FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Bogu dušu Bog je neće...JOŠ!

+10
hydra
Koaksijalac
Igsy
Draxor
DoomsdayST
chumaman
marine317
NAVIGATOR
Fratt
tonka
14 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! Empty Bogu dušu Bog je neće...JOŠ!

Postaj by tonka 04.12.12 15:01

Moja kćerka u lipnju upisuje srednju šk.....odlična učenica, talentirana za mnoge stvari, umjetnost, glazba, književnost,medicina...dijete koje nikad nije bila teška u ničemu svojim bližnjima, niti je ikad svojim roditeljima zadala glavobolju zbog svojeg ponašanja ili naravi. Al evo već od lani lagani nemir se pojavio, a sad već par dana ne spavamo jer muka je narasla.. jer ne znamo što će upisati u srednjoj šk. i to nas mori. jer prije smo mislile nek bude gimnazija, al smo je zadnjih dva tjedna otpisale i sad smo u nesanici. Nisam neka slijepica da ne vidim kako je stanje grozno Božemeprosti sa svakom školom. i u državi! pa tražimo izlaz do nekog smjera....a moja dijete stvoreno za fax za kojeg nisam više uvjerena da ćemo joj ga moći priuštiti jer moj mi život miriše na siromaštvo.do upisa je još svega pet mj. a nije to baš neko vrijeme. Još jučer je bio onaj prvi dan kad je krenula u prvi razred, da! nismo se ni okrenule i sad biramo njeno životno usmjerenje. kao u zamku se osjećam uhvaćena s tim odlukama....
mislimo se oko par poziva, ona se izjašnjava, ja je potičem i bodrim..al dijete osjeća veliku nesigurnost, čuje, vidi, da je nezaposlenst velika, čuje, vidi koliko joj pokušavam pomoći doći do zanimanja koji će joj dati kruh..ma koje je to zanimanje danas????? ima li takvo zanimanje?????
sve se događa velikom brzinom, nazadujemo i kao da propada sve, sva ljudska sigurnost.....sva je zemlja ekološki i financijski uništena, gdje god pogledamo. nije to vezano sa padom Jugoslavije, jer su u recesiji i zemlje koje nisu bio dio Juge. čak i da bježimo u neku drugu zemlju i tamo nas iza ugla čeka recesija..svi smo povezani. NEMA NOVCA! Svijet ovako kako je utemeljen na novcu pokazuje se krhak i nekako odbrojan..uništen! i nije meni teško što ću ja biti gladna, i što moji snovi umiru al što nam djecu to čeka e, to me ubija!
Obožavam svoje dijete kao i svaki normalan roditelj....al vidim kako je nužno promjeniti smjer sanjanja....kako ostvariti sebe, sreću, u jednostavnosti, u siromaštvu, i prihvatiti to kao jedini izlaz iz recesije....imati kruh iz čestice svoje zemlje, naučiti uzgajati svoju hranu, proizvoditi svojim rukama...ne zato jer je to hir, nego jedini način za smanjiti te lude režije, poreze i sve što nam ova vlast u bunilu nemoći za izaći nakraj s krizom nameće... pretaču iz šupljeg u prazno, eto! te PDV na kruh, te fiskalne kase, te porezi novi....imam dijete pa želim i moram živjeti, i kad se pitam kako jedini izlaz je jednostavni život koji su vodili naši preci.....cijela zemaljska kugla nije uspjela izaći na kraj sa kušnjom" živjeti s lovom".....nije samo naša vlast u pitanju nego svaka, svake zemlje....mnogi narodi se dižu protiv korupcija u svojim vladama......ja više nemam velike snove, nego želju za kruhom svagdašnjim i za slogom s bližnjima, i kad dođe moj čas da u miru odem Bogu....snove djeteta moram usmjeriti u smjeru nutarnje slobode u siromaštvu....
podjelite samnom svoje strepnje nad budućnošću naše djece


tonka
tonka
mr.spika
mr.spika

Female
Broj postova : 1535
Godine : 48
Lokacija : Pula
Datum registracije : 08.06.2009

[Vrh] Go down

Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! Empty Re: Bogu dušu Bog je neće...JOŠ!

