FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST

+16
puls
Mad Max
Franco G
glock
Koaksijalac
elvin
Strider
duke
mali mačak
Wilddude10
Fratt
Ikarus
Igsy
cutlass
yasko
NAVIGATOR
20 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST Empty NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST

Postaj by NAVIGATOR 21.10.12 13:04

ideja ove rubrike je istražiti kao su naši susjedi dakle zemlje u regiji opskrbljeni reznim alatima. probat ćemo odgovoriti gdje je pojedini brand noževa i bliskih mu reznih alata najbliže dostupan. osvrnut ćemo se malo i na cijene.
ova je rubrika namjenjena uglavnom onima koji vole isprobati i vidjeti proizvod koji žele kupiti kojima klik na e-bay jednostavno nije dovoljan.
žrvanj ove rubrike biti ćemo Glock i ja a dobrodošli su i svi oni forumaši koji nam se žele na pojedinim putovanjima pridružiti.

za prvu destinaciju izabrali smo Graz u austriji. taj gradić bio nam je svima nožarska meka 70tih i 80tih godina kada se u jugi nije moglo od noževa nabaviti ništa osim famipa noževa. dakle i glock i ja ali pretpostavljam i mnogi forumaši upravo su svoje prve nožarske korake napravili u grazu uglavnom kupujući neke od Herbertz jeftinih modela noževa.

početkom 90 tih u hrvatskoj u ratu je izrastao AS-TIM koji je bio moj prozor u svijet kvalitetnih noževa. kasnije je as tim prerastao u MAESTRALPROM koji se danas zove MAESTRAL CENTAR. posljednje 4 godine u hrvatskoj ljestvicu ponude noževa do vrtoglavih visina podignuo je brand REPLIKART i upravo je cilj BLADE QUESTA usporediti eminentne dućane europskih i svjetskih metropola s ponudom i cijenama u hrvatskoj za koje živimo u uvjerenju da su prevelike, e pa vidjet ćemo.

kako je naš posjet grazu sentimentalan zbog prije spomenute tradicije, tako smo i prijevoz izabrali u takvoj maniri, dakle u austriju kao i prije 25 godina smo odlučili krenuti autobusom. karta za autobus do graza je 100kn po osobi (povratana)

vele da svako putovanje počinje korakom, moje je započelo okretanjem pedala u 5 ujutro.

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7650Medium

neka sve bude u duhu vremena od prije 25 godina kada smo se svi puno više vozili biciklima. nisam htjeo buditi ženu u 5 ujutro da me vozi na bus a noćne tramvajske linije nisu baš pouzdane tako da sam se i zato odlučio prvu etapu odraditi biciklom.
jutro je več prilično hladno.

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7646Medium

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7641Medium

nakon 20 minuta pedaliranja stižem do željezničkog kolodvora i kraj doma zdravlja iza esplanade ostavljam bicikl. uzeo sam zimski bicikl "tetanus" jer se nadam da hrđavi nikome neće zapeti za oko.

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7636Medium

kada smo kupovali karte razmišljao sam tko zna da li itko još uopće ide u austriju u šoping busom. zaprepastio sam se kada su umjesto jednog zbog velikog interesa na dogovoreno mjesto stigla dva busa.

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7461Medium

glock i njegov kompa goran kasne, zaspali su na vlak pa stižu tek u zadnji tren. ja se smještam u bus a kadrovi, zvukovi mirisi me vraćaju u mladost. svi odma već prije polaska vade sendviće, sokove, provjeravaju koće li im torbe kada budu prepune austrijskog špeceraja stati u za to predviđene odjeljke skrivene od oka oštrih carinika. cijela je atmosfera pomalo euforična.

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7463Medium

zadnji tren stižu i glock i goran i ubrzo čuje se hidraulika sistenma za zatvaranje vrata ssssssss i krećemo!

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7466Medium

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7468Medium

NASTAVLJAM


Zadnja promjena: NAVIGATOR; 22.10.12 10:46; ukupno mijenjano 4 put/a.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST Empty Re: NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST

Postaj by NAVIGATOR 21.10.12 14:25

vozač se pohvalio da smo već prije 9 u predgrađu graca. kada mi to netko tako samopohvalno izdeklinira znam iz iskustva da će biti nekih problema.

u ranim jutarnjim satima stižemo na granicu i iz hrvatske izlazimo u tren oka.
na slovenskoj smo granici na ulasku u EU malo zastali. to se čekanje malo produžilo pa se onda razvuklo na cijela dva sata. u jugi u raljama komunizma i željezne zavjese prije 25godina bi to trajalo nekih 10 min. policajac bi ušao u bus zamolio sve da dignu putovnice u zrak i to bi bilo to. sada na pragu ulaska u EU smo čekali i čekali. nakon 2 sata i naš bus dolazi na red.
sve nas izvode u koloni van i sa putovnicama u ruci odlazimo prema slovenskoj policijskoj kućici.
neki mladi slovenski policajac počinje vikati na neku gospođu, a ja bi mu najradije zveknuo šamarčinu, najme gospođa se samo uputila putem i pravcem koji joj je odredio drugi slovenski policajac prema ponovnom mjestu ukrcaja u autobus.
u životu sam prelazio mnoge prilično udaljene granice raznih država, često i bez potrebnih dozvola i uvijek su mi takva iskustva ostala u pozitivnom sjećanju. jedini graničari s kojima sam ikada imao problema su slovenski. ne sa svima i ne uvijek, ali ako će negdje biti zaposlen mladi bezobrazni uobraženi policajac ili carinik to će biti na hrvatsko slovenskoj granici. iako ja ovaj puta nisam imao nikakvu neprimjerenu anegdotu no već samo čekanje od 2 sata mi je lagano dignulo tlak.

