FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
Chemtrailovi - Page 4 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Chemtrailovi - Page 4 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Chemtrailovi - Page 4 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Chemtrailovi - Page 4 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Chemtrailovi - Page 4 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Chemtrailovi - Page 4 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Chemtrailovi - Page 4 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Chemtrailovi - Page 4 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Chemtrailovi - Page 4 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Chemtrailovi - Page 4 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Chemtrailovi - Page 4 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Chemtrailovi - Page 4 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
Chemtrailovi - Page 4 Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Chemtrailovi - Page 4 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Chemtrailovi - Page 4 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Chemtrailovi - Page 4 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Chemtrailovi - Page 4 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Chemtrailovi - Page 4 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Chemtrailovi - Page 4 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Chemtrailovi - Page 4 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Chemtrailovi - Page 4 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Chemtrailovi - Page 4 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Chemtrailovi - Page 4 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Chemtrailovi - Page 4 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Chemtrailovi - Page 4 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Chemtrailovi - Page 4 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Chemtrailovi - Page 4 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Chemtrailovi - Page 4 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Chemtrailovi - Page 4 Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Chemtrailovi - Page 4 Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Chemtrailovi

+41
maxina
PJER
Hercolubus
Apsurdistan
jimkukri
maks1969
ce3hel
Otto Rino
Inspektor
poljičanin
xps
Ikarus
flok
dado2
Smeđi
Šimun
Frenky
chumaman
Migach
kengur32
marine317
ivo
RubberDuck
RiverMonster
Strider
Spuzva Bob
DoomsdayST
Franco G
puls
NAVIGATOR
sinke
Igsy
damjan
robert
TomoZg
trolshein
urbana_gorila
goxxon
Fratt
hydra
Hombre
45 posters

Stranica 4 / 19. Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11 ... 19  Next

Go down

Chemtrailovi - Page 4 Empty Re: Chemtrailovi

Postaj by DoomsdayST 24.10.12 8:07

Eh...

Di je link na tu konferenciju?

Na ovom filmiću nigdi ne spominje bilo što u afirmativnom smislu, samo 'kad bi bilo...'

Chemtrailovi - Page 4 855911

DoomsdayST
mr.spika
mr.spika

Broj postova : 1227
Datum registracije : 06.01.2012

[Vrh] Go down

Chemtrailovi - Page 4 Empty Re: Chemtrailovi

Postaj by Spuzva Bob 24.10.12 13:42

Mislim da se nešto definitivno događa, pratim ih skoro otkad su se počeli pojavljivati jer u uredu imam izvrstan pogled. Čim svane jutro sa savršeno plavim nebom bez i jednog oblačka oni stižu i ne prestaju dok ne obave posao - to je činjenica.
Kopajući malo o tome naišao sam na ovo, ne znam da li je već netko stavio link, ali vrijedi pogledati
http://www.mandrilo.com/index.php/chemtrail-clanci
Spuzva Bob
Spuzva Bob
bomber
bomber

Male
Broj postova : 170
Godine : 43
Lokacija : Na poslu :)
Datum registracije : 13.05.2010

[Vrh] Go down

Chemtrailovi - Page 4 Empty Re: Chemtrailovi

Postaj by TomoZg 24.10.12 13:59

Evo nasao sam video kako se amerikanci uspjesno bore sa "chemtrailovima"

https://www.youtube.com/watch?v=TEUAicXcJCo&feature=my_watch_later_videos&list=WLD5A1509568990E31

TomoZg
bomber
bomber

Male
Broj postova : 171
Godine : 42
Lokacija : Zg
Datum registracije : 17.08.2011

[Vrh] Go down

Chemtrailovi - Page 4 Empty Re: Chemtrailovi

Postaj by damjan 24.10.12 14:42

https://www.youtube.com/watch?v=wshBhDlI1dY&feature=related
damjan
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1257
Godine : 41
Lokacija : planeta zemlja - trenutno u zagrebu
Datum registracije : 06.11.2009

[Vrh] Go down

Chemtrailovi - Page 4 Empty Re: Chemtrailovi

Postaj by Franco G 24.10.12 15:40

hydra je napisao/la:Zbilja se lijepo trudite, nema što, ali nažalost osporava vas sam John Holden, savjetnik Obame za znanost:

https://www.youtube.com/watch?v=DXZhyf57Xyc

pa kud ćeš veći dokaz nego kad ovaj monstrum na konferenciji za novinare 15.11.2011 otvoreno priznaje: ,,da SAD već 16 godina zaprašuje čovječanstvo opasnim kemijskim spojevima iz aviona u cilju geoinženjeringa i upravljanja klimomˮ.

After 16 years of denial, the White House Science Czar John P Holdren now admits that they have been “testing” the manipulation of Earth’s atmosphere with Barium salts, Aluminum Dioxide and other toxic compounds.

Što će sada biti kontraargument? Nije bio prvi april, izjava nikada nije demantirana, čovjek je još uvijek savjetnik Obame - znači nije dobio otkaz.

Hydra, taj govor Mr. Holdena je potpuno normalan i on govori u kondicionalu. On sam daje posve znanstvenu analizu što bi se moglo dogoditi kao kolateralni efekt ako se pokuša djelovati GLOBALNO. Nema tu ničeg neobičnog.

Utjecaj na lokalnu klimu nije ništa novo: protugradne rakete se davno već ispaljuju da bi se spriječila šteta koju tuča može izazvati.

