FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
Baterijske lampe - Page 28 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Baterijske lampe - Page 28 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Baterijske lampe - Page 28 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Baterijske lampe - Page 28 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Baterijske lampe - Page 28 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Baterijske lampe - Page 28 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Baterijske lampe - Page 28 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Baterijske lampe - Page 28 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Baterijske lampe - Page 28 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Baterijske lampe - Page 28 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Baterijske lampe - Page 28 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Baterijske lampe - Page 28 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
Baterijske lampe - Page 28 Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Baterijske lampe - Page 28 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Baterijske lampe - Page 28 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Baterijske lampe - Page 28 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Baterijske lampe - Page 28 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Baterijske lampe - Page 28 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Baterijske lampe - Page 28 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Baterijske lampe - Page 28 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Baterijske lampe - Page 28 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Baterijske lampe - Page 28 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Baterijske lampe - Page 28 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Baterijske lampe - Page 28 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Baterijske lampe - Page 28 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Baterijske lampe - Page 28 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Baterijske lampe - Page 28 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Baterijske lampe - Page 28 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Baterijske lampe - Page 28 Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Baterijske lampe - Page 28 Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Baterijske lampe

+153
rajvosa
Nubilus
Inspektor
Taks
ivek
Otto Rino
Braco
Filozof
woody_
Ogi90
Filip11
markonvs
poletan
SinfulSaint
yo yu
Frenky
Simke
zsurvival
zuzonja
st1700st
ante5555
mayra6385
remez
Raptor
ivo
Odin
FrankyRC
rox
brdski
Siniša
Somi
Vikingson
Axter
hydra
BANOVIĆ
Login
Mladen_K
roguefox
Bjesomar
JillValentine
krom
goxxon
vens
v3rbatim
scout
lololorenzo
tonka
neko69
Stari Strider
obg
Branimir76
DoomsdayST
maxina
Kuzma
puls
kiki76
Migach
goran.h
vjetar
slavonika
Mije
Šimun
The Killjoy
jura
™pico
zenomorf
UČKAMAN
zoki208
gogastiOS
Spencer
explode
Medo Gradela
northy
PJER
smartbox
HrvojeKL
Hombre
Surfer
HR_Pollux
rambo
baron
McJagger
Jurgen
Guybrush
Mad Max
divlji grab
StArKa
Optik
lonewolf
miho
Tango
Katakomba
Fratt
damjan
Nero Rii
boletus
Target
Igsy
Sandman
pinco
urbana_gorila
Mornar
mrkva4
jerc1
cidnam
rtiduti
Fili
sgt bear
Mrki Medo
Adept
UBERSOLDAT
zeleni
NAVIGATOR
Wild Wolf
krtica
Drvo
shokre2010
Gane Nish
Ikarus
đoni
Mraz
Zivko Les
neven
Samobaniran
Lynx
zippo
Storo
tigi
mali mačak
neon
Franco G
campy
Guru
Fottach
Stoney
ekstrem
p.strumf
mimir
Strider
šaran_porcijaš
Psychotic
ficovk
Damir
bushman
Domo
Nono01
st_lik
Stule
commando
fallenangel385
Mshai
Stermotich
LUKSA
157 posters

Stranica 28 / 34. Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 34  Next

Go down

Baterijske lampe - Page 28 Empty Re: Baterijske lampe

Postaj by Hombre 13.11.12 23:39

Mraz je napisao/la:Problem = solved Baterijske lampe - Page 28 350615 Ako ti ne smeta dosta visoka cijena za takvu lampu.
Pa u inicijalnom postu je naglasio da je cijena nebitna Baterijske lampe - Page 28 478256

Hombre
guru
guru

Broj postova : 2624
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Baterijske lampe - Page 28 Empty Re: Baterijske lampe

Postaj by Mraz 13.11.12 23:40

Igsy je trgovac... 'nuff said, snaći će se on za tu lampadinu Baterijske lampe - Page 28 350615
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Baterijske lampe - Page 28 Empty Re: Baterijske lampe

Postaj by Hombre 14.11.12 0:36

Igsy je napisao/la:Ova verzija iz jedne eneloopice čupa čak 280 lumena po ANSI standardu s autonomijom na max modu od 0,9 sati. Što je meni sasvim ok jer kako rekoh povremeno bi je palio kad se osjeti potreba. Mislim da ću se uskoro bacit u potragu iste.
Ako ti odgovara zašto ne pogledaš kod susjeda Fenix LD41
Jeste da je veća pošto koristi 4xAA baterije s tim da daje još više svjetlosti od Zebralight, ima veću autonomiju, a vjerovatno bi se našao način i da je isprobaš.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Baterijske lampe - Page 28 Empty Re: Baterijske lampe

Postaj by Igsy 14.11.12 1:49

Da, ima leću preko diode... Platio sam je tu negdi ispod 10$ ili oko 50tak kn u "domaćih kineza" ko i ova tvoja od famoznih 300 lumena (a evo vidili smo da ni najbrendiranije firme ne postižu toliko). Ugl. koliko koštaju dobre su, ja sam ovu svoju mislio isprobat i odma nekom poklonit, al jok... fenomenalno služi svrsi, a ne trebam je vezivat ko Navi Sebenzu radi dodatne sigurnosti od gubljenja. Baterijske lampe - Page 28 855911

Isprobao sam većinu Fenixica, dosta njih i prije nego su došle na naše tržište... LD41 mi je također prošla kroz ruke, a i Mraz ju je svojevremeno prodavao ako se ne varam. Ali to nije ono što trenutno tražim za bajk. Izgledalo bi presmiješno to imat vezano na volanu. Baterijske lampe - Page 28 855911 Neko vrijeme sam imao LD22 i E25 u koje idu po 2 AA. Ali to je baš nezgrapno za držat na volanu ili strši previše naprijed ili se nazad nabadam na nju. Eventualno kad bi bila neka s dvi AA ali poslagane jedna ispod druge kao kod LD41 al duplo kraća.