Postaj by Fratt 04.12.12 15:37

Srednja ekonomska,nakon toga informatika ili slicni strucni studij.
Puna je burza gimnazijalaca nazalost dok sa srednjom ekonomskom skolom vec moze negdje dobiti posao.
Komercijalne i HT skole izbjegavati jer rijetki dobiju posao,sve ovo govorim iz aspekta poslodavca.
Nadam se da sam pomogao.



Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 44
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! Empty Re: Bogu dušu Bog je neće...JOŠ!

Postaj by NAVIGATOR 04.12.12 15:43

siromaštvo je velik problem!
nije se ono slučajno dogodilo upravo sada. ljudi su tisučljećima morali cijele dane raditi da bi si tek hranu osigurali. posljednjih je 60-70 godina sve išlo ka boljemu. zadnjih je 7-8 meni a i većini bilo fantastično imalo se kupovalo se putovalo se.
gdje bi tome bio kraj. svi su uključujuči i mene težili boljim pozicijama na kojima je maximalna zarada uz minimalan rad. u samo 10 godina to nas je dovelo do situacije da svi žele samo direktorska mjesta, svi hoće službene mobitele i automobile. svi moraju imati vikendicu na moru. pojavio se i priličan deficit sa ljudima koji su htjeli obrađivati zemlju, raditi na baušteli, čistačima i čistačicama. da se nastavilo tako svi bi za 15 godina bili direktori. direktori u gradovima gdje bi vladala glad jel više nitko ne ore i ne sije, gdje bi se zgrade rušile od neodržavanja, gdje bi svi kanali bili začepljeni.
onad je netko odlučio potegnuti ručnu i zaustaviti malo čovječanstvo u razvoju koje je počelo rasti poput tumora. sad u deficitu rada odjednom se ljudi bore za radno mjesto čistačice, za metlu u gradskoj čistoči, za kramp i lopatu na gradilištu.
svjetske krize ne dolaze slučajno ponavljale su se one u više navrata kroz zadnja dva stoljeća.

jer zapravo ništa se nije promjenilo i dalje na svijetu ima jednako ljudi i dalje se troši jednako kruha, mlijeka , wc papira i slično. kriza je uglavnom zato jer je netko vikao da je kriza i vikao je jako glasno. osim na papiru i u novčanicima zapravo kriza je imaginarna.

tko ju postavlja na repertoar i s kojim razlogom ne mogu sa sigurnošću tvrditi ali poznate su neke činjenice koje ne bi javno iznosio za svoje dobro. no činjenica je i ta da se danas kada smo svi "umreženi""kriza" puno lakše napravi dovoljan je "klik mišem" pa da iz virtualnog prijeđe u stvarnost.
tko got je potegao ručnu čovječanstva učinio je to svakako pre naglo.

meni je sestra, do prije godinu i pol bila realizatorica HRT dnevnika , do danas bez posla, živi grubo rečeno od naše milostinje, ne dobiva niti kune od države iako je samohrana majka. razlog tomu je što ima 5 kvadrata veći stan od propisane norme.

no dok smo svi zdravi mene nije strah, jedino što me brine, je Tonka kao i tebe, kamo usmjeriti svoju djecu, svoju budućnost. uz današnje sranje koje se događa u školstvu i generalnu nesposobnost rvata za išta napraviti dobro
neminovan je kolaps zdravstva, školstva, privrede itd. sve dok nas kao zemlju ne uguraju u europski žrvanj i ne pojarme njihovim pravilima mislim da nam nažalost nema naprijed a do tada će si djeca pucati u glavu zbog loših ocjena u školi koje nisu rezultat glupih učenika nego retardiranog vodstva države posljednjih 20 godina koje nikada ni nije imalo viziju "kamo i kako dalje" nego samo kako napuniti svoje džepove i svojih rođana.

NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! Empty Re: Bogu dušu Bog je neće...JOŠ!

