FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Kovačnica??!

Go down 
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
azur.jahic.5
zelembara
zelembara

Broj postova : 34
Datum registracije : 29.09.2013

PostajNaslov: Re: Kovačnica??!   29.09.13 23:07

dimenzije ventila mada se klapne ne moraju raditi na ovaj način može se prečvristi koža da služi kao šarke. Ovo je što se tiče sklapanje mijeha.
stavlanje papira novine pa tek onda se prelazi na kožni posao Može se uzeti i veći komad kože da se ne spaja ovakvim postupkom.

Zadnja promjena: azur.jahic.5; 29.09.13 23:14; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
marine317
lingua
lingua

Male
Broj postova : 340
Godine : 21
Datum registracije : 10.11.2012

PostajNaslov: Re: Kovačnica??!   29.09.13 23:12

LJepo je to prijatelju zamišljeno ali treba ideju provesti u djelo . Iskreno moram reć da me zanima izrada mijeha kao i kovanje općenito tako da ako napraviš šta odma na forum stim
[Vrh] Go down
azur.jahic.5
zelembara
zelembara

Male
Godine : 22

PostajNaslov: Re: Kovačnica??!   29.09.13 23:16

Imam ja sam napravio samo kožu nisam obezbijedio evo moje skalamerije
Ovo sam čudo pravio od Decembra/Prosinca  2012
pa do otprilike maja /svibnja onda nije se ispostaivalo da radi kako treba radi ovog platna
(canvasa) trebam nekako obezbijedit kožu.
U međuvremenu gornju ploču sam truhlu izmijenio i postavio ovu novu i nekih manjih izmjena sam pravio da otkrijem šta je bio problem ali ispostavilo se da je platno previše tanko.Ovo bi bio neki primitivni rad sa osnovnim alatom jedino od elektronike ubodna pila i to je to .Sa mojim 17 godina dobro izgleda. 

Ovaj mijeh se sastoji iz dvije komore.Kada se donji ventili otvore ulazi zrak a kad se donji dio ploče zatvara povlačući uže klapne se u isto vrijem zatvaraju i guraju zrak na gore i onda se otvaraju klapne kod gornje komore koja se malo naduše i sav zrak izlazi a mlaznicu u tom je sav štos kod mijeha. Ovde se nalazi animacija kako to funkcioiše. http://www.metc.org/bellows.htm Dimenzije mog mijeha su 125 sa 75 cm Ovo bi trebalo biti otrpilike minimalno.Mada se može praviti 1.50 metara zavisi od dostupnosti materijala ovde na ovim skicama je otprilike negdje 170cm a širok 90 ja sam to smanjio i prilagodio sebi.
[Vrh] Go down
azur.jahic.5
zelembara
zelembara

Male
Godine : 22

PostajNaslov: Re: Kovačnica??!   30.09.13 1:25

Ja se nadam da sam nekome pomogao oko toga kako bi mijeh trebao da izgleda
[Vrh] Go down
Sponsored content