FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
Fallkniven VOLCANO - at first glance Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Fallkniven VOLCANO - at first glance Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Fallkniven VOLCANO - at first glance Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Fallkniven VOLCANO - at first glance Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Fallkniven VOLCANO - at first glance Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Fallkniven VOLCANO - at first glance Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Fallkniven VOLCANO - at first glance Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Fallkniven VOLCANO - at first glance Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Fallkniven VOLCANO - at first glance Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Fallkniven VOLCANO - at first glance Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Fallkniven VOLCANO - at first glance Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Fallkniven VOLCANO - at first glance Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
Fallkniven VOLCANO - at first glance Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Fallkniven VOLCANO - at first glance Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Fallkniven VOLCANO - at first glance Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Fallkniven VOLCANO - at first glance Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Fallkniven VOLCANO - at first glance Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Fallkniven VOLCANO - at first glance Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Fallkniven VOLCANO - at first glance Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Fallkniven VOLCANO - at first glance Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Fallkniven VOLCANO - at first glance Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Fallkniven VOLCANO - at first glance Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Fallkniven VOLCANO - at first glance Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Fallkniven VOLCANO - at first glance Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Fallkniven VOLCANO - at first glance Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Fallkniven VOLCANO - at first glance Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Fallkniven VOLCANO - at first glance Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Fallkniven VOLCANO - at first glance Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Fallkniven VOLCANO - at first glance Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Fallkniven VOLCANO - at first glance Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Fallkniven VOLCANO - at first glance

+29
PJER
DoomsdayST
franciscus
urbana_gorila
ElPrezidente
dado2
Hombre
glock
kengur32
bolle
redbeard rum
Franco G
Draxor
Spuzva Bob
poletan
neven
Mr.Cabdriver
ivo
elvin
Koaksijalac
Fratt
trolshein
mali mačak
cutlass
Igsy
chumaman
Mraz
Ikarus
NAVIGATOR
33 posters

Stranica 1 / 6. 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Fallkniven VOLCANO - at first glance Empty Fallkniven VOLCANO - at first glance

Postaj by NAVIGATOR 26.01.13 20:13

već se nekoliko mjeseci priča o novome fallknivenovom uratku.
Peter i ekipa osmislili su još jedan ekskluzivan primjerak iz hi-end ponude ovog renomiranog švedskog proizvođaća-manufakture noževa.

Vulcano je trenutno najtraženiji fallkov model noža i da budem iskren nadao sam se da će mi pasti šaka pri odlasku na međunarodni sajam oružja i noževa IWA-u.

svi noževi iz hi-end falknivenovog line-up-a se rade ručno u japanu(majstor hattori), zato je njihova proizvodnja ograničena na male količine. vulkana je do sada proizvedeno samo 100komada.
ni na kraj pameti mi nije bilo da će od napravljenih 100 komada jedan završiti baš u hrvatskoj u replikartu.

u petak sam nazvao replikart, zbog upita za jedan od artikla, totalno me oduševilo kada su mi onako usput napomenuli da su u posjedu jedne trenutno toliko rijetke nožarske delicije.
momentalno sam zajašio na motor unaprijed znajući da ću zakasniti na posao i uzeo si sat vremena za proučavanje i fotkanje spomenutog remek djela.

vulkan dolazi upakiran u lijepu i kvalitetnu drvenu prezentacijsku kutiju

Fallkniven VOLCANO - at first glance IMG_3292Medium

Fallkniven VOLCANO - at first glance IMG_3289Medium

po meni bi na kutiji korisna bila i mala mesingana kopča koja bi pouzdano poklopac kutije držala zatvorenim i pločica sa numeriranim brojem noža, ali to bi još više diglo ukupnu cijenu noža

