FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Felco 600 Pila za drvo preklopna

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2657
Godine : 62
Datum registracije : 05.06.2011

PostajNaslov: Felco 600 Pila za drvo preklopna   25.02.13 19:14

Da predstavim moju najnoviju, a ujedno i najmanju pilu.
Ako je najmaanja to nikako ne znači da najslabije pila. Naprotiv. Pila brzo i bez zamora da je upravo gušt nešto prepiliti s njom. Jedina razlika je da pila kada se povlači prema sebi i tu nema nikakvih problema tako da ne treba trošiti snagu na pritisak. Dole prikazani suhi komad drveta prepilila je za nešto više od 30 sec i to bez ikakve žurbe i nastojanja da prepilam što brže.
Do odlaska u neki bush do sada sam s njom prepilio pola parka u gradu

Između Bahca, Fiskarsa i ostalih više poznatih i manje poznatih imena odlučio sam se na Felco 600. Uz to što se jarke boje ističu ako je negdje ostaviš moram još jednom naglasiti da je crvena boja kraljica ljubavničkih kreveta, mini spavaćica i ostalih ne buškrafterskih tema pa neću nabrajati dalje

Sklopljena. Stanje uzbune nula.

Protegnula se. Rasklopljena.

Bez obzira koliko velika ruka bila i koliko debele rukavice bile uvijek ima dovoljno mjesta.

Osobna iskaznica, rodni list, navodilo za upotrebu...

Trenutno sam imao komad suhog čempresa kojeg sam otpilao s njom.

Ima tu još mjesta za nešto i šire

Iako sam pilao po široj strani evo da se vidi da je i po užoj drvo šire od preporučenih 50mm
[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4657
Godine : 37
Datum registracije : 30.09.2010

PostajNaslov: Re: Felco 600 Pila za drvo preklopna   25.02.13 19:29

A hvat na golu ruku kolega,zaboravili se napomenut kako je grip bolji nego da drzite Severininu dojku u prohladno jutro.

Popijem maksimalno 5 piva godišnje.

titanijum je napisao/la:

Koliko je ovo teško , najbolje ja ilustracjia, kao da čelije mozga , učinite regenerativnim .A one se ne regenerišu.Hvala Bogu.

"Pulsov sam vrtio po ruci i oduševio se, osim što je, kao i većina ovdje prikazanih majstorija naših forumita, za moj ukus predebel!"
g. Ivo, 1912.-
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Felco 600 Pila za drvo preklopna   25.02.13 19:41

Fratt je napisao/la:
A hvat na golu ruku kolega,zaboravili se napomenut kako je grip bolji nego da drzite Severininu dojku u prohladno jutro.
Da se u prohladno jutro zateknemo u nekom bushu prvo bih uzeo Felco i rekao Sevi da sačeka dok napilim drva i upalim vatru kako bih malo zagrijao ruke jer sam inače leden ko žabac.
[Vrh] Go down
Mrki Medo
lingua
lingua

Male
Broj postova : 283
Godine : 27
Datum registracije : 29.05.2010

PostajNaslov: Re: Felco 600 Pila za drvo preklopna   25.02.13 20:23

Felco je jako kvalitetna marka kod vingradara i vočara osobno imam škare za obrezivanje vočaka ,prava stvar !
tak da vjerujem da če te dobro služiti
[Vrh] Go down
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2800
Godine : 47
Datum registracije : 19.11.2011

PostajNaslov: Re: Felco 600 Pila za drvo preklopna   25.02.13 23:59

Samo da dodam Felco je švicarska firma a ove pile se proizvode u J Koreji.