Franco G
Franco G
spikač
spikač

Male
Broj postova : 750
Godine : 77
Lokacija : Zagreb/Šibenik, Croatia
Datum registracije : 29.08.2009

[Vrh] Go down

Chemtrailovi - Page 4 Empty Re: Chemtrailovi

Postaj by trolshein 24.10.12 16:22

hydra je napisao/la:Zbilja se lijepo trudite, nema što, ali nažalost osporava vas sam John Holden, savjetnik Obame za znanost:

https://www.youtube.com/watch?v=DXZhyf57Xyc

pa kud ćeš veći dokaz nego kad ovaj monstrum na konferenciji za novinare 15.11.2011 otvoreno priznaje: ,,da SAD već 16 godina zaprašuje čovječanstvo opasnim kemijskim spojevima iz aviona u cilju geoinženjeringa i upravljanja klimomˮ.

After 16 years of denial, the White House Science Czar John P Holdren now admits that they have been “testing” the manipulation of Earth’s atmosphere with Barium salts, Aluminum Dioxide and other toxic compounds.

Što će sada biti kontraargument? Nije bio prvi april, izjava nikada nije demantirana, čovjek je još uvijek savjetnik Obame - znači nije dobio otkaz.
Ovaj je u najmanju ruku sumljiv, u biti agitator za trovanje pod izlikom globalnog zatopljena. Kako sav već navel slušal sam intervju akademika Paar-a koji tvrdi da ne samo da nema dokaza već je i sama klima prekompleksna cjelina da bi se ljudsko djelovanje uvrstilo kao ubrojivi ako ne i glavni agens klimatskih promjena tj proizvodnja CO2. U biti najzastupleniji plin u atmosferi koji proizvodi staklenički efekt je vodena para na koju otpada 90+ % dok je CO2 u tome zanemariv, tim više jer najveći dio ispuštaju oceani pa vulkani a industrija je tu minimalan faktor.
U biti kako navodi Paar klima je nekonstantan oscilirajuć sustav pa su trenutne promjene zapravo normalne. Sasvim druga je činjenica da industrijalizirani čovjek uzgredno zagađuje planetu.
Ovo sa mjenjanjem klime; postoji tehnologija za manipulaciju istom Wilhelma Reicha, koji je isto kao i Tesla preminuo pod dvojbenim okolnostima, iako puno mlađi.
trolshein
trolshein
spikač
spikač

Male
Broj postova : 527
Godine : 43
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 26.11.2011

[Vrh] Go down

Chemtrailovi - Page 4 Empty Re: Chemtrailovi

Postaj by Franco G 24.10.12 21:46

@trolshein

Ovaj je u najmanju ruku sumljiv, u biti agitator za trovanje pod izlikom globalnog zatopljena. Kako sav već navel slušal sam intervju akademika Paar-a koji tvrdi da ne samo da nema dokaza već je i sama klima prekompleksna cjelina da bi se ljudsko djelovanje uvrstilo kao ubrojivi ako ne i glavni agens klimatskih promjena tj proizvodnja CO2.

Akademik Paar je u znanstvenoj zajednici zaradio mnoštvo negativnih poena zbog takvih stavova.

Prvo, da bude jasno, u području TEORIJSKE NUKLEARNE FIZIKE Paar je izvrstan, svjetski renomirani stručnjak (Vlado je nekih 4-5 godina stariji od mene, jedan mi je kolegij predavao kao mlađi docent). No klimatske promjene NISU njegovo područje istraživanja i po mnogima on srozava znanost i sramoti HAZU svojim usiljenim komentarima.

Primjerice, mlađi agresivni i nepristojni splitski astrofizičar (nije iz Dalmacije) Dejan Vinković brutalno napada Paara imenujući ga crackpotom. Dejan je doktorirao u USA na Princetonu (ako se dobro sjećam) i navodim vam link na njegov blog koji ima link i na TV polemiku Paar-Vinković:

Paar crackpot?

Trolshein, ponavljam: Holdenov je govor tipično izlaganje bazirano na znanosti. Tvoja tvrdnja

Ovaj je u najmanju ruku sumljiv, u biti agitator za trovanje pod izlikom globalnog zatopljena.

je puka fantazija - bilo bi zanimljivo vidjeti tvoje dokazivanje te tvrdnje na sudu. Bez dokaza difamiraš nekog tko iza sebe ima reference. Ovakove difamacije često (ne velim za tebe jer to ne znam) proizvode ljudi bez referenci (koji nemaju credentials)


Zadnja promjena: Franco G; 24.10.12 21:57; ukupno mijenjano 1 put.
Franco G
Franco G
spikač
spikač

Male
Broj postova : 750
Godine : 77
Lokacija : Zagreb/Šibenik, Croatia
Datum registracije : 29.08.2009

[Vrh] Go down

Chemtrailovi - Page 4 Empty Re: Chemtrailovi

Postaj by Hombre 24.10.12 21:48

Spu™va Bob je napisao/la:Mislim da se nešto definitivno događa, pratim ih skoro otkad su se počeli pojavljivati jer u uredu imam izvrstan pogled. Čim svane jutro sa savršeno plavim nebom bez i jednog oblačka oni stižu i ne prestaju dok ne obave posao - to je činjenica.
Kopajući malo o tome naišao sam na ovo, ne znam da li je već netko stavio link, ali vrijedi pogledati
http://www.mandrilo.com/index.php/chemtrail-clanci
A taj je baš Mandrilo. U ovo doba neta svak može otvoriti svoju stranicu/forum i trkeljati gluposti bez ikakve veze.

