FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

WORK SHARP ručni belt grinder

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor/icaPoruka
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Broj postova : 4658
Datum registracije : 30.09.2010

PostajNaslov: Re: WORK SHARP ručni belt grinder   06.03.16 21:39

Gdje si to kupio crni Hombre,baš interesantna hobi stvarčica.
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2657
Godine : 62
Datum registracije : 05.06.2011

PostajNaslov: Re: WORK SHARP ručni belt grinder   06.03.16 22:56

United Kingdom.
Dolazi s jednom trakom P80 (kao i većina sličnih) i to jako lijepo brusi. Nešto sam radio s navojnom šipkom od 6mm i nakon što sam je otpilao oborio sam ivice skoro kao s tokarskim strojem ali ja sam to nabavio za noževe i finije gradacije i onda kad staviš 800 i pokušaš prisloniti uz traku iza koje je željezna podloga jako lupa na spoju trake jer je prevelika obodna brzina. Ovako iz ruke kao što je Work Sharp radi savršeno (a i košta manje).
[Vrh] Go down
gorky
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1447
Godine : 40
Datum registracije : 19.11.2012

PostajNaslov: Re: WORK SHARP ručni belt grinder   07.03.16 10:37

Hombre je napisao/la:
Ovako iz ruke kao što je Work Sharp radi savršeno (a i košta manje).

To bi možda moglo biti izvrsno rješenje za Šjor optičara!
[Vrh] Go down
http://www.g-knives.com
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3265
Godine : 53
Datum registracije : 05.10.2011

PostajNaslov: Re: WORK SHARP ručni belt grinder   07.03.16 11:03

gorky je napisao/la:
Hombre je napisao/la:

Ko je taj ?
[Vrh] Go down
gorky
mr.spika
mr.spika

Male

PostajNaslov: Re: WORK SHARP ručni belt grinder   07.03.16 12:51

ivo je napisao/la:
gorky je napisao/la:
Hombre je napisao/la:

Ko je taj  ?

[Vrh] Go down
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 6524
Godine : 30
Datum registracije : 26.02.2010

PostajNaslov: Re: WORK SHARP ručni belt grinder   07.03.16 17:58

Krivolovatza i lovokradzica ima podosta, budi precizniji!

[Vrh] Go down
Mad Max
spikač
spikač

Male
Broj postova : 655
Godine : 49
Datum registracije : 15.01.2011

PostajNaslov: Re: WORK SHARP ručni belt grinder   07.03.16 19:08

Hombre / brusilitza ti odlično izgleda ... kolika mu je bila cjena ako nije tajna ?

L.p. Max

Jel neko vidio Ivu ?

Zadnja promjena: Mad Max; 08.03.16 21:56; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
ivo
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: WORK SHARP ručni belt grinder   07.03.16 20:05

Mad Max je napisao/la:
Hombre odlično izgleda ... kolika mu je cjena ako nije tajna ?

L.p. Max

Max, Hombre nije nikada odlichno izgledao. On izgleda kao traktor Ferguson, '52.godishte.
[Vrh] Go down
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 6524
Godine : 30
Datum registracije : 26.02.2010

PostajNaslov: Re: WORK SHARP ručni belt grinder   07.03.16 20:28

Hahahaha

[Vrh] Go down
gorky
mr.spika
mr.spika

Male

PostajNaslov: Re: WORK SHARP ručni belt grinder   08.03.16 10:26

ivo je napisao/la:
Mad Max je napisao/la:

L.p. Max

Max, Hombre nije nikada odlichno izgledao. On izgleda kao traktor Ferguson, '52.godishte.

