FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Hvali more, drž se kraja- hobiti idu u Isengard

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
Strider
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2835
Godine : 24
Datum registracije : 19.06.2009

PostajNaslov: Hvali more, drž se kraja- hobiti idu u Isengard    15.02.13 21:39

Našli se Mraz i ja rano ujutro i zaputili prema Krku. Navodno je dolazila kiša i jačala bura, pa je postojala mogućnost da se most zatvori. Riskirali smo svejedno.

Došli smo u Bašku, prošetali plažom i zaputili se prema Ikarusu. Krenuli su razgovori o noževima, jaknama, gojzama, točnije onim starim Addidaskama, o gnjevnoj hajki i mučenju Goxxona na trgu od strane krvnika Ive...no to su tek samo planovi i ideje.

Ikarus je odnekud donio cijelu kutiju noževa. Mislim da poredani jedan ispod drugog dvaput pređu udaljenost baške plaže! Neke sam vidio prvi i vjerojatno zadnji put u životu. Mraz se sastao sa starim prijateljem i duboko uzdahnuo. Nešto mu je u oko upalo- objasnio nam je zrcaljenje okica

Evo ga Ikarus- visok, ćelav, jak ko bik. Bar za nas dva hobita.

Na slici je lijepo vodljiva kutija sa bagremovim triješćicama. Znate, hladno je u ovo vrijeme na otoku

Lijepo nas je vrijeme ćapalo, mada je puhala poštena bura.

Prvić, vrlo surov otok.

Krenusmo prema Veloj i Maloj luci. Samwise nagovara Froda da skoči.

"Daaaaaaaaamn"

Obožava ovaj ruksak! Tako jako da ga je odlućio nositi!

Bura i valovi dignu pijesak s dna pa more poprimi ovu predivnu boju.

Ovo mi je lijepa slika

Plaže jedna iza druge, a sve predivne i nevjerojatno čiste.

Samwise je imao problema sa ogradom. Kratke noge, štaš...

Kontrasti kontrasti!

Ušli smo u kolotečinu. Pravi mordorski krajolik.

Smrad, vonj! Svako malo naišli bi na krepane ofce. Valjda padnu pa se slome ili jednostavno ne mogu izać van pa krepaju od gladi. Eh, Gryllse moj, gdje li si sad?!
Nakon puno razmišljanja zbog onog zvjerskog dreka u kutku slike odlučili smo da ovo nije još jedan stravičan zločin poznatih krivolovaca Ive i Freta. Oni ovakva rebarca ne bi ostavili. Ali vole se ispraznit sred puta, vrlo zlobno, tek tako da nekog nepažljivog jadnika unesreće.

Penjemo se. Tkogod je radio mocire imao je volje!

Velebit, Prvić i more

Sve golo, nema vegetacij a kamenje ubija gležnjeve i uništava gojze.

Mocira...Ovaj je krajolik savršen primjer da ni sjekira ni mačeta ni veliki nož nisu uvijek dobra stvar za pasom. Mi ih nismo nit nosili nit rabili (a i nemamo gdje).

Meso!

"Mogli bi jednu, a?"

Senj i mali otočić Zečevo. Ima zecova, da.

I ovo mi je lijepa slika. Iza se nalazi plaža Vele luke

Vela i Mala luka. Spust ubija!

(gleda kako pada snijeg u brdima) "Ponovo lopatanje! Oh ne!"

Ikarusu je dojadio spust pa se odlučio baciti nizbrdo.

Vela luka.

Sunce nam je brzo ošlo...

Hrabri Mraz se okupao!

Harden the fuck up!

Pojeli smo svega 2 naranče i imali 0.5 l vode. Požurili smo da nas ne uhvati mrak, jer ni lampe nismo imali. Ivotov omiljen scenarij- skupina nespremnih i nesigurnih mužjaka.

Po povratku smo našli lubanju nekog jadnika. Pjer! Ulovi ih sve! Imamo dokaze, znaš!

Svuda oko nas ovce. Samo čekaju da pokleknemo, da nas rastrgaju... S njima Fret i OMĐ love veprove.