Kad imaš tako savršen pogled reci mi koliko su oblačnosti stvorili zadnja tri dana?

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Chemtrailovi - Page 4 Empty Re: Chemtrailovi

Postaj by trolshein 25.10.12 8:36

@Franco G
Po intervju-u sam predpostavil da Paar se bavi klimom ne i nuklearnom fizikom, vjerojatno kad o tome nije bila riječ. Navodi da je sudjelovao na simpozijima o klimatskim promjenama gdje su mu kolege znanstvenici tj izlagači otvoreno priznali nakon predavanja ( njemu u razgovoru ) da su izlaganja nedosljedna znanstvenom radu, ali "mora se od nečeg živjeti".
E sad dali je on nereferentan tj mlati praznu slamu...
S obzirom na reference rijetko tko ima službu ili znanje koje imate vi, pa mi ostali bauljamo s informacijama kojima imamo pristup. To nije nužno stvar dokaza, znanosti, referentnosti već stava da autoritetima nije za vjerovati ( problem je samo da i prema kritičnom stavu treba biti kritičan Chemtrailovi - Page 4 478256 ), pa tim više ni Obaminom službeniku. Znanost nije financijski neovisna pa je kao takva podložna "ustupcima". Postoji velika mogučnost da je i suvremena znanost podjeljena na javnu i tajnu. Npr Tesla je navodno prenosil električnu energiju na velike udaljenosti ( praznim prostorom mislim, ne kablovima ), tehnologija koju SAD vjerojatno posjeduje, dok danas naš znanstvenik ( neznam mu ime, vjerujem da vi znate o kome govorim) na mislim Bostonskom sveučilištu pokušava prenijeti na cca 1 metar.
Radi se o stavu i isto kao što poneki kukac morfološki glumata grančicu ili list tako i čovjek upotrebljava svoj intelekt.
trolshein
trolshein
spikač
spikač

Male
Broj postova : 527
Godine : 43
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 26.11.2011

[Vrh] Go down

Chemtrailovi - Page 4 Empty Re: Chemtrailovi

Postaj by Spuzva Bob 25.10.12 9:29

Hombre je napisao/la:
Spu™va Bob je napisao/la:Mislim da se nešto definitivno događa, pratim ih skoro otkad su se počeli pojavljivati jer u uredu imam izvrstan pogled. Čim svane jutro sa savršeno plavim nebom bez i jednog oblačka oni stižu i ne prestaju dok ne obave posao - to je činjenica.
Kopajući malo o tome naišao sam na ovo, ne znam da li je već netko stavio link, ali vrijedi pogledati
http://www.mandrilo.com/index.php/chemtrail-clanci
A taj je baš Mandrilo. U ovo doba neta svak može otvoriti svoju stranicu/forum i trkeljati gluposti bez ikakve veze.

Kad imaš tako savršen pogled reci mi koliko su oblačnosti stvorili zadnja tri dana?
Hahahaha, kakvo pitanje, naravno da ne vidim kroz oblake. I da, imam savršen pogled kad je dan vedar, a čim je takav dan odmah se pojavi hrpa aviona koji prektivaju nebo izmaglicom. Nema smisla o tome više razglabati, neka svatko pogleda sam pa neka izvuče svoj zaključak...

Chemtrailovi - Page 4 Tinfoil_dees
Spuzva Bob
Spuzva Bob
bomber
bomber

Male
Broj postova : 170
Godine : 43
Lokacija : Na poslu :)
Datum registracije : 13.05.2010

[Vrh] Go down

Chemtrailovi - Page 4 Empty Re: Chemtrailovi

Postaj by urbana_gorila 25.10.12 9:57

Franco G je napisao/la:Prvo, da bude jasno, u području TEORIJSKE NUKLEARNE FIZIKE Paar je izvrstan, svjetski renomirani stručnjak (Vlado je nekih 4-5 godina stariji od mene, jedan mi je kolegij predavao kao mlađi docent). No klimatske promjene NISU njegovo područje istraživanja...

Gospodine dr. sc. X, možda (samo MOŽDA) bi se ovo što ste sami rekli dalo primjeniti i na vas?

Ne osporavam da ste svjetski renomirani stručnjak u području teorijske fizike elementarnih čestica i kozmologiji za što vidim da ste školovani po cijelom svijetu (od 1. travnja 1979. do 31. ožujka 1981. na Max-Planck-Institut für Physik and Astrophysik u Munchenu; od 1. svibnja 1981. do 1. kolovoza 1981 na Institut für Theoretische Physik, Eidgenössische Technische Hochschule u Zurichu; od 1. rujna 1981. do 28. veljače 1982. na Laboratoire de Physique Théorique et Hautes Energies, Université de Paris XI u Parizu; od 1. ožujka 1982. do 31. kolovoza 1982. na Centre de Physique Théorique, CNRS-Luminy u Marseilleu; od 1. veljače 1985. do 30. lipnja 1985. na Werner-Heisenberg-Institut fürPhysik, Max-Planck-Institut für Physik and Astrophysik u Munchenu; od 1. ožujka 1986. do 31. ožujka 1989. na Sektion Physik, Ludwig-Maximilians-Universität u Münchenu; i Deutsches ElektronenSynchrotron, DESY u Hamburgu; te od 1. siječnja 1990. do 30. lipnja 1990. na Department of Physics, University of California UCLA u U.S. of A.) no klimatske promjene, geo-inžinjering i teorije zavjere nisu vaše područje.

