FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
Štapovi za hodanje - Page 2 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Štapovi za hodanje - Page 2 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Štapovi za hodanje - Page 2 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Štapovi za hodanje - Page 2 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Štapovi za hodanje - Page 2 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Štapovi za hodanje - Page 2 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Štapovi za hodanje - Page 2 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Štapovi za hodanje - Page 2 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Štapovi za hodanje - Page 2 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Štapovi za hodanje - Page 2 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Štapovi za hodanje - Page 2 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Štapovi za hodanje - Page 2 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
Štapovi za hodanje - Page 2 Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Štapovi za hodanje - Page 2 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Štapovi za hodanje - Page 2 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Štapovi za hodanje - Page 2 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Štapovi za hodanje - Page 2 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Štapovi za hodanje - Page 2 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Štapovi za hodanje - Page 2 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Štapovi za hodanje - Page 2 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Štapovi za hodanje - Page 2 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Štapovi za hodanje - Page 2 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Štapovi za hodanje - Page 2 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Štapovi za hodanje - Page 2 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Štapovi za hodanje - Page 2 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Štapovi za hodanje - Page 2 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Štapovi za hodanje - Page 2 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Štapovi za hodanje - Page 2 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Štapovi za hodanje - Page 2 Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Štapovi za hodanje - Page 2 Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Štapovi za hodanje

+11
FrankyRC
Mraz
Igsy
palac
goxxon
Nubilus
Migach
maxina
PJER
Frenky
kengur32
15 posters

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

Štapovi za hodanje - Page 2 Empty Re: Štapovi za hodanje

Postaj by Cober 13.02.13 17:40

goxxon je napisao/la:također dobro dođu i za napraviti improvizirano sklonište
Da, to za sklonište i brzu improvizaciju za šatorsko krilo i slično, je veoma upotrebljivo i dobro zapaženje. Posebno u snijegu, kada nemate za gdje zavezati šator, niti klinovi imaju za šta prihvatiti, duboko zabijeni štapovi i cepini zlata vrijede.

Cober
bomber
bomber

Broj postova : 111
Datum registracije : 16.12.2012

http://www.zone-2000.net/arhiv/09/014vucica/doc01.htm

[Vrh] Go down

Štapovi za hodanje - Page 2 Empty Re: Štapovi za hodanje

Postaj by Frenky 13.02.13 19:43

Cober je napisao/la:Toliko razbacanih postova o štapovima, kada je već otvorena namjenska dobro je da se sve iz drugih tema skupi na jednom mjestu. Neko je pitao koji štapovi i o čemu povesti računa. Pod obavezno štapovi treba da su sklopivi, to je mnogo bolji izbor nego hodati sa skijaškim bez mogućnosti pakovanja štapova na ruksak (kad tad će vam trebati slobodne ruke - cepini, pridržavanje rukama, penjanje, stijena). Prosječna cijena od 200 do 700 kuna. McKinlay su prilično zadovoljavajući.

Ja imam nekoliko štapova, od onih jeftinih koje sam kupio na nekom sajmu ski opreme, i pomislio da je šteta ne kupiti ih kad su već nekih 50tak kuna, onako, za rezerve ili poklona, odmah kupim dvoje jer su dosta dobro izgledali - e to treba izbjegavati. Kod takvih će vam brzo zaglaviti vam mehanizam za sklapanje, za ono odvrtanje-zavrtanje, i kad vam budu najviše trebali. Meni se to desilo pri usponu na Vlašić, Devečani, vrh - Paljenik. Ali bilo je opako u minusu i zamrzlo sve. Baš tada, kada vam je najmanje do toga i da nije preporučljivo skidati rukavice jer vam proklilzuje štap pri odvijanju, i onda hvatati za štap golim rukama, ja ne mogu da ih otvorim pa ne mogu. Uz pomoć kolega, nas dvojica sa dvije strane - jedva. Jeftini štapovi sa placa obično imaju kompas, amortizere i neku multifunkcionalnu ručku.

Posjedujem i jedne Lafuma, aluminijum, mnogo su kvalitetniji (dosta laganiji, bolji mehanizam, bolje ručke, bolje trakice oko zgloba) od McKinley-a (i skuplji). McKinley često ima plutane ručke, no ove ručke na Lafumi su plastične i u praksi su pokazale da su veoma, veoma, veoma kvalitetnije. Sada jednostavno ne bih mnogao preći na te plutane poslije ovih plastičnih. Možda zbog ergonomije ručke. I koristiim ih godinama, mislim od 2007, zavlačenje u stijenje i veliko kamenje, ljeto, zima, zabijanje u led, i još rade i pouzdane su bez greške.