Za Fergusona bi bar nešto i dobio na C.I.O.S-U. Ko bi normalan išta platio za Hombreta
[Vrh] Go down
ivo
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: WORK SHARP ručni belt grinder   08.03.16 12:54

gorky je napisao/la:
ivo je napisao/la:
Mad Max je napisao/la:

L.p. Max

Za Fergusona bi bar nešto i dobio na C.I.O.S-U. Ko bi normalan išta platio za Hombreta

Una mujer, možda, ali vrlo, vrlo stara.
[Vrh] Go down
gorky
mr.spika
mr.spika

Male

PostajNaslov: Re: WORK SHARP ručni belt grinder   08.03.16 13:08

Ili možda un hombre!
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: WORK SHARP ručni belt grinder   08.03.16 22:48

Prvo da odgovorim Maxu. Koštala je nešto manje od 1000 kn. Ona sama košta prilično manje samo što šalju kurirskom službom koja pojede dosta cijene. Nisam baš najzadovoljniji u kakvom stanju je došla jer je plastični štitnik motora dobro zagreban, neke stvari je trebalo dodatno zategnuti i popraviti ali ništa strašno samo što više nismo u dobu stojadina. Što se ostalog tiče zaista zgodna stvar za one koji smatraju da je Work Sharp i njegove inačice precijenjen.

Za ova dva jalnuš neka dođu i dovedu neštom mlađe pa će dobiti informaciju iz prve ruke , a mogu i gledati (ako plate).
[Vrh] Go down
Mad Max
spikač
spikač

Male
Broj postova : 655
Godine : 49
Datum registracije : 15.01.2011

PostajNaslov: Re: WORK SHARP ručni belt grinder   09.03.16 0:09

Moj prijatelj je kupio Tormec-ov brus-mašin TORMEK T-7 i skesio oko 9000 kn. ja sam pak dao za moj WS nekih 3000 sa svim dodacima koje ne koristim . Prije toga sam dao oko 1500 kn WSKT brusilicu pa za Gatco i ostale kamene još toliko . Podjelio sam kamenje i prodao WSKT pa Gatco dao starijem sinu i svaki od tih sprava su mi nešto dali ... ili razbibrigu dok nemam posla ili sam nešto malo zaradio ( za trake ) ili sam naučio kako oštriti i u glavnom nije mi žao - učimo čitav život i plačamo danak na svoje neznanje kroz njega sve vreme. Kolega je kuhar i brusi noževe po večini hotela i restorana u okolini s tormekom - ja nisam mogao naoštriti neke noževe ( nisam ni pokušavao jer su dosta zajebani - japanski stil kuharskih noževa jako tvrdi i tanke oštrice ) njemu ide dobro . Meni je sve skupa samo zajebancija i ne zavisim baš od toga ali ako hočeš pošten alat bit če takva i njegova cjena . Sad kad vidim kako je jednostavan taj sistem bi si mogao složiti tračnu brusilicu kako bog zapovjeda ali preljen sam za takve planove pa ni ne pomišljam . Mislim da nisam dao puno za moj Ken Onion jer stvar radi i za tih 700 kn više od tvojeg ga mogu upotrebljavati bez nekih poteškoča i neču uništiti noževe ... ko mali dildo za večitog dečaka u meni . Mogli bi se dogovoriti više nas skupa - barem vi koji živite blizu da skupa napravite kupnju brusilice jer ju ne trebate svaki dan pa je nesmotreno da svaki imamo svoju ...

L.p. Max
[Vrh] Go down
Stanky
lingua
lingua

Male
Broj postova : 218
Godine : 29
Datum registracije : 01.06.2012

PostajNaslov: Re: WORK SHARP ručni belt grinder   09.03.16 1:13

Ko mali dildo ...?? Nasmijali ste me dobrano kolega... Kolega Hombre nadam se da cete dobru cijenu postaviti...za gledanje,mislim...ne treba se podcjenjivati...
[Vrh] Go down
gorky
mr.spika
mr.spika

Male

PostajNaslov: Re: WORK SHARP ručni belt grinder   09.03.16 11:36

Hombre je napisao/la:

Za ova dva jalnuš neka dođu i dovedu neštom mlađe pa će dobiti informaciju iz prve ruke , a mogu i gledati (ako plate).

Znaš kako se veli -"Stari vuk, pasja sprdnja"

Inače, starom da netko i plati gledanje ne bi imalo previše smisla. Naime u nedostatku kvalitetne optike, ćorav je ko kokoš.
[Vrh] Go down
ivo
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: WORK SHARP ručni belt grinder   09.03.16 12:35

gorky je napisao/la:
Hombre je napisao/la:

Znaš kako se veli -"Stari vuk, pasja sprdnja"

Inače, starom da netko i plati gledanje ne bi imalo previše smisla. Naime u nedostatku kvalitetne optike, ćorav je ko kokoš.