no kako nesretne krave nikada ne dolaze same evo stiže još malo safta. kako sam već naveo da sam kroz život proputovao neke dosta rijetke krajeve tako da u putovnici imam vrlo vrijedne štambilje pojedinih teško dostupnih destinacija. jedna od takvih je i jedan od antarktičkih žigova. poludio sam kada mi je pri prošlom prelasku granice kraj brojnih praznih stranica u putovnici "slovenski pandur" bubnuo "uberznačajan slovenski štambilj" preko antarktičkog. raspravljao sam o tome s glockom i nisam mogao vjerovati kada je i ovaj pandur svoj značajan štambilj također zalijepio preko antarktičkoga. da ne bude zablude ovaj antarktički je itekako vidljiv i siguran sam da ga je ovaj carinik vidio prvi puta u životu, da ne govorim da je suprotna papirna stranica putovnice gotovo prazna, al ne on je morao baš preko pingvina.

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7472Medium

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7475Medium

da se sada ne bi povele polemike o tome kako ja nisam blagonaklon prema slovencima začepit ću usta izjavom da i ja nosim slovensko prezime i da su mi davni korjeni iz dežele te sam možda samo prema slovencima kritičniji nego netko tko nema nikakve veze s tim krajevima.

na sreću nakon dva sata čekanja ulazimo u autobus i prolazimo kroz sloveniju prema mariboru pa onda prema austriji.

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7471Medium

bus staje u predgrađu i večina izlazi kod ikeje i šoping centara.
kako je već prilično kasnije od najavljenog dollaska u 9 stati mi busom odma odlazimo do centra graca gdje stižemo negdje oko 11i30. bus nas ostavlja kod avenije dubrovnik kod opere, na mjestu iskrcaja večine ovakvih šoping exkurzija.

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7480Medium

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7479Medium

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7478Medium

pada nam na pamet da je danas subota i da većina dućana u centru graca radi samo do 13 sati. znači ostaje nam samo sat i pol za posjet najznačajnijim nožarskim destinacijama. pogled na kartu i krećemo prema nekoliko kilometara udaljenom haup platzu, središtu gratza, svojevrsnom trgu bana.

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7481Medium

ubrzano hodamo malim uskim uličicama uokolo centra prema sjećanju iz djetinjstva tražeći dućane koj su nekada za nas predstavljali palače nedosanjanih nožarskih snova.

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7536Medium

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7587Medium

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7591Medium

danas neugledne, tek malo veće od kioska jedva ih pronalazimo.

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7484Medium

već izlog dućana nagovješta kakvu robu uglavnom danas drže. to su u većini neki bezimeni noževi za kojima, da budem iskren, nikada na polici ne bi posegnuo. cijene baš i nisu ohrabrujuće.

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7485Medium

ulazimo u nadi da unutrašnjost ipak krije rafiniranije primjerke. na žalost razočaranje. ovdje po natiskanim nepreglednim policama visi mnoštvo kuhinjskih noževa i štrajhera, tek tu i tamo neki victorinox.

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7487Medium

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7491Medium

predstavljamo se kao ekipa survival foruma iz hrvatske i da smo u posjetu gratzu kako bi istražili kvalitetu austrijske nožarske ponude. to nam je otvorilo odma vrata za diskusiju i otvaranje polica sa ipak malo probranijim izborom. kada sam i džepa izvadio sebenzu čovijek ju je odma prepoznao, namjera je bila da se i time prikažemo kao rafinirani kušaći egzotičnijih oštrica što nam je i uspjelo jer nam je tip po želji izvadio i neke vrlo vrijedne primjerke poput lionsteela SR1 po kojega je glock i krenuo iz zagreba.

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7489Medium

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7490Medium

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7493Medium

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7494Medium

uspoređivali smo verziju sa titanskim rukohvatom, nož je prekrasnog oblika no završna me je obrada prilično razočarala. prvi sam puta taj nož držao u rukama, vrlo se teško otvara i zatvara, kočnica se lijepi za tang, poprilično je težak a nesavršena završna obrada primjeti se već na daljinu.

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7497Medium

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7503Medium

da ovakva roba ovdje baš i nema prođu potvrdila je i flekava oštrica na kojoj se fleke od otisaka prstiju nisu dale krpom obrisati, znači da su se otisci upekli u materjal poput korozije, a za to je potrebno dugooo vremena znači da ovaj vrijedan primjerak već godinama skuplja prašinu ovdje na polici.

najveći adut ovog noža uz odličan dizajn je i odlična flattgrindana geometrija robustne oštrice od bohler sleipner čelika tvrdoće 60hrc-a

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7499Medium

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7495Medium

tako debelu oštricu ipak bi trebala podržavati malo bolje ugođena brava noža koja pod tang na ovom primjerku jedva da ulazi. iako se na lionsteelu to da i podešavati mislim da bi za 500 eura, koliko ovdje košta taj nož, ona več tvornički trebala stiči bolje narihtana.

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7502Medium

upravo je previsoka cijena tog noža glocka odbila od kupovine.

u dućanu je to bio najexkluzivniji nož koji su imali, ali bilo je tu još ponešto bencheva, fallkova i spydija, po nekoliko modela od tih proizvođača.

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7504Medium

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7505Medium

iako im ponuda i nije bog zna što na ljubaznost prodavača se ne možemo požaliti, ovim mu se putem zahvaljujemo na vremenu koje nam je posvetio a koje nije bilo dugo jer smo se morali žuriti kako bi vidjeli ponudu i ostalih dučana za što nam je ostalo manje od sat vremena.
cijene ću sa hrvatskom ponudom usporediti na kraju ove priče.