Inače Fenix je nedavno izbacio 2 lampadine baš za bicikle,

http://www.fenixlight.com/viewnproduct.asp?id=127
i
http://www.fenixlight.com/viewnproduct.asp?id=128

Ova slabija BT10 mi se čini super za moje potrebe + dolazi u paketu sa kućištem za 4 AA uloška koje je odvojeno kabelom od kućišta same lampe tako da ne strši ništa. Njihov dual distance beam bi riješio sve moje probleme s kratkim i dugim svijetlima. Mada Zebru SC 52, kad nisam na bajku mogu fino u đžep, pa koristit kao moćan SDN... Sve ima svoje heh.
Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 34
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

Baterijske lampe - Page 28 Empty Re: Baterijske lampe

Postaj by Hombre 14.11.12 9:22

Igsy je napisao/la:Da, ima leću preko diode... Platio sam je tu negdi ispod 10$ ili oko 50tak kn u "domaćih kineza" ko i ova tvoja od famoznih 300 lumena (a evo vidili smo da ni najbrendiranije firme ne postižu toliko). Ugl. koliko koštaju dobre su, ja sam ovu svoju mislio isprobat i odma nekom poklonit, al jok... fenomenalno služi svrsi, a ne trebam je vezivat ko Navi Sebenzu radi dodatne sigurnosti od gubljenja. Baterijske lampe - Page 28 855911
Isprobao sam većinu Fenixica, dosta njih i prije nego su došle na naše tržište... LD41 mi je također prošla kroz ruke, a i Mraz ju je svojevremeno prodavao ako se ne varam. Ali to nije ono što trenutno tražim za bajk. Izgledalo bi presmiješno to imat vezano na volanu. Baterijske lampe - Page 28 855911 Neko vrijeme sam imao LD22 i E25 u koje idu po 2 AA. Ali to je baš nezgrapno za držat na volanu ili strši previše naprijed ili se nazad nabadam na nju. Eventualno kad bi bila neka s dvi AA ali poslagane jedna ispod druge kao kod LD41 al duplo kraća.
Ti definitivno trebaš otvorit firmu za proizvodnju lampi koja bi ih pravila po tvom ukusu i onda bi opet izbacivala novi model svaki mjesec jer bi ti jedan stršao, drugi bio previše nazad, treći predebeo, previše tanak... Za tebe je definitivno ona stara klasična i dinamo pa kad brže voziš bolje svijetli Baterijske lampe - Page 28 374724

Ja sam upravo oduševljen tim noname kinezima. Ako ih ne maltretiraš u nekim nehumanim uvjetima rade savršeno. Svijetle ko mutave, ne kvare se, koštaju kikiriki i upravo u ruci držim jednu od 5,5$ koja ide na AA i ima leću, a glava se izvlači pa možeš zumirati. Ali da vidiš kako svijetli njezina veća sestra na 18650 to je Betlehem, praznik svjetla, Njujork u noći... Obzirom da košta niti 20$ sve s dvije baterije i punjačem moj je apsolutni favorit i nosim je čak i po danu za opasačem.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Baterijske lampe - Page 28 Empty Re: Baterijske lampe

Postaj by mali mačak 14.11.12 9:22

Hombre je napisao/la:
mali mačak je napisao/la:da, nisam znao s kim imam posla, hahaha... nekoga tko ima takvo iskustvo u korištenju lampi teško da može fascinirati nešto što radi na 1xAA.
Meni su recimo najzanimljivije baš lampice koje rade na jednu AA bateriju.
Nekako mi je uvijek nit vodilja dobiti što više svjetla, uz što dužu autonomiju (znači da između ostalog ima i što niži low mod) iz što manjeg paketa energije... tu sam se nekako našao sa AA baterijama kao kompromisom između manje, AAA i nekih većih bat. uložaka.
Za sada kako stvari stoje, najbolji omjer uloženo- dobiveno ako uzmem u obzir ovo što sam gore napisao mi je Olight I2- pored nje mi se sve drugo jednostavno čini kao bacanje novaca- evo, toliko me ta mala lampica oduševila. Totalno pogođena jačina svjetlosnih modova, kao i reflektor, znači omjer širine i dužine svjetlosnog snopa.

Još uvijek mi je žao što sam propustio ovu sa XM-L diodom ali ima vremena... bit će još kupnji, puno je želja... Baterijske lampe - Page 28 478256

Osim AA baterija, imam i jednu jedinu (zasada! :-) koja radi na CR123, tako da razmišljam o kupnji punjive. Htio bi kupiti protected RCR123, ali mi se čini da se kod nas nigdje ne može kupiti, jel to moguće ili sam nešto propustio?
E sad, s obzirom da u elektronici nisam baš doma, pitam čisto sa korisničkog stajališta- da li je zaista opasno staviti unprotected baterije u lampu koja ju prazni jakom strujom?
Otkinuo sam moj dio da trakavica dva puta ne zauzima bez veze mjesto na forumu Baterijske lampe - Page 28 478256

Prvo o unprotected baterijama. Iz iskustva naših ljudi koji su imali problema s tom vrstom baterija nije bilo nekih opasnijih efekata pa čak i kad bi se punile neadekvatnim punjačem jako bi se zagrijale, raspukle uz lagani zvučni efekt ali nije bilo požara ili slično makar je preporučljivo takve baterije puniti dok si blizu njih i ne puniti ih na bačvi benzina ili ondje gdje bi mogle nešto lako zapaliti. Unprotected baterije su čak povoljnije za pražnjenje velikom strujom jer protected, osim što reguliraju napunjenost i ispražnjenost reguliraju i struju pa ih u pravilu ne možeš prazniti strujom većom od 1C s tim da ne trebaš brinuti da će lampe predviđene za CR123A povući više nego treba jer su konstruirane tako i nitko ih ne bi kupovao tako da je proizvođač to imao na umu dok je dizajnirao. Osnovna mana tih baterija je da se ne smiju prepunjavati i posebno ne prazniti ispod 2,7 V jer im drastično skraćuješ broj punjenja, a sva je šansa da je više nećeš ni moći napuniti osim specijalnim punjačem za oživljavanje.
Očito loše stojiš snaručivanjem iz vana dok se oslanjaš samo na naše trgovine pa ako ti treba nađeš nekog prijatelja koji naručuje i baterije ti poštar donese kući s tim što moraš imati i punjač za njihovo punjenje. Ja imam par komada običnih litijevih i dvije punjive zaštićene ali ovu drugu uopće nisam otpakirao jer sam prvu napunio, ubacio u lampu i nakon mjesec dana umjerenog svjetlucanja još nije prazna.

Što se lampi tiče imam modele koji idu na AAA, AA, CR123A i 18650 tako da samo biram što mi trenutno više paše, a keychain AAA uvijek nosim u džepu jer je na ključevima, jednu koja koristi 18650 uvijek nosim zakačenu za opasač dok druge vucaram po random sistemu i koliko me koja privlači dok je ne isprobam do mile volje pa onda neka druga... Sviđaju mi se lampe koje rade na CR123A jer su mali bucko i jako dobro svijetle. Imao sam krasnu Olight i1 koju sam u trenutku ljubavne slabosti poklonio jednoj dami kojoj se jako sviđala i koju namjeravam opet kupiti (mislim na lampu, a ne damu :-) jer ima skroz ugodno slab najslabiji mod i moćan najači. Trenutno imam UF M1 koja radi na CR123A i ima daleko prejak najslabiji mod u odnosu na Olight ali se inače ponaša skroz dobro i držim je stalno uz jastuk na krevetu.


Ovo se zove detaljan odgovor... hvala! :-)

Najveći problem kod unprotected mi je, kako si i ti naveo, kako znati kada stati s pražnjenjem/punjenjem. Znam da postoje punjači koji imaju regulaciju u smislu da se jednostavno isključe kada se baterija dovoljno napuni- ali kako znati kada stati s pražnjenjem, osim da se kupi voltmetar? Onda su mi protected ipak bolje rješenje... a za njih pretpostavljam ne treba punjač koji se sam gasi?

