je ovo budućnost???

Postaj by chumaman 24.09.13 8:52

Korisnik sam Artasovog kompleta već nešto godina ,tako sam skupljao informacije te iskustva Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? 478256 
naravno da je cijena naj važnija pri investiciji u e. bicikli jer ostalo kao kod normalnog nebo je granica Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? 166116 
sve ovisi o afinitetima i dubini džepa Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? 704997 
Mene je kao svakog korisnika i kupca zanimalo kao i većinu, uloženo - dobiveno .
Nakon 3-4 godine korištenja Atrasovog kompleta mogu samo reći da je više nego isplativ
još guraju stare olovnjače(15kg) samo je nakon prve montaže na trekking,koja se za naše ceste i
težinu kompleta i vozača nije pokazala naj riješenjem pa je sve skupa kompletirano na solidni MTB.
Ovaj put su kotači i gume(big apple) spremni za naše uvjete i bicikli je ovu sezonu izvozio ,UF..Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? 747986 
Nemalo sam iznenađen da je ovaj bicikli daleko lakši za vozit i najbolje bi bilo da vidite lica ljudi
kad uz pomoć motora pedalirate uz 12% uzbrdicu a oni vas doživljavaju kao da idete nizbrdo Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? 478256 Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? 478256 
Slika bicikla još u montaži,promjenjeno je i uloženo dosta toga (volan,lulica,sic,prtljažnik,komplet guma i samokrpajućih zračnica,shifteri....itd) ali Vrijedilo je Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? 304316 
Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? <a href=Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? Nfq6  " />
chumaman
chumaman
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1451
Godine : 32
Lokacija : između
Datum registracije : 26.10.2011

[Vrh] Go down

Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? Empty Re: Električni bicikli - dali je ovo budućnost???

Postaj by Aleksa 24.09.13 14:02

Koristim E-bike vec dvije godine i mislim da jeste buducnost u elektifikaciji.Imam holandsku Spartu i jednom rjecju je sjajna.Doduse treba imati mjeru pa znati i svrhu e-bicikla,a to nije da se non-stop vozi pomocu motora.Ja svakodnevne obaveze i odlazak na posao obavljam bicom i elekticni mi omogucava da dodjem na posao,a da se ne oznojim..jer je ipak malo nezgodno doci mokar na posao Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? 592423 ,a vracam se kuci pedalirajuci.Ne podrzavam bas ugradnju motora u montbike,jer tu i jeste svrha da se oznojimo,ali sto ljudi sto cudi.Vjerujem da ima ljudi koji zele uzivati u prirodi,a nemaju kondicije..pa je to logicno rjesenje.
U svakom slucaju e-bike je odlicna zamjena za motore,a ipak omoguci onaj kontakt sa prirodom..da covjek moze vidjeti pri voznji i sta se desava u gradu (prirodi).

Evo moje Sparte Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? 747986 
[img]Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? 5nt3pj[/img]
Aleksa
Aleksa
tipko
tipko

Male
Broj postova : 66
Godine : 51
Lokacija : Banja Luka
Datum registracije : 11.12.2012

[Vrh] Go down

Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? Empty Re: Električni bicikli - dali je ovo budućnost???

Postaj by Mraz 24.09.13 19:49

Meni to ubija pojam samog bicikla... kada je već toliko razrađeno neka mu se skinu pedale, nazove ga e-motor i gotovo.

Najbolje kada netko tko vozi to "čudo" kaže da se bavi biciklizmom.


Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? Empty Re: Električni bicikli - dali je ovo budućnost???

Postaj by Aleksa 24.09.13 20:13

Pa nisi bas u pravu,kad mu se skinu pedale ne radi.Moras okretati pedale da bi vozio i ne elektro pogon,jer je on samo ispomoc,jer je to pedalec sistem.
Ne ubija pojam bicikliranja,jer izbor je tvoj hoces li ga ukljuciti ili ne.Ja se bavim biciklizmom,naravno sa drugim biciklom,ali kako sam napisao e-bike ima svoju primjenu i treba ga koristiti za njegovu namjenu.Kako nema nista univerzalno nije ni on svemoguc,jer ne mjenja ni mtb bicikl ni skuter,ali dobar kompromis.
Aleksa
Aleksa
tipko
tipko

Male
Broj postova : 66
Godine : 51
Lokacija : Banja Luka
Datum registracije : 11.12.2012

[Vrh] Go down

Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? Empty Re: Električni bicikli - dali je ovo budućnost???

Postaj by Mraz 24.09.13 20:41

Možda sam se nespretno izrazio, nisam mislio na tvoj komad niti na DIY projekte nego na Grejp koji u reklami "jede" singlice a pedale služe samo kao oslonac za noge. Za gradsko prometalo je e-bike OK ideja, ali MTB na baterije... meni osobno, glupost.





Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? Empty Re: Električni bicikli - dali je ovo budućnost???