NASTAVLJAM


Zadnja promjena: NAVIGATOR; 21.10.12 16:25; ukupno mijenjano 1 put.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST Empty Re: NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST

Postaj by NAVIGATOR 21.10.12 14:58

druga lokacija, dučan noževa bio je još bliže središnjem trgu u blizini poznatog kastner ohlera koji je također nekad bio meka jugića za kupovinu dijelova skateboarda po koje sam ja uz noževe najčešće u graz hodočastio.

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7506Medium

ni ovdje se prema izlogu ne bi reklo da unutrašnjost krije neke nedosanjane nožarske delicije.

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7508Medium

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7507Medium

uglavnom se radi o boker magnum jeftinijoj liniji proizvoda, a unutrašnjost je prenatrpana metalnim beštekom i otvaračima za butelje. tek jedna vitrina nama interesantnih noževa puna uglavnom kineskih bezimenih brandova koji ovdje i nisu baš jeftini kao kod nas, 30-40 eura ti izbiju iz džepa kao od šale.

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7510Medium

jedino što bi meni ovdje bilo interesantno je lathermanov asortiman i jedva primjetna polica s bokerovim damascus extra skupim modelima (200-400eura)

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7509Medium

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7511Medium

ovaj mali boker s crnom ručkom bio je moj favorit iz te vitrine.

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7512Medium

kada sam iz džepa i ovdje izvadio sebenzu prodavaču su se oči odma zacaklile i uzviknuo je aaaa CR sebenza, pitao sam imaju li u dučanu neki sličan primjerak?
rekao je da bi takav u austriji da ga ima koštao između 500 i 600 eura a da je najsličnije tome bokerov epicentar također s titanskom ručkom.

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7513Medium

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7517Medium

nož košta prihvatljivih 180 eura i ima krasnu VG10 oštricu no prema sebenzi je nevjerovatno težak u ruci imaš osjećaj da je skoro duplo teži. također i na njega imam prigovor da mu framelock puno pre plitko ulazi pod tang, a kod ovog se bokera to ne da štelati kao kod SR1.

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7518Medium

nož radi vrlo lijepo, klizi kod otvaranja i zatvaranja puno bolje od lionsteela, a i cijena je razumno povoljna.
da sam danas išao u graz s namjerom kupovine noža upravo bi moj odabir od svega što smo vidjeli bio ovaj bokerov titanski framelock.

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7516Medium

iako je kod pogleda na završnu obradu jasno zašto je od sebenze i sličnih znatno jeftiniji, detalj frame locka

nastavljamNA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7521Medium

vide se grubi tragovi obrade, tu bi se hvatale mucice od tkanine iz džepa


Zadnja promjena: NAVIGATOR; 21.10.12 19:22; ukupno mijenjano 3 put/a.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST Empty Re: NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST

Postaj by NAVIGATOR 21.10.12 15:53

ovo su nažalost bile jedine dvije lokacije za noževe u grazu za koje smo i sami znali ali jedino su nas na njih i austrijanci uputili. bilo je još nekoliko army shopova i prodavaonica oružja ali one su bile još siromašnije u ponudi a mi smo bili na knap s vremenom .

kada smo već tamo u blizini otišli smo i do gigasporta pred kojim je i parkiralište za bicikle, to je jedina stvar na kojoj zavidim stanovnicima graza nad zagrebom to što imaju odlično izgrađenu biciklističku infrastrukturu i to što u gradskom središtu i okolici uopće nema automobila čak ni parkiranih jer se većina, skoro svi, voze biciklima.

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7533Medium

gigasport je samo jedna od možda 20-30 destinacija u okolici gratza gdje se može naći oprema za sve outdoor sportove. taj prostor od 4 kata je toliko veliki i toliko pretrpan raznim robnim markama da se meni osobno bljuje od toliko velike ponude. bez zezanja! ja volim kada imam izbor kvalitetnih artikala ali ako da bi došao do njih moram potrošiti dva sata samo da bi ih pregledao po odjelima onda me to odma sjeti na bezrazložni izrabljujući kapitalizam.

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7530Medium

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7531Medium

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7527Medium

ako mislite da su zbog toliko velike ponude cijene možda konkurentnije i niže, e tu bi se prevarili.

dakle sve gojzerice s vibram đonom i gore tex membranom koštaju ni manje ni više nego 300e, taman kad sam se poveselio da sam pronašao jeftinije za 240 skužio sam da su one jeftinije zato jer su rabljene i blatnjave, dakle netko ih je nosio i nije njima bio zadovoljan pa ih je odlučio vratiti e takve su koji euro ispod 300.

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7524Medium

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7525Medium

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7522Medium

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7523Medium

cijene su uglavnom unificirane a modeli se od branda do branda uglavnom razlikuju samo po bojama, membranske jakne hard shellovi su 450-500 eura, soft shellovi su od 170-250eura itd. uglavnom sa 150 eura u džepu tamo si bogec i nemožeš si kupiti apsolutno ništa tek mc kinley neki artikl na sniženju.

da se uvjerimo u cijene ostalih sličnih dučanima prošetali smo se do periferije grada preko mosta s druge strane rijeke mur, na mostu se vide lokoti zaljubljenih, običaj koji se proširio po cijelome svijetu, osim kod nas.

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7547Medium

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7544Medium

iako mura teče centrom grada pri pogledu na rijeku s mosta vide sa tek naznake civilizacije

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7538Medium

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7557Medium

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7555Medium

prolazimo pored muzea suvremene umjetnosti, svjetski poznatog bubela koji je sagrađen prije par godina kada je graz bio europska kulturna prijedstolnica.