Fallkniven VOLCANO - at first glance IMG_3293Medium

Fallkniven VOLCANO - at first glance IMG_3295Medium

a ovo dolazi u kutiji

Fallkniven VOLCANO - at first glance IMG_3305Medium

nož na prvu ostavlja bez daha, stvarno je prekrasan.
robustna crna kožna futrola nalik je onima iz NL exkluzivne falkove serije.
dok se futrola ne razradi trebat će paziti da nož kod vađenja ne zareže kožnu trakicu s drukerom koja nož osigurava u futroli. sve je friško napravljeno a koža tvrda pa će prvih nekoliko vađenja trebati izvesti s puno pažnje.
posebnu pažnju kod vađenja treba i zbog zakrivljene oštrice koja mu daje pomalo egzotičan štih.
upravo je oštrica pravi dragulj ovog reznog alata. napravljena je od laminiranog kobaltnog čelika koji bi trebao ponuditi performanse slične i približne najexkluzivnijem 3G fallkovom čeliku uz umjereniju cijenu VG10 čelika budući da CoS nije powdersteel poput znatno skupljeg 3G. manja tvrdoča od 3G čelika od 60Hrc-a trebala bi dati i nešto veću žilavost, što je poželjno kod velikih noževa namjenjenih i cijepanju.

iako sam ovih dana proučavao neke teme na fallkniven forumu moram reči da nikad pa ni danas nisam otvorio niti jednu temu vezanu uz model Vulkan upravo zato da ne budem opterećen predrasudama i tuđim iskustvima.

Fallkniven VOLCANO - at first glance IMG_3307Medium

Fallkniven VOLCANO - at first glance IMG_3310Medium

Fallkniven VOLCANO - at first glance IMG_3316Medium

ručka noža je od cocobolo drveta, nevjerovatno ugodna za ruku. nož u osnovnom hvatu toliko ugodno stoji u šaci da je to skoro nezamislivo. kao da imam otisnut drveni negativ vlastite ruke. vjerujem da će biti jednako udobna i onim korisnicima večih šaka.
vidi se da su se u fallku potrudili oko izbora drveta, lijepo je prošarano i teksturirano.

Fallkniven VOLCANO - at first glance IMG_3319Medium

Fallkniven VOLCANO - at first glance IMG_3320Medium

Fallkniven VOLCANO - at first glance IMG_3321Medium

Fallkniven VOLCANO - at first glance IMG_3322Medium

drvena ručka je učvršćena stainless pomelom koji je na tang noža stegnut posebnom maticom, jednakom kao na NL seriji.

Fallkniven VOLCANO - at first glance IMG_3326Medium

evo još nekoliko fotografija za napasat oči.

Fallkniven VOLCANO - at first glance IMG_3330Medium

Fallkniven VOLCANO - at first glance IMG_3331Medium

na leđima noža vidljiv je gravirani broj 71 od ukupno 100 noževa koliko ih je do sada napravljeno.

Fallkniven VOLCANO - at first glance IMG_3301Medium

Fallkniven VOLCANO - at first glance IMG_3298Medium


Zadnja promjena: NAVIGATOR; 31.01.13 15:51; ukupno mijenjano 4 put/a.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven VOLCANO - at first glance Empty Re: Fallkniven VOLCANO - at first glance

Postaj by NAVIGATOR 26.01.13 20:38

iako ga nisam imao prilike do sada koristiti na terenu ali već prema viđenju mogu tvrditi da će ovaj nož po performansama biti najsličniji popularnom fallkovom survival modelu A1. svojevrsna super luksuzna varijanta A1.
iako se mnogima ta usporedba neće činiti realnom jer ti noževi zaista izgledaju potpuno drukčij no neka su im ključna obilježja vrlo slična.

specifikacije noža i dimenzije neću navoditi jer se to može iščitati direktno sa fallkove stranice.
kada sam u katalogu gledao taj nož, činio mi se nešto veći.
zapravo je dimenzijama vrlo sličan spomenutom A1.

Fallkniven VOLCANO - at first glance IMG_3377Medium

oštrice su im dimenzijama približno slične kao i ručke.

Fallkniven VOLCANO - at first glance IMG_3381Medium

Fallkniven VOLCANO - at first glance IMG_3386Medium

iako se do sada tvrdilo da je njord iz NL serije luksuzni nasljednik A1, to zapravo nije točno jer njord ima daleko delikatniju i manje robusnu flatt convex grindanu oštricu koja ni približno performansama ne staje uz bok s A1.

upravo Vulkan ima poput A1 masivnu saber-convex oštricu, dakle grindovi ta dva noža su približno identični.