A vi se, kolega Gorkije, osjećate "mladim", dok se našim kvartom sprošetavate u onim svojim tajitzama, s prekrasnom nijansom poliranog mahagonija na svježe ofarbanoj frizuri, po uzoru na Otta Barića ?!? I još se izrugujete iskusnom, stamenom loftzu koji vidi poput sokola... Pih...  
Nego, Max mi je dao ideju. Ponudit ću komšiji Svetozaru (na forumu poznatom kao Puls) otkup dijela dionitza njegovog Work sharpa i na taj način postati suvlasnik strojcheka    !
[Vrh] Go down
gorky
mr.spika
mr.spika

Male

PostajNaslov: Re: WORK SHARP ručni belt grinder   09.03.16 12:45

ivo je napisao/la:

Nego, Max mi je dao ideju. Ponudit ću komšiji Svetozaru (na forumu poznatom kao Puls) otkup dijela dionitza njegovog Work sharpa i na taj način postati suvlasnik strojcheka    !

Ovim putem APELIRAM na Svetozara aka Pulsa da nikako ne omogući pristup Worksharpu ovom starom goropadniku. Uz staru tanđaru još nam samo treba da dođe u posjed i oštrim predmetima - to bi bila pošast gora od kuge
[Vrh] Go down
franciscus
spikač
spikač

Male
Broj postova : 910
Godine : 54
Datum registracije : 30.07.2012

PostajNaslov: Re: WORK SHARP ručni belt grinder   10.03.16 23:08

gorky je napisao/la:
Nešto tipa ovoga:
http://www.ebay.com/itm/Professional-Kitchen-Knife-Sharpener-Sharpening-System-Fix-angle-With-Stones-Hot-/350842949233?hash=item51afde8e71:g:6NQAAMXQvJVRWpnp
Ovo je puno bolja varijanta. Ja imam ovu plastičnu iz @gorky-jevog linka i koristim je, ali nisam jako sretan - ima milion mana, ali navikneš se pa ti ne smeta (puno). Moj brat je kupio ovu sa linka i to jeste sličan strojček, ali napravljen kako treba. Jeste naizgled razlika u nijansama, ali "vrag je u detaljima". Ova SS izvedba je stoput bolja. Da nisam navikao na ovu svoju skalameriju, sad bih naručio ovu što je linkah.
[Vrh] Go down
gorky
mr.spika
mr.spika

Male

PostajNaslov: Re: WORK SHARP ručni belt grinder   11.03.16 19:38

franciscus je napisao/la:
gorky je napisao/la:
Nešto tipa ovoga:
http://www.ebay.com/itm/Professional-Kitchen-Knife-Sharpener-Sharpening-System-Fix-angle-With-Stones-Hot-/350842949233?hash=item51afde8e71:g:6NQAAMXQvJVRWpnp
Ovo je puno bolja varijanta. Ja imam ovu plastičnu iz @gorky-jevog linka i koristim je, ali nisam jako sretan - ima milion mana, ali navikneš se pa ti ne smeta (puno). Moj brat je kupio ovu sa linka i to jeste sličan strojček, ali napravljen kako treba. Jeste naizgled razlika u nijansama, ali "vrag je u detaljima". Ova SS izvedba je stoput bolja. Da nisam navikao na ovu svoju skalameriju, sad bih naručio ovu što je linkah.

@franciscus - daj molim te malo detalja? Iako izgleda dosta robusnije od plastične verzije, zanima me zašto je ova SS izvedba bolja? Malo sam je gledao i ne vidim kako se točno određuje kut. Ima po dvije matice koje moraš svaki put gađat osim ako na svim noževima imaš isti kut. Druga stvar je način učvršćivanja noža. Iako izgleda obećavajuće mislim da bi vrlo lako ogrebalo nož osim ako se ne zaštiti trakom prije.