Čak ništa od toga ne navodite niti pod svoje hobije: Filozofija, vojne znanosti, intelligence and securiity, Martial Blade Craft, karate, jedrenje, planinarenje (hiking, outdoors, survival).

Stoga tvrdim da je Vaše nijekanje činjenice da nas razne interesne skupine sprejaju poput napasnika što za njih i jesmo (kako nas je Henry Kissinger nazvao: "useless eaters") puka fantazija te apeliram na to da prestanete od sebe raditi harlekina i sačuvate si znanstvenu reputaciju.

urbana_gorila
urbana_gorila
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1505
Godine : 41
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2010

[Vrh] Go down

Chemtrailovi - Page 4 Empty Re: Chemtrailovi

Postaj by urbana_gorila 25.10.12 10:11

Na rubu znanosti: Chemtrails



urbana_gorila
urbana_gorila
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1505
Godine : 41
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2010

[Vrh] Go down

Chemtrailovi - Page 4 Empty Re: Chemtrailovi

Postaj by Hombre 25.10.12 14:06

urbana_gorila je napisao/la:Na rubu znanosti: Chemtrails
Baš si našao koju emisiju ćeš izabrati.

Uzmite samo fizikalne zakone i ne treba vam ništa više. Ponukan svime jučer sam u Google ukucao how to contrails
Ono što sam pisao ja piše i tamo. Na velikim visinama iz turbomlaznih motora izlazi bijeli trag. Koliko će se on zadržati ovisi o trenutnoj temperaturi, brzini vjetra i veoma bitnoj činjenici koja se zove Dew point ili točka rosišta. Ako se bijeli trag na izlazu iz motora ne vidi to znači da isti više ne radi i da avion upravo počinje padati na zemlju.

U zadnja tri dana od kada su se počeli javljati predznaci velike ciklone (pozivam i druge "očevice" da se jave jesu li ih u zadnjih tri dana vidjeli) koja će nas pohoditi za vikend doslovno ni jedan trag iz aviona nije bio vidljiv dulje od dvije minute iako je ovdje na Jadranu nebo kristalno čisto i nemoguće je ne zapaziti bilo kakav ostatak traga. Nikakvih zadržavanja u tankom tragu, nikakve disperzije u tanki oblačni sloj... ama baš ništa. Ne da se netko preplašio neuke raje koja glumata na forumu nego su vremenski uvjeti na tim visinama (zbog već pomenute promjene koju sam naveo i prije par dana) takvi da ne dozvoljavaju da se trag zadrži ili transformira u neki drugi oblik.
Evo još jedan dijagram noćašnje sonde gdje je crveno označene visine na kojima ti avioni lete, crno je trenutna temperatura na toj visini dok je plavo točka rosišta na toj visini. Usporedite to s prvim dijagramom kojeg sam poslao pa ćete vidjeti da je onda plava linija bila jako blizu crne i avioni koji su letjeli na toj visini ostavljali su trag koji se rasplinjavao i trajao dugo. Sada, kada su te linije daleko jedna od druge nema ni dugotrajnih tragova i to baš zbog toga jer ne može doći do orošavanja tj. vidljivih ćestica vode.
Chemtrailovi - Page 4 924le3b0lma8jdwmxgf

Obzirom da mi je dojadilo argumentima jurišati na vaše vjetrenjače neznanja i podložnosti šarlatanima s youtube suzdžat ću se od daljnjeg sudjelovanja na ovoj temi.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Chemtrailovi - Page 4 Empty Re: Chemtrailovi

Postaj by Franco G 25.10.12 16:47

urbana_gorila je napisao/la:
Franco G je napisao/la:Prvo, da bude jasno, u području TEORIJSKE NUKLEARNE FIZIKE Paar je izvrstan, svjetski renomirani stručnjak (Vlado je nekih 4-5 godina stariji od mene, jedan mi je kolegij predavao kao mlađi docent). No klimatske promjene NISU njegovo područje istraživanja...

Gospodine dr. sc. X, možda (samo MOŽDA) bi se ovo što ste sami rekli dalo primjeniti i na vas?

Ne osporavam da ste svjetski renomirani stručnjak u području teorijske fizike elementarnih čestica i kozmologiji za što vidim da ste školovani po cijelom svijetu (od 1. travnja 1979. do 31. ožujka 1981. na Max-Planck-Institut für Physik and Astrophysik u Munchenu; od 1. svibnja 1981. do 1. kolovoza 1981 na Institut für Theoretische Physik, Eidgenössische Technische Hochschule u Zurichu; od 1. rujna 1981. do 28. veljače 1982. na Laboratoire de Physique Théorique et Hautes Energies, Université de Paris XI u Parizu; od 1. ožujka 1982. do 31. kolovoza 1982. na Centre de Physique Théorique, CNRS-Luminy u Marseilleu; od 1. veljače 1985. do 30. lipnja 1985. na Werner-Heisenberg-Institut fürPhysik, Max-Planck-Institut für Physik and Astrophysik u Munchenu; od 1. ožujka 1986. do 31. ožujka 1989. na Sektion Physik, Ludwig-Maximilians-Universität u Münchenu; i Deutsches ElektronenSynchrotron, DESY u Hamburgu; te od 1. siječnja 1990. do 30. lipnja 1990. na Department of Physics, University of California UCLA u U.S. of A.) no klimatske promjene, geo-inžinjering i teorije zavjere nisu vaše područje.