Fallkniven VOLCANO - at first glance IMG_3385Medium

vulkano je nešto teži nož od A1 zahvaljujuči oko centimetar duljoj i nešto debljoj oštrici i metalnom bolsteru i pomelu. također mislim da je A1 bolje izbalansiran nož za cijepanje dok će vulkanu domena biti rezanje.
razlog tome je po mom mišljenu centar težine koji je kod A1 na prednjem dijelu oštrice dok je kod vulkana zahvaljujuči opet špičastijoj silueti oštrice , bolsteru i pomelu negdje prema sredini noža oko guarda.


Zadnja promjena: NAVIGATOR; 26.01.13 22:25; ukupno mijenjano 1 put.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven VOLCANO - at first glance Empty Re: Fallkniven VOLCANO - at first glance

Postaj by NAVIGATOR 26.01.13 21:05

vulkan po meni nije nož za svakoga, kao prvo to određuje i prilično velika cijena.
taj nož osim svestranosti, iznimne robustnosti nudi i exkluzivnost kvalitetu i fantastičan, neobičan dizajn.
taj je nož poput mont blanc kemijske olovke, poput omega mehaničkog sata, predmet koji je sam po sebi vrijedan divljenja.
predmet koji će otac sinu lovcu, ljubitelju divljine, pokloniti za završetak studija ili za vjenčanje, doktorat i sl.
poklon koji osim kao ukras na kaminu ima i veliku upotrebnu vrijednost i koji će u obiteljima biti predavan generacijama u naslijeđe.

Fallkniven VOLCANO - at first glance IMG_3390Medium

Fallkniven VOLCANO - at first glance IMG_3393Medium

Fallkniven VOLCANO - at first glance IMG_3397Medium

po cijeni se vulkan gotovo na milimetar približio bogu među noževima TOR-u
po cijeni i exkluzivnosti da ali ne i po dimenzijama i performansama.

Fallkniven VOLCANO - at first glance IMG_3340Medium

Fallkniven VOLCANO - at first glance IMG_3335Medium

tor će zbog dulje oštrice i veće težine biti daleko bolji chopper no zbog puno tanjeg i finijeg grinda biti će od vulkana i bolji rezač, slajser.

Fallkniven VOLCANO - at first glance IMG_3352Medium

Fallkniven VOLCANO - at first glance IMG_3345Medium

na fotografiji se vidi puno strmiji kut primarnog grinda na vulkanu

Fallkniven VOLCANO - at first glance IMG_3351Medium

laminirane su oštrice jednako debele ali je vrh vulkana drastično deblji, robustniji od torovog, iako je sam nož puno manji.

Fallkniven VOLCANO - at first glance IMG_3367Medium

Fallkniven VOLCANO - at first glance IMG_3355Medium


Zadnja promjena: NAVIGATOR; 26.01.13 22:28; ukupno mijenjano 1 put.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven VOLCANO - at first glance Empty Re: Fallkniven VOLCANO - at first glance

Postaj by NAVIGATOR 26.01.13 22:14

često sam slušao prigovore na veličine fallkovih ručki, no nikada nisam čuo prigovor od nekoga tko te noževe stvarno i koristi, njihovi su korisnici uključujuči i mene vrlo zadovoljni veličinama i ergonomijom večine fallkovih ručki.
A1, TOR, pa i Vulkan imaju ručke vrlo sličnih gotovo istih, po meni idealnih, dimenzija za jednoručni hvat.

