FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Oružje za odbranu

Go down 
Autor/icaPoruka
acc
bebač
bebač

Male
Broj postova : 2
Godine : 28
Datum registracije : 03.03.2013

PostajNaslov: Oružje za odbranu   03.03.13 23:05

Pozdrav svima,

naletio sam na ovaj forum tražeći neko oružje, pa se odlučih i registrovati da pitam iskusne lovce :

Volim često otići po planimam prohodati, po šumama i lovištima i interesuje me šta imati uz sebe kao odbranu od divljači. Još da kažem da nisam sam, nas je ukupno 4. Zanima me kakvo oružje može imati efekta u samoodbrani (opet napominjem nisam lovac, ne želim ubijati - ali ne želim biti ubijen ) Da li recimo pištolji pomažu protiv čopora vukova u slučaju da naletimo na njih u zimskom periodu, ili pak divljih svinja ?
[Vrh] Go down
JillValentine
spikač
spikač

Male
Broj postova : 688
Godine : 27
Datum registracije : 23.04.2012

PostajNaslov: Re: Oružje za odbranu   03.03.13 23:11

Pomazu pistolji ako naidje copor vukova,al s obziorm na to da kazes da nisi lovac....Vrlo je vjerovatno da ces od mogucih 8-15 metaka zavisno koji je pistolj...promasiti vise od pola a onda nek ti je bog u pomoc...A kad dovljis svinja pomaze ako je strefis u glavu, ostalo...custo sumnjam...Mada nikad na svinju nisam puco iz pistolja iskreno O.o
[Vrh] Go down
acc
bebač
bebač

Male
Broj postova : 2
Godine : 28
Datum registracije : 03.03.2013

PostajNaslov: Re: Oružje za odbranu   03.03.13 23:18

Postoji li kakvo oružje koje nije u pravom smislu oružje. Da li se boje vatre, da li bi baklje bile efikasne ? Rado bih izbjegao bilo kakvo ubijanje, ranjavanje.
[Vrh] Go down
JillValentine
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Oružje za odbranu   03.03.13 23:20

acc je napisao/la:
Postoji li kakvo oružje koje nije u pravom smislu oružje. Da li se boje vatre, da li bi baklje bile efikasne ? Rado bih izbjegao bilo kakvo ubijanje, ranjavanje.

Vjerovatno ce ti na to pitanje odgovoriti neko malo iskusniji..Na mjestima kuda se ponekad krecem ima veprova ali vukova bas i ne...tako da.......
[Vrh] Go down
bolle
lingua
lingua

Male
Broj postova : 286
Godine : 46
Datum registracije : 06.10.2009

PostajNaslov: Re: Oružje za odbranu   03.03.13 23:21

Svakodnevno čitamo u novinama i gledamo u informativnim emisijama kako divlje životinje napadaju ljude pa nije u redu da samo lovci hodaju po prirodi naoružani. Pošto vas je 4. za prvu ruku svatko po kalaš i koju kašikaru
[Vrh] Go down
JillValentine
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Oružje za odbranu   03.03.13 23:27

bolle je napisao/la:
Svakodnevno čitamo u novinama i gledamo u informativnim emisijama kako divlje životinje napadaju ljude pa nije u redu da samo lovci hodaju po prirodi naoružani. Pošto vas je 4. za prvu ruku svatko po kalaš i koju kašikaru

PLACEM !!!! ahhahahahahaahhaha
[Vrh] Go down
trolshein
spikač
spikač

Male
Broj postova : 561
Godine : 36
Datum registracije : 26.11.2011

PostajNaslov: Re: Oružje za odbranu   03.03.13 23:34

acc je napisao/la:
Pozdrav svima,

naletio sam na ovaj forum tražeći neko oružje, pa se odlučih i registrovati da pitam iskusne lovce :

Volim često otići po planimam prohodati, po šumama i lovištima i interesuje me šta imati uz sebe kao odbranu od divljači. Još da kažem da nisam sam, nas je ukupno 4. Zanima me kakvo oružje može imati efekta u samoodbrani (opet napominjem nisam lovac, ne želim ubijati - ali ne želim biti ubijen ) Da li recimo pištolji pomažu protiv čopora vukova u slučaju da naletimo na njih u zimskom periodu, ili pak divljih svinja ?
Neznam za pištolje ( mada se Jamie Foxx raspištoljil kod Tarantina ) ali Ameri imaju simpatičan naziv za dotično oružje - Minigun- to bi koristilo protiv čoporskih zvijeri, mada opet nije baš oružje mušketira
[Vrh] Go down
JillValentine
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Oružje za odbranu   03.03.13 23:34

Neko od nas sa normalnim odgovorom ???
[Vrh] Go down
trolshein
spikač
spikač

Male
Broj postova : 561
Godine : 36
Datum registracije : 26.11.2011

PostajNaslov: Re: Oružje za odbranu   03.03.13 23:39

Kakvo pitanje takav....
[Vrh] Go down
JillValentine
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Oružje za odbranu   03.03.13 23:40

trolshein je napisao/la:
Kakvo pitanje takav....

Pa vala da znas :/
[Vrh] Go down
lololorenzo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1055
Godine : 20
Datum registracije : 23.01.2012

PostajNaslov: Re: Oružje za odbranu   04.03.13 0:00

Ako nisi lovac nemoš nosit oružje samo tako sa sobom jer ti je puno veća vjerovatnost da će vas uvatit policija nego napast čopor vukova.
Vukovi će vas osjetit puno puno prije mogućeg susreta s njima i teško da će vas napast jer se vukovi uglavnom boje ljudi isto kao što će i divlje svinje pobjeci kad osjete da dolaze ljudi.Ali ako baš želiš nešto zbog osjećaja sigurnosti možda bengalka i signalna raketa(koje mogu i poslužiti za signalizaciju ali bolje da vam nikad ne zatrebaju)
[Vrh] Go down
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2581
Godine : 35
Datum registracije : 06.03.2010

PostajNaslov: Re: Oružje za odbranu   04.03.13 0:13

@acc imaš temu o ovome na forumu i napisane su stranice i sranice o tome

ali prvo se predstavi u za to predviđenoj rubrici i pročitaj pravila foruma pa nastavi sa pisanjem a tema se zaključava....

[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Oružje za odbranu   

[Vrh] Go down

Oružje za odbranu
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Oružje za odbranu
» Zračno oružje
» Posjedovanje oružja