FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Lada niva

Go down 
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Frenky
spikač
spikač

Broj postova : 923
Datum registracije : 18.10.2012

PostajNaslov: Re: Lada niva   29.11.12 1:00

evo vam sve slike, samo tema je lada, aima lada oko kojih su se vlasnici potrudili

http://land-rover.borovac-bence.hr/galerija.htm
[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4703
Godine : 39
Datum registracije : 30.09.2010

PostajNaslov: Re: Lada niva   29.11.12 1:02

Ovaj Defender se vrtio po Njuški,navodno je napimpan ko sam vrag...

Popijem maksimalno 5 piva godišnje.

titanijum je napisao/la:

Koliko je ovo teško , najbolje ja ilustracjia, kao da čelije mozga , učinite regenerativnim .A one se ne regenerišu.Hvala Bogu.

"Pulsov sam vrtio po ruci i oduševio se, osim što je, kao i većina ovdje prikazanih majstorija naših forumita, za moj ukus predebel!"
g. Ivo, 1912.-
[Vrh] Go down
marine317
lingua
lingua

Male
Broj postova : 352
Godine : 22
Datum registracije : 10.11.2012

PostajNaslov: Re: Lada niva   29.11.12 1:03

ubaci oglas ak je aktivan
[Vrh] Go down
Frenky
spikač
spikač

Male
Godine : 63

PostajNaslov: Re: Lada niva   29.11.12 1:06

to je moj def, prodan je prošle godine, a sad je u rijeci ili okolici.
[Vrh] Go down
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 3152
Godine : 44
Datum registracije : 06.08.2010

PostajNaslov: Re: Lada niva   29.11.12 1:11

vjerujem da ti je žao što nije kod tebe....

“You never know how strong you are,
until being strong is the only choice you have.”
[Vrh] Go down
Frenky
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Lada niva   29.11.12 1:15

kengur32 je napisao/la:

ni najmanje, ja sam stariji striček, ne norim više, sad cijenim udobnost.

defendere sam vozio od 98 do prošle godine, sit sam ih.
[Vrh] Go down
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male

PostajNaslov: Re: Lada niva   29.11.12 1:21

to je onda sasvim opravdana prodaja
nego, ima ko kakvih vozačkih iskustava sa nivom s 5 vrata? niva bi zadovoljila moje kriterije i potrebe za takvim tipom auta po svemu osim po prostoru...

[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4703
Godine : 39
Datum registracije : 30.09.2010

PostajNaslov: Re: Lada niva   29.11.12 1:35

Frenky je napisao/la:
kengur32 je napisao/la:

Ja sam "ub'o" onog Forda Rangera o kojem sam pričao,za lov dušu dao,sad rješavam još police za opremu u trugi i to bu onda to...inače je auto kupljen u Grand autu,jedva 125 km/h,pola rezervara na 100 i preljen da bi prošao malo bržeg biciklistu.
Na upit ekipe u Grand autu zašto to tak ide rekli su da je to jednostavno takav auto i da se pomirim s tim,ionako piše u prometnoj da mu je Vmax 135,da je gospođi koja ga je vozila bio dobar za njene potrebe.
Nije mi vrag dal mira i dal sam ga svom majstoru.
Sad ide "malo" bolje,160 po satu s 80% gasa,troši osjetno manje i pretiče bez ikakvih problema.
Izgleda da ga je gospođa kak se veli,zagutila,a ovi u salonu su mislili da je to tak a ustvari ga je samo lijepo razradila za budućeg kupca.
Piknul budem slike gore kad ga uslikam,prezadovoljan sam,možda ga nebi kupil da nisam čuo dobre riječi od tebe kolega Frenky.

Popijem maksimalno 5 piva godišnje.

titanijum je napisao/la:

Koliko je ovo teško , najbolje ja ilustracjia, kao da čelije mozga , učinite regenerativnim .A one se ne regenerišu.Hvala Bogu.

"Pulsov sam vrtio po ruci i oduševio se, osim što je, kao i većina ovdje prikazanih majstorija naših forumita, za moj ukus predebel!"
g. Ivo, 1912.-
[Vrh] Go down
Frenky
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Lada niva   29.11.12 9:48

Fratt je napisao/la:
Frenky je napisao/la:
kengur32 je napisao/la:

Ja sam "ub'o" onog Forda Rangera o kojem sam pričao,za lov dušu dao,sad rješavam još police za opremu u trugi i to bu onda to...inače je auto kupljen u Grand autu,jedva 125 km/h,pola rezervara na 100 i preljen da bi prošao malo bržeg biciklistu.
Na upit ekipe u Grand autu zašto to tak ide rekli su da je to jednostavno takav auto i da se pomirim s tim,ionako piše u prometnoj da mu je Vmax 135,da je gospođi koja ga je vozila bio dobar za njene potrebe.
Nije mi vrag dal mira i dal sam ga svom majstoru.
Sad ide "malo" bolje,160 po satu s 80% gasa,troši osjetno manje i pretiče bez ikakvih problema.
Izgleda da ga je gospođa kak se veli,zagutila,a ovi u salonu su mislili da je to tak a ustvari ga je samo lijepo razradila za budućeg kupca.
Piknul budem slike gore kad ga uslikam,prezadovoljan sam,možda ga nebi kupil da nisam čuo dobre riječi od tebe kolega Frenky.

