FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share

Baterijske lampe

Go down 
Go to page : Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34
Autor/icaPoruka
Branimir76
lingua
lingua

Broj postova : 363
Datum registracije : 18.05.2011

Baterijske lampe - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: Baterijske lampe   Baterijske lampe - Page 34 Empty01.06.14 23:10

Da... punjive jeste pleonazam. Pomenuo sam to jer Streamlight i Surefire koje se ističu službenom upotrebom širom sveta nemaju tu opciju.
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2688
Godine : 65
Datum registracije : 05.06.2011

Baterijske lampe - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: Baterijske lampe   Baterijske lampe - Page 34 Empty01.06.14 23:45

Baš to što se hvale službenom primjenom je razlog zbog kojeg se ne bakću s nekim tamo punjivim 18650. U javnim službama i vojskama se koriste Lithium baterije koje imaju rok skladištenja 10 godina i toga ima u neograničenim količinama, a većina je nama još egzotična CR123A
Mislim da i ta tvoja ima opciju 2x18650 ili 4xCR123A
Poplavom jeftinih kineza i brandovi su počeli izbacivati kojekakve monstrume dok za klasične profi svrhe, ako se ne radi o tragalačkim i spasilačkim još uvijek vrijedi pravilo da što dulje svijetli bez potrebe za nekim suludim lumenima. Ja imam JetBeam koja ima mod od 2 lm i to se po sunčanom danu kad je uključim i posvjetlim u nekoga uopće ne vidi da svijetli. Daleko više je onih kojima je svjetlo po noći potrebno, a žele da se vide što manje nego onih što bi svijetlili do mjeseca. Kod LED lampi je znakovito da su skoro nevidljive ako ne vidiš dio reflektora. Malo smo ispitivali moju Olight na najslabijem modu uperenu u zemlju i na 10m udaljenosti oni koji su prolazili pored nas uopće nisu vidjeli svjetlo i još su pitali je li se zezamo pa smo isključili lampu.

-------

http://survival.aforumfree.com/viewtopic.forum?t=9370
[Vrh] Go down

Baterijske lampe
[Vrh] 
Stranica 34 / 34.Go to page : Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34