Postaj by marine317 04.12.12 16:16

tonka neka ide u pomorsku za nautičara , poslje može također na faks a za to zaposlenj uvijek posla ima i dobre su plaće . Usto još može imati i stipendiju 800 kn kao ja (ja idem za tehničara brodostrojarstva,nautika više paše curama ) etto ti je moj prijedlog a ako ju još što zanima nek doda me na fesju ili nek tu pita https://www.facebook.com/domagoj.simicic?refid=28
marine317
marine317
lingua
lingua

Male
Broj postova : 348
Godine : 27
Lokacija : Bremen
Datum registracije : 10.11.2012

[Vrh] Go down

Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! Empty Re: Bogu dušu Bog je neće...JOŠ!

Postaj by chumaman 04.12.12 17:11

E,Tonka zabrinuta majko,puno ljudi radi poslove za koje se nisu školovali niti su ih planirali raditi,kako prije tako i sad.
Nikad nije bilo lako, samo mi se čini da što vrijeme protiče svi imaju puno veće prohtjeve u životu a još kad tome dodamo ova masovna ispiranja mozga o sreći u životu,le le.
Danas su frustracije pojačane iz razloga što niko od tih generacija nije pripremljen na gore kako sve biva već kako do malena koriste medije znaju samo za bolje koje nestaje.
Mene je to dugo izgrizalo gledajući i družeći se a mladima,uvijek sam se pitao kakva je njihova budićnost u danima koji jesu i koji dolaze,na žalost ne moćni smo kompromisom promjeniti išta.
Društva se mjenjaju revolucijom,krvavim promjenama,mislim da
će tek njezine generacije dovršiti ono što su ovi prije njih počeli,nema druge.
Mozda je i licemjerno što ja koji nemam djecu ovo pišem ali vidim brige i očaj roditelja koji prirodno žele zaštiti svoje potomstvo kao i mene moji samo sve uzalud,jednostavno nema načina zaustaviti neke šire procese koji traju i zahtjevaju žrtve.


@marine317 ,ha,ha šta bi ti družicu,pa nek me doda na fejsu,što da je piliš kad kiša pada i tebi je dosadno,pa nađi si zanimaciju druže Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! 478256
chumaman
chumaman
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1451
Godine : 32
Lokacija : između
Datum registracije : 26.10.2011

[Vrh] Go down

Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! Empty Re: Bogu dušu Bog je neće...JOŠ!

Postaj by DoomsdayST 04.12.12 17:14

Koliko ja mogu vidit, niti jedna revolucija nije uspila u svojoj izvornoj najmeri...

Kako ja to vidin, društvo se minja jedino evolucijom...

Ispravite me ako griješim...

Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! 747986

P.S. sorry na OT... Šta se srednje škole tiče, gimnazije su idealne za nastavak školovanja, za to su i stvorene... Najviše zato jer su akademski zahtjevne pa te nauče učit, šta će ti tribat na faksu, uz puno volje i želje za uspješnim završetkom...

Ako se ne može odlučit, nije sigurna da će moć ili želit ić na faks, tribalo bi odabrat srednju školu koja je dovoljno teška, zahtjevna, da te nauči učit, ali da na kraju dobiješ i nekakvo upotrebljivo zanimanje...

Naravno, i na kraju srednje i na kraju faksa, ništa nisi osposobljen radit odma, bez prakse u kojoj u biti naučiš posa... Tako je bilo sa školama i fakultetima do nedavno, ne znam ima li promjena u skorije vrime...

Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! 323904


Zadnja promjena: DoomsdayST; 04.12.12 17:21; ukupno mijenjano 1 put.
DoomsdayST
DoomsdayST
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1227
Godine : 49
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 06.01.2012

[Vrh] Go down

Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! Empty Re: Bogu dušu Bog je neće...JOŠ!

Postaj by marine317 04.12.12 17:18

chumaman ovaj put sam mislio pomoć a ne zaje****t Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! 368870
marine317
marine317
lingua
lingua

Male
Broj postova : 348
Godine : 27
Lokacija : Bremen
Datum registracije : 10.11.2012

[Vrh] Go down

Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! Empty Re: Bogu dušu Bog je neće...JOŠ!

Postaj by chumaman 04.12.12 17:20

Je,evolucijom krvavih gaća,ne tvrdim da je i jedna revolucija uspila ali je tek tada napravljen evolucijski pomak jer su se tek onda upalile žaruljice u glavama.

ma da ali ja zahebavam tebe Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! 478256


Zadnja promjena: chumaman; 04.12.12 17:25; ukupno mijenjano 1 put.
chumaman
chumaman
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1451
Godine : 32
Lokacija : između
Datum registracije : 26.10.2011

[Vrh] Go down

Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! Empty Re: Bogu dušu Bog je neće...JOŠ!