Naručivanje izvana mi nije problem ali nekako uvijek prvo posegnem za domaćim tržištem jer je u većini slučajeva opet tu neka garancija i slično (ok, u ovom slučaju to nema veze, ak skuriš bateriju onda niš od ostvarivanja bilo kakvih potrošačkih prava).... rekao bi u biti čisto stvar navike kod kupnje. A priznajem, malo me zbunjuju te oznake tipa 16340, 17335... trebam dobro provjeriti prije naručivanja šta točno naručiti da ne bi poslije patio od "gle, ne ide unutra" efekta :-D

Inače to sve pitam zbog Jet beam BC10 lampe. Na cpf-u recenzent selfbuildt ne preporučuje stavljanje RCR baterije u nju ali me svejedno to kopka... :-) Pretpostavljam da je to zato jer ona nema u sebi tu zaštitnu elektroniku da se ugasi kad baterija oslabi...? A i treba pripaziti na pregrijavanje.
Mali bucko kako si to zgodno rekao, ionako svjetli fenomenalno.... a Olight I1 ću kupiti kad-tad jer mi se sviđa, ima XML diodu, dobre modove, itd... a u isplativost I serije sam se već uvjerio.
mali mačak
mali mačak
lingua
lingua

Male
Broj postova : 343
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.11.2009

[Vrh] Go down

Baterijske lampe - Page 28 Empty Re: Baterijske lampe

Postaj by Hombre 14.11.12 13:53

mali mačak je napisao/la:[Najveći problem kod unprotected mi je, kako si i ti naveo, kako znati kada stati s pražnjenjem/punjenjem. Znam da postoje punjači koji imaju regulaciju u smislu da se jednostavno isključe kada se baterija dovoljno napuni- ali kako znati kada stati s pražnjenjem, osim da se kupi voltmetar? Onda su mi protected ipak bolje rješenje... a za njih pretpostavljam ne treba punjač koji se sam gasi?

Naručivanje izvana mi nije problem ali nekako uvijek prvo posegnem za domaćim tržištem jer je u većini slučajeva opet tu neka garancija i slično (ok, u ovom slučaju to nema veze, ak skuriš bateriju onda niš od ostvarivanja bilo kakvih potrošačkih prava).... rekao bi u biti čisto stvar navike kod kupnje. A priznajem, malo me zbunjuju te oznake tipa 16340, 17335... trebam dobro provjeriti prije naručivanja šta točno naručiti da ne bi poslije patio od "gle, ne ide unutra" efekta :-D

Inače to sve pitam zbog Jet beam BC10 lampe. Na cpf-u recenzent selfbuildt ne preporučuje stavljanje RCR baterije u nju ali me svejedno to kopka... :-) Pretpostavljam da je to zato jer ona nema u sebi tu zaštitnu elektroniku da se ugasi kad baterija oslabi...? A i treba pripaziti na pregrijavanje.
Mali bucko kako si to zgodno rekao, ionako svjetli fenomenalno.... a Olight I1 ću kupiti kad-tad jer mi se sviđa, ima XML diodu, dobre modove, itd... a u isplativost I serije sam se već uvjerio.
Svaki pravi punjač za Li Ion se sam isključi kad dosigne graničnu vrijednost od 4,2V
Ovi jeftini u pravilu nemaju potpuno točnu granicu pa bude mrvu više ili mrvu manje što nisam vidio da smeta iako volim kad mi naleti neki koji puni do 4,07 kao štoo mi je stigao zadnji kojeg sam kupio za 18650
Brojčane oznake na Li Ion baterijama označavaju dimenzije pa AA ima oznaku 14500 što znači da je promjer 14 dok je dužina 50 mm Kod 18650 promjer 18 i dužina 85 mm. Ako ti nešto treba, a ne uspjevaš iskopati podatke samo pitaj. Uvijek se nađe netko tko zna makar o čemu bi se moglo raditi. Da je baterija kraju vidi se po tome što svjetlo jako oslabi i praksa se stekne prilično brzo. Zbog male mase i efektivne površine sve lampe sitnih gabarita koje imaju jaku diodu i mnogo lumena se griju jer tijelo jednostavno nije u stanju odvesti toliku toplinu. Mnogi ljudi misle da se LED diode ne griju ali su i mnogi iskusili kad sam im pokazao kako u dva minuta sa svježe napunjenom baterijom dok je još napon visok ista peče prste ako je na najačem modu. Ako te može utješiti i mnogo veće lampe koje koštaju u stotinama dolara imaju turbo mod koj traje desetak sekundi i onda automatski prebaci na High dok vrhunski modeli imaju senzore pa kad temp pređe zadanu vrijednost obaraju da je održe pa se može dogoditi da staviš ventilator da puše u nju i svjetlost se pojača. Inače ne vidim smisla kupovati nezaštićene kad su zaštićene dostupne i jeftine, a razlika u cijeni jako mala. Na ebay ima kupiti mala pločica s elektronikom koja štiti od prepunjavanja i prekopražnjenja i takva ista je u zaštićenim ali nju ne možeš staviti u lampu pa nema koristi.
VAŽNO
Već prije skoro mjesec dana jedan od velikih prodavaču je na svojim stranicama upozorio da od 10.11.12. po kineskim zakonima neće bit moguć izvoz baterija na način na koji smo navikli. U zadnjih par dana takvih upozorenja je sve više kao i da će roba kasniti zbog novih kineskih rigoroznih carinskih uvjeta što se i potvrđuje postovima kupaca koji kukaju kako robe nema u neubičajeno dugim rokovima, a sad još slijedi prednovogodišnje ludilo, a poslije toga noćna mora svakog kupca zvana kineska nova godina kad se čoporativno izopijaju ko prasad i onda bude slom sistema Baterijske lampe - Page 28 478256

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Baterijske lampe - Page 28 Empty Re: Baterijske lampe

Postaj by mali mačak 16.11.12 11:41

Hvala Hombre, stvarno si ko enciklopedija :-)

Koliko sam shvatio, nezaštićene daju puno više svjetla od zaštićenih- sa zaštićenima je izlazna snaga kao i sa nepunjivim cr123. U biti mislim da bi uzeo punjive protected prvenstveno zato da ne moram stalno kupovati jednokratne, ne dira me ona priča o tome da daje duplo više izlazne snage kad je to ionako samo prvih minutu- dvije; razlog si naveo u gornjem postu.
Sad mi još samo ostaje da iskopam odnekuda svoj izgubljeni šubl..., ovaaj, pomično mjerilo :-D i izmjerim koja mi točno dimenzija treba.
mali mačak
mali mačak
lingua
lingua

Male
Broj postova : 343
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.11.2009

