FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Hidroizolacija

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2500
Godine : 34
Datum registracije : 06.03.2010

PostajNaslov: Hidroizolacija   30.03.13 23:29

Ovako, trebam pomoć vezano za nešto šta uopće nema veze sa forumom.ali kako znam da tu ima ljudi sa jako puno znanja, zanimam me ako neko ima iskustva sa hidroizolacijom poda.

Hvala!

[Vrh] Go down
zoki208
lingua
lingua

Male
Broj postova : 350
Datum registracije : 16.12.2010

PostajNaslov: Re: Hidroizolacija   30.03.13 23:44

Malo vise podataka, kakav pod, koja namjena, koji polozaj (prizemlje, kat, zgrada) koji zavrsni sloj (plocice, laminat, parket) podno grijanje?
[Vrh] Go down
http://www.zl-knives.com
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male

PostajNaslov: Re: Hidroizolacija   30.03.13 23:50

E to sam čeko, hvala...

Znači prizemlje, prvi red na moru, skinuo pločice, skino stari eistrih, skinuo staru ljepenku i došo do ploče.

Prije je bila ljepenka i nikad nije bilo nikakvih problema...

E sad prijatelj koj se time (manje-više) bavi na spomen ljepenke kaže, im i danas stojadina pa ih ne voziš, misleči pod time da je to pre staro riješenje i da su puno bolje druge stvari...

Jedan mi je preporučio samo dva puta premazat sa hidro žbukom...

poslje hidroizolacije bi išo eistrih (ako treba) pa pločice
[Vrh] Go down
zoki208
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Hidroizolacija   31.03.13 0:43

Za to sto radis, nista vise od ljepenke ti ne treba. Koja se i inace stavlja u svim projektima i prolazi na svim atestima. Imas od katrana Bituval V3 oko 150kn ti je 10m2 ili ako hoces bolje onda uzmi V4 koja je 30% deblja i kosta oko 200kn 10m2. Projekat nije visoko rizican, tipa balkon, podrum, tus kabina i nije potrebno ici sa nekakvim zescim hidroizolacijama. Ako bas zelis mozes upotrijebiti, nekakvu gumiranu hidroizolaciju tipa murexin hidro basic, ili murexin tekucu foliju.... ili od bilo koje druge firme. I potrositi i do 100kn na m2. jer uz te izolacije koje su inace od 20kn/kg x 2 kg po kvadratu. + Imregnacija+ gumirana traka okolo.... Dobit ces bazen, ali to u tvom slucaju nije opce bitno. Dakle ometi dobro plocu, ljepenku postavi, preklopi 10cm i digni uz zid, na nju ako ides sa toplinskom izolacijom, prvo građevinska folija (najlon) pa stiropor, i na to estrih ili glazura. Imaj na umu ako je manji sloj od 3cm estriha da ce se raspadati cak i uz staklena vlakna. Mada ako ga odozgo povezes ljepilom i plocicama postoji mogucnost da ostane citav. Ne lajem bez veze, bavim se izmedju ostalog i takvim stvarima desetak godina.
[Vrh] Go down
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male

PostajNaslov: Re: Hidroizolacija   31.03.13 0:51

Stari eistrih ispod pločica se raspo, više u doljnjem sloju, gore je osto postojan, pa znam na šta misliš....

Tako sam nešto i mislio.

Šta se tiće tih izolacija, radio sam sa Aredex-ovom s 1-k izolacijom tuševe, ko neka tekuča guma...

Hvala
[Vrh] Go down
flecktarn
lingua
lingua

Male
Broj postova : 321
Godine : 42
Datum registracije : 15.03.2012

PostajNaslov: Re: Hidroizolacija   31.03.13 1:14

dobra tema...korisni savjeti ;-)
[Vrh] Go down
flecktarn
lingua
lingua

Male
Broj postova : 321
Godine : 42
Datum registracije : 15.03.2012

PostajNaslov: Re: Hidroizolacija   31.03.13 1:15

zoki208 je napisao/la:
Z Ako bas zelis mozes upotrijebiti, nekakvu gumiranu hidroizolaciju tipa murexin hidro basic, ili murexin tekucu foliju.... ili od bilo koje druge firme. I potrositi i do 100kn na m2. jer uz te izolacije koje su inace od 20kn/kg x 2 kg po kvadratu. + Imregnacija+ gumirana traka okolo.... Dobit ces bazen, ali to u tvom slucaju nije opce bitno.

ovo cu napravit ako još jednom prokapa dolje!!! ;-)
[Vrh] Go down
Crni_Toma
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 20
Godine : 29
Datum registracije : 12.02.2013

PostajNaslov: Re: Hidroizolacija   31.03.13 1:30

Pozdrav kolega!