Fallkniven VOLCANO - at first glance IMG_3341Medium

vidi se i gotovo identičan način fiksiranja ručke na tang noža, meni poznat još iz prastarih solingenovih serija lovačkih noževa

Fallkniven VOLCANO - at first glance IMG_3370Medium

da se mene pita ja bi uvijek za cijenu vulkana uzeo radije TOR-a.
nekome kome je Torova oštrica pre velika, a umjesto fantastičnih reznih osobina manjih primjeraka NLserije NL2 i NL3 zapravo traži vrlo robustnu i izdržljivu oštricu kakva krasi modele A1 i A2 ali uz exkluzivnost NLserije i to još u vrhunskom čeliku kao što je laminirani CoS, e za takve je klijente namijenjen VULCANO!

Fallkniven VOLCANO - at first glance IMG_3329Medium

dobrodošli komentari.


Zadnja promjena: NAVIGATOR; 27.01.13 10:18; ukupno mijenjano 1 put.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven VOLCANO - at first glance Empty Re: Fallkniven VOLCANO - at first glance

Postaj by Ikarus 26.01.13 22:32

Mislim da je netko još prije dosta vremena postavio sliku tog noža na forum, u to doba sam ga gledo...

Moram priznat da se meni nikako ne sviđa, oblik oštrice više baca na "perzijski" stil a opet drška i bolster mi tu nisu ukomponirani...

Veličina i oblik su mi kako se kaže "ni vrit ni mimo" neznam za šta bi se točno taj nož uopće mogo koristit...

ko neki all-around nož možda,ali gornji dio bolstera koj strši tu graničava hvat uz dosta drgih stvari...

Kao lovački mislim da se nikako nemože usporedit jer je malo pre velik ili dugačak za takvo korištenje, odnosno nezgrapan, pa onda opet je tu taj bolster koj strši na "boku" a lovci znaju zašto to smeta...

Šta se tiče nasljednika A1 nikako se nemogu složiti...

Oni koji žele A1 u malo elegantnijem izdanju imaju ovo

Fallkniven VOLCANO - at first glance 1316-3140-thickbox

Znači po meni nasljednik ovoga
Fallkniven VOLCANO - at first glance 383-3620-thickbox

je ovo

Fallkniven VOLCANO - at first glance 1316-3140-thickbox

U istom čeliku ko i Vulcano

A Vulcano bi po obliku ali samo obliku bio prije nasljednik nečega ovakvog

Fallkniven VOLCANO - at first glance 373-815-thickbox

Sa tim da mislim da je PHK puno bolji i upotrebljiviji nož...

Vulcano je lijep nož ali mislim da je totalno fulan iz svakog pogleda, čak i kao neki fighter koj ima naglašen trbuh i swedge ali opet ima previše podignut špic...

Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven VOLCANO - at first glance Empty Re: Fallkniven VOLCANO - at first glance

Postaj by NAVIGATOR 26.01.13 22:44

Ikarus
netko je prije stavio fotku ali ja sam ga imao u rukama i čak njime i rezao tako da to nije isto što i linkati tuđu fotku.

kako sam njime samo rezao papir o upotrebnoj vrijednosti u odnosu na konkurente ne mogu sa 100 sigurnošću tvrditi ali mislim da je u allaround primjeni negdje uz bok sa A1.
lovac nisam tako da za obradu divljaći nisam stručnjak.

nigdje nisam ustvrdio da je on "nasljednik" A1 nego njegova super luksuzna verzija, ne bi se složio u ovome što si naveo Kruta jer on kao i NL serija ima vrlo delikatan i primjereno tanak vrh noža, zapravo imaš pravo oba ta noža su negdje podjednako odmaknuti u odnosu na A1.
i oba bi ga mogla u funkciji zamjeniti s time da je u živo Vulcano puno konkretniji nož od Kruta.

(iako bi ja radije nosio kruta)
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven VOLCANO - at first glance Empty Re: Fallkniven VOLCANO - at first glance

Postaj by Ikarus 26.01.13 23:00

Ja na to gledam da sam (kako i sam nekada kažeš) imao i imam a i koristio previše noževa različitih oblika dimenzija a o čelicima da i ne govorim da bi mogo fulat to oko njegove uporabe...

Dali bi se moglo? naravno ali zašto??? Imat polu upotrebljiv nož u tom čeliku samo radi njegovog broja jer je u 100komada???