Ono što mogu dati kao konkretan savjet pri kupovini su tri stvari: 1. sklopivi, to se podrazumijeva, 2. novi tip otvaranja "FlickLock", otprilike kao na skijaškim cipelama pancericama, 3.što manja težina. Karbidni ili čelični vrh, kao i krpljice za snijeg se podrazumijevaju, ja preferiram one veće. Upravo sam juče kupio par krpljica pošto sam napokon uspio poderati neke stare.

Pozdrav, Cober




pa sad, anti šok (opruge) imaju u načelu skuplji štapovi, kao i plutene (ergonomske) drške.

imam leki super makalu, već 15 godina, prošli su ponešto brda, a bili su skupi ko šafran.

što se ovih navoja tiče, da nebi na -15 bilo iznenađenja, ja koristim teflon sprej, i on je skup, ali dugo traje i zaista je koristan.


inače, kapa dolje bh brdima, a bome i bh planinarima, prošao sam treskavicu prije rata i čvrsnicu poslije..


Zadnja promjena: Frenky; 14.02.13 7:45; ukupno mijenjano 1 put.
Frenky
Frenky
spikač
spikač

Male
Broj postova : 905
Godine : 69
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 18.10.2012

[Vrh] Go down

Štapovi za hodanje - Page 2 Empty Re: Štapovi za hodanje

Postaj by kengur32 13.02.13 22:39

topic očišćen od off .... kolege, ukoliko želite čavrljati slobodno otvorite temu u https://survival.aforumfree.com/f25-caffe-bar-pri-bety , ili ako vam je potrebna privatnost uživajte u pp!
hvala Štapovi za hodanje - Page 2 747986
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

Štapovi za hodanje - Page 2 Empty Re: Štapovi za hodanje

Postaj by da000 05.07.17 19:03

Pozdrav. Trebam preporuku za štapove. Kod bivših štapova su mi se potrgali navoji pa je glavni uvjet kod kupnje novih da nemaju takav sistem nego da imaju Lock sustav zatezanja. Budžet do 50 eura. U tom rangu sam nešto našao po netu pa molim za savjete i preporuke.
https://www.kibuba.hr/?cID=2280&pID=7719
http://www.sportsdirect.com/black-dia-trail-backsnr34-784071?colcode=78407190
http://www.sportsdirect.com/karrimor-carbon-walking-poles-784002?colcode=78400290
http://www.sportsdirect.com/karrimor-carbon-anti-shock-poles-784003?colcode=78400390
http://www.sportsdirect.com/outdoor-equipment/walking-poles?utm_campaign=out-lp2017


Ako bi naručivao sa SD-a morao bi još nešto uzeti da se isplati jer je poštarina oko 12 eura. Za ove Karrimor carbon s anti shockom sam malo čitao po netu i neki ih hvale, a neki kude tako da nisam baš siguran. Što se tiče sustava anti shock isto nailazim na različite odgovore. Neki kažu da se na to dodatno gubi energija, pa da im smeta zvuk, meni osobno je taj sustav bio ok na bivšim jeftilen štapovima, sad trenutno za bliže rute koristim skijaške bez toga i isto su mi ok, jedino im je mana što ih ne mogu sklopiti pa ih ne nosim na dalje izlete.
Vjerujem da ima dosta planinara koji koriste štapove pa ako se kome da napisati nešto iz iskustva.

da000
bebač
bebač

Male
Broj postova : 16
Godine : 32
Lokacija : zagorje
Datum registracije : 02.03.2015

[Vrh] Go down

Štapovi za hodanje - Page 2 Empty Re: Štapovi za hodanje

Postaj by maxina 05.07.17 23:24

Ja bih izabrao ove Karrimor karbonske bez sustava za ublažavanje udaraca.37 eura je super cijena za tako lagane i čvrste štapove.Prošle godine sam ih želio naručiti na SD ali ih nisu imali pa sam uzeo neke u Dechatlonu tako da su mi ti karbonski tiha patnja.
maxina
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2512
Godine : 55
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 19.11.2011