[Vrh] Go down
franciscus
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: WORK SHARP ručni belt grinder   11.03.16 19:58

@gorky, meni je ova metalna stvar bolja od ove moje plastične pod jedan zato što je metalna, vjerovatno to nema veze sa životom jer i plastična je dovoljno čvrsta, ali nešto u meni se buni. Kut se određuje u stvari na isto način kod obje varijante, donjom maticom (onom ispod sklopa kroz koji klizi šipka) odrediš visinu, prva matica iznad tog sklopa zategne sklop na toj visini, a druga je samo kontramatica - da se prva ne odvrne. Na onoj pločici što drži nož je bila nekakva zaštitna traka kad je kupljen strojček, ta se traka odlijepila odmah, pa buraz umjesto nje prije oštrenja zalijepi maskirnu traku i sve pet. Usput, ja ovu svoju skalameriju koristim samo za kuhinjske noževe, a njih sve oštrim jednako. Ustvari, zato mi se i najviše sviđa ona metalna varijanta - ja bih to pozatezao jednom u životu i ne bih više nikad dirao
[Vrh] Go down
gorky
mr.spika
mr.spika

Male

PostajNaslov: Re: WORK SHARP ručni belt grinder   11.03.16 20:05

Skužio sam sistem s kontramaticama ali nisam vidio da postoji oznaka kuta. Zato sam i napisao da moraš gađat.

Obzirom da je samo za kuhinjce, onda se slažem da je bolja
[Vrh] Go down
franciscus
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: WORK SHARP ručni belt grinder   11.03.16 20:34

gorky je napisao/la:
Skužio sam sistem s kontramaticama ali nisam vidio da postoji oznaka kuta. Zato sam i napisao da moraš gađat.
Potpuno tačno - nema oznake kuta, ali meni i ona oznaka kuta na plastičnoj varijanti ne pomaže puno, svakako kut podesim prema postojećem na oštrici i uvijek mi ispadne negdje između. Uz to, na plastičnoj je sve to nekako klimavo, ili se meni tako samo čini.
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: WORK SHARP ručni belt grinder   12.03.16 0:12

stanky069 je napisao/la:
Ko mali dildo ...?? Nasmijali ste me dobrano kolega... Kolega Hombre nadam se da cete dobru cijenu postaviti...za gledanje,mislim...ne treba se podcjenjivati...

Pa većina nogometnih klubova voli svoju publiku jer potiče igrače na bolju igru

Što se tiče tih ručnih sprava za oštrenje za mene su baš krasne jer s njima možeš raditi i kad ti se tresu ruke ali kad se naleti na tvrd materijal i jako tup nož to trajeeeeee!
I uopće mi nije palo na pamet da dam novac nekom "genijalcu" iz amerike ili kine za takvo nešto nego sam napravio sam i to kako sam imao volje i kako bih se dočepao tokara.
Od plexiglasa sam na laserskoj gravirki izrezao trokute s najčešćim kutevima, a za tricky noževe samo povučem flomasterom i lako nađem kut iako u većini slučajeva ne vodim računa o tome nego oštrim pod kutem koji ide za nož takve vrste. Naprava je mnogo duža i masivnija od sličnih koje se kupuju ali to garantira da se neće sama vozati po stolu kako upireš i ne treba je pritezati.

Ako nemaš odgovarajući brus staviš brusni papir i udri.

[Vrh] Go down
CroPrepper
lingua
lingua

Male
Broj postova : 327
Godine : 34
Datum registracije : 08.10.2013

PostajNaslov: Re: WORK SHARP ručni belt grinder   04.04.16 17:45

Pitanje svim korisnicima worksharpa, kako brusite Scandi grind? Na ruke i na oko?
[Vrh] Go down
http://bushcraft-selfreliance.com
roy
bomber
bomber

Male
Broj postova : 186
Godine : 905
Datum registracije : 05.11.2010

PostajNaslov: Re: WORK SHARP ručni belt grinder   04.04.16 18:23

Worksharp definitivno nije dobar za klasični flat scandi.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: WORK SHARP ručni belt grinder   Today at 14:38

[Vrh] Go down

WORK SHARP ručni belt grinder
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 6 / 6.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Similar topics
-
» WORK SHARP ručni belt grinder
» Belt grinder by n3m0 - WIP
» Belt grinder