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7559Medium

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7549Medium

krenuli smo putem prema bergfuchsu, dučanu outdoor opreme koji je glock pohodio u mladosti.

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7573Medium

no kada smo ga nakon malo lutanja, jer već je puno godina prošlo od kada je glock bio tamo, na kraju ipak uspjeli pronaći dućan on je nažalost svega nekoliko minuta ranije bio zatvoren.

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7562Medium

nabrzaka smo odšprintali do dućana moje mladosti northlanda u kojem sam još kao desetogodišnjak stjecao prvi uvid u kvalitetnu outdoor opremu.

obično bi jednom godišnje pohodili tu svetu špiljarsko-penjačko-planinarsku destinaciju, obično prije zime i tada si nakupovali vestona, rukavica, vreća za spavanje, ruksaka itd. sada smo tamo uspjeli doči tren prije zatvaranja. no čim smo uspjeli uči nisu nas više iz dućana mogli izbaciti zbog kraja radnog vremena. no nismo bili jedini takvi, brdo se austrijanaca ležerno bez žurbe kretalo među policama.

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7567Medium

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7564Medium

i ovdje su cijene u fening bile identične onima iz K&O također izbor artikala je bio ogroman ali opet ne toliki kao u giga sportu. dakle da zaključim fantazije koje ekipa ima na račun cijena outdoor opreme u inozemstvu su bedastoča i nema šanse da se uz današnje cijene goriva isplati po nešto iči van. druga je stvar ako i onako zbog nekog drugog važnijeg razloga ideš van pa pritom kupiš nešto od opreme i možda si vratiš štojer tada to može biti povoljnija kupnja. o cijenama noževa ću na kraju kao šlag na tortu.

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7565Medium

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7563Medium

zaključili smo da odlazak u šoping u austriju i nije baš odlična ideja ako to odlučite napraviti subotom. kako su svi dućani u centru sad već bili zatvoreni ostatak dana do 17 i 30 odlučili smo provesti u razgledavanju grada baveći se gastro turizmom.
zaključili smo da austrijanci imaju odlične i jeftine kebabe, gotovo nejestive saher torte(trebali bi na tečaj kod vinceka), i ogromne i fine pečene kestene kojih istini za volju mjerica košta skoro 40kn, kupljenih od cestovnog pečenjara.

biciklistički vozni park u grazu je otužan, sve krama do krame, ljudi uopće ne doživljavaju bicikle kao predmet prestiža, voze ih svakodnevno i na ulicama su toliko uobičajeni da ih ljudi uopće ne primječuju.

ovaj mi je stari puh zapeo za oko, kod nas bi valjda završio na odvozu krupnog otpada.

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7569Medium

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7570Medium

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7571Medium

nastavljam


Zadnja promjena: NAVIGATOR; 21.10.12 19:26; ukupno mijenjano 1 put.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST Empty Re: NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST

Postaj by NAVIGATOR 21.10.12 16:17

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7577Medium

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7601Medium

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7594Medium

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7602Medium

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7605Medium

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7608Medium

graz je lijepi gradić za živjeti i za provesti dan, bogata austrougarska kulturna baština oplemenjuje svakog njegovog posjetitelja, no kao destinacija za razgledavanje i kupovinu noževa jednostavno ne valja. možda je nekada izbor noževa za kojima smo svi slinili bio veći a cijene niže ili su se nama jednostavno ukusi promijenili postali rafiniraniji. općenito bi gratz kao nožarsku destinaciju ocijenio ocjenom -3 od mogućih 5.
bilo kako bilo mi smo graz napustili s istim onim noževima s kojima smo i došli.

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7584Medium

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7609Medium

jedini noževi kojih je ovdje primjeren izbor i cijene su oni kuhinjski.

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7604Medium

zadnje minute prije polaska autobusa provodimo sjedeći na štengama u aleji dubrovnik ispijajući neku jeftinu pivu iz konzerve. ja odma isprobavam svoj novi pernati prsluk, jedino što sam si u grazu kupio i to zato jer je bio zadnji u dučanu i upravo moj broj i boja, a cijena mu je bila kao zadnjem primjerku drastično snižena.

glock je gratz napustio samo s jednom salamom više, goran je kupio northland tenisice ali je zaboravio tražiti merver.

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7615Medium

u autobusu pregledavamo časopise o noževima, upravo su časopisi ono najbliže što graz ima exkluzivnoj nožarskoj eliti.

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7625Medium

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7627Medium

po povratku u zagreb dok su mnogi posjetitelji ikeje iz bunkera autobusa izvlačili komade namještaja mi s rukama u džepovima dogovaramo našu iduću nožarsku destinaciju, idući BLADE QEST koji će biti u MANIAGU u italiji.

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7634Medium

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7635Medium

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7631Medium

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST IMG_7632Medium

eto to je skoro kraj pa se vi slobodno ubacite sa komentaraima, jedino ću večeras nakucati točne cijene noževa koje sam snimio u gracu samo da ih preračunam iz eura, dakle cijene modela koji su dostupni i u hravatskoj zbog usporedbe.