[Vrh] Go down

Štapovi za hodanje - Page 2 Empty Re: Štapovi za hodanje

Postaj by da000 06.07.17 0:11

Da i ja se dvoumim između njih i ovih BD trail back. BD na netu ima super recenzije na izdržljivost jedino su malo teži, ovdje su proglašeni best buy http://www.outdoorgearlab.com/topics/camping-and-hiking/best-trekking-poles/ratings tako da su mi prvi favorit. Što se tiče Karrimora i mene privlači karbon, ali sam pročitao par recenzija da se brzo potrga sustav zaključavanja, ali to može ovisiti o samom vlasniku. Ima li u Hr u kojem dućanu nešto slično, jer na netu baš i nema nekog izbora, Iglu, Kibuba većinom iznad 500kn...

da000
bebač
bebač

Male
Broj postova : 16
Godine : 32
Lokacija : zagorje
Datum registracije : 02.03.2015

[Vrh] Go down

Štapovi za hodanje - Page 2 Empty Re: Štapovi za hodanje

Postaj by laredo 06.07.17 1:28

Ne znam dal si i ovdje gledao: http://www.zajo.net/hr/zajo/oprema/stapovi?_sort=price_w_tax*asc&_per_page=a2

Imam ove karbonske, kupio ih početkom godine (tada je cijena bila 289 kn), to su mi prvi štapovi uopće. Preživjeli 10-ak izleta, za sad nemam primjedbi, osim kaj težina nije 404 grama nego 484. Locking sustav bez greške.
laredo
laredo
lingua
lingua

Male
Broj postova : 319
Godine : 49
Lokacija : Zagorje
Datum registracije : 19.02.2014

[Vrh] Go down

Štapovi za hodanje - Page 2 Empty Re: Štapovi za hodanje

Postaj by Mraz 06.07.17 7:08

Ima i u Dechatlonu karbonskih štapova, nedavno su neki bili na popustu kojih 300tinjak kn i djelovali su mi super. Isto lock sistem bez ublaživača udarca (koji je po meni apsolutna glupost).
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Štapovi za hodanje - Page 2 Empty Re: Štapovi za hodanje

Postaj by da000 06.07.17 15:41

Poslao sam mail dechatlonu jer na stranici imaju samo jedne bez lock sistema za 500kn, a ovi zajo nisu cijeli od carbona nego samo gornji dio, a opet imaju slicnu tezinu kao i alu. Ak ne nađem niš u dechatlonu, onda narucujem BD.

da000
bebač
bebač

Male
Broj postova : 16
Godine : 32
Lokacija : zagorje
Datum registracije : 02.03.2015

[Vrh] Go down

Štapovi za hodanje - Page 2 Empty Re: Štapovi za hodanje

Postaj by Mraz 07.07.17 7:58

A moraju li baš biti karbonski?

Fino to izgleda i sve, ali... aluminijske ćeš saviti i dalje koristiti, karbonski će puknuti što i nije neka sreća ako se dogodi usred višednevnog izleta. Ako sa radi o ultralight štapovima, na više sam mjesta čitao da vole puknuti malo iznad "glave", tamo gdje se stavlja nastavak za hodanje po snijegu.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Štapovi za hodanje - Page 2 Empty Re: Štapovi za hodanje

Postaj by da000 07.07.17 10:27

Ma ne moraju, bilo bi dobro da su čim laķši, ali mi je bitnija izdržljivost pa sam i stoga pitao za savjete iz iskustva.

da000
bebač
bebač

Male
Broj postova : 16
Godine : 32
Lokacija : zagorje
Datum registracije : 02.03.2015

[Vrh] Go down

Štapovi za hodanje - Page 2 Empty Re: Štapovi za hodanje

Postaj by Mraz 07.07.17 10:43

Ja koristim alu i to neke obicne jeftinjave iz Intersporta. Ponekad od drage uzmem Zajo od bambusa, cisto jer su mi drske ugodnije. Nije to neka tezina koja se osjeti.