Ali nisu ni one dorasle gladnom brđanu! " 'Ere kitty kitty kitty kitty"

Balovi brišu tragove Tibetica. Da nije bilo njih, izvrnuo bi gležanj samo tako. Još ih nisam pregledao, napravim temu ovih dana. Bojim se pogledati našto će koža ličiti. Doduše, našli smo par slomljenih japanki i šlapa. Imbecili!

Zadnja plaža prije baške.

Odbacili smo Ikarusa i zaputili se prema Njvicama, gdje smo ošli na kavu s Molokaijem i njegovim komparadoresom. Ah, koliko tema smo prošli. Zahvaljujem se na daru! Kasno u noć stigosmo u Rijeku na klopu. Razlišli smo se i ja sam zaspao kao zaklan

To vam je trening ljudi moji!
[Vrh] Go down
Molokai
spikač
spikač

Male
Broj postova : 693
Godine : 40
Datum registracije : 26.03.2012

PostajNaslov: Re: Hvali more, drž se kraja- hobiti idu u Isengard    15.02.13 21:49

@Strider - Nema na čemu, bit će toga još.
Lijep krajolik.
Šta je bilo rimljanima da su tamo napravili grad, tko zna da li je bura tad puhala tako jako?

Ne mogu povjerovati da se okupao.
[Vrh] Go down
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 6701
Godine : 31
Datum registracije : 26.02.2010

PostajNaslov: Re: Hvali more, drž se kraja- hobiti idu u Isengard    15.02.13 21:55

Dubi visok? Hahahahaha jedino za naše pojmove

Uglavnom, super šetnjica u dobrom društvu. Drago mi je da sam upoznao Molokaija i (nazovimo ga tako) Samuraja

Iz nekog razloga cijelo vrijeme je bila zezancija na ovaj video:

A ovaj čovjek je moj životni uzor! Scena na 3:10 je najbolja scena ikada snimljena.

[Vrh] Go down
Strider
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2835
Godine : 24
Datum registracije : 19.06.2009

PostajNaslov: Re: Hvali more, drž se kraja- hobiti idu u Isengard    15.02.13 22:13

Pa nama su svi visoki! Meni su, zaboravio sam napomenuti, napunili džepove s kamenjem da me jaka bura ne odnese preko na Cres.
[Vrh] Go down
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 3151
Godine : 43
Datum registracije : 06.08.2010

PostajNaslov: Re: Hvali more, drž se kraja- hobiti idu u Isengard    15.02.13 22:19

ma super kul... divno! ali ne zbog vas... baška mi budi neka stara sjećanja na .. ma nema veze

“You never know how strong you are,
until being strong is the only choice you have.”
[Vrh] Go down
Dravman
lingua
lingua

Male
Broj postova : 414
Godine : 45
Datum registracije : 19.01.2011

PostajNaslov: Re: Hvali more, drž se kraja- hobiti idu u Isengard    15.02.13 22:29

uh, Mraz se okupal u zimskom moru.
vidi se kaj je pravi brđan, ja sam prava baba, odvažim se u ovo vrijeme jedino u 7 mm neoprenu na pol sata
oduvijek me fasciniralo boravak na moru u zimsko vrijeme, nema turista, pravi mir i još dok zaplovim...
[Vrh] Go down
PJER
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1934
Godine : 48
Datum registracije : 12.02.2011

PostajNaslov: Re: Hvali more, drž se kraja- hobiti idu u Isengard    15.02.13 23:25

Odlično društvo...dobro ste se koliko vidim i nahodali a i zabavili......a gdje su gradele...
[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4694
Godine : 38
Datum registracije : 30.09.2010

PostajNaslov: Re: Hvali more, drž se kraja- hobiti idu u Isengard    16.02.13 0:32

Drago mi je sto smo vam bili u mislima,i vi ste nama (rece on stavljajuci metak u cijev svojeg karabina)...

Popijem maksimalno 5 piva godišnje.

titanijum je napisao/la:

Koliko je ovo teško , najbolje ja ilustracjia, kao da čelije mozga , učinite regenerativnim .A one se ne regenerišu.Hvala Bogu.

