FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Putni enduro

Go down 
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
mitar
zelembara
zelembara

Broj postova : 23
Datum registracije : 10.10.2012

PostajNaslov: Re: Putni enduro   10.07.13 8:49

Obični f 650 gs je odličan, ali dakar je nešto sasvim drugo, puno je svestraniji i udobniji na putovanjima, skroz se drukčije ponaša u vožnji, obični gs 650 je puno tvrđi i više je za asfalt, a sa dakarom možes stvarno udobno svugdje vozit.

[Vrh] Go down
mitar
zelembara
zelembara

Male
Godine : 39

PostajNaslov: Re: Putni enduro   10.07.13 13:23

Što se tiče mišljenja da bmw f 650 gs nije za duga putovanja, to je čista glupost. Zašto nije za na puto oko svijeta, recite mi argumente. Evo vam link momka koji putuje sa dakarom oko svijeta, čak je rekao da bi za slijedeće putovanje uzeo manji i lakši motor.
http://www.panomoto.com/motorbike.html
Da se možda ne kvari ?, nema šanse, to je rotaxov motor koji će preći više nego veliki boxer.

[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4703
Datum registracije : 30.09.2010

PostajNaslov: Re: Putni enduro   10.07.13 14:29

Poznanik je prošao cijelu sjevernu Afriku na malom F-u,kolega mu ne bio na GS-u a on na 650F i osim ograničenosti okretnog momenta drugo ga nije smetalo.
Rotax je stvarno pravi agregat.

Popijem maksimalno 5 piva godišnje.

titanijum je napisao/la:

Koliko je ovo teško , najbolje ja ilustracjia, kao da čelije mozga , učinite regenerativnim .A one se ne regenerišu.Hvala Bogu.

"Pulsov sam vrtio po ruci i oduševio se, osim što je, kao i većina ovdje prikazanih majstorija naših forumita, za moj ukus predebel!"
g. Ivo, 1912.-
[Vrh] Go down
Storo
lingua
lingua

Male
Broj postova : 352
Godine : 34
Datum registracije : 16.11.2009

PostajNaslov: Re: Putni enduro   10.07.13 15:22

Mislim da je sve ovo jako relativno koji je dobar jel za nekog od 170 cm i 70 kg ili nekog od 195 i 110 kg nije udoban bilo koji motor. Isto važi i za snagu nekom je dosta 50 ks, nekom 80ks... I tako u nedogled... Bolje bi bilo da se iznose mišljenja šta je bitno da "putni" enduro ima...
Po meni je jako bitno sjedalo i sam položaj volana, jel ukoliko je sjedalo preusko i suvozač "curi" na vozača može biti jako naprono za bilo koga čak i u solo vožnji i isto tako ukoliko je volan previše neparijed pomaknut pa se moraš nagnut naprijed s vremeneom dođe do bolova u leđima. Isto tako mora imat dva cilindra jel s jednim su vibracije prevelike za udobnu dugu vožnju, prednji 21" kotač radi makadama i dobru zaštitu od vjetra... tank od barem 20 litara i tako to... Ima tu hrpa stvari koje su bitne a koje ljudi neprimjete ako ne tuku veliku kilometražu u danu i nevoze u dvoje...

I ta razvikanost gs-a meni osobno ide na živce jel osim po cijeni se ništa ekstra neističe od ostalih marki i modela...

P.S. navi imaš negdje link o tvojoj vožnji od 4000 km u 10 dana?
[Vrh] Go down
Storo
lingua
lingua

Male
Broj postova : 352
Godine : 34
Datum registracije : 16.11.2009

PostajNaslov: Re: Putni enduro   10.07.13 15:26

mitar je napisao/la:
Što se tiče mišljenja da bmw f 650 gs nije za duga putovanja, to je čista glupost. Zašto nije za na puto oko svijeta, recite mi argumente. Evo vam link momka koji putuje sa dakarom oko svijeta, čak je rekao da bi za slijedeće putovanje uzeo manji i lakši motor.
http://www.panomoto.com/motorbike.html
Da se možda ne kvari ?, nema šanse, to je rotaxov motor koji će preći više nego veliki boxer.

Možda je trebao ić s njima na DR-u...   
http://www.mondoenduro.com/

I sad ajmo raspravljat koji je dobar...

Samo je jedan dobar... Onaj kojeg imaš i malo volje!  
[Vrh] Go down
mitar
zelembara
zelembara

Male

PostajNaslov: Re: Putni enduro   10.07.13 15:33

Normalno da je svaki motor dobar za put, samo je važna volja i želja. Nije gs razvikan bezveze, ovaj moj dakar je tako udoban za vozit, ima dobru zaštitu od vjetra, tank od 17 litara, troši na turi oko 4 i po litre možda i manje, servis svako 10.000 km, prednja guma 21 inch, za jednu osobu ne treba bolje i jače.
[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4703
Datum registracije : 30.09.2010

PostajNaslov: Re: Putni enduro   10.07.13 16:14

Inače ne volim visoki položaj na motociklu pa mi ni enduro motori nekako ne sjedaju (osim Varadera,tu sjediš nekako u motoru a ne na njemu).
Ja sam svoju karijeru motoriste završio na GSX-F 750,mislim da ukoliko nejdete na makadam,boljeg turera nema...100 konja,750 kubika,dovoljan okretni momenat,20 litri tank,gume relativno debele da drže grip u zavoju a opet ne usporavaju i ne koštaju previše,servis i dijelovi bagatela,autonomija iznad prosječna.Udobnost je posebna priča,jedino sam udobnije sjedio i putovao sa suvozačem na CBR XX a to je sasvim nekaj drugo,kako cjenovno tako i po konceptu.
Vjerovatno danas ima još boljih motora ali kako je 750 gama skoro napuštena,F mi ostaje u najljepšem sjećanju,od svih motora koje sam vozio.
Možda spominjem neke stare motore kojih više nema ali sam prestao pratiti već odavno tu scenu tak da...

Popijem maksimalno 5 piva godišnje.

titanijum je napisao/la:

Koliko je ovo teško , najbolje ja ilustracjia, kao da čelije mozga , učinite regenerativnim .A one se ne regenerišu.Hvala Bogu.

"Pulsov sam vrtio po ruci i oduševio se, osim što je, kao i većina ovdje prikazanih majstorija naših forumita, za moj ukus predebel!"
g. Ivo, 1912.-
[Vrh] Go down
puls
guru
guru

Male
Broj postova : 2909
Datum registracije : 05.03.2010

PostajNaslov: Re: Putni enduro   10.07.13 17:41

Fratt je napisao/la:

Rotax je stvarno pravi agregat.

I troši stvarno k'o upaljač!
Turističke vožnje, bez divljanja oko 3.5 litre, vjerovali ili ne!

Za kraće dionice okretan i lagan, za dulje pouzdan i udoban....
Kome se ne žuri i ne namjerava ludo pretjecati, izvrstan izbor....
Prigodna fotografija:

Nekima lijep, drugima ružan........ali svatko će ga zapaziti....
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Putni enduro   

[Vrh] Go down

Putni enduro
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Putni enduro
» McKinley Enduro Ultralight šator
» Turistički/putni survival kit