FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

guska u magli

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1362
Godine : 33
Datum registracije : 06.11.2009

PostajNaslov: guska u magli   12.10.12 10:56

jucer sam nakon vise od godinu dana konacno uhvatio jedan slobodni dan.. posto nisam dugo nigdje bio, vremena je bilo malo,a htio sam proc sto vise pa sam odlucio otici na medvednicu...
dosao sam busom do vrapcanske streljane i onda pjeske prema slapu sopot, risnjak, medvedgrad, graficar, tomislavov dom, i na kraju sljeme. na sljemenu sam bio do 19h kad sam krenuo pjeske dolje prema gracanima, puno puta sam isao pjeske po noci dolje ali ovog puta je bilo drukcije..
.. odmah nakon spusta uz zicaru spustila se najgusca magla koju sam vidio tj nisam vidio, doslovno se nije vidjelo drvo na metar i pol daljine, imam petzl tikka xp lampu al nije ni malo pomogla, samo je obasjavala gusti dim oko mene i jos mi vise smetala jer mi je vise bljestala refleksija od te guste magle u oci nego sto je obasjavala okolinu..uglavnom nimalo ugodno iskustvo, da nisam gledao ber grilsa uhvatila bi me panika, i tako sam pazljivo promatrajuci pod nakon cca pola sata sat sporog bauljanja naletio na asfaltiranu sljemensku cestu. e tu mi je vec bilo lakse jer nisam morao paziti hocu li gledati u pod i zabiti se u drvo ili cu gledati u visini ociju i mozda past u kakvu provaliju.. i tako sam hodao po cesti dosta dugo dok se nisam spustio ispod 600m gdje je magla konacno popustila pa sam se vratio na stazu i spustio na mihaljevac oko 21h... dvosatno spustanje al prezivio sam

p.s. jel postoji kakva naglavna maglenka jel ova tikka sa i bez difuzora ne pomaze nista
[Vrh] Go down
Raptor
bebač
bebač

Male
Broj postova : 12
Godine : 21
Datum registracije : 02.09.2012

PostajNaslov: Re: guska u magli   12.10.12 11:27

Nisam siguran, ali možda bi crveni filter pomogao, crvena se svjetlost navodno ne reflektira od vodenih kapljica, što magla u biti i jest. Oblak kondenziranih mikrokapljica.
[Vrh] Go down

guska u magli
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» guska u magli
» Satovi