[Vrh] Go down

Baterijske lampe - Page 28 Empty Re: Baterijske lampe

Postaj by Hombre 16.11.12 13:32

mali mačak je napisao/la:Hvala Hombre, stvarno si ko enciklopedija :-)

Koliko sam shvatio, nezaštićene daju puno više svjetla od zaštićenih- sa zaštićenima je izlazna snaga kao i sa nepunjivim cr123. U biti mislim da bi uzeo punjive protected prvenstveno zato da ne moram stalno kupovati jednokratne, ne dira me ona priča o tome da daje duplo više izlazne snage kad je to ionako samo prvih minutu- dvije; razlog si naveo u gornjem postu.
Sad mi još samo ostaje da iskopam odnekuda svoj izgubljeni šubl..., ovaaj, pomično mjerilo :-D i izmjerim koja mi točno dimenzija treba.
Mali Macane

nezaštićene ne daju više svjetla nego zaštićene. LED diode imaju struju koju maksimalno mogu povući ali to nitko ne radi jer će, u zavisnosti kako su konstruirane i kakvo im je hlađenje izgorjeti odmah ili daleko prije nego što im je deklarirani radni vijek. Iz nezaštićenih možeš povući veću struju/snagu što nije dobro za njih jer ni za jednu bateriju ili akumulator nije poželjno da se prazni ekstremno velikim vrijednostima pošto tada dolazi do brže razgradnje elemenata u njima, a time i drastično smanjenja trajanja. Zbog ta dva razlogu elektronika koja je u lampi i koja se brine o modovima ujedno ima zadatak ograničiti najveću struju baš da ne strada dioda, a najčešće drži i nižu sve zbog razloga iako bi dioda mogla povući toliku struju lampa bi se neumjereno grijala pa bi se događalo, kao kod nekih kineskih noname da poslije pola sata temperatura unutra toliko naraste da se odleme žice ili, još gore izgori cijela elektronika i onda je možeš baciti.
Zato su ljudi napravili zaštićene da ih zaštite od prevelikog punjenja, prevelikog pražnjenja i prevelike struje koju bi iz njih mogao povući neki potrošač.
Zato vodovodne brane imaju prelive ako se voda u njima previsoko popne da višak polako otpuštaju kako ne bi velika količina vode naštetila dobrima koja se nalaze ispod brane ali ujedno i zbog toga što bi velika i nekontrolirana količina vode ispuštena u jednom trenutku mogla ugroziti i samu branu.
Samo pazi ako ti je šubler metalni da ne dodirneš dva kraja baterije jer onda praviš kratki spoj što isto ne godi baterijama, a i nemaš nekog razloga mjeriti pošto je svaka lampa predviđena za neki tip baterija.
U krajnjem slučaju nije ti teško napisati koji je model lampe i onda ovako čoporativno provjerimo točno što ti treba, gdje se može nabaviti, kolika je cijena...

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Baterijske lampe - Page 28 Empty Re: Baterijske lampe

Postaj by zuzonja 17.11.12 17:57

Hombre jesi ti inzinjer gradevine kad toliko o branama pricas? jos bucnice, bazeni, bunari, vodospreme pa organiziraj hidrotehnicku katedru na forumu Baterijske lampe - Page 28 469245

Ugl jos dok san pod dojmon tia san samo jos jedanput naglasit koliko je lampadina genijalna stvar. Danas kasno popodne smo ekipa i ja igrali balun na terenu negdi 15x25(30) m i naravno pocea padat mrak. Rasvjeta ne postoji. Naucen iskustvon, uzea san sa sobon jednu lampadinu ( Ultrafire wf-501B MCE dioda ) i dvi 18650 baterije..jedan igrac je bia viska..doticni ima 2m i jos je bia na povisenome polozaju. I tako igrali pod reflektoron Baterijske lampe - Page 28 368870 Dobro i kisa je pocela. Igrali dok nismo poceli previse klizat Baterijske lampe - Page 28 69343 Bez njih ni na balun. Lampadine su zakon!! Baterijske lampe - Page 28 85288
zuzonja
zuzonja
spikač
spikač

Male
Broj postova : 629
Godine : 38
Lokacija : obala
Datum registracije : 06.11.2012

[Vrh] Go down

Baterijske lampe - Page 28 Empty Re: Baterijske lampe

Postaj by Hombre 18.11.12 1:23

Malo sam se potrudio. Ista dioda, ista baterija, dvije lampe različitog oblika i veličine reflektora na animiranom GIFu.
Prva 3sec samo svjetlo okoline, sljedeća 3sec lampa sa širim, sljedeća 3sec lampa s užim snopom. Daljina do objekta 150m, drveni električni stup iza cca 170m, stabla još dalje cca 190m
Žarišna duljina 82mm što je u odnosu na ljudsko oko lagano povećanje ali ne remeti koncepciju.

Baterijske lampe - Page 28 2c35f917sjcx38q4lmk0

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Baterijske lampe - Page 28 Empty Re: Baterijske lampe

Postaj by Igsy 18.11.12 2:20

Razlika se fino primjeti, a o kojim se točno lampama radi?
Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 34
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

Baterijske lampe - Page 28 Empty Re: Baterijske lampe

Postaj by zsurvival 18.11.12 2:51

Čovječe, odličan gif., vrlo impresivno osvjetljenje... tako nešto je izvanredno za lov ili zaštitarstvo npr...
zsurvival
zsurvival
bebač
bebač

Male
Broj postova : 13
Godine : 51
Lokacija : Velika Gorica
Datum registracije : 01.05.2012

[Vrh] Go down

Baterijske lampe - Page 28 Empty Re: Baterijske lampe

Postaj by ante5555 18.11.12 11:11

Hombre je napisao/la:
Igsy je napisao/la:@Puls, isto bih izabrao... mada u zadnje vrijeme ne mogu odolit ni lampama sa ovim "egzotičnim" ulošcima.

95 US$. Ja bi bio sretan kad bi na našem tržištu bila nabavljiva do kraja ove godine za ispod 100€.
Koliko sam uspio vidjeti naš zastupnik ima jako pristupačne cijene i razuman nastup s obzirom kakve sam sve deračine gledao tako da ćeš je vjerovatno i kupiti obzirom da dolazi vrijeme darivanja, a i sebi ponekad moraš nešto darovati Baterijske lampe - Page 28 855911

BTW. Po svemu sudeći vrhunska lampa. I drago mi je što su teme spojene u jednu radi preglednosti obzirom da se radi o istoj stvari.