Čak ništa od toga ne navodite niti pod svoje hobije: Filozofija, vojne znanosti, intelligence and securiity, Martial Blade Craft, karate, jedrenje, planinarenje (hiking, outdoors, survival).

Stoga tvrdim da je Vaše nijekanje činjenice da nas razne interesne skupine sprejaju poput napasnika što za njih i jesmo (kako nas je Henry Kissinger nazvao: "useless eaters") puka fantazija te apeliram na to da prestanete od sebe raditi harlekina i sačuvate si znanstvenu reputaciju.


Gospodine U. Gorila,

iznenadio me vaš post.

Ponajprije, zamjeram vam što ste javno objavili moje prezime - događa se da forumiti oslove jedan drugog po imenu ali nikad po prezimenu. Iznimka je, primjerice, Cutlas čija tvrtka nosi njegovo prezime pa je to logično.

Nemam razloga kriti svoje prezime ali vaša prezentacija je takva da to prikazuje kao otkriće: eto, vi ste provalili tko se krije iza Franca G. Da ste napisali 'dr. sc. Franco G' sačuvali bi diskreciju. Ako ste već diskreciju prekršili trebali ste se potpisati punim imenom i prezimenom. Bonton!

Drugo, vi ne čitate pažljivo pa krivo prosuđujete moj tekst. Ja sam diskutirao o teoriji chemtrailova a ne o globalnom zatopljenju i ledenom dobu.

Komentirao sam samo navođenje akademika Paara kao autoriteta u tom području. Nigdje ne velim ništa loše o Paaru već samo navodim činjenice: da postoji kontroverzija oko njegovih teza i dajem link da sami poslušate polemiku i procjenite. Mene osobno nije tema klime zanimala pa nisam to preslušao - stoga i ne velim svoj sud.

Prema gornjem je jasno da slijedeći moj članak i proglašavajući me nekompetentnim za pitanja klime, chemtrailova i sl. radite trivijalnu logičku pogrešku.

Ja sam u postu komentirao neke nebulozne tvrdnje o chemtrailovima, i za to ne trebam biti ekspert jer je to elementarna fizika (možda osporavate da znam elementarnu fiziku?). Uostalom, ne postoje eksperti za chemtrailove. Pitanje dali su CONtrailovi zapravo CHEMtrailovi se rješava uzimanjem uzorka traila i analizom istoga. To rade stručni laboratoriji i nikakva nova ekspertiza nije potrebna. Kao što nečiju možebitnu tvrdnju da nas gradska vlast truje ubacivanjem kemikalija u vodovod svaki referentni laboratorij može analizom potvrditi ili izbaciti.

Kratki komentar o teorijama zavjere:

Ljudi su skloni, pogotovo u olovnim vremenima, teorijama zavjere, iako nikakve zavjere nema već svijet naprosto tako funkcionira. Vidite, kad je Forum bio u krizi jedan broj forumita se sastao i vijećao kako spasiti ili poboljšati Forum. Jeli to bila zavjera? Nije, bilo je to normalno funkcioniranje.

Knjiga F. W. Engdahl: Stoljeće rata pokazuje kako svijet funkcionira i to je naprosto tako. Knjiga je inače službeno gradivo za jedan ispit na studiju novinarstva. No nedovoljno informacija + neznanje o funkcioniranju svjetske politike + malo fantazija vode na teoriju zavjera koja kod labilnijih osoba prelazi u OCD.

Smijem li vas upitati, g. Gorila, a koji su vaši credentials temeljem kojih tvrdite da radim od sebe harlekina i uništavam znanstvenu reputaciju?
Franco G
Franco G
spikač
spikač

Male
Broj postova : 750
Godine : 77
Lokacija : Zagreb/Šibenik, Croatia
Datum registracije : 29.08.2009

[Vrh] Go down

Chemtrailovi - Page 4 Empty Re: Chemtrailovi

Postaj by Strider 25.10.12 17:02

Maknuo sam prezime. Ali! Držite se chemtrail-a, to je tema, ne čija majka crnu vunu prede. Ako ne, brišem nevezane postove.
Strider
Strider
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2611
Godine : 31
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 18.06.2009

[Vrh] Go down

Chemtrailovi - Page 4 Empty Re: Chemtrailovi

Postaj by damjan 26.10.12 6:31

Hombre je napisao/la:Evo još jedan dijagram noćašnje sonde gdje je crveno označene visine na kojima ti avioni lete, crno je trenutna temperatura na toj visini dok je plavo točka rosišta na toj visini. Usporedite to s prvim dijagramom kojeg sam poslao pa ćete vidjeti da je onda plava linija bila jako blizu crne i avioni koji su letjeli na toj visini ostavljali su trag koji se rasplinjavao i trajao dugo. Sada, kada su te linije daleko jedna od druge nema ni dugotrajnih tragova i to baš zbog toga jer ne može doći do orošavanja tj. vidljivih ćestica vode.

ovo mi se cini kao stvarno ok argument,ali ako vi to znate pa valjda i kemtrejlasi znaju kad se temperatura na visini leta i tocka rosista poklope pa tek onda pocnu spricati da nebi bili sumnjivi i upucenijima u atmosferske uvjete Chemtrailovi - Page 4 368870 , nego di se mogu vidjeti ti dijagrami za ostala podrucja u rh?
damjan
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1257
Godine : 41
Lokacija : planeta zemlja - trenutno u zagrebu
Datum registracije : 06.11.2009