Mislim da je njegova največa vrijednost samo kolekconarska, za kupit i imat i ništa sa njim ne radit da se slučajno ne pobriše gravura i nakon nekoliko 10-taka godina prodat ili ostavit u nasljeđe...

Mislim, zapravo znam da za tu lovu ima jako jako jako puno boljih noževa u dobrim ako ne i boljim čelicima sa boljim uporabnim osobinama...

Ali tu je opet stvar ukusa...
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven VOLCANO - at first glance Empty Re: Fallkniven VOLCANO - at first glance

Postaj by Mraz 26.01.13 23:15

Noževe gledam kao radni alat pa sam indiferentan na ekskluzivnost, samim time mi je Vulcano kako Ikarus veli "ni vrit ni mimo".

Vidim pozitivan pomak što se drške tiče ali su ju stavili na kriv nož.... "Bog" bi sa ovakvom drškom po mojem mišljenju bio konkretniji alat dok Vulcanu s obzirom na veličinu i oblik oštrice takva drška nije potrebna, IMO.

Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven VOLCANO - at first glance Empty Re: Fallkniven VOLCANO - at first glance

Postaj by NAVIGATOR 26.01.13 23:16

pa i ja sam već rekao da bi radije neki iz NL serije ili kruta nego Volcana, nisam to rekao samo tako i bez razloga, za moj je ukus njegova oštrica pre špićasta i zakrivljena, to ako gledam upotrebno, ali vizualno mi izgleda jako lijepo.
u živo najveća stvar kod njega koja me iznenadila je ta da se on u katalogu ili na fotkama na netu čini vrlo profinjeno zakrivljen a taj špic delikatan i osjetljiv no u živo nož je ko pajser, vrlo robustan,debelog i čvrstog vrha.
vidi se razlika i koliko je vrh deblji od Torovog koji baš nije čačkalica

Fallkniven VOLCANO - at first glance IMG_3358Medium

gornji je Tor a doljni volcano
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven VOLCANO - at first glance Empty Re: Fallkniven VOLCANO - at first glance

Postaj by NAVIGATOR 26.01.13 23:21

Mraz
ja ne bi na Toru ručku nikako mijenjao, eventualno da je oblikom kao na volcanu ali da i dalje ostane od kože.
taj je materjal FANTASTIČAN nikada nešto slično nisam koristio a teško je dobiti dojam koliko dobro takva ručka od kožnih ringova radi ako je nož u dučanu na policama, treba baš otiči u šumu tek se to onda vidi. ja ju ne bi mijenjao.

ja bi i na kruta i na volcana stavio torovu ručku.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven VOLCANO - at first glance Empty Re: Fallkniven VOLCANO - at first glance

Postaj by chumaman 26.01.13 23:24

Fallkniven VOLCANO - at first glance 304316 meni se sve čini da je isti prvenstveno dizajniran za arapsku klijentelu koja ne pita za cijenu,marketinški potpuno logično.
chumaman
chumaman
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1451
Godine : 32
Lokacija : između
Datum registracije : 26.10.2011

[Vrh] Go down

Fallkniven VOLCANO - at first glance Empty Re: Fallkniven VOLCANO - at first glance

Postaj by NAVIGATOR 26.01.13 23:28

misliš sulejman je popularan pa ekipa puši dizajn Fallkniven VOLCANO - at first glance 478256 Fallkniven VOLCANO - at first glance 478256 Fallkniven VOLCANO - at first glance 478256

možda ima nešto i u tome.

meni je jedino neobično što na fallkovoj službenoj stranici nisu znali zapravo što bi napisali o tom nožu nego samo "to je nož za prave poznavaoce" malo marketinški nedovoljno određen pojam.

al da je nož krasan bome je.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven VOLCANO - at first glance Empty Re: Fallkniven VOLCANO - at first glance

Postaj by Ikarus 26.01.13 23:30

Ne kužim jednu stvar, Navi jesi ti kupio nož ili kaj?
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven VOLCANO - at first glance Empty Re: Fallkniven VOLCANO - at first glance