čitam ovo i sad si mislim da sam ti možda trebao napisati da je u pitanju kamionček koji troši dobranoi preko 10l i da ne juri baš kao osobni auto.

to je između ostalog i zato kaj ima blizu 2t i aerodinamiku ko prosječna posljemenska tajkunara.

i da nemožeš prenjeti policu osiguranjamsa osobnog na teretno vozilo..
[Vrh] Go down
Frenky
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Lada niva   29.11.12 10:13

dakle niva.

[Vrh] Go down
Spuzva Bob
bomber
bomber

Male
Broj postova : 173
Godine : 37
Datum registracije : 13.05.2010

PostajNaslov: Re: Lada niva   29.11.12 10:57

Ne znam jesam li ovo već stavio, ali evo jedne od neiskusnijih vozača, naravno, kad se u ribolov ide Nivom, onda se mora skroz do vode doći..
Jesenje lišće je maskiralo teren pa smo se samo na bok naslonili kad smo propali.
Srećom, Lada je lagana pa smo je samo svezali štrikom i povukli sa tvrđeg terena...

[Vrh] Go down
Drvo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1693
Godine : 38
Datum registracije : 13.03.2010

PostajNaslov: Re: Lada niva   29.11.12 12:57

kengur32 je napisao/la:

...nego, ima ko kakvih vozačkih iskustava sa nivom s 5 vrata?...
Zar postoji model s 5 vrata?
[Vrh] Go down
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2581
Godine : 36
Datum registracije : 06.03.2010

PostajNaslov: Re: Lada niva   29.11.12 13:02

[Vrh] Go down
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male

PostajNaslov: Re: Lada niva   29.11.12 13:06

eto ikarus ti je pokazao... vidio sam ju jednom u bih, izgleda nekak... smješno

[Vrh] Go down
Drvo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1693
Godine : 38
Datum registracije : 13.03.2010

PostajNaslov: Re: Lada niva   29.11.12 13:12

kengur32 je napisao/la:
eto ikarus ti je pokazao... vidio sam ju jednom u bih, izgleda nekak... smješno
Istina. Puno bolje izgleda klasična Niva. Mada ovo nije loše kad imaš hrpu stvari.
[Vrh] Go down
Bare
tipko
tipko

Male
Broj postova : 73
Godine : 35

PostajNaslov: Re: Lada niva   02.12.12 13:21

...još da je imat u opremi dobru kopilotkinju nebi bilo nikakvih problema
[Vrh] Go down
marine317
lingua
lingua

Male
Broj postova : 352
Godine : 22

PostajNaslov: Re: Lada niva   02.12.12 13:47

https://www.youtube.com/watch?v=8vcmhFvTeOo ama vidi zvijeri
[Vrh] Go down
zb17ghost
lingua
lingua

Male
Broj postova : 284
Godine : 56
Datum registracije : 06.02.2011

PostajNaslov: Re: Lada niva   02.12.12 14:31

Evo par mojih iskustava s nivom (klasičnom, dvoja vrata):

- vozio sam je dosta godina po svim uvjetima; ljeti, zimi, po asfaltu, blatu, kamenjaru, dalmatinskom kršu, močvarama, autocesti, penjao se uz i niz nasipe....
- niva će proći svugdje, i kad trbuhom sjedne na blato, grne snjeg do haube ili se voda nalijeva kroz vrata...nikad mi nije stala i nikad je nisam prevrnuo
- auto je relativno nježan, i o tome treba voditi računa - posebno je osjetljiv mjenjač i diferencijal
- dok je mjenjač i reduktor bio lagan i precizan, uključivanje i isključivanje blokade diferencijala (špere) uvijek je bio pipkav posao uz traženje
- skretanje s uključenom šperom na tvrdom terenu odmah dovodi do loma - većinom, na taj su način stradale nive koje je koristio MUP
- potrošnja je visoka - zastarjela konstrukcija motora i stalni pogon na sva 4 odnosi svoj danak
- razvod lancem ima svoje nedostatke - lanac se isteže, treba ga napinjati svakih 2000 - 3000 km, ali to je posao od 3 minute i može ga se obaviti u bijeloj košulji a da se ne zamažeš
- pogon na sva 4 i kratak međuosovinski razmak čini je nestabilnom po držanju pravca u bržoj vožnji na mokroj ili klizavoj cesti - zadnji diferencijal kasni i sklona je zanošenju u zavoju
- iz kolotečina lako izlazi bez velike sile na volanu (probajte to sa starim defenderom...)
- kako je kratka i visoka, lako prolazi grbe na kojima je ostao npr. Nissan Patrol
- na volanu uvijek postoji određen mrtvi hod, meni je to smetalo i često sam ga podešavao, ali nikad nije bio direktan i precizan