Postaj by marine317 04.12.12 17:23

joj kume ajd nemoj viša ništ postat svaki put me naživciraš (neznam zašt Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! 166116 ) pa di baš na dan kad sam piso test iz Elemenata strojeva :/ ev glava me boli .....


Zadnja promjena: marine317; 04.12.12 17:28; ukupno mijenjano 1 put.
marine317
marine317
lingua
lingua

Male
Broj postova : 348
Godine : 27
Lokacija : Bremen
Datum registracije : 10.11.2012

[Vrh] Go down

Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! Empty Re: Bogu dušu Bog je neće...JOŠ!

Postaj by chumaman 04.12.12 17:26

sam te čeličim,ha ha Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! 478256 pa nisi valjda Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! 832331
chumaman
chumaman
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1451
Godine : 32
Lokacija : između
Datum registracije : 26.10.2011

[Vrh] Go down

Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! Empty Re: Bogu dušu Bog je neće...JOŠ!

Postaj by DoomsdayST 04.12.12 17:26

Opet, sorry na OT, ali revolucija skoro nikad nije upalila nikakve lampice, i obično se stvari vrate na gore negoli je trenutni standard u društvu protiv kojeg se revolucija borila u oba kad je izbila...

Stvar je u pokušaju revolucije da preskoče korake socijalnog razvoja koji je izgleda neophodan za duhovni razvoj pojedinca u društvu... Kako se moglo vidit iz feudalizma u komunizam bez ičega između nije izvedivo... A 'najkomunističkije' zemlje, kako ja to vidim po pitanju socijalne osvještenosti, bi bile recimo Australija (zemlja par milijunaša i niti jednog milijardera) ili Švedska, Norveška, koje revolucije nisu nikad vidile, nije im trebala...

OT mode off...

Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! 747986
DoomsdayST
DoomsdayST
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1227
Godine : 49
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 06.01.2012

[Vrh] Go down

Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! Empty Re: Bogu dušu Bog je neće...JOŠ!

Postaj by chumaman 04.12.12 17:38

@Doomsday da je tako s evolucijom još bi svi bili amebe jer ne bi bilo potrebe da se išta mjenja jer je sve divno i sigurno sve je evoluiralo jer ih je tjerala borba za opstanak i
prilagođavanje tomu dakle sila,nikakvo bili ti ako hoćeš i uvidiš da je to bolje.
Jednostavno na taj način jedinke preživljavaju ne vidim ikakvog razloga da je s ljudima drugačije.

oprostite ako griješim,priznajem i tu mogućnost ta čovjek sam Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! 304316

Ne dovodim tvoje tvrdnje u pitanje ali sve te zemlje koje nabrajaš da su evoluirale
po nekom ok načelu,koliko je teška njihova uloga u svjetskom poretku.....0 poena
kako god savršen njihov sistem bio ipak su margina globalnog kotla

sorry na off,ne bi više svako ima pravo na svoje mišljenje a kako uvijek kažem samo će vrijeme pokazati gdje smo u pravu.


Zadnja promjena: chumaman; 04.12.12 17:44; ukupno mijenjano 1 put.
chumaman
chumaman
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1451
Godine : 32
Lokacija : između
Datum registracije : 26.10.2011

[Vrh] Go down

Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! Empty Re: Bogu dušu Bog je neće...JOŠ!

Postaj by DoomsdayST 04.12.12 17:44

Bojim se da si zaminija evoluciju i revoluciju...

Revolucija ne odgovara na prirodni pritisak nego na idealizirane sustave promišljene u vakumu i nametnute samovoljnom silom... To nije prilagođavanje zbog pritisaka preživljavanja, nije prirodni proces, i u svojoj izvornoj najmeri nije niti jednom uspio... Događalo se svašta, ponešto dobroga, poprilično lošega, 'zašto' je preširoko i neću u to ulazit... Ne kaže se bez veze kako revolucija jede svoju djecu... A bez djece nema budućnosti...

