FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Prva pomoc i slicno

Go down 
Autor/icaPoruka
smajo122
bebač
bebač

Male
Broj postova : 3
Godine : 20
Datum registracije : 22.05.2013

PostajNaslov: Prva pomoc i slicno   23.08.13 20:49

evo napravit cu jedan duzi post i nadam se da cu vam  pomoci,i ako imam samo 15 godina znam puno o prvoj pomoci i zmijama,prvo bi poceo sa ugrizom zmije tj. nasi otrovni zmija,nasi doktori su jako slabo informisani oko ugriza zmija i takvih stvari jer se rijetko desavaju,tako da bi najbolje bilo da ako odete u bolnicu predstavite se kao amater herpetolog ili sl. te im objasnite neke stvari,vidio sam ovog druga sa forum i njeguvu pricu sa ugrizom poskoka i lijecnici su mnogo grijesili,prvo nebi trebali davati protuotrov ako je samo neko lokalno oticanje i sl. znaci bolje je sacekati i vidjeti reakciju tjela pa onda ustanoviti dali treba protuotrov,adrenalin ili sl. Kod prve pomoci nikad ali bas nikad ne rezati ranu jer mozete porezati žilu i otrov ce se brze siriti tijelom,otrov nikad ne treba isisavati ustima jer mozete imati malu ranicu i otrov ce uci u nju poceti se siriti po glavi i imate ozbiljne probleme,ne paliti(zagrijavati)mjesto ugriza jer se njiihovi otrovi razlazu tek na 110 stepeni celzijuva,ne ni hladit jer se onda otrov zadrzava i bude vece lokalno razaranje,nebi ni preporucio podvezivanje jer zaustavite krvotok i mozete dobiti gangrenu ruke de slijedi amputacija,trebalo bi se lagano omotati sa necim da se zaustavi ili uspori linfotok ali nebi preporucio pocetnicima,po meni najbolje stvar je kupiti u apoteci ili na internetu ASPIVNIN znaci to je vakumska pumpica sa raznim dodatcima znaci ako vas ujede komarac imate dodatak s kojim ce te isisati otrov isto tako imate i za zmije milim da kosta oko 15-20 eura,pogledaj te na youtube prezentacije o njemu,eto to je sve pozz
[Vrh] Go down
Okibex
spikač
spikač

Male
Broj postova : 706
Godine : 24
Datum registracije : 27.11.2012

PostajNaslov: Re: Prva pomoc i slicno   24.08.13 22:41

Protuotrov se daje u svim slučajevima (ako se čeka reakcija, može biti prekasno), adrenalin se nikad ne daje (čisto zato jer postoji epinefrin, ali i ubrza rad srca i otrov se brže proširi tijelom), isisavanje se ne preporuča i iz istog razloga koji si naveo za rezanje (pucanje kapilara i dodatno širenje otrova), podvezuje se (manji je rizik od gangrene nego od otrova), a ta pumpa ti radi isto što i isisavanje (pucaju žile oko mjesta isisavanja i otrov se širi brže i efikasnije).
[Vrh] Go down
JillValentine
spikač
spikač

Male
Broj postova : 688
Godine : 28
Datum registracije : 23.04.2012

PostajNaslov: Re: Prva pomoc i slicno   24.08.13 22:46

Okibex je napisao/la:
Protuotrov se daje u svim slučajevima (ako se čeka reakcija, može biti prekasno), adrenalin se nikad ne daje (čisto zato jer postoji epinefrin, ali i ubrza rad srca i otrov se brže proširi tijelom), isisavanje se ne preporuča i iz istog razloga koji si naveo za rezanje (pucanje kapilara i dodatno širenje otrova), podvezuje se (manji je rizik od gangrene nego od otrova), a ta pumpa ti radi isto što i isisavanje (pucaju žile oko mjesta isisavanja i otrov se širi brže i efikasnije).
Cisto da ne zivis u zabludi da ti glupi jillvalentine nesto kaze.... Epinefrin je adrenalin...Vjestacki adrenalin....
[Vrh] Go down
Okibex
spikač
spikač

Male
Broj postova : 706
Godine : 24
Datum registracije : 27.11.2012

PostajNaslov: Re: Prva pomoc i slicno   24.08.13 22:49

Da, znam to. Zato sam i napisao da se adrenalin ne koristi jer postoji epi, zamjena.
A tko je rekao da si glup?
[Vrh] Go down
JillValentine
spikač
spikač

Male
Broj postova : 688
Godine : 28
Datum registracije : 23.04.2012

PostajNaslov: Re: Prva pomoc i slicno   24.08.13 22:50

Okibex je napisao/la:
Da, znam to. Zato sam i napisao da se adrenalin ne koristi jer postoji epi, zamjena.
A tko je rekao da si glup?
JA ! hahaha
[Vrh] Go down
smajo122
bebač
bebač

Male
Broj postova : 3
Godine : 20
Datum registracije : 22.05.2013

PostajNaslov: Re: Prva pomoc i slicno   25.08.13 1:05

odradeno je mnogo testova za aspivenin u Francuskoj i SAD-u te su testovi pokazali na 85% slucajeva aspivenin pomaze,te glavni test uraden na rattlesnake(cegrtusama) koji je uspjesno eliminirao 39% otrova,uz to i herpetolosko drustvo iz Flo RIde preporucuje aspivenin, i mislio sam na adrenalin da se aje u slucaju Anafilaksije tj. burne alergiske reakcije
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Prva pomoc i slicno   

[Vrh] Go down

Prva pomoc i slicno
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Prva pomoc i slicno
» Prva pomoć-SAS priručnik za preživljavanje
» Sve sto trebate znati o poskoku i prva pomoc