FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Rakovi

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
cetinalov1
bebač
bebač

Male
Broj postova : 9
Godine : 20
Datum registracije : 28.04.2011

PostajNaslov: Rakovi   15.07.13 23:28

Zanima me susreće li se itko sa rječnim rakovima jer ih u mojoj rijeci i njenim pritocima nestali nakon račje kuge, mislim da postoje mjesta gdje je voda dovoljno čista da ih pustim tamo pa bi mi trebali opisi njihovih staništa.
[Vrh] Go down
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3395
Godine : 54
Datum registracije : 05.10.2011

PostajNaslov: Re: Rakovi   16.07.13 9:20

Puno sam ih se nalovio i najeo, pa samo par crtica. Nisam primjetio neki poseban tip staništa koji preferiraju; nalazio sam ih na najrazličitijim mjestima, uglavnom po hladnim ličkim jarugama, potocima i rječicama oko Svetog Roka, na šljunkovitu dnu, ali i na mulju. Puno ih ima i u Stajničkoj jaruzi, blizu Jezerana. Također, postoji fama kako je za njihovo stanište presudna djevičanska čistoća vode. Da tome nije tako, dokaz su jezera u Rakitju pokraj Zagreba gdje ih je more (pogotovo u jezeru Tempo), a gdje voda jest relativno čista, ali daleko od prve kategorije. Kako ste primjetili, povremeno ih pokosi račja kuga, bolest koja ponovo nema veza s čistoćom vode, nego je virusna, ako se ne varam. Nakon nekoliko godina, niotkuda se ponovo pojave. O načinima lova neću, vjerovatno su vam poznati, no čini mi se da su unatrag desetak godina trajno zaštićeni. Također, ni o načinu života, mjenjanju oklopa, itd...
[Vrh] Go down
cetinalov1
bebač
bebač

Male
Broj postova : 9
Godine : 20
Datum registracije : 28.04.2011

PostajNaslov: Re: Rakovi   19.07.13 17:49

puno hvala
[Vrh] Go down
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3395
Godine : 54
Datum registracije : 05.10.2011

PostajNaslov: Re: Rakovi   22.07.13 9:26

Molim, mladi kolega, molim, samo pitajte.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Rakovi   

[Vrh] Go down

Rakovi
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Riječni rakovi :)
» Noć na Samoborskom gorju