[Vrh] Go down

Chemtrailovi - Page 4 Empty Re: Chemtrailovi

Postaj by Hombre 26.10.12 7:50

damjan je napisao/la:
Hombre je napisao/la:Evo još jedan dijagram noćašnje sonde gdje je crveno označene visine na kojima ti avioni lete, crno je trenutna temperatura na toj visini dok je plavo točka rosišta na toj visini. Usporedite to s prvim dijagramom kojeg sam poslao pa ćete vidjeti da je onda plava linija bila jako blizu crne i avioni koji su letjeli na toj visini ostavljali su trag koji se rasplinjavao i trajao dugo. Sada, kada su te linije daleko jedna od druge nema ni dugotrajnih tragova i to baš zbog toga jer ne može doći do orošavanja tj. vidljivih ćestica vode.

ovo mi se cini kao stvarno ok argument,ali ako vi to znate pa valjda i kemtrejlasi znaju kad se temperatura na visini leta i tocka rosista poklope pa tek onda pocnu spricati da nebi bili sumnjivi i upucenijima u atmosferske uvjete Chemtrailovi - Page 4 368870 , nego di se mogu vidjeti ti dijagrami za ostala podrucja u rh?
Sve te tragove ostavljaju putnički zrakoplovi u kojima je svaki kubni centimetar iskorišten za potrebe prijevoza ljudi. Zamisli samo koliki bi rezervoar morao imati avion koji bi od Frankfurta do Kaira bez prestanka mogao sipati neki zaprašivač u tolikim količinama, a i da ga staviš onda bi mogao primiti pilota i možda još par ljudi. Uz sve to surova matematika kaže da je ograničen težinom koju može ponijeti pa ni rezervoari ne bi mogli biti teži od nosivost, a onda tek postaje pitanje kako bi primio putnike i prtljagu. Uz to zamisli gdje bi se isti mogao puniti i držati, a da ne dopre do šire javnosti. Chemtrailse ostavljaju avioni koji su posebno za to namijenjeni i koji u pravilu lete na manjim visinama. Također zamisli koja bi to glupa logika bila sipati neki otrov koji će se, umjesto da padne na točno određeni dio skupljati u oblačne nakupine i pod djelovanjem sila visindkih vjetrova dospijevati, obzirom na vjetrove koji se tijekom dana ipak mijenjaju, stotinama km dalje po x ili y.

Dijagram za radio sonde imaš na stranicama DHMZ
http://meteo.hr/index.php
U lijevom stupcu dvije Radiosondažne postaje Zagreb Maksimir i Zadar Zemunik dva termina dnevno tj. 00 i 12 sati UTC

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Chemtrailovi - Page 4 Empty Re: Chemtrailovi

Postaj by damjan 26.10.12 8:03

Hombre je napisao/la:Sve te tragove ostavljaju putnički zrakoplovi

nebi se slozio, puno je putnickih ali ima i cargo i nato aviona

Hombre je napisao/la:Dijagram za radio sonde imaš na stranicama DHMZ
http://meteo.hr/index.php
U lijevom stupcu dvije Radiosondažne postaje Zagreb Maksimir i Zadar Zemunik dva termina dnevno tj. 00 i 12 sati UTC
hvala, a koliko bi u teriji stupci mogli biti najblize jedan drugom da atmosfera dozvoli stvaranje trajnih contraila? mislim jel se moraju bas dodirnuti na toj visini ili smije biti nesto razmaka izmedu stupca rosista i temperature
damjan
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1257
Godine : 41
Lokacija : planeta zemlja - trenutno u zagrebu
Datum registracije : 06.11.2009

[Vrh] Go down

Chemtrailovi - Page 4 Empty Re: Chemtrailovi

Postaj by Hombre 26.10.12 14:54

damjan je napisao/la:
Hombre je napisao/la:Sve te tragove ostavljaju putnički zrakoplovi

nebi se slozio, puno je putnickih ali ima i cargo i nato aviona

Hombre je napisao/la:Dijagram za radio sonde imaš na stranicama DHMZ
http://meteo.hr/index.php
U lijevom stupcu dvije Radiosondažne postaje Zagreb Maksimir i Zadar Zemunik dva termina dnevno tj. 00 i 12 sati UTC
hvala, a koliko bi u teriji stupci mogli biti najblize jedan drugom da atmosfera dozvoli stvaranje trajnih contraila? mislim jel se moraju bas dodirnuti na toj visini ili smije biti nesto razmaka izmedu stupca rosista i temperature

Naravno da nebom ne lete samo putnički ali pošto čini 99,9 prometa onda sam generalizirao.
Nije potrebno da se linije rosišta i temperature dodiruju. Jedino da su blizu, koliko blizu nisam ispitivao ali svaki put kad su bile blizu tragovi su ostajali dugo ako bi to bilo na velikim visinama. Opazio si i sam da svi avioni ne ostavljaju dugotrajan trag iako su linije blizu, a razlog je što je taj peak blizine na jednoj visini dok visina koridora kod aviona nije ista pa se zadesi da neki budu u tom području, a neki više ili niže. Avioni koji lete na srednjim i malim visinama ne ostavljaju contrails jer prilike tako nisko u atmosferi to onemogućuju makar se točka rosišta poklapala s točkom temperature.
Još jedan od bitnih faktora je vjetar koji bez problema zna puhati preko 100 kmh što možeš vidjeti u desnoj vertikali gdje svaka kratka lnija na onoj dugoj koja označava smjer vjetra predstavlja 5 čvorova dok crni trokuti predstavljaju 50 čvorova a kratke linije se dodaju po potrebi ako je vjetar još veće brzine što možeš vidjeti iz priložene tablice gdje su ti mjere u čvorovima i kilometrima.
Chemtrailovi - Page 4 R8bku3ba976oona82a