@Ante5555
ta kraftwerk ako je neka jeftina sigurno nije Made in Germany jer se tako nešto kod poplave kineza jednostavno ne isplati raditi tako da je sigurno kinez ako ne košta preko 50 EUR u što sumnjam jer brandovi neamaju te šerene prstenove koji svijetle.
Samo mi napiši je li sliči na ovu s tim da tvoja ima crveni, a ne plavi prsten.
http://www.ebay.com/itm/240-lm-Zoomable-Focus-Adjust-bike-bicycle-headlight-CREE-Q5-LED-flashlight-Z1-/321007714094?pt=US_Flashlights&hash=item4abd8cff2e

hombre,hvala na odgovoru
nisam duze vrijeme na forumu sto zbog posla sto drugih razloga,

ajmo mi na lampu znaci kad je upaljena svijetli crvenkasto-narancasti obruc ima 4 funkcije jedna od njih da moze kao snop svijetla svjetlit kvadrat umjesto uobicajenog kruga.Te baterije smo dobili i koristimo u jednoj Njemackoj firmi koja sigurno ne uvozi kinesko smece.I uz nju dolazi serijski broj
ante5555
ante5555
spikač
spikač

Male
Broj postova : 654
Godine : 42
Lokacija : weener-germany
Datum registracije : 31.10.2011

[Vrh] Go down

Baterijske lampe - Page 28 Empty Re: Baterijske lampe

Postaj by zuzonja 18.11.12 13:14

Koje su lampadine u animiranome GIF-u?
zuzonja
zuzonja
spikač
spikač

Male
Broj postova : 629
Godine : 38
Lokacija : obala
Datum registracije : 06.11.2012

[Vrh] Go down

Baterijske lampe - Page 28 Empty Re: Baterijske lampe

Postaj by Hombre 18.11.12 21:46

ante5555 je napisao/la:ajmo mi na lampu znaci kad je upaljena svijetli crvenkasto-narancasti obruc ima 4 funkcije jedna od njih da moze kao snop svijetla svjetlit kvadrat umjesto uobicajenog kruga.Te baterije smo dobili i koristimo u jednoj Njemackoj firmi koja sigurno ne uvozi kinesko smece.I uz nju dolazi serijski broj
Ne tvrdim da nije made in Germany iako, koliko si vidio lampe se proizvode i kod nas, imaju doživotnu garanciju, a unutra su sve kineski dijelovi. Zahvaljujući našim trgovcima preplavljeni smo trgovačkom robom najniže klase i onda mnogo ljudi tvrdi da ako je nešto kinesko da to ne valja što nikako nije istina ali se za kvalitetan kineski proizvod treba izdvojiti ipak nešto više novca. Upravo bi bila ludost pokušati proizvoditi LED diode sam za sebe jer je konkurencija takva da im jednostavno ne možeš parirati tako da je baterijska lampa složena od kvalitetnih dijelova jednstavno odlična lampa. Stvar je došla do te mjere da naši nadareni hobi majstori, a čak i firme šalju nacrte kompliciranijih štampanih pločica na izradu u Kinu jer, uz to što se radi o kompliciranom postupku kad je u pitanju višeslojna štampa i cijena je niža nego da ih ti radiš, a kvaliteti izrade nema zamjerke.

Ako ti nije problem pofotkaj lampu pa da vidimo na što najviše sliči mada sam, obzirom na kvadratni snop siguran da je u njoj Q5 (sumnjam da je T6) i da vjerovatno ima leću na sebi pa da i to vidimo.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Baterijske lampe - Page 28 Empty Re: Baterijske lampe

Postaj by Hombre 18.11.12 22:12

Lampe u animiranom GIFu su.

Prva je C8 Jednostavno ima takav naziv i mada se može naći pod imenom milion proizvođača uvijek ima oznaku C8 i uvijek isto izgleda. Ima je čak i UltraFire na svojim službenim stranicama dok su one koje se mogu kupiti na ebay većinom bolje ili lošije kopije među koje spada i moja ali radi već dugo i pouzdano, ima 5 modova i memoriju tako da ne moram do besvijesti šaltati dok se ne vratim gdje sam bio. Uz to što svijetli jako ima i sasvim upotrebljivi, iako za bush možda malo prejak slabi mod ali nisam isprobao kolika je autonomija na njemu. Ima optimalno veliku glavu tako da se ne zagrijava previše kad duže vremena svijetli na punoj snazi.
Čarobne riječi za pretraživanje su "T6 flashlight C8"

Druga lampa je misteriozna. Nikada na njenom tijelu nisam vidio bilo kakvu oznaku proizvođača. Ima glavu relativno velikog promjera tj. 58 mm a vrh glave i tijelo su izrađeni od inoxa. Obzirom da posjedujem veoma jake magnete koji se lijepe čak i za većinu stvari napravljenih od mesinga mogu reći da je inox na ovoj lampi dobar jer se magneti lijepe slabo, a još nisam naišao na inox na koga se nisu barem malo lijepili. Cijena se kreće od 22 pa do 50$ što i nije toliko malo za lampu na kojoj nema oznake proizvođača. Na tijelu se ne vide tragovi strojne obradi i osjećaj aluminija glave pod prstom je fin bez zapinjanja iako je očito da se ne radi o H3 anodizaciji.
U zavisnosti kod koga se kupuje dolazi s drukčijom špagicom za ruku ali ova koju ja imam odskače svjetlosnim godinama od tankih i nepouzdanih špagica koje su provučene kroz probušene ali ne frezenkovane (upuštene) rupe pa nakon nekog vremena takav konac jednostavno pukne jer se izgrizao o oštri rub.
Slučajno pri ruci imam jednu sliku što sam je ja ufotkao

Baterijske lampe - Page 28 98lfd5lpwuxfgg2viy0x

Na ebay je možete potražit ovdje OVDJE

ili ukucati T6 flashlight i tražiti neku istu kao moja među nekoliko tisuća raznih lampi koje imaju T6 diodu

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Baterijske lampe - Page 28 Empty Re: Baterijske lampe

Postaj by zuzonja 18.11.12 23:04

Veceras i ja malo upotrebljava c8 (xml-t6 5modova fluoroscentni botun i brtva na staklu reflektora, ima memory mod). Iman je po godine i ova lampadina je jednostavno zakon. Bas je za sve. T6 dioda u njoj, uz reflektor koji c8 ima ( moj je glatki) baca daleko i ima rasap. Ima san malo duze istu s Q5 diodon i to je s obziron na Q5 diodu bacac i to kakav. Baca vise od fenix tk11 i to oku ocito. Za nekoga kome bi namjena bila s mikroprekidacen i nosacen genijalna stvar, ako moze nac single mod. Poklonia san je, ali jos mi fali. C8 u verziji diode koja van odgovara je po meni daleko najbolja lampadina za te pare koja se moze kupit cak i puno vise od toga. Namazana silikonskon mascu ( i inace brtvi ali za peace of mind Baterijske lampe - Page 28 747986 i normalnu brigu triba ta mast ) je dobra i za u lignje Baterijske lampe - Page 28 69343 Pretpostavljan da je dosta ljudi ovde na forumu ima, ali onaj koji nema svakako preporuka!
zuzonja
zuzonja
spikač
spikač

Male
Broj postova : 629
Godine : 38
Lokacija : obala
Datum registracije : 06.11.2012

[Vrh] Go down

Baterijske lampe - Page 28 Empty Re: Baterijske lampe

Postaj by Hombre 18.11.12 23:22

zuzonja je napisao/la:Za nekoga kome bi namjena bila s mikroprekidacen i nosacen genijalna stvar, ako moze nac single mod.