Evo radil sam za nekog privatnika koji se bavi završnim radovima,pretežito keramičarskim.Radili smo hidroizolacije prije keramike i to pretežito na balkonima. Koristili smo Sikin hidroizolacijski mort SikaTop Seal - 107

http://hrv.sika.com/hr/solutions_products/02/02a015/02a015sa08.html

Znači u paketu dobiš vreču cementa i tekućinu koje se mješaju. Trebaš dobro pomješati da nebude grudica i masa ti treba biti rijetka da ju gleterom možeš lijepo rasporediti preko poda. Preporučljivo ti ju je gletati preko mrežice(one koje koriste za fasade) koje će armirati taj sloj ,ali trebat češ dva puta gletati istu površinu da dobro prekrije mrežicu i da dobiš propisanu debljinu izolacije.
Nakon dan,dva kad se posuši možeš staviti 2cm stiropori preko njega i najlon za toplinsku izolaciju i na to glazuru.
Glazura mora biti izveda sa vlaknima i minimalne debljine 5cm jer ako je tanja postoji mogučnost kako je rekao kolega da popuca.

Za cijenu ovog Sikinog paketa nisam siguran ali mislim da ti je oko 350,450 kn (25 kg cement,5l tekućine), mrežicu zasebno kupuješ ali ona je najmanji trošak

[Vrh] Go down
zoki208
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Hidroizolacija   31.03.13 1:51

Ikarus- Aredex, sika, murexin, pci... ima hrpa proizvodjaca sve se svodi na isto ili slicno. 1k se uglavnom koristi za saniranje tuseva, 2k su u vecini slucajeva malo jace i sprijecavaju proboj vlage i odozgo i odozdo.
Crni-Toma,- Sikine su uglavnom medju skupljima i ta kombinacija je ili 5-15 ili 10-20 i kosta od 600-800kn i i pokriva od 10-15m2 heh racunica je jasna.
[Vrh] Go down
Crni_Toma
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 20
Godine : 29
Datum registracije : 12.02.2013

PostajNaslov: Re: Hidroizolacija   31.03.13 2:10

Kolega zoki208 slažem se s vama,istina Sikini proizvodi su jako skupi ali evo s njima sam radil pa sam ih i zbog toga spomenul,s drugim nemam iskustva pa nisam htio ni ništa pisati.

Istog sam mišljenja ko i vi da mu ništa više od ljepenke netreba,sve drugo bi bio bzv trošak za taj prostor.Hidroizolacije se izvode samo na prostorima kojima je to stvarno bilo potrebno tipa kupaone,krovovi zgrada,podrumi koji su zbog loše izvedene drenaže oko kuće imali problema s vodom, ali tu su već dolazile hidroizolacije u izvedbi s folijama koje se vare itd...
Za ovakve prostore i slične je išo standard kako ste vi opisali (ljepenka,stiropor,najlon,glazura)
[Vrh] Go down
mamac za pecanje
lingua
lingua

Male
Broj postova : 435
Godine : 55
Datum registracije : 20.03.2013

PostajNaslov: Re: Hidroizolacija   31.03.13 18:02

Tema vam je vrhunska baš ono kaj sam i sam htio saznati sad samnaučio hvala
[Vrh] Go down
marinko
lingua
lingua

Male
Broj postova : 270
Datum registracije : 29.01.2011

PostajNaslov: Re: Hidroizolacija   31.03.13 23:18

evo jedan prijedlog,, negdije sam cuo/procitao, jednu meni jako zanimljivu stvar, kako se ljudi znaju snalazit kad su u situaciji bez sike, murexina.. i ostalih.

pogotovo kod starijih građevina gdje su ispcali podovi i treba zatvorit sve pore,, u benzin bi stavljavi stiropor (neznam u kojem , vjerojatno u poprilicnom omjeru) i dobivenu smjesu razlili po povrsini koju treba izolirat!
naravno benzin bi ispario ostao bi plastificirani pod. e sad danasnja cjena benzina...neznam bas kolko bi se isplatilo
[Vrh] Go down
GAGY
spikač
spikač

Male
Broj postova : 604
Godine : 35
Datum registracije : 11.02.2012

PostajNaslov: Re: Hidroizolacija   01.04.13 0:07

Prije varenja ljepenke bila ona V3 ili V4 svakako premaži recitolom i ploču i zid do koje visine budeš uz zid dizao ljepenku(10-ak cm),pusti neka se osuši pa onda povari ljepenku.
[Vrh] Go down
zoki208
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Hidroizolacija   01.04.13 0:11

Tako je kolega Gagy, zaboravio sam to napomenuti. Resitol obavezan, da pokupi prasinu i da ljepenka bolje sjedne.
[Vrh] Go down
GAGY
spikač
spikač

Male
Broj postova : 604
Godine : 35
Datum registracije : 11.02.2012

PostajNaslov: Re: Hidroizolacija   01.04.13 0:13

Ništa kolega zoki,tu smo da pomažemo zar ne?
[Vrh] Go down
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male

PostajNaslov: Re: Hidroizolacija   01.04.13 0:19

@Zoki i Gagy, hvala, to sam znao, u principu sam znao cijeli postupak ali su me zanimala i druga mišljnja, pošto mi to nije struka...

[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Hidroizolacija   Today at 17:15

[Vrh] Go down

Hidroizolacija
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Hidroizolacija