Postaj by NAVIGATOR 26.01.13 23:35

nisam ga kupio, da sada u džepu imam tu lovu koliko košta, kupio bi i trećeg boga Tora Fallkniven VOLCANO - at first glance 478256
samo sam ga skočio pogledati.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven VOLCANO - at first glance Empty Re: Fallkniven VOLCANO - at first glance

Postaj by Mraz 26.01.13 23:43

NAVIGATOR je napisao/la:Mraz
ja ne bi na Toru ručku nikako mijenjao, eventualno da je oblikom kao na volcanu ali da i dalje ostane od kože.

Nisam rekao ništa protiv kožnih prstena, kod Tora baš i kritiziram dizajn drške koji me meni totalno promašen.

Drška kao na Vulcanu je primjerenija nožu te veličine i težine oštrice, lagani utor za kažiprst pomaže da drška ne izleti iz ruke i omogućava "flip" tj. zamah preko prsta, zakrivljena drška je također prirodnija kod radova tipa sječenje/krčenje a sudeći po obliku i duljini oštrice nož je tome namijenjen. Ponavljam, IMO (in my opinion) Fallkniven VOLCANO - at first glance 350615
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven VOLCANO - at first glance Empty Re: Fallkniven VOLCANO - at first glance

Postaj by Igsy 26.01.13 23:46

Kad bi imao saborsku plaću, nabavio bi si jednog za u vitrinu (po mogućnosti #001 ili #100), pošto je stvarno prekrasan. Mada više baca na ratnu perzijsku oštricu nego neki idealni radni alat... Definitivno mu je namjena kolekcionarstvo, kao i NL damaskus seriji. Ekskluziva koja nije za radne ljude s ovog foruma. Fallkniven VOLCANO - at first glance 855911
Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 34
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven VOLCANO - at first glance Empty Re: Fallkniven VOLCANO - at first glance

Postaj by chumaman 26.01.13 23:47

Kako sam s zanimanjem popratio pojavljivanje cobaltnog čelika u Fallknivenovom izdanju
sam podatak da je proizvodnja istog vrlo skupa što i čelnici firme naglašavaju,razlog
marketinškog trika da se malo ulaguju arapskom tržištu gdje se kriza manje osjeti a
platežna moć je jaka i upravo pojačaju sveukupnu prodaju svojih proizvoda,ne vidim tu
ništa sporno da se kompanija posvećuje tržištu gdje ima novca za razliku Evropi i Americi
gdje kriza već duže uzima danak.
Zapravo ovo je nož za skretanje pozornosti određenog tržišta,čitajući vaše komentare
zaključak je više nego očit.
chumaman
chumaman
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1451
Godine : 32
Lokacija : između
Datum registracije : 26.10.2011

[Vrh] Go down

Fallkniven VOLCANO - at first glance Empty Re: Fallkniven VOLCANO - at first glance

Postaj by NAVIGATOR 26.01.13 23:54

Mraz
kako sam više od 10 godina radio i nosio trailmastera tako mi se šaka navikla na taj oblik ručke, identičan kakav ima i tor.
pretpostavljam da se veći dio pozitivnih kritika na kraju svodi na ponavljanje več ranije usvojenih oblika, materjala, radnji, itd.

slažem se da bi za cijepanje ručka od volcana bila Toru primjerenija ali upravo mi je Tor drag zato jer je tako velik, ne samo dobar nego i odličan za puno drugih radnji od samog cijepanja. u tim radnjama često koristim i različite načine držanja ručke i tu oblik koji ima Tor daleko bolje odrađuje posao nego poluergonomska ručka volcana ili kruta.
da ne govorim da bi za takve delikatne poslove full ergonomske ručke tipa busse ili fehrman bile gotovo neupotrebljive.

NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven VOLCANO - at first glance Empty Re: Fallkniven VOLCANO - at first glance

Postaj by Ikarus 26.01.13 23:58

Jedna ispravka vezana uz ekskluzivnost, kako kažu na službenoj Fallk stranici

Znači nije sapravljeno 100 komda nego je prvih 100 numerirano, a navode da pošto je ručni rad da će bit slabo dostupni kroz sljedeće godine.

Znaći i oni koriste marketing tipa Busse-a koj radi male i teško dobavljive "linije" ali ne iz razloga jer se neda napravit više nego radi mlačenja love, štopa se tržište da se stalno radi umjetna potražnja...
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven VOLCANO - at first glance Empty Re: Fallkniven VOLCANO - at first glance

Postaj by NAVIGATOR 27.01.13 0:07

Ikarus
znam da je napravljeno do sada 100 komada i da ih je po svijetu poslano oko pola od toga(još ih je oko 50 na lageru).

mislim da se tu više radi o promišljenosti menađerskog tima koje prvo zanima da li će i kako proizvod biti prihvaćen na tržištu nego da se radi o štopanju tržišta.

pogotovo zato jer su nakon probnih serija uvijek svi fallkovi modeli bili široko dostupni po identičnoj cijeni kao i prvi numerirani.
a bilo bi im stvarno bedasto proizvesti odma 10 000 komada i da onda zaključe da se zbog pre egzotičnog dizajna nož dobro ne prodaje.

kako se taj nož ipak radi ručno mislim da im ipak treba određeno vrijeme za napraviti veču količinu noževa a proizvodnja je tek krenula tako da se dostupnih 100 komada na tržištu meni čini prilično realna brojka.

NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven VOLCANO - at first glance Empty Re: Fallkniven VOLCANO - at first glance

Postaj by cutlass 27.01.13 2:04

istina , netko ga je stvarno vec pokazao odavno, samo nemozemo se sjetit ko Fallkniven VOLCANO - at first glance 69343


https://survival.aforumfree.com/t3682p660-fallkniven-nozevi



jako LIJEP noz ..

bilo bi fora da njegov blank rade za prodaju kao ostale ...

mislim da bi mu rog sjeo vrhunski ..
cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 48
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

Fallkniven VOLCANO - at first glance Empty Re: Fallkniven VOLCANO - at first glance

Postaj by mali mačak 27.01.13 9:45

Hmm... lijep je, ne mogu reći da nije.
Ali...
Vidim da se o uporabnosti ovog noža već pisalo jučer- ja ga vidim kao kolekcionarski nož.
Da, malo vuče na bliskoistočnu skalameriju za pojasom nekog šeika ali nije mi to bila prva asocijacija kad sam ga vidio.
Prva mi je bila da je to lovački nož, ali promašen lovački nož. Zbog debljine i dimenzija. Možda za u Afriku za lov na nosoroge, slonove i dinosaure...
U njegovoj namjeni ga npr. PHK ili Fox Pachi jedu za doručak po upotrebljivosti.
mali mačak
mali mačak
lingua
lingua

Male
Broj postova : 343
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.11.2009

[Vrh] Go down

Fallkniven VOLCANO - at first glance Empty Re: Fallkniven VOLCANO - at first glance

Postaj by trolshein 27.01.13 9:52

Apsolutno, fallkniven za šeike sa pozlačenom karoserijom mercedesa Fallkniven VOLCANO - at first glance 374724
trolshein
trolshein
spikač
spikač

Male
Broj postova : 527
Godine : 43
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 26.11.2011

[Vrh] Go down

Fallkniven VOLCANO - at first glance Empty Re: Fallkniven VOLCANO - at first glance

Postaj by NAVIGATOR 27.01.13 10:25

siguran sam da nikada neće biti napravljen nož koji bi bio idealan svim korisnicima, kao što se nikada nije rodila žena koja bi svakom muškom bila naj, no ima onih koje su se opasno približile tom epitetu.
tako je otprilike i sa Volcanom nitko ne tvrdi da je najbolja domaćica(najbolje rezne osobine) niti da je jeftina(cijena je stvarno paprena) ali mu-joj se ne može osporiti da je večini vrlo lijepih privlačnih oblina, koje su još privlačnije kada se nož vidi uživo i propusti kroz šake.
teško je fotografijama dočarati stvarni doživljaj u živo, nadam se da sam barem približno u tome uspio.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven VOLCANO - at first glance Empty Re: Fallkniven VOLCANO - at first glance