Sa moje strane na ovu temu EOD...

Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! 747986
DoomsdayST
DoomsdayST
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1227
Godine : 49
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 06.01.2012

[Vrh] Go down

Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! Empty Re: Bogu dušu Bog je neće...JOŠ!

Postaj by marine317 04.12.12 17:47

ea nek mraz il neko počisti temu od oftopica,vidite da je žena u problemima..... il dajte savjet il nemojte ni pisat(tako je i men bilo rečeno) .
marine317
marine317
lingua
lingua

Male
Broj postova : 348
Godine : 27
Lokacija : Bremen
Datum registracije : 10.11.2012

[Vrh] Go down

Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! Empty Re: Bogu dušu Bog je neće...JOŠ!

Postaj by Draxor 04.12.12 18:37

Između strukovne škole i gimnazije preporučam gimnaziju. Velika većina mojih prijatelja je završila strukovnu školu i strašno teško pronalazi posao u struci i to samo na par mjeseci jer im ili daju otkaz ili firma propadne (o plaći da ne govorim). Sada se prekvalificiravaju za sve živo i to može ići u nedogled, nažalost... Dobra taktika (po meni) za upis na faks (i financijski što lakše proći) je upisati laganu gimnaziju i spremati se za državnu maturu od početka. Shvati to ovako - lagana gimnazija=dobre ocjene=više bodova za upis na faks (veća šansa za upad bez plaćanja)=stipendije=studentski domovi. Ja sam se zeznuo sa teškom gimnazijom gdje sam izgubio brdo bodova za upis te sam morao upisati pripreme za maturu koje su me spasile i zbog kojih sam maturu odlično napisao te s njom nadoknadio bodove i sad sam na faksu. Isto tako, što se tiče cijena knjiga, nije baš jeftino ali postoje antikvarijati, a između ostaloga može ići nešto raditi prek ljeta (ja sam svako ljeto radio i crncio ko konj dok su svi bili na moru, al kasnije sam imao paraaaaa Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! 747986 ) Nadam se da sam barem malo pomogao...
Draxor
Draxor
bomber
bomber

Male
Broj postova : 125
Godine : 31
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 08.09.2012

[Vrh] Go down

Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! Empty Re: Bogu dušu Bog je neće...JOŠ!

Postaj by Igsy 04.12.12 20:12

Nek se da u politiku, tu prestaju sve tvoje financijske brige. Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! 85288
Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 34
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! Empty Re: Bogu dušu Bog je neće...JOŠ!

Postaj by tonka 04.12.12 22:03

kako upisati gimaziju ako nisi siguran da ćeš poslati dijete na fax, što će biti samo od te škole? ništa, imam ja oko sebe takvih primjera, konobare svi s gimazijom jer love za fax nemaju a samo su zbog faxa je i upisali. nesretni moji frendovi Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! 166116
sorry mi smo od gimnazije odustali. e da se drugačije situacija posložila i da nije teška kriza s lovom naravno da bi dijete išlo u gimnaziju..al ovako ne smijemo se kockati....
@modi očistite mi temu od spama, plizz
tonka
tonka
mr.spika
mr.spika

Female
Broj postova : 1535
Godine : 48
Lokacija : Pula
Datum registracije : 08.06.2009

[Vrh] Go down

Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! Empty Re: Bogu dušu Bog je neće...JOŠ!

Postaj by Koaksijalac 05.12.12 0:04

Svatko moze zavrsiti fax, bez obzira na materijalno stanje.

Zelja, volja, odlucnost i upornost.

Okruzen sam ljudima koji su sa gacama na stapu dosli iz male sredine u Zagreb i sami se odskolovali studirajuci i radeci sto god od posla je doslo pod ruke.

Sve se moze ako se ne predas vec prije pocetka.

I dalje, puno bolje prolaze oni koji su radili jos za skolovanja prilikom trazenja posla kasnije.

Koaksijalac
lingua
lingua

Male
Broj postova : 243
Godine : 47
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 19.03.2011

[Vrh] Go down

Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! Empty Re: Bogu dušu Bog je neće...JOŠ!