Ako bas zelis izdrzljivo a lagano, uzmi stapove iz komada. Tu se nema sto pokvariti i uvijek imas istu mjeru. Alternativa su klik sistemi kao na sipkama od satora, BlackDiamond znam da takve koristi.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Štapovi za hodanje - Page 2 Empty Re: Štapovi za hodanje

Postaj by da000 07.08.17 20:44

Na kraju sam naručio http://www.sportsdirect.com/black-dia-trail-backsnr34-784071?colcode=78407190 sa SD-a. Jučer odradio turu po Ivanščici po malo zahtjevnijoj stazi i zadovoljan sam. Nisu preteški i ne savijaju se kad se kod istezanja objesim o njih.

da000
bebač
bebač

Male
Broj postova : 16
Godine : 32
Lokacija : zagorje
Datum registracije : 02.03.2015

[Vrh] Go down

Štapovi za hodanje - Page 2 Empty Re: Štapovi za hodanje

Postaj by laredo 09.08.17 19:05

Mraz je napisao/la:

...aluminijske ćeš saviti i dalje koristiti, karbonski će puknuti što i nije neka sreća...

pa zar neće i aluminij puknuti nakon savijanja?

@da000 - izgleda kao dobar odabir
laredo
laredo
lingua
lingua

Male
Broj postova : 319
Godine : 49
Lokacija : Zagorje
Datum registracije : 19.02.2014

[Vrh] Go down

Štapovi za hodanje - Page 2 Empty Re: Štapovi za hodanje

Postaj by Mraz 09.08.17 22:12

Aluminij podnosi nešto plastične deformacije pa ne pukne odmah nego ostane savijen. Do određene mjere, naravno.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Štapovi za hodanje - Page 2 Empty Re: Štapovi za hodanje

Postaj by poljičanin 11.08.17 15:11

Svatko ima svoje favorite iz ovih ili onih razloga, pa često i dobronamjeran komentar postane povod za konfrontiranje, a zapravo koristimo štapove u različitim okružjima i različitih smo antropometrijskih protežnosti - u konačnici svak ima neki svoj izbor i tako je najbolje.

Koristim štapove već nekih 15-tak godina, pa ću pisati o svojim iskustvima i viđenjima.

Prvo, aluminijski štapovi su mi toliko lagani da ne vidim neki veliki razlog zašto ih dopunski olakšavati i prelaziti na karbonske.

Jednom sam koristio posuđene karbonske i zapravo se doveo u neugodnu situaciju: štapovi su bili novi, ali nakon dva sata krša tako više nisu izgledali. Hodanje po škrapama je izazvalo bočno oštećenje i ljuštenje površinskog sloja laka i na površini su se pojavile dlačice oštećenih vlakana. Ponudio sam vlasniku da ih otkupim ili da mu kupim nove, međutim, on je to odbio i koristio ih još neko vrijeme dok jedan štap nije zaglavio u kamenu i pukao.

U istim uvjetima na aluminijskim bi se vidjele samo površinske ogrebotine.

Također, ne sviđaju mi se ni štapovi bez regulacije duljine: kada idem uzbrdo skratim ih u odnosu na hodanje po ravnom, a kada idem nizbrdo, produžim ih.

Upravo u strmim silascima po kamenjaru štapovi su mi se pokazali najpotrebnijima, imam već neke godine i koji kg viška - spuštanje sa štapovima znatno mi je lakše i koljena manje pate. Iako, ponekad, upravo u tim situacijama, štapovi zanju i smetati ako se možeš pridržati rukama za stijenu. Pri baš velikim strminama štap ne držim za ručku, nego ga držim s gornje strane, za polukuglasti završetak štapa iznad rukohvata. Što je naprtnjača teža, to su mi štapovi važniji pri spuštanju.

Što se tiče amortizera, ja ga toplo proporučujem, makar za hodanje po kamenjaru, pa i asfaltu. Daleko je manji udarac, pogotovo pri brzom hodanju, kada štap ima amortizer, nego bez njega. Na hodnjama od 5 i više sati, to se jako osjeti.

Ja živim na kamenu i s kamenom, pa su moja iskustva ovakva, makar, vjerujem, da kada netko hoda po našim kontinentalnim brdima i planinama ima drugačija iskustva.

Trenutno imam nekih 15-tak štapova, 4 štapa sam slomio, posljednji prije 10-tak dana ispod Zečjaka na Velebitu.

poljičanin
lingua
lingua

Male
Broj postova : 428
Godine : 53
Lokacija : hr
Datum registracije : 27.10.2011

[Vrh] Go down

Štapovi za hodanje - Page 2 Empty Re: Štapovi za hodanje

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.