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Chemtrailovi - Page 4 Empty Re: Chemtrailovi

Postaj by sinke 26.10.12 19:30

Hombre je napisao/la:
urbana_gorila je napisao/la:Na rubu znanosti: Chemtrails
Baš si našao koju emisiju ćeš izabrati.

jedino sto se isplati pogledat na htv-u
sinke
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

Chemtrailovi - Page 4 Empty Re: Chemtrailovi

Postaj by robert 26.10.12 19:46

Evo nasao sam ovu "kartu",

http://www.flightradar24.com/

pa cu sad znat tko me truje!
A kad ga uhitim . . . .
robert
robert
lingua
lingua

Male
Broj postova : 454
Godine : 38
Lokacija : izad 7 gora
Datum registracije : 09.12.2010

[Vrh] Go down

Chemtrailovi - Page 4 Empty Re: Chemtrailovi

Postaj by damjan 26.10.12 20:12

to robert! sad cemo im je..at majku Chemtrailovi - Page 4 368870
damjan
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1257
Godine : 41
Lokacija : planeta zemlja - trenutno u zagrebu
Datum registracije : 06.11.2009

[Vrh] Go down

Chemtrailovi - Page 4 Empty Re: Chemtrailovi

Postaj by Hombre 27.10.12 1:15

robert je napisao/la: Evo nasao sam ovu "kartu",

http://www.flightradar24.com/
Yeah. To sam tražio. Imao sam je svojevremeno, pobrisao slučajno iz Favorites i nikako se sjetiti kako se zove. Inače postoje i kompliciraniji programi dok je ovo klik na avion i imaš informaciju koji je.
Malo OT
Ako vas zanima animacija kako oblaci nad Europom putuju u prošla 2 sata (animacija se obnavlja svakih 15 min novom slikom) skoknite na
http://www.sat24.com/
sačekajte malo da učita sve slike i gledajte gdje je oblaačno i kuda se naoblaka kreće. Ako nema naoblake kao prošlih dana lijepo se vidjelo gdje ima magle.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Chemtrailovi - Page 4 Empty Re: Chemtrailovi

Postaj by robert 30.10.12 18:06

damjan je napisao/la:to robert! sad cemo im je..at majku Chemtrailovi - Page 4 368870

Ma ,

sad ih pozorno pratim.
Sve sam im registracije zapisao i ako samo zakasljem poslije njihova preleta . . . .
robert
robert
lingua
lingua

Male
Broj postova : 454
Godine : 38
Lokacija : izad 7 gora
Datum registracije : 09.12.2010

[Vrh] Go down

Chemtrailovi - Page 4 Empty Re: Chemtrailovi

Postaj by trolshein 01.11.12 15:24

Sve više podsjećate na likove sa folijama na glavi, nemate valjda alu folije na glavi dok gledate u nebo? Chemtrailovi - Page 4 323904
trolshein
trolshein
spikač
spikač

Male
Broj postova : 527
Godine : 43
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 26.11.2011

[Vrh] Go down

Chemtrailovi - Page 4 Empty Re: Chemtrailovi

Postaj by Hombre 01.11.12 19:34

trolshein je napisao/la:Sve više podsjećate na likove sa folijama na glavi, nemate valjda alu folije na glavi dok gledate u nebo? Chemtrailovi - Page 4 323904
Sada se koriste frizerske haube Chemtrailovi - Page 4 478256

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Chemtrailovi - Page 4 Empty Re: Chemtrailovi

Postaj by hydra 01.11.12 21:52

Još malo pa će i plaćenici i profesionalni trolovi to početi nositi Chemtrailovi - Page 4 469245
hydra
hydra
lingua
lingua

Male
Broj postova : 422
Godine : 46
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 15.07.2012

[Vrh] Go down

Chemtrailovi - Page 4 Empty Re: Chemtrailovi

Postaj by trolshein 02.11.12 7:27

hydra je napisao/la:Još malo pa će i plaćenici i profesionalni trolovi to početi nositi Chemtrailovi - Page 4 469245

Jbg bit će da je to od chemtrailsa. Chemtrailovi - Page 4 478256
trolshein
trolshein
spikač
spikač

Male
Broj postova : 527
Godine : 43
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 26.11.2011

[Vrh] Go down

Chemtrailovi - Page 4 Empty Re: Chemtrailovi

Postaj by robert 06.11.12 18:10

trolshein je napisao/la:
hydra je napisao/la:Još malo pa će i plaćenici i profesionalni trolovi to početi nositi Chemtrailovi - Page 4 469245

Jbg bit će da je to od chemtrailsa. Chemtrailovi - Page 4 478256

100%

robert
robert
lingua
lingua

Male
Broj postova : 454
Godine : 38
Lokacija : izad 7 gora
Datum registracije : 09.12.2010

[Vrh] Go down

Chemtrailovi - Page 4 Empty Re: Chemtrailovi

Postaj by RiverMonster 07.11.12 20:49

Prvo. Bas mi je drago kaj ima o ovim temama i na ovom forumu.
Inace jako puno vremena provodim u citanju o teorijama, a i o pravim zavjerama.
ovo nije teorija ovo je zavjera
Vidim da, sto se chem-ova tice, da je glavna obrana da to ovisi o vlazi, visini i kaj ja znam sa cime sve ne.
O.K. onda mi nek ti ljudi objasne kak je moguce da lete dva na oko "ista" zrakoplova, na istoj visini iz jednog trag ostaje gotovo cijeli dan iz drugoga ni ne ostaje ili se kratko zadrzava...