Hombre:Ulažem oštar protest u svezi potpisa kolege Maxine.
[Vrh] Go down
ElPrezidente
lingua
lingua

Male
Broj postova : 355
Godine : 23
Datum registracije : 05.12.2012

PostajNaslov: Re: Felco 600 Pila za drvo preklopna   26.02.13 0:35

Bome fini komad čempresa!
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Felco 600 Pila za drvo preklopna   26.02.13 2:20

ElPrezidente je napisao/la:
Bome fini komad čempresa!
Bah. Komad grane koju su ispilali pošto je stršala i smetala kamionima u prolazu. Ostavili su je pored puta i dobro mi je došla za probu pošto je bila suha, a ovaj komad sam donio kući skroz mahinalno. Upravo uređujem jednu smokvu u vrtu i tu ima i debljih grana ali ona je meko drvo koje je uz to puno ljepljivog soka i kad sam pokušao oprati sječivo toplom vodom nije uopće išlo, pokušao sam sa sapunom i nije išlo. Provjereni recept s dva šprica WD40 skinuo je odvratni ljepljivi sloj kao da ga nikad nije bilo.
[Vrh] Go down
acika
tipko
tipko

Male
Broj postova : 58
Godine : 45
Datum registracije : 11.09.2013

PostajNaslov: Re: Felco 600 Pila za drvo preklopna   18.09.13 15:45

Evo da se  i ja malo ukljućim u komentar naime smatram da je preklopna pila jako važan artikal u prirodi i rijetko bih se bez nje uputio u istu ne koristim neku brandiranu marku ali ih čestito "maltretiram" i dosta se dobro drže.Evo ubacit ću koju slikicu naime posjedujem dvije koje sam zaista dobio-kupio po bagatelnoj cijeni i za te novce su mi se pokazale više nego odlićna naime veća je 3 eura a manja 2 eura.Znam vjerovatno će mnogi komentarisati koliko para toliko muzike i ja se slažem ali za sad me odlićno služe. Pozzz svima na sajtu

Zadnja promjena: acika; 18.09.13 19:33; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : [IMG]http://i42.tinypic.com/j8co00.jpg[/IMG])
[Vrh] Go down
acika
tipko
tipko

Male
Broj postova : 58
Godine : 45
Datum registracije : 11.09.2013

PostajNaslov: Re: Felco 600 Pila za drvo preklopna   18.09.13 15:53

Molio bih kolege ako mi mogu objasnit kako se postavlja slika nikako da uspijem unapred hvala

Zadnja promjena: acika; 19.09.13 9:15; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
goxxon
guru
guru

Male
Broj postova : 3723
Godine : 36
Datum registracije : 17.11.2010

PostajNaslov: Re: Felco 600 Pila za drvo preklopna   18.09.13 16:05

evo pomažem kolega, imate uputstva ovdje od kolege Fratta. LP

http://survival.aforumfree.com/t5903-postavljanje-fotografija
[Vrh] Go down
Drvo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1686
Datum registracije : 13.03.2010

PostajNaslov: Re: Felco 600 Pila za drvo preklopna   21.09.13 12:16

@HOMBRE: Gdje se može nabaviti ta FELCO 600 pila?
[Vrh] Go down
tarpe
tipko
tipko

Male
Broj postova : 67
Godine : 57
Datum registracije : 05.05.2011

PostajNaslov: Re: Felco 600 Pila za drvo preklopna   23.09.13 9:39

Gdje se može nabaviti FALCO proizvode kod has u HR?
[Vrh] Go down
goran3
bebač
bebač

Male
Broj postova : 19
Godine : 50
Datum registracije : 13.02.2009

PostajNaslov: Re: Felco 600 Pila za drvo preklopna   23.09.13 11:39

evo link za shop kod nas

http://www.cedar-agro.hr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage-ask.tpl&product_id=36&category_id=35&option=com_virtuemart&Itemid=167
[Vrh] Go down
tarpe
tipko
tipko

Male
Broj postova : 67
Godine : 57
Datum registracije : 05.05.2011

PostajNaslov: Re: Felco 600 Pila za drvo preklopna   23.09.13 13:58

Hvala
[Vrh] Go down
Drvo
mr.spika
mr.spika

Male

PostajNaslov: Re: Felco 600 Pila za drvo preklopna   24.09.13 20:01

@GORAN3: Hvala na linku.
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Felco 600 Pila za drvo preklopna   04.02.14 1:42

Drvo je napisao/la:
@HOMBRE: Gdje se može nabaviti ta FELCO 600 pila?
Imao sam nekih "ljubavnih" problema pa me skoro nije bilo na forumu tako da sam preskočio ovo pitanje. Jest malo kasno ali ja sam je poslije kupovine na daljinu našao par km od mene u trgovini Poljooprema (ili čak Poljoopskrba) gdje je bila još jeftinija, a izbjegao bih plaćanje poštarine. Zato za ovakve stvari ipak prvo pronjuškajte što imate u susjedstvu.
[Vrh] Go down
Drvo
mr.spika
mr.spika

