FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share

BRESSER Night vision

Go down 
Autor/icaPoruka
antarctica
bomber
bomber
antarctica

Male
Broj postova : 110
Godine : 42
Datum registracije : 28.09.2009

BRESSER Night vision Empty
PostajNaslov: BRESSER Night vision   BRESSER Night vision Empty09.12.12 13:20

Pozdrav svima.
Ne znam gdje bih svrstao ovu temu,pa rekoh možda pod individualnu opremu.
Naime,prošli tjedan sam primjetio na reklamnom katalogu Lidla da imaju u ponudi Bresser noćni monokular.Cijena je 1199 kuna,pa samim time dođe čovjeku da se zapita.
Dobro mi je poznato da postoje noćni dalekozori 1. 2. i 3. generacije,a sukladno i s tim i cijena je "nove" generacije.E sad... Bressera sam imao kao dnevni dalekozor 7-35x50 i kao staklo je bio jako dobar.Jako lijepa slika,jedino što sam sa zumom bio razočaran jer se dobija "tunel" efekt slike.
No da ne duljim.Ima li itko da je već kupio ovaj uređaj pa da kaže kakav je u primjeni?
Hvala.
[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR
Fratt

Male
Broj postova : 4711
Godine : 40
Datum registracije : 30.09.2010

PostajNaslov: Re: BRESSER Night vision   BRESSER Night vision Empty09.12.12 17:44

Nije bolji od Yukon Excelona ali ne nazalost jednako dobar od Yukona Ranger 4x60,imam Rangera kojeg sam platio kao 2 Bressera...dobar deal za 1. generaciju.
Jedino zivcira kad si na ceki stelanje okulara jer se cuje dosta jasno klikanje...

Popijem maksimalno 5 piva godišnje.

titanijum je napisao/la:

Koliko je ovo teško , najbolje ja ilustracjia, kao da čelije mozga , učinite regenerativnim .A one se ne regenerišu.Hvala Bogu.
[Vrh] Go down
antarctica
bomber
bomber
antarctica

Male
Broj postova : 110
Godine : 42
Datum registracije : 28.09.2009

PostajNaslov: Re: BRESSER Night vision   BRESSER Night vision Empty09.12.12 19:36

Znači...valja? Kolika bi bila vidljivost u mrklom mraku koristeći IC osvjetljivač? Cca...
[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR
Fratt

Male
Broj postova : 4711
Godine : 40
Datum registracije : 30.09.2010

PostajNaslov: Re: BRESSER Night vision   BRESSER Night vision Empty09.12.12 19:47

Vidljivost moze biti dobra i losa,precizna i neprecizna...kad je vedra noc bez magle ili kise i bez mjeseca onda je vidljivost divlje svinje na 50 metara dovoljna da mozes ocijeniti o koliko se kilograma radi po jedinki,da mozes ocijeniti dali je musko ili zensko,to sigurno ne mozes.
Kad je mjesec i vedro onda se stvar popravlja do te mjere da mozes ocijeniti spol i tezinu.
Dalje od 50 metara u idealnim uvjetima je stvar skoro pa i neupotrebljiva,kad je magla ne vidis ni 5 jer je previse smetnje...

Popijem maksimalno 5 piva godišnje.

titanijum je napisao/la:

Koliko je ovo teško , najbolje ja ilustracjia, kao da čelije mozga , učinite regenerativnim .A one se ne regenerišu.Hvala Bogu.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: BRESSER Night vision   BRESSER Night vision Empty

[Vrh] Go down

BRESSER Night vision
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.