Postaj by cutlass 27.01.13 15:19

ovo si lijepo srocio
cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 48
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

Fallkniven VOLCANO - at first glance Empty Re: Fallkniven VOLCANO - at first glance

Postaj by NAVIGATOR 27.01.13 20:04

aaaa koji sam pjesnik Fallkniven VOLCANO - at first glance 478256
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven VOLCANO - at first glance Empty Re: Fallkniven VOLCANO - at first glance

Postaj by Fratt 28.01.13 2:13

Ne mogu zamisliti sto bi se dalo s ovim nozem rezati ili ubadati...za skining je totalni promasaj,za rezanje hrane isto...rucka,moze biti neznam kakvog dizajna ali glavna karakteristika noza nije drska nego sjecivo.
Za seike je pre skroman,rog ili neki plemenitiji materijal da ali cocobolo vec i Sanrenmu stavlja na svoje pikavce.
Pada mi na pamet jedino da ga koristi naki Albanac na bazaru dok prodaje lubenice,pa onako znalacki odreze sa ovom sabljom krivosijom jedan rezanj ljubenitze mozebitnoj musteriji.
O cijeni necu ni govorit,onaj tko ga kupi uz certifikat o autenticnosti bi trebao dobiti i shamarcinu od trgovca jer ga drugo ni nejde,budimo realni.
Sranje.Ova rijec to u cijelosti opisuje.
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 44
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven VOLCANO - at first glance Empty Re: Fallkniven VOLCANO - at first glance

Postaj by Igsy 28.01.13 2:35

"Lijepo sranje" bi bio finalni zaključak oko ovog primjerka. Fallkniven VOLCANO - at first glance 990630
Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 34
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven VOLCANO - at first glance Empty Re: Fallkniven VOLCANO - at first glance

Postaj by cutlass 28.01.13 2:37

Igsy je napisao/la:"Lijepo sranje" bi bio finalni zaključak oko ovog primjerka. Fallkniven VOLCANO - at first glance 990630

ahhaha doslovno tako ispada..

cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 48
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

Fallkniven VOLCANO - at first glance Empty Re: Fallkniven VOLCANO - at first glance

Postaj by NAVIGATOR 28.01.13 8:50

pa ja ne bi išao đonom na rezne performanse vulcana, rekao bi da su za nijansu bolje od A1.
možda bi došao do drukčijeg zaključka da sam ga imao prilike koristiti za nešto ozbiljnije, ja sam njime samo list papira izrezao i iznenadio se koliko takva debela oštrica lako ide kroz papir u svim smjerovima.

nož dolazi i vrlo solidno oštar pa je njime moguće na listu papira raditi razno razne rezačke bravure. mislim da bi stvar sa špekom, grančicama, kruhom, kolcima bila otprilike jednaka kao i s A1 koji je po meni odličan nož.

što se ubadanja tiče tu bi vulkan sigurno nadmašio spomenuti A1 zbog geometrije tanko-debelog vrha koji bi u materjal ušao poput floreta.

istina je da se sve te performanske mogu dobiti i za puno manje novaca ali zato sam i napisao da ovaj nož nije za svakoga.
to je poput na primjer mehaničke omege u svijetu gdje digitalni casio koji je 40 puta jeftiniji pokazuje točnije vrijeme. no ja bi ipak radije nosio omegu.


ne bi se ja baš složio da ovo nije i upotrebljiv dizajn noža

Fallkniven VOLCANO - at first glance IMG_3329Medium


Zadnja promjena: NAVIGATOR; 28.01.13 9:36; ukupno mijenjano 1 put.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven VOLCANO - at first glance Empty Re: Fallkniven VOLCANO - at first glance

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 6. 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.