Male

PostajNaslov: Re: Felco 600 Pila za drvo preklopna   04.02.14 22:03

@Hombre:Hvala na odgovoru. Nisam se uopće sjetio Poljoopreme.
[Vrh] Go down
jimkukri
lingua
lingua

Male
Broj postova : 241
Datum registracije : 05.05.2014

PostajNaslov: Re: Felco 600 Pila za drvo preklopna   13.05.14 12:36

Da li neko ima ideju gdje kupiti bahco laplander folding pilu u ZG.. neda mi se prek ebaya narucivat
ova felco mi se svidja al je u novom marofu
[Vrh] Go down
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2502
Godine : 34
Datum registracije : 06.03.2010

PostajNaslov: Re: Felco 600 Pila za drvo preklopna   13.05.14 13:02

Zašto baš Bacho? jel zbog izgleda ili?
[Vrh] Go down
jimkukri
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Felco 600 Pila za drvo preklopna   13.05.14 13:16

Trazim solidnu folding pilu za grane i manja drva
O laplanderu sam cuo dobro
Moze bit i neka druga pila...primam preporuke...samo da je ima u zg
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Felco 600 Pila za drvo preklopna   13.05.14 14:29

jimkukri je napisao/la:
Trazim solidnu folding pilu za grane i manja drva
O laplanderu sam cuo dobro
Moze bit i neka druga pila...primam preporuke...samo da je ima u zg

Hajde mi nabroji tri stvari koje se mogu kupiti u Hrvatskoj, a da to nije Zagreb.
Laplander redom ima dobre recenzije, a s ovom Felco sam potpuno zadovoljam iako ne mogu reći da ispilam kubik godišnje. Ako je za manja stabla biraj dužu pilu ili pilaj u krug obzirom da bi neki razuman promjer bio oko 10cm.
Ovu Felco sigurno imaš u Zagrebu na valjda 20 mjesta, a morali bi je imati Poljopromet ili Poljoopskrba (nisam siguran koji od to dvoje).
[Vrh] Go down
jimkukri
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Felco 600 Pila za drvo preklopna   13.05.14 16:24

budem cekirao ta mjesta..fala
ma ja sam odma roknuo ovaj link s prve strane koji je neki shop iz n.marofa
http://www.cedar-agro.hr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage-ask.tpl&product_id=36&category_id=35&option=com_virtuemart&Itemid=167
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Felco 600 Pila za drvo preklopna   13.05.14 18:16

[quote="jimkukri"]budem cekirao ta mjesta..fala

Poljopromet je sigurnoi.
[Vrh] Go down
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2502
Godine : 34
Datum registracije : 06.03.2010

PostajNaslov: Re: Felco 600 Pila za drvo preklopna   15.05.14 17:03

Evo kolega Jim samo samo ovo htijeo reć, ili naglasiti.
Razlog zašto sam te pitao za Lap pilu...
Slike će ti sve reći pa lako sam zaključiš iz navedenoga...

Lapica je po izgledu i kompaktnosti lijepša ali po reznim osobinama je klasu ispod, šta se uostalom lako zaključi po zubima (više manje)
Ja Husqu imam od 2009 ako se ne varam i od drva nema šta nije ispilila od hrastovog brodskog poda starog 30+godina do svega drugoga i pili i dalje ko motorka

Lapica je isto dobra ali kad piliš dosta toga (čitaj dasaka na metre) onda je razlika ogromna...

E sad razlog zašto sam tako puno pilio je taj da kad sam kuću renoviro sam pučupo brodski pod iz cijle kuće (a kako se grijem na drva a i bacanje drva mi je ko i bacanje hrane, znači nikako!) onda sam ga popilio sa ovom pilom.