Za nekoga kome treba singl mod i ubojstvo od uskog snopa je definitivno jedna lampa koja u sebi ima Q5 diodu. Ta lampa doslovno "ubije" ovu C8 i po mojoj procjeni svjetlost je skoro dvostruko jača. Naravno da je throw više nego duplo uži nego na C8 ali zato onaj kome široki snop ne igra ulogu ima dalekometni top malog kalibra. Jedina mana je što za tu lampu nema original mikroprekidača ali mali tokarski zahvat i za čas se preuredi onaj za WF 501 B
Obzirom da i u nju ide 18650 tijelo nije široko pa na nju idu svi nosači u aktualnoj ponudi.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Baterijske lampe - Page 28 Empty Re: Baterijske lampe

Postaj by zuzonja 18.11.12 23:52

Hombre je napisao/la:
zuzonja je napisao/la:Za nekoga kome bi namjena bila s mikroprekidacen i nosacen genijalna stvar, ako moze nac single mod.

Za nekoga kome treba singl mod i ubojstvo od uskog snopa je definitivno jedna lampa koja u sebi ima Q5 diodu. Ta lampa doslovno "ubije" ovu C8 i po mojoj procjeni svjetlost je skoro dvostruko jača. Naravno da je throw više nego duplo uži nego na C8 ali zato onaj kome široki snop ne igra ulogu ima dalekometni top malog kalibra. Jedina mana je što za tu lampu nema original mikroprekidača ali mali tokarski zahvat i za čas se preuredi onaj za WF 501 B
Obzirom da i u nju ide 18650 tijelo nije široko pa na nju idu svi nosači u aktualnoj ponudi.

Za C8 i te kako imas mikroprekidac. Jel ti triba link? Imas i nastavak za tilo za jos jednu 18650 bateriju. NI U LUDILO TO STAVLJAT ZA T6 DIODU! JER CE IZGORIT. Ali na q5 moze npr. Sta dublji reflektor to vise baca. I inace ne triba ti tokarilica za napravit takav prekidac. Ako imas onaj prekidac na touch s kabelon s bilo koje lampe samo skini zadnji botun s repa lampadine i uvali ovaj tamo. To ti je ista stvar. I C8 ti je oznaka za tilo. Ja san govoria o istoj Ultrafire C8 u Q5 i XML-T6 verziji. Ima obe! Sad samo T6. Iman jos verzija dioda u drugin lampadinama vecina su p60 hostovi. Za totalni rasap je najbolja mce dioda. ja konkretno iman mce m-bin. Skoro sva su tila od jednoga inca na sta i idu nosaci. Ali T6 (nisan prova U2 ako neko je neka se javi!) je definitivno najbolja za opcu primjenu +kombinacij s C8 tilon = moje odusevljenje <3
zuzonja
zuzonja
spikač
spikač

Male
Broj postova : 629
Godine : 38
Lokacija : obala
Datum registracije : 06.11.2012

[Vrh] Go down

Baterijske lampe - Page 28 Empty Re: Baterijske lampe

Postaj by Hombre 19.11.12 0:55

zuzonja je napisao/la:Za C8 i te kako imas mikroprekidac. Jel ti triba link? Imas i nastavak za tilo za jos jednu 18650 bateriju. NI U LUDILO TO STAVLJAT ZA T6 DIODU! JER CE IZGORIT. Ali na q5 moze npr. Sta dublji reflektor to vise baca. I inace ne triba ti tokarilica za napravit takav prekidac. Ako imas onaj prekidac na touch s kabelon s bilo koje lampe samo skini zadnji botun s repa lampadine i uvali ovaj tamo. To ti je ista stvar. I C8 ti je oznaka za tilo. Ja san govoria o istoj Ultrafire C8 u Q5 i XML-T6 verziji. Ima obe! Sad samo T6. Iman jos verzija dioda u drugin lampadinama vecina su p60 hostovi. Za totalni rasap je najbolja mce dioda. ja konkretno iman mce m-bin. Skoro sva su tila od jednoga inca na sta i idu nosaci. Ali T6 (nisan prova U2 ako neko je neka se javi!) je definitivno najbolja za opcu primjenu +kombinacij s C8 tilon = moje odusevljenje <3
Nisam govorio o C8. Postoji lampa s jednim modom i Q5 koa bije bije C8 za nekoliko konjskih dužina. U slučaju da stavlajš prekidač na kablu u original kapu gubiš originalni prekidač pa taj sistem ide samo onima koji isključivo koriste daljinski.
Imam jednu lampu koja koristi U2 diodu ali ne želim je rasturati samo zbog isprobavanja, a C8 je odlična lampa od koje svakako ima i boljih.

Kako izgleda dio moje kolekcije:

Baterijske lampe - Page 28 Q2modb6yznyhql053vh

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Baterijske lampe - Page 28 Empty Re: Baterijske lampe

Postaj by zuzonja 19.11.12 1:34

naravno da ima boljih lampi od c8, ali za te pare, dizajn, dostupnost nadogradnje i dijelova tesko.naglasavan za te pare. znan da ima boljih bacaca samo pisen o onome sta san prova, a vidin da si ti prova puno vise Baterijske lampe - Page 28 747986 lipa kolekcija, pardon dio iste Baterijske lampe - Page 28 747986 Nema do maglite kad pendrek nije tu jelda. Kad si sam na strazi nemoze nikakva c8 zaminit jednu 4-6D maglicu Baterijske lampe - Page 28 478256 kad kupin vecu lampu obicno to zavski ka poklon za nekoga, a uvik mi ka ono triba. nikad neznas sindrom Baterijske lampe - Page 28 469245 moga bi uslikat i ja svoje al se bojin da su vec izlizana tema..
zuzonja
zuzonja
spikač
spikač

Male
Broj postova : 629
Godine : 38
Lokacija : obala
Datum registracije : 06.11.2012

[Vrh] Go down

Baterijske lampe - Page 28 Empty Re: Baterijske lampe

Postaj by mali mačak 22.11.12 12:19

Hombre je napisao/la:
mali mačak je napisao/la:Hvala Hombre, stvarno si ko enciklopedija :-)

