FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Istovremeno poliranje metala i drveta

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
zlatko1
spikač
spikač

Male
Broj postova : 830
Godine : 36
Datum registracije : 28.10.2010

PostajNaslov: Istovremeno poliranje metala i drveta   14.06.13 15:10

Neznam gde bih stavio pitanje,pa otvorih temu.Iz naslova se nadam da se vidi sta me muci.Recimo polirao bih drsku sa intarzijom zice na njoj.Standardna procedura koju ja bar radim na svim drskama,a i metalima je prvo smirglom od najkrupnije do najsitnije pa na polir tocak.Medjutim kada se polira ili smirgla (pogotovo smirglom sitnije granulacije) metal i drvo u isto vreme pojavljuje se ono crnilo koje udje u pore drveta i recimo od belog drveta postane sivo.Onako bas prljavo.
Kako da to izbegnem ili kako da skinem tu prljavstinu?Oba dela pitanja su mi bitna.I kako skinuti,ako se vec pojavi ili kako ranije izbeci pri poliranju.
Ipak cilj mi je da mi boja drveta ostane prirodna,pogotovo svetlije drvo da ostane svetlo.Malopre sam bas zavrsavao jedan mali skiner,dvobojni i ono svetlije drvo,tj.belo,skoro pocrne.Probao sam da skidam nekim razredjivacima(acetonom),al se uplasih da ne unisti spoj(lepak),ali ne pomaze,vrlo malo ga skinulo.Stvarno neznam sta da radim.Ako ima ko resenje bio bih mu veoma zahvalan da ga pokaze.Pozdrav:)
[Vrh] Go down
Zile
lingua
lingua

Male
Broj postova : 317
Godine : 56
Datum registracije : 05.05.2012

PostajNaslov: Re: Istovremeno poliranje metala i drveta   14.06.13 16:58

Ja prvo brusim brusnim papirom do 2000 i onda Purol pastom poliram ručno s trakom teksas platna (jeans) ako su intarzije u pitanju.Inaće za drvo imam pamučnu polir šajbu i s njom poliram samo drvo.
[Vrh] Go down
zlatko1
spikač
spikač

Male
Broj postova : 830
Godine : 36
Datum registracije : 28.10.2010

PostajNaslov: Re: Istovremeno poliranje metala i drveta   14.06.13 18:32

Intarziju poliras purol pastom s trakom teksas platna?Ne razumem bas najbolje.Pa zar ti se ne razbrlja drska pri takvom poliranju?Jer na drsci imas pored zice za intarziju i drvo.
Meni se upravo to desava.Videce se uostalom kada budem stavio slike tog skinera.Jedan deo je od belog drveta ,a drugi od tamnijeg i na oba komada ima intarzije.Medjutim kada to sve smirglam zajedno,mislim ocigledno nemoze drugacije,onda ovo belo drvo se skroz isprlja od prasine koju skida smirgla i pasta.I postane prvljavo.Kod tamnijih drva to nije toliko izrazeno.
Svaku poru napuni to crnilo.Neznam kako to da sprecim.
Mislim da je nemoguce samo intarziju tj.zicu polirati zasebno.Mora sve zajedno.
A to sto pomenu da imas zasebnu kojom poliras drvo.I ja imam i to nije problem.Problem je kada na korici ima metala.On zaprlja sve oko njega.Jednostavno dok ga smirgla skida,ono sto skine,drvo pokupi kao neka krpa.
Na onom sajtu sto si mislim ti postavio kada si postavio intarziju,onaj lik objasnjava da se ta prljavstina skine gumicom na kraju.Medjutim meni to nerali,gumica ne skida,bar ne sa jasena.Nekako kao da je usla ta prasina dubolje u drvo.Valjda cu naci neko resenje ili ce ono nekako iskrsnuti.Neznam.Hvala Zile na trudu.
[Vrh] Go down
marko5000
lingua
lingua

Male
Broj postova : 303
Godine : 26
Datum registracije : 21.03.2013

PostajNaslov: Re: Istovremeno poliranje metala i drveta   15.06.13 16:08

Gledo sam negdje da za bruseve za oštrit noževe ima neko ulje kojim ga namažeš kad se u rupicama nakupi čelika i poslje ga samo krpicom prebrišeš i ti komadići i prašina ispadnu, očisti se... Možda ima nešto slično za drvo ili bi i ovo radilo... Samo prijedlog...
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Istovremeno poliranje metala i drveta   

[Vrh] Go down

Istovremeno poliranje metala i drveta
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Oštrenje noža pomoću kožnog remena
» Low-end noževi
» Lakiranje drveta