Postaj by hydra 05.12.12 0:42

Ako si sigurna da neće na faks onda definitivno preporučam neko majstorsko zanimanje tipa vodoinstalater, postavljanje plina, električar, keramičar.... ove vrste posla će uvijek biti, tko je majstor ni ne treba mu reklama usmena predaja radi sve, a novaca će zarađivati koliko mu se da raditi.
hydra
hydra
lingua
lingua

Male
Broj postova : 422
Godine : 46
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 15.07.2012

[Vrh] Go down

Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! Empty Re: Bogu dušu Bog je neće...JOŠ!

Postaj by Igsy 05.12.12 2:22

Ovo što je Hydra napisao je istina, samo što su to pravi muški zanati. Danas skoro svaki poslodavac prema prosječnim radnicima ima gotovo robovlasnički odnos. Rijetke su iznimke. Najbolje bit sam svoj gazda, ili pak biti izvrstan i nezamjenjiv u onome što radiš. Onda si na konju i ti si taj koji bira najbolje uvijete rada, ti ne tražiš, nego oni traže tebe! Al mala nek upiše ono što voli, jer nikad neće biti izvrsna u onome što joj je neki lik s foruma rekao da upiše. Također nemoj ni ti gledat da ide tvojim stopama ako nije baš u tome, niti što se sad najviše traži (a ne traži se ništa osim ako nisi ekspert s iskustvom) jer je to "danas jesi sutra nisi "... Vidi koji predmet u školovanju joj je najbolje išao, pa izvuci neke poveznice iz njega koje bi bile logičan odabir zanimanja vazan za to. Ako joj krene odlično i zavoli to što izučava, postoje stpendije izvrsnosti koje bi joj pomogle oko financiranja faksa, al za to stvarno moraš biti iznadprosječan učenik tipa u topu 3 po prosjeku ocjena od razreda s 30 učenika. Inače teško bez nekog financijskog zaleđa.
Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 34
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! Empty Re: Bogu dušu Bog je neće...JOŠ!

Postaj by hydra 05.12.12 2:45

Joj sad vidim da se radi o kćeri a ne sinu, moje isprike, previdio sam u brzini.
hydra
hydra
lingua
lingua

Male
Broj postova : 422
Godine : 46
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 15.07.2012

[Vrh] Go down

Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! Empty Re: Bogu dušu Bog je neće...JOŠ!

Postaj by didapatak 05.12.12 8:55

..Tonka..nemoj vršiti pritisak ni na dijete ni na sebe..jer se tako gubi snaga..dijete si lijepo odgojila, naučila je radu(učenju) i vedra je i vesela osoba što je velika kvaliteta..
..siromaštvo je širok pojam..da ne filozofiram..reklamira se imati a ne biti..a sve je stvar polupune ili poluprazne čaše i ne treba se plašiti babaroga nego, što bi moja baka rekla, svaki dan puno raditi, Boga moliti i po ure guštati..politika je kurva ne treba se previše opterećivati s njom jer se opet gubi snaga..a korist nikakva..
.. povedi dijete na što više mjesta gdje može vidjeti kako i što ljudi raznih struka rade, da vidi uvjete, alate, osjeti atmosferu..neka sama izabere..a onda joj budi podrška..
..o zanimanjima..osobno mislim da dolazi vrijeme kad će ljudima najviše trebati hrana, zabava i zdravlje..sve ostalo polako preuzima tehnologija...
.. Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! 481349
didapatak
didapatak
lingua
lingua

Male
Broj postova : 300
Godine : 62
Lokacija : baranja
Datum registracije : 29.03.2012

[Vrh] Go down

Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! Empty Re: Bogu dušu Bog je neće...JOŠ!

Postaj by Šimun 05.12.12 15:10

Ima još vremena do upisa,doć' će to na svoje,i odlučiti će se na kraju za pravu stvar i neće joj bit žao,jer vremena ima. A u početku se nije problem prebaciti iz škole u školu.Bit je da joj se ne vrši pritisak i da ju se bodri i da odluči ono što njoj paše..Ja za sebe mogu reći da sam malo prebrzo odrastao,i prošao stvari koje možda 2% tinejđera prođe u toj dobi,tako da sam rano već počeo unaprijed razmišljati i sl,i sad mi nije žao za ono što sam odlučio. Danas/sutra država može propasti,i nikome definitivno nije siguran posao.