Uza sve to, bilo mi je gušt voziti je, i imao sam povjerenje u nju da me neće ostaviti (kako je bilo ratno vrime, bilo mi je to važno)
[Vrh] Go down
Frenky
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Lada niva   02.12.12 15:24

zb17ghost je napisao/la:
Evo par mojih iskustava s nivom (klasičnom, dvoja vrata):

- vozio sam je dosta godina po svim uvjetima; ljeti, zimi, po asfaltu, blatu, kamenjaru, dalmatinskom kršu, močvarama, autocesti, penjao se uz i niz nasipe....
- niva će proći svugdje, i kad trbuhom sjedne na blato, grne snjeg do haube ili se voda nalijeva kroz vrata...nikad mi nije stala i nikad je nisam prevrnuo
- auto je relativno nježan, i o tome treba voditi računa - posebno je osjetljiv mjenjač i diferencijal
- dok je mjenjač i reduktor bio lagan i precizan, uključivanje i isključivanje blokade diferencijala (špere) uvijek je bio pipkav posao uz traženje
- skretanje s uključenom šperom na tvrdom terenu odmah dovodi do loma - većinom, na taj su način stradale nive koje je koristio MUP
- potrošnja je visoka - zastarjela konstrukcija motora i stalni pogon na sva 4 odnosi svoj danak
- razvod lancem ima svoje nedostatke - lanac se isteže, treba ga napinjati svakih 2000 - 3000 km, ali to je posao od 3 minute i može ga se obaviti u bijeloj košulji a da se ne zamažeš
- pogon na sva 4 i kratak međuosovinski razmak čini je nestabilnom po držanju pravca u bržoj vožnji na mokroj ili klizavoj cesti - zadnji diferencijal kasni i sklona je zanošenju u zavoju
- iz kolotečina lako izlazi bez velike sile na volanu (probajte to sa starim defenderom...)
- kako je kratka i visoka, lako prolazi grbe na kojima je ostao npr. Nissan Patrol
- na volanu uvijek postoji određen mrtvi hod, meni je to smetalo i često sam ga podešavao, ali nikad nije bio direktan i precizan

Uza sve to, bilo mi je gušt voziti je, i imao sam povjerenje u nju da me neće ostaviti (kako je bilo ratno vrime, bilo mi je to važno)

većini ljudi baš i nije najjasniji pogon na nivi, pa ću pokušati malo pojasniti.

dakle niva ima permanentni pogon na sva četiri kotača, koji se odvija preko posebnog transfer boxa, koji je spojen na mjenjačku kutiju.

u tom transfer boxu je još jedan mjenjač (reduktor), sa dvije brzine, brzom i sporom i tzv. srednji diferencujal, koji omogućava neometanu vožnju sa sva četiri pogona na tvrdoj podlozi ili asfaltu.

na transfer box su kardanima spojeni prednji i zadnji pogon u prijenosnom omjeru 50:50 (prednji-zadnji).

nedostatak takvog opgona sa diferencijalom u sredini je taj što sve stane kad jedan kotač izgubi trakciju.

zato su konstruktori predvidjeli blokadu (šperu) srednjeg diferencijala.

dakle radi se o čistoj mehanici i diferencijal nemože "kasniti" što god to značilo, ne lomi se automatski ništa ako ostane ušperan, ali zato može zadnji kraj "bježati" kako si opisao.

naravno, dugotrajna vožnja sa ušpernim srednjim diferencijalom prouzrokuje štetu, zato što dolazi do naprezanja mehaničkih sklopova prenosa u transfer boxu i kardna.
[Vrh] Go down
Sadratt
bebač
bebač

Male
Broj postova : 8
Godine : 26
Datum registracije : 15.12.2015

PostajNaslov: nekako je ta ladara dobila epitet pravog terenca, iako je us   15.12.15 1:29

Sam da te ispravim Lada niva nema spere prednjeg difrencijala ima obicni pogon 4x4
[Vrh] Go down
duke
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1286
Godine : 33
Datum registracije : 04.04.2012

PostajNaslov: Re: Lada niva   15.12.15 1:38

Sadratt je napisao/la:
Sam da te ispravim Lada niva nema spere prednjeg difrencijala ima obicni pogon 4x4
A koga to ispravljaš?
[Vrh] Go down
glock
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1303
Godine : 55
Datum registracije : 01.02.2011

PostajNaslov: Re: Lada niva   15.12.15 4:03

pa nije ni reko prednjeg nego srednjeg.
[Vrh] Go down