Zar je moguce da je razlika u vlazi i neznam kaj su sve ljudi spomenuli na tak kratkoj udaljenosti i mozda vrlo maloj visinskoj razlici...

Dalje, imate na netu naci odgovor na pitanje gospođe (tada sab. zastupnice) Holly upuceno Jaranki i njezinima. Iz odgovora (tadasnje) vlade neda se nist zakljucit osim jednog, a to je da vrlo vjesto (barem tak oni misle) prikrivaju pravu istinu odnosno ne vele nist ni da postoje ni da ne....

o Morgellons-ima da i ne pricama... Naime bolest koja se cesto povezuje sa zaprasivanjem...

Bas me zanima koju teoriju imate na tu bolest..


https://www.youtube.com/watch?v=fa4ztgL5lqc&feature=player_embedded#! u ovom videu se spominje da je to radi smanjenja globalnog zaglupljenja pardon zatopljenja.
LJUDI OTVORITE OCI, prvo nije bilo nist sve je bilo normalno, a kad je sve vise i vise ljudi pocelo trazit odgovore od vladajucih diljem svijeta e sad postoje kao CHEMO-vi ali se to provodi da bi se nas zastitilo...

Nadam se da je sve to velika laz, ali bojim se da nije... Znamo ko vlada i ko nam se smije cijelo vrijeme, nama obicnim "smrtnicima"

RiverMonster
bebač
bebač

Male
Broj postova : 13
Godine : 36
Lokacija : Planine-Rijeke
Datum registracije : 13.08.2012

[Vrh] Go down

Chemtrailovi - Page 4 Empty Re: Chemtrailovi

Postaj by Hombre 07.11.12 21:38

RiverMonster je napisao/la:Vidim da, sto se chem-ova tice, da je glavna obrana da to ovisi o vlazi, visini i kaj ja znam sa cime sve ne.
O.K. onda mi nek ti ljudi objasne kak je moguce da lete dva na oko "ista" zrakoplova, na istoj visini iz jednog trag ostaje gotovo cijeli dan iz drugoga ni ne ostaje ili se kratko zadrzava...

Zar je moguce da je razlika u vlazi i neznam kaj su sve ljudi spomenuli na tak kratkoj udaljenosti i mozda vrlo maloj visinskoj razlici...
Srećo moja.

Avioni lete na raznim visinama i tragovi se vide tek negdje iznad osmog kilometra, a lete sve do 12 km visine. Nema nikakve obrane nego poznavanje fizike i zdrav razum. Događa se da avioni koji dolaze iz jednog smjera ostavljaju razmazan trag dok iz drugog se gubi skoro kad je izašao iz motora (pazi ovo dobro što sam napisao, a to je "izašao iz motora"). Imaš dana kad se svi tragovi zadržavaju dok imaš dana kad se ni jedan trag ne zadržava. Pod tim zadržava smatram da se rasplinjuje u oblak.

Putnički avioni (ne misliš da će danima letjeti samo zaprašivači, a putnički stajati na zemlji) ostavljaju trag kondenzacije na izlazu iz motora koji se od uvjeta u atmosferi može zadržati duže ili kraće. Putnički avioni su tako konstruirani da nema mjesta tankovima u koje bi se stavljalo sredstvo koje bi se rasipalo prilikom leta. Sve i da ima ne postoji toliko veliki avion koji bi sav bio pretvoren u cisternu i koji bi par tisuća km mogao stalno ispuštati neki aerosol ili slično u tolikoj količini. Cilj bilokakvog zaprašivanja nije da sredstvo lebdi cijeli dan na visini od 10 km nego da se raspe po planirano određenom području pa je tako nemoguće odrediti gdje bi s tolike visine palo na zemlju iako se može izračunati gdje će otprilike ali to su ogromna područja. Pošto se ispostavilo da se radi o putničkim avionima valja se zapitati gdje bi na civilnim aerodromima širom svijeta uspio staviti rezervoare iz kojih bi se u avione krcalo to sredstvo, a da javnost to ne sazna jer se radi o aerodromima koji su toliko napućeni raznim ljudima da bi nešto takvo procurilo u roku od par dana, a i bilo bi vidljivo i sumnjivo svakome. Baze u kojima se krcaju srestva za zaprašivanje su isključivo vojnog karaktera, nose ih vojni avioni i dobro su čuvani od pogleda radoznalaca ako se ne radi o klasičnom poljoprivrednom zaprašivanju koje izvode mali dvikrilci na maloj visini baš da sredstvo dospije tamo gdje treba. Jedino ispuštanje odeđenih sredstava koje opravdava visinu su sredstva kojima bi pokušao obnoviti ozonski omotač ili smanjiti snaga sunčevog zračenja prema ledu na polovima ali to nije ono što vidiš, ne bi ga uopće mogao vidjeti ili bi ga vidio u obliku koji nije isti kao ovaj koji vidiš i koji je kondenzacijski trag CONTRAIL kojeg ispuštaju putnički avioni iz svojih motora kao što automobil ostavlja za hladna i loša vremena iz auspuha.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Chemtrailovi - Page 4 Empty Re: Chemtrailovi

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 4 / 19. Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11 ... 19  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.