Zadnja promjena: NAVIGATOR; 21.10.12 19:27; ukupno mijenjano 1 put.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST Empty Re: NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST

Postaj by yasko 21.10.12 16:44

sused jako ljep izlet ... dobra ideja ...
yasko
yasko
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1318
Godine : 34
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 24.05.2011

[Vrh] Go down

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST Empty Re: NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST

Postaj by cutlass 21.10.12 17:49

super , samo nije mi samo jasno zakaj stalno pises GraTz ...
kaj je to neki novi grad ? bas bi ga htio vidjeti dobro izgleda , ja sam inace cesto u Grazu ... onom starom , od 1128, bez T NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST 69343
cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 48
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST Empty Re: NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST

Postaj by Igsy 21.10.12 18:28

Izvrstan serijal reportaža, svaka čast na realizaciji! U Gracu sam bio prije par godina, al moji su također rekli da nije više to to, kad skoro svega ima i kod nas po sličnim cijenama, a tu su kao krajnja opcija dostupne i internetske narudžbe. Ista stvar je i sa Trstom... Nakon Talijanskog Maniago-a, predlažem Njemački Solingen, ako će putni budžet dopuštati tako dalek put samo zbog nožarske izvidnice. NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST 304316
Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 34
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST Empty Re: NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST

Postaj by Ikarus 21.10.12 19:04

Lijepa reporataža!

Ali par primjedbi, neznam zašto niste javili da idete jer bi ja sigurno išo sa vama a pretpostavljam i Denis,ili ste njega zvali?

I Hrv ima svoje mostve zaljubljenih i mislim da čak imam i slike iz nedavnog posjeta Dalmaciji, baš sam komentirao kako mi je drago da se sve više i kod nas razvija ta trdicija...

Šta se tiće samog Graza ja ga jako volim i u periodu 2003-2005 sam doslovno jednom tijedn išo u Graz (svaki tjedan osim sezone) i šte se tiće Gige, po meni je to odličan dućan iz par razloga a napitat ću ih u novom postu da budu vidljiviji ako nekome bude od pomoći...
prednost velike ponude je ta da ako znaš po šta točno ideš onda ti to šta ima 4 kata ne smeta ko ni ogromna ponuda od kajaka do pedula...
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST Empty Re: NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST

Postaj by Ikarus 21.10.12 19:14

Prednosi Giga sporta u Grazu:

Dakle na prvoj slici iz dućana koju je Navi sliko vidi se umjetna stijen koja se uzdiže skroz do 4 tog kata koja ima smjerove na sebi pa svima koji misle kupovat alpinistićku opremu imaju mogućnost i njezinog isprobavanja, bilo to Gojza ili penjalica...

Izbor tenisica je velik i kad su kod nas u Hrv dolazile tenisice marki Nike Reebok i sl sa Gore-tex membranom sa početnom cijenom od svojih 180e+ a nerijetko i 200e+ iste su u Gigi bile već stari model i prodavale se po cijeni od 80e

Ista stvar je i sa velikim sniženjima jakni tipa Mammut koje se na sniženjima mogu nać i po 100e razlike u odnosu na naše tržište a najvažnije je razlike u kvaliteti samih proizvada istih robnih marki baš tipa Mammut koje kod nas u istom modelu jedan iz Kine a drugi iz Indonezije imaju ogromnih razlika od šavova do drugih stvari a kod njih je to malo drugačije...

Tako da je Giga po meni vrhunski dućan!

Još jedna stvar, Navi da si izdvojio tih 180e za taj Boker tuko bi se po glavi jer svi ti modeli ko i njihovi "Anso" modeli razviju tzv "lock rock" nakon kratkog vremena korištena koj je praktički ne popravljiv (mora se pivot mjenjat itd)

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST 393492
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST Empty Re: NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST

Postaj by cutlass 21.10.12 19:16

problem je u GraTzu to sto u ducanima prevladava njemacki stil i ukus u nozevima..

recimo dosta je tesko naci CR tamo , gotovo nemoguce osim po narudzbi, a nije radi cijene , jer na zalihi imaju jako skupe nozeve vrhunskih proizvodaca poput Beckera npr..

njihov nozarski ukus je takav kakav je i "americki" stil nozeva tamo nema prolaz..

inace znalo je tamo biti pravih rariteta koji se svugdje drugdje jako tesko nabavljaju, poput Emersona , Microtech-a, Siberta ,CS damascus Tai Pan itd...


jako me cudi ova cijena za Lionsteel, pa taj noz identican je kostao 320e prije godinu i pol kad sam ga ja gledao u Grazu.. pricali smo o tome vec ...
500e im je cijena za taj model u damascusu ... nije mi to sad jasno,mozda je doslo do neke zabune ...
cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 48
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST Empty Re: NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST

Postaj by NAVIGATOR 21.10.12 19:43

zahvaljujem forumašu Drobnyju što me uz ostale upozorio na GRATZ koji je zapravo GRAZ ali ako pogledate na link za fotografije vidjet ćete da se foto album na photobucketu zove GRAZ 2012 a ne GRATZ 2012 tako da mi je to poznato ali nemam pojma zašto sam toliko puta u priči natipkao GRATZ.

isto je i sa QUEST-om kojeg sam u naslovu natipkao Qest.
malo sam u brzini pisao cijelu reportažu pa sam skužio da ima zapravo poprilično tipfelera. hvala svima na ispravkama!

glock i ja već duže vremena razmišljamo o ovomeprojektu a skroz do ove srijede nismo znali idemo li ili ne, tada smo se našli u zagrebu i kupili karte za bus.
neka zajednička forumaška putovanja se mogu dogovoriti ali za ono što mi planiramo za ovaj projekt u budućnosti, teško da veća grupa od 5 forumaša bi mogla na takva mjesta. u maniagu planiramo dogovoriti posjete FOX-u, EXTREME RATIU, LIONSTEELU itd a tada veća grupa od 5 ljudi nikako ne bi mogla ići.

