FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share

Alice PVC okvir

Go down 
Autor/icaPoruka
Migach
guru
guru
Migach

Male
Broj postova : 2834
Godine : 29
Datum registracije : 17.10.2010

Alice PVC okvir Empty
PostajNaslov: Alice PVC okvir   Alice PVC okvir Empty15.03.13 3:10

Nisam baš znal kak da drugačije imenujem temu, ali evo, naletio na ovaj video pa da čujem i vaša mišljenja o ovome.

Alice PVC okvir 393492
[Vrh] Go down
RubberDuck
lingua
lingua
RubberDuck

Male
Broj postova : 489
Godine : 56
Datum registracije : 20.01.2012

Alice PVC okvir Empty
PostajNaslov: Re: Alice PVC okvir   Alice PVC okvir Empty12.04.13 2:07

Niko ne reagira, pa bi ja, ak morem ... Alice PVC okvir 30210
Dobra ideja, dobar izgled, jeftina izrada .. ali, nisam nigde čul ništ kaj se tiče izdržljivosti naspram origigi alu okvira .. kaj se bi desilo sa okvirom kad bi nekam zapel ili opal ili da ga samo malo energičnije pustil na zemlju .. ALICE pack ruksak se nemože nositi bez okvira .. kaj u slučaju da se fakat te plastične cijevi slome , a ti si negdi izvan civilizacije .. hehe .. Alice PVC okvir 877312
[Vrh] Go down
antarctica
bomber
bomber
antarctica

Male
Broj postova : 110
Godine : 42
Datum registracije : 28.09.2009

Alice PVC okvir Empty
PostajNaslov: Re: Alice PVC okvir   Alice PVC okvir Empty12.04.13 15:57

Ne znam čemu zamaranje izradom,kad ni original nije skup.
[Vrh] Go down
mamac za pecanje
lingua
lingua
mamac za pecanje

Male
Broj postova : 435
Godine : 58
Datum registracije : 20.03.2013

Alice PVC okvir Empty
PostajNaslov: Re: Alice PVC okvir   Alice PVC okvir Empty12.04.13 16:09

Ideja je super za pohvalit,Nisam vidio koje su debljine mesa cijevi.Ali verujem čak sam i siguran da su dovoljno izdržljive i da mogu podnijeti pritisak.Kod nas ima kaj ja znam dvije vrste cijevi plastičnih z avodu zelene i bijele koje imaju svoje ljepilo a zelene moraš imati stroj za lemljenje tj.moraš malo rastopiti plastiku koljeno i cijev i spojiti dok je vruće.Jedino neznam kako bi se ponašalo pod punim opterečenjem pri visokim temperaturama kada sunce zažari.Dli će se jako podati tj.spigati i obijesiti.
[Vrh] Go down
dux aeron
lingua
lingua
dux aeron

Male
Broj postova : 382
Godine : 53
Datum registracije : 02.03.2013

Alice PVC okvir Empty
PostajNaslov: Re: Alice PVC okvir   Alice PVC okvir Empty13.04.13 17:13

Zanimljiva ideja, ali pitanje koliko je potrebna. I upotrebljiva. Ok veći okvir, pa da se vreća ili šator ili što već veže s gornje strane na okvir. Samo, upitna je kvaliteta i čvrstoća varova ako ih izvodi amater (npr ja Alice PVC okvir 166116 hehe ) ... zatim, lako je na te okvire pričvrstiti naramenice i remene od Alice ranca, a da bi se i sam ranac pričvrstio trebalo bi modificirati i njega...znači treba prilagoditi gornji dio ranca koji se natakne na okvir. Što će reći da treba ranac parati pa prešivati ili došivati... a što dalje komplicira samu izradu i opet kvalitetu rada. Naravno, moguće je uvezati ranac na okvir bez dramatičnih zahvata na samom rancu... hm, masa mogućnosti, samo je upitno kolika je potreba... Alice PVC okvir 676815 Ja mislim da se ne bih upuštao u tu aktivnost. A ako bih baš mijenjao okvir radi boljih naramenica, manje težine i dr. možda bih stavio plastične okvire od ILBE ili MOLLE ranca, za koje bi eventualno trebale sitnije modifikacije ne znam... a to vjerrojatno traži veće financije od sklapanja plastičnih cijevi, pa pretpostavljam da nije daljnja tema =)

Alice PVC okvir 30210
[Vrh] Go down
Sponsored content

Alice PVC okvir Empty
PostajNaslov: Re: Alice PVC okvir   Alice PVC okvir Empty

[Vrh] Go down

Alice PVC okvir
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.