Postaj by chumaman 24.09.13 21:30

Mrazo, iz ovakvih komentara se da isčitati ego, ok bicikliraš intenzivno pa si 'zavaren' Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? 478256 
Ustvari je stvar gledišta na temu el.bicikla,osobno pratim rad Zvonimira Sučića i ova fuzija s Rimcom
je samo uspješna nadgradnja svega onoga što jako uspješno radi na polju el.bicikala u svakom pogledu.
Stvar je otprilike ista kako su konjanici gledali na prve vozače automobila....Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? 747986 
Za daljnje argumente pogledati specifikacije pogonskog dijela Greypa - 'Schlumpf drive'
http://www.cyclelicio.us/2010/schlumpf-belt-drive-system/  Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? 304316


Zadnja promjena: chumaman; 24.09.13 21:38; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : dodan video)
chumaman
chumaman
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1451
Godine : 32
Lokacija : između
Datum registracije : 26.10.2011

[Vrh] Go down

Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? Empty Re: Električni bicikli - dali je ovo budućnost???

Postaj by Ziga 24.09.13 23:49

ikarus je napisao/la: ali to je da je pre jak ne stoji jer kolko znam nisu još zakonom odredili snagu.
Kolega,

moram te ispraviti, nema to veze s talijanima, svaka država ima svoje propise.

Dana 21. lipnja 2013. godine, Hrvatski sabor donio je Zakon o izmjenama i dopunama Zakona o sigurnosti prometa na cestama, koji je stupio na snagu na dan pristupanja Republike Hrvatske Europskoj Uniji. Ovim se Zakonom u pravni poredak Republike Hrvatske prenose odrađene direktive Europske unije. Spomenutim zakonom mijenja se definicija bicikla iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama iz 2008. godine (Članak 2. stavka 1. točka 49.) kojim je bicikl definiran kao ”vozilo koje ima najmanje dva kotača i koje se pokreće isključivo snagom vozača”. Novim zakonom bicikl se definira kao “vozilo koje ima najmanje dva kotača i koje se pokreće isključivo snagom vozača ili koje je opremljeno pedalama i pomoćnim električnim motorom čija najveća trajna snaga nije veća od 0,25 kW i koja se progresivno smanjuje do nule kad brzina dostigne 25 km/h, ili prije, ako vozač prestane pokretati pedale”.

Dakle, električni bicikl snage do 0,25kW koji ima ugrađen elektromotor kao pomoć vozaču, ulazi u kategoriju bicikla te time za takav električni bicikl nije potrebna registracija, niti vozačka dozvola, niti osiguranje te se na njih ne odnosi postupak homologacije. Vozačka dozvola, osiguranje i registracija obvezni su samo za električne bicikle ili skutere koji se pokreću isključivo snagom elektromotora i prelaze navedene vrijednosti snage i brzine od 0,25 kW i 25 km/h.
Ziga
Ziga
tipko
tipko

Male
Broj postova : 86
Godine : 43
Lokacija : Zagreb, Maksimir
Datum registracije : 02.12.2011

[Vrh] Go down

Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? Empty Re: Električni bicikli - dali je ovo budućnost???

Postaj by chumaman 25.09.13 9:03

Hladni glas tehnologije ,kad nas već točak nosi u budućnost Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? 304316 



Zadnja promjena: chumaman; 25.09.13 9:08; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : more video)
chumaman
chumaman
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1451
Godine : 32
Lokacija : između
Datum registracije : 26.10.2011

[Vrh] Go down

Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? Empty Re: Električni bicikli - dali je ovo budućnost???

Postaj by Aleksa 25.09.13 9:32

Ovaj bicikl ce biti vjerovatno po mjeri vecine forumasa.Kako sam ljubitelj prakticnih stvari,nadam se da cu se doceepati i ja jednog primjerka za par godina.Uglavnom..proizvodnja ovog novog modela krece ovaj mjesec,moguce je birati velicinu bicikla,konfiguraciju tockova,mjenjacke grupe,bilo koji tip elektro motora dostupan na trzistu i brdo dodatne opreme (zbog kojeg ce vecina i kupiti ovako nesto).Cjena..sitnica Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? 478256.





Aleksa
Aleksa
tipko
tipko

Male
Broj postova : 66
Godine : 51
Lokacija : Banja Luka
Datum registracije : 11.12.2012

[Vrh] Go down

Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? Empty Re: Električni bicikli - dali je ovo budućnost???

Postaj by chumaman 25.09.13 10:39

Još bolje ,ugledajmo se na Švicarce Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? 478256 


Te po meni extra model ,cijena švicarska 4000EU
težina 20kg nosivost 160kg
[img]Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? G3fv [/img]
Odlično prevozno sredstvo za svako kućanstvo ,te svakako bolja zamjena za svaki skuter Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? 747986 
chumaman
chumaman
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1451
Godine : 32
Lokacija : između
Datum registracije : 26.10.2011

[Vrh] Go down

Električni bicikli - dali je ovo budućnost??? Empty Re: Električni bicikli - dali je ovo budućnost???

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.