Ikarus što se gige tiče sada apsolutno ničega nije bilo na popustu niti u northlandu niti u gigašportu, što se robe tiče slažem se da postoji razlika u kavliteti između austrijske robe i one npr mamuta u hervisu ali apsolutno ne postoji razlika u kvaliteti robe isporučene za giga sport ili one u vrhuncu ili iglu sportu.


sad moram uspavati kćer pa se javim s cijenama noževa oko 21h.

cutlass iastina prema tvojemu naputku je glock i išao po taj nož po cijeni od 320eura čak je razmišljao i o damaskusu za oko 400e no kada smo vidjeli da ovaj košta 500 mrak nam je pao na oči.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST Empty Re: NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST

Postaj by cutlass 21.10.12 20:12

ma to je nemoguce , mora da je neka zabuna , mozda on misli da ima damascus, hahah


evo, jedan od najskupljih sa ebay-a

http://www.ebay.com/itm/Lion-Steel-SR-1-Titanium-Tactical-Folding-Knife-Sleipner-Steel-Lionsteel-New-/251167398435?pt=Collectible_Knives&hash=item3a7abe5a23


naravno u titanium verziji, ne u aluminijskoj ...
cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 48
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST Empty Re: NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST

Postaj by Fratt 21.10.12 20:24

E Maniago,tu bi se isplatilo ići...ako bude prilike i cajta,ja bi se ubacio u ekipu,podmititi mogu s vinčekom i evenualno nekim komadićem špekeca za po putu...
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 44
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST Empty Re: NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST

Postaj by NAVIGATOR 21.10.12 21:23

da ali u cijene s e baya nije uračunat porez niti je ovaj e bay s kojega gledaš cijene europski.
općenito je iskrivljeno mišljenje javnosti o vrijednostima pojedinih artikala u dućanima jer se uvijek referiraju na američke cijene na e bayu.
ista je stvar i sa tehnikom, kamera koju sam ja platio 40 000kn u americi košta oko 20 000. no ja američku i da hoću ne mogu koristiti zato jer je drugi sistem NTSC a mi smo PAL.
za noževe takvo ograničenje po regijama ne postoji ali smislit će oni začas i na neki način ograničiti e bay američku prodaju na europske adrese.
upravo potaknut vječnim prigovaranjem za cijene u našim dučanima je i potaknuta ova rubrika BLADE QUEST. kako sam puno putovao i vidio cijene artikala u cijelome svijetu okvirno znam za neke artikle kolika ima je realna dućanska vrijednost i koliko su od europe ili svijeta skuplji ili jeftiniji ti artikli u hrvatskoj.

evo cijena nekih popularnijih modela noževa dostupnih u hrvatskoj i paralela koliko oni koštaju u austriji u dučanu.

kod spyderca cijene i nisu toliko različite


model - cijena u hrvatskoj - cijena u austriji preračunata iz eura

spyderco delica - 619kn - 686kn
spyderco endura - 649kn - 716kn
spyderco military - 1339kn - 1477kn


kod benchmadea je razlika veća

bone colector - 949kn - 1131kn
torrent - 959kn - 1281kn
barage - 879kn - 1131kn
onslat - 1199kn - 1508kn
bali song 51 - 1699kn - 2148kn

evo to su samo neki od primjera, izabrat ću jedan od ponuđenih recimo sviđa mi se torrent.

on u replikartu košta 959 kn ali forumaši imaju i 10% popusta pa ih on košta 863kn
u austriji on košta 1281kn - 863kn = 418 kuna je taj nož u hrvatskoj jeftiniji i još imaš i garanciju i možeš ga kupiti bezkamatno na recimo 12 rata(kartice)

ista je stvar gotovo sa svim artiklima vezanim za outdoor u europi.
ne kažem da je sve skuplje, recimo kebab je bio jeftiniji nego u zagrebu jedno 5 kn ali mislim da se zbog 5 kn jeftinijeg kebaba nikome ne isplati kupit nož 420kn skuplji i još potrošit cijeli dan na put i brdo love za gorivo i vinjete, ili u najbolju ruku 100kn za bus.

ista je računica i sa gojzericama, sa šatorima, sa jaknama itd itd.
dakle ljudi e bay cijene nisu realne za europu, amerika je uvijek bila skoro duplo jeftinija pa gorivo je tamo jedno 8 puta jeftinije pa probajte i gorivo naručiti preko e baya.
nisam ja protivnik e baya i mislim da treba iskoristiti priliku tko voli tako kupovati, ja osobno ne volim jer ne vidim i ne mogu dotaknuti ono što plačam, a niti nemam garanciju.
znam mnoge koji kupuju stalno preko neta i istina je da prođu uglavnom jeftinije ali im svaka 7-8 naruđba u nečemu zataji ili im dođe krivi model ili kriva boja krivi broj ili uopće ne dođe, a na kraju zbroj dobrih i loših pošiljki je otprilike tu negdje kao da su kupovali u dućanu.

dali je to tako i u drugim dijelovima svijeta, jeli nešto drastično skuplje ili jeftinije nego kod nas ako se tiče oštrica saznat će ekipa BLADE QUEST -a
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST Empty Re: NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST

Postaj by cutlass 21.10.12 21:42

ma ja prvi nisam nikad kupio nis s ebaya , osim spyderco triangle diamantnih bruseva ... koji su kostali 2 kom 280 kn, a u maestralu jedan kosta 400!!????!?!

a ovi moji za 280 kn iako su za americke nozeve NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST 478256 , svejedno rade jako dobro NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST 747986

na takvu razliku nemozes zazmiriti , jer na cijeni os 280 kn , a kod nas je 800 u maestralu , razlika je , pa ajmo reci smijesna .... mislim , brutalna NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST 747986

ovaj noz nemoze kostati 500e , nema ni osnove za to!!