Koliko sam shvatio, nezaštićene daju puno više svjetla od zaštićenih- sa zaštićenima je izlazna snaga kao i sa nepunjivim cr123. U biti mislim da bi uzeo punjive protected prvenstveno zato da ne moram stalno kupovati jednokratne, ne dira me ona priča o tome da daje duplo više izlazne snage kad je to ionako samo prvih minutu- dvije; razlog si naveo u gornjem postu.
Sad mi još samo ostaje da iskopam odnekuda svoj izgubljeni šubl..., ovaaj, pomično mjerilo :-D i izmjerim koja mi točno dimenzija treba.
Mali Macane

nezaštićene ne daju više svjetla nego zaštićene. LED diode imaju struju koju maksimalno mogu povući ali to nitko ne radi jer će, u zavisnosti kako su konstruirane i kakvo im je hlađenje izgorjeti odmah ili daleko prije nego što im je deklarirani radni vijek. Iz nezaštićenih možeš povući veću struju/snagu što nije dobro za njih jer ni za jednu bateriju ili akumulator nije poželjno da se prazni ekstremno velikim vrijednostima pošto tada dolazi do brže razgradnje elemenata u njima, a time i drastično smanjenja trajanja. Zbog ta dva razlogu elektronika koja je u lampi i koja se brine o modovima ujedno ima zadatak ograničiti najveću struju baš da ne strada dioda, a najčešće drži i nižu sve zbog razloga iako bi dioda mogla povući toliku struju lampa bi se neumjereno grijala pa bi se događalo, kao kod nekih kineskih noname da poslije pola sata temperatura unutra toliko naraste da se odleme žice ili, još gore izgori cijela elektronika i onda je možeš baciti.
Zato su ljudi napravili zaštićene da ih zaštite od prevelikog punjenja, prevelikog pražnjenja i prevelike struje koju bi iz njih mogao povući neki potrošač.
Zato vodovodne brane imaju prelive ako se voda u njima previsoko popne da višak polako otpuštaju kako ne bi velika količina vode naštetila dobrima koja se nalaze ispod brane ali ujedno i zbog toga što bi velika i nekontrolirana količina vode ispuštena u jednom trenutku mogla ugroziti i samu branu.
Samo pazi ako ti je šubler metalni da ne dodirneš dva kraja baterije jer onda praviš kratki spoj što isto ne godi baterijama, a i nemaš nekog razloga mjeriti pošto je svaka lampa predviđena za neki tip baterija.
U krajnjem slučaju nije ti teško napisati koji je model lampe i onda ovako čoporativno provjerimo točno što ti treba, gdje se može nabaviti, kolika je cijena...


Opet hvala na opširnom objašnjenju. Radi se o Jet Beam BC10 (Sorry na zakašnjelom odgovoru).

P.S.- super gifovi Baterijske lampe - Page 28 85288
mali mačak
mali mačak
lingua
lingua

Male
Broj postova : 343
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.11.2009

[Vrh] Go down

Baterijske lampe - Page 28 Empty Re: Baterijske lampe

Postaj by zuzonja 22.11.12 15:45

Evo da i ja provan stavit koju sliku. Losa je rezolucija jer je slikano mob. Neman bolje. Veci dio kolekcije raznih lampadini za razlicite upotrebe. Ajmo sad provat stavit sliku Baterijske lampe - Page 28 448217





Baterijske lampe - Page 28 D2d9eg86rlz6sl8xkibx

p.s. bravo macak! Baterijske lampe - Page 28 304316


Zadnja promjena: zuzonja; 22.11.12 16:02; ukupno mijenjano 3 put/a.
zuzonja
zuzonja
spikač
spikač

Male
Broj postova : 629
Godine : 38
Lokacija : obala
Datum registracije : 06.11.2012

[Vrh] Go down

Baterijske lampe - Page 28 Empty Re: Baterijske lampe

Postaj by mali mačak 22.11.12 15:52

zuzonja, pazi vamo...


Baterijske lampe - Page 28 D2d9eg86rlz6sl8xkibx


Baterijske lampe - Page 28 478256


Kopiraj "Direct link" sa svog zaslike accounta ovdje u kućicu "Image" i to je to.


Zadnja promjena: mali mačak; 22.11.12 15:54; ukupno mijenjano 1 put.
mali mačak
mali mačak
lingua
lingua

Male
Broj postova : 343
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.11.2009

[Vrh] Go down

Baterijske lampe - Page 28 Empty Re: Baterijske lampe

Postaj by Hombre 22.11.12 17:22

mali mačak je napisao/la:Kopiraj "Direct link" sa svog zaslike accounta ovdje u kućicu "Image" i to je to.
Ili kopirati Hotlink za forume i onda jednostavno napraviti paste ispod svog teksta s tim da možeš opet nastaviti tekst ispod, opet c/p i tako unedogled.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Baterijske lampe - Page 28 Empty Re: Baterijske lampe

Postaj by zuzonja 22.11.12 17:25

Fala ekipa!
zuzonja
zuzonja
spikač
spikač

Male
Broj postova : 629
Godine : 38
Lokacija : obala
Datum registracije : 06.11.2012

[Vrh] Go down

Baterijske lampe - Page 28 Empty Re: Baterijske lampe

Postaj by Siniša 19.12.12 10:36

Ovo su moja iskustva sa LED lampicama...
Nakon što mi je krepala neka jeftina 2 AA lampica sa standardnom žaruljicom, naručio sam s neta led lampicu.
Bila je to jedna sa cree ledicom, radi na jednu AA bateriju i ima 3 moda (slabi, jaki i stroboskop) i ZOOM opciju:

Baterijske lampe - Page 28 41n85klqh5lsl500aa300.th

Lampica je super svijetlila - oko 100 lumena. Za razliku od običnje žarulje, bila je to razlika nebo i zemlja. Ali me živciralo što, kada se ugasi, slijedeći put prilikom paljenja se upali na slijedećem modu.
Dakle, ako sam je ugasio na jakom modu, slijedeće paljenje bi aktiviralo stroboskop.
Isto tak, kad se ful zumirala, svijetlila je u kvadrat a ne u krug.
Zbog toga sam ju poklonio, a sebi naručio ovu:

Baterijske lampe - Page 28 Ultrafirec3cree.th

Ta je imala jedan mod i često je gubila kontakt. To sam sredio koliko se dalo, poklonio je i odustao od jeftinih kineza. Baterijske lampe - Page 28 747986
Prebacio sam se na kvalitetne kineze i za probu naručio Olight I3 EOS.

Baterijske lampe - Page 28 I3eos8.th

I ta je stvarno super. Minijaturna, tri moda, i na najjačem daje oko 85 lumena što je dosta za domet od oko 35 metara. Na najjačem modu svijetli oko sat vremena (sa eneloop punjivim AA uloškom). Kvaliteta je stvarno na mjestu, nemam nikakvih problema s njom. Stavio sam ju na ključeve i eto nakon 3 mjeseca još nije izgrebana ni malo. Znao sam ju zamastiti uljem i jako uprljati (prilikom promjene ulja na autu) pa sam ju prao deterđentom i nije joj zasmetalo.