"Pulsov sam vrtio po ruci i oduševio se, osim što je, kao i većina ovdje prikazanih majstorija naših forumita, za moj ukus predebel!"
g. Ivo, 1912.-
[Vrh] Go down
ElPrezidente
lingua
lingua

Male
Broj postova : 355
Godine : 23
Datum registracije : 05.12.2012

PostajNaslov: Re: Hvali more, drž se kraja- hobiti idu u Isengard    16.02.13 0:39

Mraz svaka čast na hrabrosti za kupanje po buri!

Krajolik je stvarno.... ovčast
[Vrh] Go down
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2985
Datum registracije : 19.11.2011

PostajNaslov: Re: Hvali more, drž se kraja- hobiti idu u Isengard    16.02.13 0:42

Nešto drugačije od uobičajnih šumskih druženja!

Mraza sam vidio kako trči po snijegu kao patuljak-vilenjak tako da me ne čudi ovo kupanje!Čovjek piša kockice leda bez imalo beda!

Pričao nam je Ikarus o takvom terenu-volio bi probati i tamo s ovakvim društvom prucunjati par dana!

Tko zna,možda mi se želja i ostvari!!??

btw-lagano se kačite s Ivom i Frattom a njih dvojica imaju vatrenih štapova više od vojske neke manje državice!Razmislite koliko je to pametno??!!

Hombre:Ulažem oštar protest u svezi potpisa kolege Maxine.
[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4694
Godine : 38
Datum registracije : 30.09.2010

PostajNaslov: Re: Hvali more, drž se kraja- hobiti idu u Isengard    16.02.13 1:30

Ma shalac,volim ja ove nase hobite...

Popijem maksimalno 5 piva godišnje.

titanijum je napisao/la:

Koliko je ovo teško , najbolje ja ilustracjia, kao da čelije mozga , učinite regenerativnim .A one se ne regenerišu.Hvala Bogu.

"Pulsov sam vrtio po ruci i oduševio se, osim što je, kao i većina ovdje prikazanih majstorija naših forumita, za moj ukus predebel!"
g. Ivo, 1912.-
[Vrh] Go down
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2985
Datum registracije : 19.11.2011

PostajNaslov: Re: Hvali more, drž se kraja- hobiti idu u Isengard    16.02.13 1:35

Fratt je napisao/la:
Ma shalac,volim ja ove nase hobite...

To je govorio i Saruman!

Hombre:Ulažem oštar protest u svezi potpisa kolege Maxine.
[Vrh] Go down
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2696
Godine : 28
Datum registracije : 12.03.2010

PostajNaslov: Re: Hvali more, drž se kraja- hobiti idu u Isengard    16.02.13 2:10

Trebali bi poćet pisat neko štivo koje bi bilo mix Hobita i ovoga...

e to bi tek bio pravi bestseller!
[Vrh] Go down
marine317
lingua
lingua

Male
Broj postova : 334
Godine : 21
Datum registracije : 10.11.2012

PostajNaslov: Re: Hvali more, drž se kraja- hobiti idu u Isengard    17.02.13 0:50

e dečki sad kad ste okusili kako je gaziti po kamenju možeme mi se pridružiti kad budem pomagao susjedu skupljat ovce (uz malu naknadu naravno,nisam blesav đaba trčkarat po kamenju )
[Vrh] Go down
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3378
Godine : 54
Datum registracije : 05.10.2011

PostajNaslov: Re: Hvali more, drž se kraja- hobiti idu u Isengard    18.02.13 11:35

Lijepo, kolega Lorise, figlio mio, baš lijepa fotoreportazhitza. Dogovaram se s Ikarusom duže vrijeme za lov na Krku, pa sam u prvoj varijanti mislio povest kuju i s njom u pogon. Vidjevši fotke (a teren mi je i otprije poznat, mnogo sam puta bio na Krku) mijenjam plan; odoh ja na shtand da noge ne polomim, pa nisam ja muflon, makar će Fret reći da jesam.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Hvali more, drž se kraja- hobiti idu u Isengard    

[Vrh] Go down

Hvali more, drž se kraja- hobiti idu u Isengard
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Malo mog kraja :))
» ANTARKTIK - NASTAVAK AVANTURE DO KRAJA SVIJETA
» "AVANTURA DO KRAJA SVIJETA"- na HRT-u!
» mini štapovi za ribolov...
» Gole žene u šumi