Prvo sam počeo piliti sa preciznom pilom za drva ali su zupci pre mali pa su stalno zapinjali na spojevima brodskog poda, onda sam prešo na ovu.
A nikakve druge (motorke,ubodne,cilkulare) nisam koristio jer sam to radio ispred kuće di nemam struje i problem je oko buke zbog susjeda...

Cijena im je tu negdje, Husqa je oko 200kn a i Lapica je tu negdje ako se ne varam...
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7250
Godine : 41
Datum registracije : 05.04.2010

PostajNaslov: Re: Felco 600 Pila za drvo preklopna   15.05.14 18:50

može nekima veličina zuba na pili biti mjerilo iskoristivosti, osobno mi je laplander najbolja pila koju sam imao(isprobao sam ih desetak)
japanski silky isporučuje za svoje pile nekoliko "oštrica a razlika je upravo u veličini zubaca. jedne su za meko jedne za tvrdo drvo a neke za ostale materijale osim drva.

napomenuo bi da i bahco ima pilu sa dosta većim zubima od laplandera koja ide "brže" kroz meko i predviđena je za piljenje živih grana natopljenih sokovima i mekih jelovih dasaka. Bachov model laplander namjenjen je svim mogućim vrstama drava pa i onim malo tvrđim ili eventualno suhim oblicama kakve na uglavnom trebaju za vatru. Vjerujem da bi znatno veći zubi u tvrdom drvu znatnije više umarali ruku.
Na žalost falco 600 nisam probao ali odlična alternativa laplanderu je velika fiskarsova sklopiva pila koju je bilo za kupiti na benzinskima i ima je u bauhausu.
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Felco 600 Pila za drvo preklopna   15.05.14 19:30

NAVIGATOR je napisao/la:
može nekima veličina zuba na pili biti mjerilo iskoristivosti, osobno mi je laplander najbolja pila koju sam imao(isprobao sam ih desetak)
Bachov model laplander namjenjen je svim mogućim vrstama drava pa i onim malo tvrđim ili eventualno suhim oblicama kakve na uglavnom trebaju za vatru. Vjerujem da bi znatno veći zubi u tvrdom drvu znatnije više umarali ruku.
Na žalost falco 600 nisam probao ali odlična alternativa laplanderu je velika fiskarsova sklopiva pila koju je bilo za kupiti na benzinskima i ima je u bauhausu.

Moja Felco sliči na Husku i odlično ide kroz suhi čempres i svježi bagrem. Kad sam pilao smokvu koja je puna ljepljivog soka i debela skoro ko dužina lista pile mrvu je zapinjala i tu bi bila bolja neka s listom manje površine ali to su univerzalne pile i praktično samo izgled odlučuje koju ćeš kupiti jer ipak nisu namijenjene za industrijsko pilanje velikih količina iako, kako se da isčitati neki su ispilali cjelokupni kućni brodski pod od hrastovog drveta.
[Vrh] Go down
jimkukri
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Felco 600 Pila za drvo preklopna   15.05.14 22:45

fala ikarus,navi,hombre na korisnim savjetima

ja bi ovaj tip pile naravno koristio za rezanje drva za vatru kad sam vu sumi...do sada sam koristio veci noz al probao bi pilu jer je chopping s nozem kad si umoran od duzeg pjesacenja naporan poso
mislim da je laksa pila+veci noz odlicna komba za vatru i druge sumske aktivnosti, posebno za nekog ko nema previse iskustva sa sjekirom(pogotovo kad je mokro il snijeg)

mislim da su sve ove pile koje ste nmaveli super i da je vise stvar preferencije nego objektivne razlike u kvaliteti
definitivno cu neku ubost...vidjet cu jos koju...
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Felco 600 Pila za drvo preklopna   15.05.14 23:56

jimkukri je napisao/la:
ja bi ovaj tip pile naravno koristio za rezanje drva za vatru kad sam vu sumi...do sada sam koristio veci noz al probao bi pilu jer je chopping s nozem kad si umoran od duzeg pjesacenja naporan poso
mislim da je laksa pila+veci noz odlicna komba za vatru i druge sumske aktivnosti, posebno za nekog ko nema previse iskustva sa sjekirom(pogotovo kad je mokro il snijeg)
mislim da su sve ove pile koje ste nmaveli super i da je vise stvar preferencije nego objektivne razlike u kvaliteti
definitivno cu neku ubost...vidjet cu jos koju...