a u prilog tome govori i oficijalna stranica LIONSTEEL-a ...


ja sam taj noz drzao u rukama i mogao ga kupiti za 320e, ne razumijem kak je sam 500??!

a da se ne isplati kupiti na ebayu jer je americki model , mislim da je bezvezna konstatacia..
noz je od istog celika , isti materijali , sve isto .. ne kuzim po cemu je ovaj "americkiji" vise od onog iz GraTza ...??!


uostalom , ko kupuje takvu stvar , sigurno ce pogledati i ovo, koje nam je u susjedstu takoder ... ili ??!!


http://www.lionsteel.it/fast/k/en/e/products/v/979


neznam dal si zaboravio uracunati merver na cijene , pa da vidimo di smo onda u racunici.. a carinu ziher neces platiti ..
NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST 69343

cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 48
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST Empty Re: NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST

Postaj by NAVIGATOR 21.10.12 21:45

Ikarus
što se tiče gige i sličnih mega outdoor trgovina, ja sam recimo tražio prsluk, pernati li soft shell i takve iam pod alpinizmom, neki drugi brand pod skijanjem, neki drugi pod biciklizmom i tako sam za traženi "žilet", bezrukavnik morao proči sva 4 kata dučana.
na koncu nisu ga imali samo od onog brenda kojeg sam htjeo, jer sam već prije u živo vidio takav.
na kraju sam ga kupio u intersportu i bio je jedno 30% snižen jer je ostao zadnji u dučanu.

osobno ne volim toliko veliki izbor robe. moja pažnja može biti usredotočena maksimalno na nekih 300-400kvadrata složene robe sve više od toga mi je naporno za doživjeti.
kao kad kupuješ parfeme pa ti se nakon 3-4 probe parfema na onom papiriću već zamanta u glavi a svi ti parfemi počnu mirišati jednako.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST Empty Re: NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST

Postaj by cutlass 21.10.12 21:46

i evo ti damascus model i njegove cijene ..

http://www.lionsteel.it/fast/k/en/e/products/mm/39

neznam , "ekipo BLADE QUEST-a" morali bute se malo bolje pripremati za "izvjestaje" i vase putopise ... jer svakoge se moze nasanjkati , narocito "turiste" u "belom svetu ".. NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST 69343

pozz
cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 48
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST Empty Re: NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST

Postaj by NAVIGATOR 21.10.12 21:48

cutlass krivo si me shvatio nije lionsteel američki model nego je stranica na kojoj si isčitao cijenu američka, nije isti e-bay američki ili njemački niti su cijene svugdje iste.

glock u americi košta čak manje od 500 dolara pa probaj ga bilo gdje u europi kupiti za tu lovu.

nema tu nikakve pripreme za teren nije taj tip nas nasanjkavao, on je rekao cijenu a mi zato nož nismo kupili i svi sretni.
ako ti BQ nije po volji a ti čitaj neku drugu pripremljeniju temu.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST Empty Re: NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST

Postaj by NAVIGATOR 21.10.12 21:53

e da i u maestralpromu spydercov triangl ne košta 800kn nego 600 kad sam ja zadnji puta gledao
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST Empty Re: NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST

Postaj by cutlass 21.10.12 22:02

hahah, ne vristi , navi sve je u redu..
samo me bas iznenadilo ovo sa cijenama .. mislim , nebi da drzi vodu... ovako je .. al nebitno ..

a kaj se tice spy triangla dijamantnog, daj mi reci koliko si ih uzeo u maestralu .. neznam, mozda ti imas malo bolji popust ..
a cijena mu je 420 kn

prije je bila 380, sto je i pisalo na kutijici .. pa ako uzmem 2 kom, neznam , nekak mi vuce ko da je 800 , nemrem dobit nikak sumu 600 NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST 69343


jedino ak su mene prevarili , al to je pak drugi par cipela ,, ko mi je kriv kad sam takav naivac ... NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST 166116
cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 48
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST Empty Re: NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST

Postaj by Wilddude10 21.10.12 22:03

Sve u svemu meni se ova reportaža jako svidjela te nestrpljivo čekam nastavak NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST 690498

Wilddude10
lingua
lingua

Male
Broj postova : 302
Godine : 27
Lokacija : Hrvatska
Datum registracije : 19.11.2011

[Vrh] Go down

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST Empty Re: NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST

Postaj by mali mačak 21.10.12 22:04

Da li ste možda obratili pažnju na cijene Wusthof i Global noževa?
Kod nas sam našao Wusthof u Lesnini ali mi se cijene čine paprene, zato pitam...
mali mačak
mali mačak
lingua
lingua

Male
Broj postova : 343
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.11.2009

[Vrh] Go down

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST Empty Re: NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST

Postaj by cutlass 21.10.12 22:06

da , i ovim putem jos jednom zahvaljujem vrhunskom gospodinu RUBBER DUCK-u koji mi je izasao u susret kad je bilo najteze NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST 478256
i narucio mi set triangla ... hvala stari NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST 393492
cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 48
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST Empty Re: NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST

Postaj by NAVIGATOR 21.10.12 22:10

cutlass ma ne ljutim se ja, ali kad nakucam 5 kartica teksta i postavim više od 100 fotki onda nemam ništa protiv konstruktivnih kritika, kao recimo one o pravopisu, ali ako me prozivaš da se ja nisam pripremio zato jer je nepoznati tip u dučanu od mene tražio 500eura, zapravo od glocka, onda to ne radiš zato da bi iznio konstruktivnu kritiku jer da sam se ne znam koliko puno i detaljno pripremao to ne utječe na količinu love koju će neki prodavač tražiti odmene za pojedini artikl.
pa znam i ja cijene na netu kolike su za taj model.

