FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Noževi u Engleskoj

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
Drvo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1686
Godine : 36
Datum registracije : 13.03.2010

PostajNaslov: Noževi u Engleskoj   24.06.13 0:16

Zanima me jedna stvar. Naime radi se o noževima i zakonu u Engleskoj. Ako se ne varam od 1980-ih je u Engleskoj zakon koji zabranjuje fiksne noževe, te preklopne noževe sa kočnicom. Jedini dozvoljeni noževi su preklopni čija dužina oštrice ne prelazi 3 inča, iznimka su lovci koji mogu imati preklopni nož dužine oštrice 4 inča. Mene interesira ,ako sam u pravu što se tiče zakona, kako to da na BRITISH BLADE forumu i sličnim sve vrvi slikama Mora,Falkova i sličnih fiksnih noževa koje forumaši imaju u svom vlasništvu i koriste u prirodi. Zar ih mogu uopće nabaviti? Mislio sam da su zabranjeni fiksni noževi za korištenje u prirodi. Također sam na internetu vidio trgovine u Engleskoj koje prodaju fiksne noževe, fiksne kakve mi koristimo, ne kuhinjske koji se mislim slobodno prodaju.
[Vrh] Go down
glock
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1248
Godine : 53
Datum registracije : 01.02.2011

PostajNaslov: Re: Noževi u Engleskoj   24.06.13 0:55

zabranjeno ih je nositi,a ne imati kod kuće.isto kao kod nas pištolje.
[Vrh] Go down
Drvo
mr.spika
mr.spika

Male

PostajNaslov: Re: Noževi u Engleskoj   24.06.13 1:00

Znači ovi što ih nose u prirodu su u prekršaju.
[Vrh] Go down
glock
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1248
Godine : 53
Datum registracije : 01.02.2011

PostajNaslov: Re: Noževi u Engleskoj   24.06.13 1:10

hm,tehnički da al te pandur neće pratit u šumu dok je puno veće vjerojatnost zahaltati nekog na ulici u gradu.
[Vrh] Go down
Drvo
mr.spika
mr.spika

Male

PostajNaslov: Re: Noževi u Engleskoj   24.06.13 1:15

Vjerovatno njihova policija ne prati forume jer bi imali dovoljno dokaza za optužbu, a te dokaze daju sami forumaši.
[Vrh] Go down
poletan
bomber
bomber

Male
Broj postova : 108
Godine : 48
Datum registracije : 27.03.2011

PostajNaslov: Re: Noževi u Engleskoj   24.06.13 1:45

Nihova policija je nadasve i nadaleko poznata po tolerantnosti, neagresivnosti, demokratičnosti, naivnosti i nekorišćenju internet i video nadzora.
Toliko su krasni i bezopasni da i mi ovdje možemo najebat zato što naivno pišamo uz vjetar
[Vrh] Go down
Okibex
spikač
spikač

Male
Broj postova : 700
Godine : 22
Datum registracije : 27.11.2012

PostajNaslov: Re: Noževi u Engleskoj   24.06.13 2:41

Malo sam se raspitao s nekim ljudima u UK i kažu da se i kod njih, kao i kod nas zakoni tumače različito, neki stari zakoni se još poštuju, novi su dvosmisleni, itd.
[Vrh] Go down
siga
spikač
spikač

Male
Broj postova : 774
Godine : 38
Datum registracije : 12.09.2012

PostajNaslov: Re: Noževi u Engleskoj   24.06.13 11:10

Britanci, kao i većina anglosaksonskog svijeta imaju tzv. common law, tj drugačiju sudsku praksu nego mi, za puno toga uopće nema nema zakona, i nastavno na zakone podzakonskih akata, na koje se oslanja naš pravni sustav. Velika britanija nema ni ustav kao takav (naš), kod njih se sudovi pouzdaju u sudsku praksu i princip presedana, ukoliko je nešto argumentirano i prošlo u nekom ranijem slučaju, gotovo da se uzima kao gotova stvar... zato njihovi ugovori o bilo čemu imaju po 5000 stranica, a kod nas je dosta da se pozoveš  na zakon o obveznim odnosima i par zakona koji obrađuju to područje što ugovaraš i gotovo...
[Vrh] Go down
Drvo
mr.spika
mr.spika