Koju god uzmeš nećeš pogriješiti. U odnosu na svoju veličinu grizu ko pit buli ali moraš voditi računa da su to pile za grane i kao takve imaju ograničenja. Moguće je ispilati i nešto deblje ali onda moraš ići u krug ili još deblje zarezivati kao dabar. Konstruirane su da pilaju dok ih vučeš k sebi što odstupa od općeprihvaćenog načina kako se pile prave jer su obično kad guraš naprijed ili obostrano. Po meni je taj način povlačenjem prema sebi efikasniji jer možeš koristiti i tijelo kad umoriš ruku. Naravno da se i od njih ruka zamara ali po meni mnogo manje nego s nožem. Uz to što odlično pilaju veoma su lagane dok kao sklopive ne zauzimaju mjesto niti postoji mogućnost ozljede u transportu.
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7250
Godine : 41
Datum registracije : 05.04.2010

PostajNaslov: Re: Felco 600 Pila za drvo preklopna   16.05.14 12:55

kod laplanderice je super da grize u oba smjera tako da je guranje i povlačenje vrlo ujednačeno.

veličina zubiju na pili na dašćici ili tanjoj grani razlikovat će se uglavnom samo po finoći samoga reza, za drva za vatru je to nebitno, ali veličina zubiju dolazi do izražaja tek kada pilimo deblo koje je promjerom okvirno veće od polovice dužine lista pile. E tada po mojem iskustvu voćarske pile sa velikim zubima gube bitku ili sam ja preslab pa mi previše zapinju u deblu i previše umaraju ruku.
obično su dulji zubi zbog čvrstoće izbrušeni na nešto širem-debljem listu pile pa je i količina piljevine iz takvog reza nešto veća, u protivnom se znaju brže istupiti i saviti u tvrđem drvu.
[Vrh] Go down
Franco G
spikač
spikač

Male
Broj postova : 766
Godine : 70
Datum registracije : 29.08.2009

PostajNaslov: Re: Felco 600 Pila za drvo preklopna   25.05.14 2:10

Ikarus je napisao/la:
Evo kolega Jim samo samo ovo htijeo reć, ili naglasiti.
Razlog zašto sam te pitao za Lap pilu...
Slike će ti sve reći pa lako sam zaključiš iz navedenoga...

Lapica je po izgledu i kompaktnosti lijepša ali po reznim osobinama je klasu ispod, šta se uostalom lako zaključi po zubima (više manje)
Ja Husqu imam od 2009 ako se ne varam i od drva nema šta nije ispilila od hrastovog brodskog poda starog 30+godina do svega drugoga i pili i dalje ko motorka

Lapica je isto dobra ali kad piliš dosta toga (čitaj dasaka na metre) onda je razlika ogromna...

E sad razlog zašto sam tako puno pilio je taj da kad sam kuću renoviro sam pučupo brodski pod iz cijle kuće (a kako se grijem na drva a i bacanje drva mi je ko i bacanje hrane, znači nikako!) onda sam ga popilio sa ovom pilom.

Prvo sam počeo piliti sa preciznom pilom za drva ali su zupci pre mali pa su stalno zapinjali na spojevima brodskog poda, onda sam prešo na ovu.
A nikakve druge (motorke,ubodne,cilkulare) nisam koristio jer sam to radio ispred kuće di nemam struje i problem je oko buke zbog susjeda...

Cijena im je tu negdje, Husqa je oko 200kn a i Lapica je tu negdje ako se ne varam...

Ikaruse,

kolika je dužina (ili specifikacija) za Husqvarnu. dali je stvarno pila (sječivo) nešto veća od Laplandera?

Vidio sam na internetu Husquarnu u modroj boji (tvoja je narančasta/crvena) - izgleda mi da je modra nešto manja (navode 7").

Molio bih te za savjet jer mi izgleda interesantna.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Felco 600 Pila za drvo preklopna   Today at 8:48

[Vrh] Go down

Felco 600 Pila za drvo preklopna
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Felco 600 Pila za drvo preklopna
» Survival pila za drvo (bucksaw)
» Sklopive pile