FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Završena kolekcija

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
TomoZg
bomber
bomber

Male
Broj postova : 185
Godine : 34
Datum registracije : 17.08.2011

PostajNaslov: Završena kolekcija   20.09.12 19:16

Mislim da nakon zadnjeg mog post-a o nozevima,da su stvari krenule nabolje..sto poučen nekim stvarim ovdje na forumu,i nekim drugim dodatnim njuškanjem došao sam do završetka potrage za svojim kompletom sječiva..poslikao a sada i uhvatio vremena da post-am..

[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7250
Godine : 41
Datum registracije : 05.04.2010

PostajNaslov: Re: Završena kolekcija   20.09.12 19:35

mora i spyderco su odlični a koja su ova ostala dva ?
[Vrh] Go down
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2504
Datum registracije : 06.03.2010

PostajNaslov: Re: Završena kolekcija   20.09.12 19:37

Jedno mi izgleda ko Applegate bodež od gerbera koj nije loš ali za ulogu koju je namjenjen a drugo Gerberova maćeta...

Umjesto te bi predložio Ontario...
[Vrh] Go down
TomoZg
bomber
bomber

Male

PostajNaslov: Re: Završena kolekcija   20.09.12 20:03

Gerber Prodigy i Gerber mačeta za djecu

Što se tiče upgrade-a na Ontario,slažem se da je bolja mačeta ali jednostavno koliko imam priliku boravit u prirodi i koliko mi zasada služi,mislim da mi je ovo čisto dovoljno..
[Vrh] Go down
Count
bomber
bomber

Male
Broj postova : 167
Godine : 25
Datum registracije : 23.08.2010

PostajNaslov: Re: Završena kolekcija   20.09.12 21:13

Sefe daj poslikaj i van futrola, mada svi znaju koji su to nozevi al ih je uvijek lijepo gledat
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male

PostajNaslov: Re: Završena kolekcija   20.09.12 21:19

siguran sam da će te svi dobro služiti iako meni ti gerberi ne bi ušli u uži izbor ali mora i spyderco kako sam već i napisao mljac
[Vrh] Go down
TomoZg
bomber
bomber

Male

PostajNaslov: Re: Završena kolekcija   20.09.12 21:23

[Vrh] Go down
TomoZg
bomber
bomber

Male

PostajNaslov: Re: Završena kolekcija   20.09.12 21:26

Istina sa Morom sam odusevljen,vjerovatno cu uzet jos jednu varijantu "stainless steel" ,a sto se tice Gerbera,iskreno Prodigy je stigao prije par dana.. i u nadi da ce kroz koji vikend biti testiran na terenu..
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male

PostajNaslov: Re: Završena kolekcija   20.09.12 21:46

čim je nazubljen meni nema prolaznu ocjenu.
tu gerberovu mačetu nisam imao prilike koristiti ali ako oštrica dobije prolaznu ocjenu ali ručka je u najmanju ruku neobična.

moje su sve more steinless, savršenstvo. imao sam i mnoge karbonske ali iskreno nema nikakve razlike u reznim svojstvima niti u vještini brušenja samo što karbonske još i hrđaju.
palac gore za stainless clippera i companiona.
[Vrh] Go down
TomoZg
bomber
bomber

Male

PostajNaslov: Re: Završena kolekcija   20.09.12 23:08

NAVIGATOR je napisao/la:
čim je nazubljen meni nema prolaznu ocjenu.
tu gerberovu mačetu nisam imao prilike koristiti ali ako oštrica dobije prolaznu ocjenu ali ručka je u najmanju ruku neobična.

moje su sve more steinless, savršenstvo. imao sam i mnoge karbonske ali iskreno nema nikakve razlike u reznim svojstvima niti u vještini brušenja samo što karbonske još i hrđaju.
palac gore za stainless clippera i companiona.