Mladi policajci koji su taman s akademije,ne mogu dobiti posao radi promjene vlasti.
U medicini (sestra mi radi kao med. sestra),dijele po par otkaza.
Tako da sve u svemu,ništa nije sigurno ovdje.

Prijatelj mi je recimo završio Tehničku školu,otišao je radit u Norvešku,montaža krovova,ima plaću za u RH brisati dupe naspram naših radnika i sl.. Tako da,nikad se ne zna do kakvih okolnosti može doći.

I meni je stari radio ko tokar do 90,došao rat,specijalna jedinica policije,završio dif,viši inspektor blablablalbal,dok ih je bilo što su iz SJP sa 25 godina išli u mirovinu.
Nikad se ne zna.
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! Empty Re: Bogu dušu Bog je neće...JOŠ!

Postaj by marine317 05.12.12 15:21

didapatak je napisao/la:..Tonka..nemoj vršiti pritisak ni na dijete ni na sebe..jer se tako gubi snaga..dijete si lijepo odgojila, naučila je radu(učenju) i vedra je i vesela osoba što je velika kvaliteta..
..siromaštvo je širok pojam..da ne filozofiram..reklamira se imati a ne biti..a sve je stvar polupune ili poluprazne čaše i ne treba se plašiti babaroga nego, što bi moja baka rekla, svaki dan puno raditi, Boga moliti i po ure guštati..politika je kurva ne treba se previše opterećivati s njom jer se opet gubi snaga..a korist nikakva..
.. povedi dijete na što više mjesta gdje može vidjeti kako i što ljudi raznih struka rade, da vidi uvjete, alate, osjeti atmosferu..neka sama izabere..a onda joj budi podrška..
..o zanimanjima..osobno mislim da dolazi vrijeme kad će ljudima najviše trebati hrana, zabava i zdravlje..sve ostalo polako preuzima tehnologija...
.. Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! 481349
točno,netreba radit pritisak . Men su moji bili rekli upiši se gdje kod hoćeš ,oš gimnaziju il za dimnjačara ali završi ono što upišeš ... Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! 368870 i evo druga godina se tera Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! 855911
marine317
marine317
lingua
lingua

Male
Broj postova : 348
Godine : 27
Lokacija : Bremen
Datum registracije : 10.11.2012

[Vrh] Go down

Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! Empty Re: Bogu dušu Bog je neće...JOŠ!

Postaj by tonka 08.12.12 16:06

aha! vršim pritisak jer sam mama i jer vidim da smo u banani....sva ta djeca koja pristižu i koju smo rodili rastu i trebaju raditi jer u radu je jedna vrsta spasa, right?! djeca ne znaju da nema posla, niti znaju da smo u banani..djeca su puna talenata kako to i treba biti..moja kći bi bila vrhunska flautistica, medicinska setra, liječnica, arhitektica, knjižničarka, profesorica književnosti, ili zemljopisa, ili engleskog.....talenti kipe iz nje.....a kako upisati medicinu kad ne zapošljavaju medinske sestre, ili ako joj ne mogu priuštiti faks medicinski??? ili bilo koji drugi???? kako da je pošaljem na studij knjižničarstva kad joj ne želim da s njim bude gladna .....i sve tako vrtim se u krug..ako vlada nema izlaz za sve te medicinare koji pristižu onda bi im bilo najpoštenije zatvoriti te škole...jer ovako ih samo varaju......
tonka
tonka
mr.spika
mr.spika

Female
Broj postova : 1535
Godine : 48
Lokacija : Pula
Datum registracije : 08.06.2009

[Vrh] Go down

Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! Empty Re: Bogu dušu Bog je neće...JOŠ!

Postaj by DoomsdayST 08.12.12 16:23

Mislin da nije moguće imat kristalnu kuglu, pa vidit šta će dobro proć a šta ne desetljeće kasnije... To ne možeš znat...

Ono šta ja za sebe znan, na svojoj koži, školu je najbitnije završit... Da bi je završija, moraš imat volje, motiva... Da bi ima motiva, moraš barem mrvu volit to šta učiš... Inače, džaba ti pamet... Bez volje i rada, nikad do kraja...