što se triangla tiče njega kupuješ u kompletu dakle 4 štapića keramička mesingane šipke i postolje i sve to u blisterpacku košta 600kn.
ako bruseve kupuješ pojedinačno za tu cijenu ne znam ali je svakako skuplje.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST Empty Re: NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST

Postaj by NAVIGATOR 21.10.12 22:15

mali mačak je napisao/la:Da li ste možda obratili pažnju na cijene Wusthof i Global noževa?
Kod nas sam našao Wusthof u Lesnini ali mi se cijene čine paprene, zato pitam...

ne nažalost nisam ih zagledao, valjda su se utopili u mnoštvu kuhinjskih koji su visjeli sa zidova.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST Empty Re: NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST

Postaj by cutlass 21.10.12 22:22

ma razumijem ja tebe .. al moras i ti mene ..
to kaj ti stavljas 100 fotki tvoj je posao i zadovoljstvo u jednome , ti tu imas interese ja nemam ..
a sad , da kritike nisu konstruktivne , hm.. aj dobro , necemo ulaziti u dubioze bezveze .. u pravu si ..


a kaj se tice triangla , stari , pa ti uopce ne citas text , ovdje ni u jednom trenu nisam spomenuo keramicke bruseve i mesingane stangice o kojima ti pricas .. nego DIJAMANTNE TRIANGLE !!

neznam , za slucaj da ih nisi vidio nikad do sad , to ti je ovo


http://www.maestralcentar.hr/spyderco/brusevi/triangle-diamond.html


a ne ovo


http://www.maestralcentar.hr/spyderco/brusevi/brus7.html



meni su ovi dijamantni najbitnija stvar u radioni , bez njih nis ..
ovaj keramicki imam jedan , smedi,, dobar je za zagladivanje i poliranje ,,, drugo nista ..

cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 48
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST Empty Re: NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST

Postaj by NAVIGATOR 21.10.12 22:31

iako sam ih ipak i koristio ali ne znam im cijenu, imaš pravo previdio sam "dijamantni" u nazivu

što se tvoje kritike BQ-a možda sam i u tome prgriješio pa mi ti to fino možeš detaljno objasniti kakve veze priprema ima sa visinom cijene koju će od mene odnosno u ovome slučaju od glocka prodavač tražiti za SR1 ???
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST Empty Re: NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST

Postaj by cutlass 21.10.12 22:41

pa vrlo jednostavno ... ko ce kupiti noz raspitat ce se okolo za njegovu cijenu ..
sigurno nece kupit kartu i otici u GraTz po njega za 500e?!

kao sto sam vec rekao 2 puta , to mora biti neka zabuna , jer taj ducan nije neki supacki ducan otvoren prije mjesec dana pa ce sad zavaljivati ljude ..
osim toga pricali smo o tome nozu i glock i ja i ti vec par puta , noz je kostao 320e prosle godine u tom istom ducanu ... neznam , mozda sam mu ja djelovao ko da nemam tak puno para ko ti pa mi je reko povoljniju cijenu ,,,


al u principu to te ni ne zanima ,nego si se uvrijedio na nekaj drugo , to znamo ti i ja .. i eto da nebi ovo islo dalje , imas moju ispriku , al nesmijes bit tak osjetljiv .. pogotovo ne na neke koji ti drze stranu puno puta kad pretjeras u "objektivnim recenzijama" NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST 69343

pozdrav
cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 48
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST Empty Re: NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST

Postaj by NAVIGATOR 21.10.12 23:04

kao prvo nož nisam kupovao ja nego glock, kao drugo oboje smo znali cijenu koja je u maniagu za taj model i košta 320e kao traće i prodavač je znao da mi znamo cijenu u maniagu koja je 320 eura i svejedno od nas zatražio 500.

da ti budem iskren ne pada mi na pamet ništa zbog čega bi se drugog ja mogao uvrijediti tako da to očito znaš samo ti pa mi slobodno proslijedi ili ovdje ili na PM jer ja stvarno nemam pojma.

ne volim kada nitko ičiji trud popljuje pa niti moj a pogotovo mi nije drago ako to netko napravi bez ikakvog razloga a pogotovo netko s kime često sjedim na kavi i mislim da smo si dobri.
a da ponovim

"ekipo BLADE QUEST-a" morali bute se malo bolje pripremati za "izvjestaje" i vase putopise"

a pogotovo kada se to odnosi na cijenu artikla u dučanu na koju ja ni glock nismo imali nikakvog utjecaja da smo se taman neznam koliko pripremali , a baš ni ne moraš biti lumen za zapamtiti cijenu jednog noža od 320e, pa još to sve začiniš kasnijim postom kao da ja to radim još iz neke koristi

"to kaj ti stavljas 100 fotki tvoj je posao i zadovoljstvo u jednome , ti tu imas interese ja nemam .. "

da, imam interesa, cijeli život putujem i volim putovati, i imam priliku putovati ako ju nemam onda si ju stvorim, to je još jedan razlog za ovaj projekt.

no nema veze cutlas "GraTz" je iza nas a mi pucamo prema novim destinacijama biti će zanimljivo vjerujem. maniago pa solingen, možda seky city jednog dana tko zna.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST Empty Re: NA TRAGU OŠTRICA - BLADE QUEST

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.