Dugo sam si razmisljao sto se tice nazubljene ostrice,i imao sam identicno stajaliste.. a onda kada sam vidio da na kampiranju vadis jedan noz pa drugi,onda reko ajd Mora i Spyderco za finese i klopicu a Gerber a za cisto izivljavanje.. pa cemo vidjet..
[Vrh] Go down
Count
bomber
bomber

Male
Broj postova : 167
Godine : 25
Datum registracije : 23.08.2010

PostajNaslov: Re: Završena kolekcija   20.09.12 23:55

Super oprema, sve kaj ti treba
[Vrh] Go down
TomoZg
bomber
bomber

Male

PostajNaslov: Re: Završena kolekcija   21.09.12 0:00

Count je napisao/la:
Super oprema, sve kaj ti treba

Nadam se da ce biti tako kad uhvatim vremena,probam poslikat EDC i ostalu opremu za kamp/"hiking" pa dapace,konstruktivne kritike su dobro dosle..
[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4658
Godine : 37
Datum registracije : 30.09.2010

PostajNaslov: Re: Završena kolekcija   21.09.12 0:04

Ak te veseli ja sam sretan radi tebe...od svega toga ja nebi htio imati ni jedno ali u tome je bit,raznovrsnost u ukusima,da svi imamo More i Ontarie bilo bi glupo.
Ovo ti je prvi setup za kojeg si konstatirao sam sebi je da konačan i savršen,imat ćeš još mnogo takvih "konačnih i savršenih" set-upova dok ne složiš sebi ono što se ne mjenja.

Ja sam završio na dva noža a provrtio sam ih kroz prste neznam ni broj,ta dva netko nebi ni pogledao a kamoli uvrstio u prva dva EDC noža a meni odrađuju sve moje zadaće i ne mislim ih mijenjati.

Popijem maksimalno 5 piva godišnje.

titanijum je napisao/la:

Koliko je ovo teško , najbolje ja ilustracjia, kao da čelije mozga , učinite regenerativnim .A one se ne regenerišu.Hvala Bogu.

"Pulsov sam vrtio po ruci i oduševio se, osim što je, kao i većina ovdje prikazanih majstorija naših forumita, za moj ukus predebel!"
g. Ivo, 1912.-
[Vrh] Go down
TomoZg
bomber
bomber

Male

PostajNaslov: Re: Završena kolekcija   21.09.12 0:09

Fratt je napisao/la:
Ak te veseli ja sam sretan radi tebe...od svega toga ja nebi htio imati ni jedno ali u tome je bit,raznovrsnost u ukusima,da svi imamo More i Ontarie bilo bi glupo.
Ovo ti je prvi setup za kojeg si konstatirao sam sebi je da konačan i savršen,imat ćeš još mnogo takvih "konačnih i savršenih" set-upova dok ne složiš sebi ono što se ne mjenja.

Ja sam završio na dva noža a provrtio sam ih kroz prste neznam ni broj,ta dva netko nebi ni pogledao a kamoli uvrstio u prva dva EDC noža a meni odrađuju sve moje zadaće i ne mislim ih mijenjati.

Hvala na sveopcem veselju ali daleko od konačnog i savrsenog.. ovo je recimo sto smatram da mi je dostatno za moje ekspedicije u prirodu,te nakon malo ipak duzeg koristenja cu biti pametniji..mozda ostanem pri svome izboru a mozda ga pak u potpunosti promjenim..a i nije samo ukus u pitanju,financije znaju nekad biti odlucujuci faktor.
[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male

PostajNaslov: Re: Završena kolekcija   21.09.12 0:14

Moj bad,pročitao sam savršena a ne završena kolekcija...financije doista znaju biti SOB.
Kako god,kolekcija koja nije best of ali bogme ni ne ostavlja na cjedilu.

titanijum je napisao/la:

Koliko je ovo teško , najbolje ja ilustracjia, kao da čelije mozga , učinite regenerativnim .A one se ne regenerišu.Hvala Bogu.

"Pulsov sam vrtio po ruci i oduševio se, osim što je, kao i većina ovdje prikazanih majstorija naših forumita, za moj ukus predebel!"
g. Ivo, 1912.-
[Vrh] Go down
TomoZg
bomber
bomber

Male

PostajNaslov: Re: Završena kolekcija   21.09.12 0:21

Nema frke,iskreno..cijenim svaciju strast za necime (normalnim naravno) ali ja ju recimo ne djelim barem za nozeve tako da mi je bitno kao sto reče ne ostave na cijedilu..Nisam siguran da bih mogao odvojiti "poprilicne" cifre za noz.
[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male

PostajNaslov: Re: Završena kolekcija   21.09.12 0:33

To ni ne treba,dovoljno je znati za što ti treba nož,ako to znaš onda si suzio izbor drastično...

titanijum je napisao/la:

g. Ivo, 1912.-
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Završena kolekcija   Today at 3:18

[Vrh] Go down

Završena kolekcija
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Završena kolekcija
» moja kolekcija vojnih noževa i bajoneta