Male

PostajNaslov: Re: Noževi u Engleskoj   24.06.13 17:27

siga je napisao/la:
Britanci, kao i većina anglosaksonskog svijeta imaju tzv. common law, tj drugačiju sudsku praksu nego mi, za puno toga uopće nema nema zakona, i nastavno na zakone podzakonskih akata, na koje se oslanja naš pravni sustav. Velika britanija nema ni ustav kao takav (naš), kod njih se sudovi pouzdaju u sudsku praksu i princip presedana, ukoliko je nešto argumentirano i prošlo u nekom ranijem slučaju, gotovo da se uzima kao gotova stvar... zato njihovi ugovori o bilo čemu imaju po 5000 stranica, a kod nas je dosta da se pozoveš  na zakon o obveznim odnosima i par zakona koji obrađuju to područje što ugovaraš i gotovo...
Jesu ga zakomplicirali s tim zakonima.
[Vrh] Go down
Tandrax
bomber
bomber

Male
Broj postova : 193
Godine : 28
Datum registracije : 16.07.2012

PostajNaslov: Re: Noževi u Engleskoj   01.07.13 23:39

ok ova tema ko da je mene čekala

dobio sam erasmus praksu u jednom britanskom gradu
mislim sa sobom u U.K ponit svoj Victorinox Forester.
http://www.victorinox.com/ch/product/Swiss-Army-Knives/Category/Pocket-knives-with-lock-blade/Pocket-knives-with-lock-blade-Linerlock-111-mm/Forester/0.8361.C

znači oštrica je nekih 11cm , veča je dakle od 3 inča
ima kočnicu
njega nosim svaki dan sa sobom i otkad sam ga kupio olakšava mi masu stvari. otvarač boca, konzerve, nož, pilica posluži isto sve u svemu užasno korisno.

E sad mene zanima koja je praksa tamo gore. Ako te policija legitimira jel moram odma praznit đepove tj. jel oni imaju tu ovlast. Znam da naši policajci nemaju.
Bili nosanje ovog nožića bio prekršaj u britaniji i bi li bilo sranja ako me uhvate s njim.

da se razumimo ne napadam ljude s njim ni ništa. koristan mi je za rezat svakakve stvari, konop, kruh, nezamjenjiv pri otvaranju pivskih boca
[Vrh] Go down
rinos
spikač
spikač

Male
Broj postova : 671
Godine : 51
Datum registracije : 28.09.2009

PostajNaslov: Re: Noževi u Engleskoj   02.07.13 2:13

Najbolje ti je ostaviti taj nož doma a gore kupiti neki mali SAK ako već moraš imati nož sa sobom,inače odmah na aerodromu češ imati problem,čak iako je zapakovan u prtljazi....policija te može zaustaviti i pretražiti na ulici...a imaju i puno kamera
ne smiješ uopće nositi nož koji ima bravu niti kojem je oštrica duža od 76 mm,postoje različite okolnosti koje dozvoljavaju nošenje noža,ali sve se svodi na to da ako nemaš stvarno dobar i opravdan razlog,nećeš dobro proći u slučaju da te zaustave na javnom mjestu i pronađu nož,još gore je ako si taj nož i izvadio

GOV UK je napisao/la:
The maximum penalty for an adult carrying a knife is 4 years in prison and a fine of Ł5,000.
sretan put
[Vrh] Go down
Tandrax
bomber
bomber

Male

PostajNaslov: Re: Noževi u Engleskoj   02.07.13 2:28

Dovraga

Hvala na informaciji
[Vrh] Go down
poljičanin
lingua
lingua

Male
Broj postova : 378
Godine : 45
Datum registracije : 28.10.2011

PostajNaslov: Re: Noževi u Engleskoj   02.07.13 16:22

Kako forum obiluje anti-gun aktivistima, a nije mi namjera ići sada u sukob s njima i ni s kim polemizirati i braniti svoj stav kako je oružje neizbježno kada razgovaramo o preživljavanju, ali pogledajmo malo kako to izgleda u Velikoj Britaniji, zemlji koja svojim građanima uopće ne dozvoljava nošenje oružja, uključujući i džepne nožiće:

http://blog.vecernji.hr/gvozdanovic/2008/07/17/iskustva-izraela-i-velike-britanije-te-njenog-najrigoroznijeg-zakona-na-svijetu/
[Vrh] Go down
Tandrax
bomber
bomber

Male

PostajNaslov: Re: Noževi u Engleskoj   02.07.13 17:58

o je**** di ja idem     
[Vrh] Go down
Sponsored content