Uvjerio sam se u kvalitetu, pa sam odlučio i da će slijedeća biti Olight.
Kupio sam ovu:

Baterijske lampe - Page 28 Olightt251.th

2 AA baterije, 210 Lumena, 4 moda - sa mode memory funkcijom (lampa se pali u modu u kojem je zadnjem ugašena). Veliki domet (oko 125 metara), nije jako fokusirana zraka pa obasja dosta i u širinu. Na najjačem modu svijetli oko sat i pol, na srednjem oko 3 sata.

Eh, onda mi je došao rođendan i cura mi poklonila jednu opaku lampu:

Baterijske lampe - Page 28 S35kadessa.th

E, ta je vrhunska! Olight S35. 3 AA baterije, 380 lumena i domet oko 180 metara!
Ova svijetli ko' sunce. Baterijske lampe - Page 28 368870

Sad sam napokon miran sa lampama za nekoliko godina.
Budem probao napraviti par fotki u šumi, pa postam...

Siniša
bebač
bebač

Male
Broj postova : 14
Godine : 40
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 04.09.2012

[Vrh] Go down

Baterijske lampe - Page 28 Empty Re: Baterijske lampe

Postaj by Hombre 19.12.12 16:27

Siniša je napisao/la:Ovo su moja iskustva sa LED lampicama...
Nakon što mi je krepala neka jeftina 2 AA lampica sa standardnom žaruljicom, naručio sam s neta led lampicu.
Bila je to jedna sa cree ledicom, radi na jednu AA bateriju i ima 3 moda (slabi, jaki i stroboskop) i ZOOM opciju:

Baterijske lampe - Page 28 41n85klqh5lsl500aa300.th

Lampica je super svijetlila - oko 100 lumena. Za razliku od običnje žarulje, bila je to razlika nebo i zemlja. Ali me živciralo što, kada se ugasi, slijedeći put prilikom paljenja se upali na slijedećem modu.
Dakle, ako sam je ugasio na jakom modu, slijedeće paljenje bi aktiviralo stroboskop.
Isto tak, kad se ful zumirala, svijetlila je u kvadrat a ne u krug.
To da se pali "u krug" je karakteristika svih najeftinijih lampi, a postoje takve i sa samo jednim modom tj samo jako. Malena je, koristi običnu AA bateriju s tim da može i punjiva NiMH ili 14500 Li Ion i onda svijetli skoro duplo jače. Kvadratni snop nije uopće mana i ako nešto pretražuješ kvalitetniji je pregled nego kod okruglog snopa. Izuzetno praktična za svakoga kome ne treba gomila svjetla i da bez ikakvih problema stane u džep ili se zakači za neki od džepova, baterija ima kupiti svugdje, nije neki extra potrošač...
Po meni jedna od best buy lampi od svih koje sam vidio i isprobao, a vjeruj mi da ih je bilo mnogo. I sada je imam u svojoj kolekciji zajedno s njenim većim i jačim sestrama koje isto svijetle u kvadrat kad se full zumiraju jer je to takva konstrukcija lampe iako te nitko ne prisiljava na full pa onda imaš zaobljeni kvadrat Baterijske lampe - Page 28 478256
Lampe takve konstrukcije kojima je generički naziv X2000 dobre su jer imaju veliki snop koji je svugdje podjednako svjetal tako da ti središnji jaki snop ne odvlači pozornost kao kod ostalih tipova. Lampe potpuno istog oblika ali veće i u njih ide 18650 dok je dioda T6 su prava stvaar za prostorije, bliža osvjetljavanja velikog prostora kao i za potrebe kada se nešto treba raditi. Najnoviji model koji mi je neki dan stiga s daljine od 2,6m osvijetli krug površine 4m tako da već može poslužiti kao sobno svjetlo. Kvalitetne lampe koje imam, uključujući i Olight su bolje, pouzdanije, dobro fizički izrađene, imaju kvalitetnije prekidače i oringe ali se količinom svjetla ništa ne razlikuju od svojih jeftinijih konkurenata. Naravno. Mala Olight koja se već preko godinu dana bode s ključevima nema ni traga guljenja na anodizaciji dok ova jeftina koja je zakačena na remen već se počela bijeliti na mjestu gdje se dodiruje s hlačama.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Baterijske lampe - Page 28 Empty Re: Baterijske lampe

Postaj by Simke 20.12.12 0:36

Jedan od djelova opreme za koje ne zalim dati novac. Imam ih nekoliko u rancu.
1. Lampa za nosenje na glavi. (Led Lenser). Odlicna napajajuca baterija. Lampa izuzetnih moci, a prodaje se sa punjacem i drzacem,odnosno nosacem za fiksirati je na grani,guvernalu od bicikla,cjevi na pusci i slicno.
2. Megalight lagana za baterijama,koje se mjenjaju. Obadvije imaju mogucnost signaliziranja,blicanja,podesavanja jakoce,promjena boje,vodootporne,odlicne reakcije na padove.
3. Vrlo mala Megalight rucna baterija sa jdnom aaa,koristim za citanje karte,podesavanja sata ili slicno,ako ne zelim puno svjetlosti.Idelana za nocni lov i slicno.
4. Stara vojna "kocka" sa zelenom,crvenom bojom,kao i zavjesom za citanje karte.
5. Megalight lampa sa cetiri velike baterije,odlicna i kao penderk i kao sredstvo za rasvjetu :-))
6.Rezervna lampa (obicno za glavu).

Nekad ih imam sve u kompletu,a nekada nosim samo jednu,zavisno od duzine planiranog boravka i terena. Nisam od onih,koji paze na kilu ili dvije tezine,posto imam malo veca ledja.

Simke
Simke
bomber
bomber

Male
Broj postova : 144
Godine : 53
Lokacija : Zapadna Evropa
Datum registracije : 19.12.2012

[Vrh] Go down

Baterijske lampe - Page 28 Empty Re: Baterijske lampe

Postaj by Hombre 20.12.12 13:59

Simke je napisao/la:Jedan od djelova opreme za koje ne zalim dati novac. Imam ih nekoliko u rancu.
1. Lampa za nosenje na glavi. (Led Lenser). Odlicna napajajuca baterija. Lampa izuzetnih moci, a prodaje se sa punjacem i drzacem,odnosno nosacem za fiksirati je na grani,guvernalu od bicikla,cjevi na pusci i slicno.
2. Megalight lagana...
Led Lenser je solidan proizvođač koji zaista ima cijenu ali za te Megalight se sigurno nisi puno iscrpio jer spadaju u low end po cijenama ali kao i sve ostale jeftine kineske više nego dobro obavljaju posao za koji su namijenjene i koliko su plaćene. Obzirom da imam najmanje 20 raznih modela i da mi ih je još više prošlo kroz ruke spadaju u jako isplative kupovine osim ako ne treba za neke specifične stvari tipa ronjenja i držanja u vodi pošto većina (ali ne i sve) imaju jednostruke i tanke oringe koji nisu namijenjeni za išta ozbiljnije od kiše.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Baterijske lampe - Page 28 Empty Re: Baterijske lampe

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 28 / 34. Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 34  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.