Već san napisa... Ponovt ću... Šta se srednje škole tiče, gimnazije su idealne za nastavak školovanja, za to su i stvorene... Najviše zato jer su akademski zahtjevne pa te nauče učit, šta će ti tribat na faksu, uz puno volje i želje za uspješnim završetkom...

Ako se ne može odlučit, nije sigurna da će moć ili želit ić na faks, tribalo bi odabrat srednju školu koja je dovoljno teška, zahtjevna, da te nauči učit, ali da na kraju dobiješ i nekakvo upotrebljivo zanimanje... I tribala bi je ta škola bar malo zanimat...

Naravno, i na kraju srednje i na kraju faksa, ništa nisi osposobljen radit odma, bez prakse u kojoj u biti naučiš posa... Tako je bilo sa školama i fakultetima do nedavno, ne znam ima li promjena u skorije vrime...

A šta će na kraju u životu radit, to je tek nepoznanica... Malo tko završi sa poslom u struci, pa ma koja to struka bila... Nije to ni loše, u životu se minjaš, rasteš, pa tako i interesi fluktuiraju... Ali, školu, neku, bilo kakvu, ipak triba završit...

Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! 747986
DoomsdayST
DoomsdayST
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1227
Godine : 49
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 06.01.2012

[Vrh] Go down

Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! Empty Re: Bogu dušu Bog je neće...JOŠ!

Postaj by maxxp 08.12.12 20:50

Mislim tonka da pod hitno moraš vratiti samopouzdanje. Ako tvoji strahovi prijeđu na dijete nikakvo zanimanje nit zvanje joj neće pomoći.
Suprotno, najveće blago koje možeš dati djetetu je vjera u samu sebe. Da kaže, ja to hoću i mogu. Da "razgrče" pred sobom, a u situacijama kad i ne ide dobro ima obitelj kao oslonac.




maxxp
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 31
Godine : 62
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 05.12.2012

[Vrh] Go down

Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! Empty Re: Bogu dušu Bog je neće...JOŠ!

Postaj by tonka 08.12.12 21:15

maxxp trebam nekako povjerovati u bolje sutra u ovoj državi...priznam da mi je problem:) trenutno mi sve crno..mislim da nema više vlade koja nam može pomoći....i onda razmišljam da je pustim na medicinu, jer oni uvijek pomažu ljudima, bilo posla u državi ili ne. kad je nastala naša država oni koji se je najviše okrali tada u početku nisu uopće shvaćali posljedice...uzimali su od djece tadašnje djece...sa sva ta djeca rastu i treba im objasniti stanje...srce me boli i da, ne spavam.
tonka
tonka
mr.spika
mr.spika

Female
Broj postova : 1535
Godine : 48
Lokacija : Pula
Datum registracije : 08.06.2009

[Vrh] Go down

Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! Empty Re: Bogu dušu Bog je neće...JOŠ!

Postaj by hydra 08.12.12 21:31

Pošalji je onda na srednju medicinsku, to je zanat a može i dalje nastavit školovanje. Ukoliko ovdje ne bude bilo posla uvijek može van s tim zanimanjem. Znam da će ovo što ću reći zvučati rasistički ali situacija je jednostvno takva - ljudi iz našeg podneblja imaju puno bolji prolaz u razvijenim zemljama tipa Njemačka i cijela Skandinavija - bijeli smo i imamo za njih prihvatljive crte lica tako da iako slušate da nema posla za strance naši ljudi ga puno lakše pronalaze nego recimo portugalci, španjolci ili talijani.
hydra
hydra
lingua
lingua

Male
Broj postova : 422
Godine : 46
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 15.07.2012

[Vrh] Go down

Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! Empty Re: Bogu dušu Bog je neće...JOŠ!

Postaj by Šimun 09.12.12 11:35

S medicinskom ne može falit,em uvijek ima posla!
Meni sestra radi ovdje taj posao,naradi se svakakvih gadnih stvari za oko 5000kn,dok u Švicarskoj isti posao,bez tolikog pressinga i stressa,rade za 3000 € (potvrđen podatak),tako da ono,bjež iz RH.
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

Bogu dušu Bog je neće...JOŠ! Empty Re: Bogu dušu Bog je neće...JOŠ!

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.